Modernizacja drogi do Solca

Jedna z bardziej ruchliwych dróg powiatowych 2811W łącząca gminę Góra Kalwaria z Konstancinem-Jeziorną, znajdująca się na trasie Solec – Szymanów – Borowina – Konstancin, doczekała się w końcu modernizacji.

MODERNIZACJA DROGI DO SOLCA

Na modernizowany odcinek o długości ponad 2 km powiat wyda prawie 4 mln zł. Warto zaznaczyć, że 1,1 mln zł Powiat Piaseczyński pozyskał z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Prace od skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w kierunku Szymanowa ruszą rano 23 lipca. Odcinek zostanie zamknięty na ok. trzy tygodnie, dlatego należy liczyć się z utrudnieniami. Objazd będzie wyznaczony przez Solec. Nowością będzie zupełnie nowa dwukierunkowa ścieżka rowerowa z chodnikiem o szerokości 3,5m, która ze względów bezpieczeństwa od strony rowów odgrodzona będzie balustradą.

Modernizacja drogi do Solca

– To jedna z najbardziej ruchliwych i potrzebnych dróg na terenie Góry Kalwarii i Konstancina. Ruch samochodowy oraz pieszy i rowerowy jest tu wyjątkowo duży. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy o budowie tak szerokiej infrastruktury drogowej - mówi Arkadiusz Strzyżewski, Wicestarosta Piaseczyński. Będzie to druga taka ścieżka w gm. Góra Kalwaria, i druga przy drodze powiatowej.

Modernizacja drogi do Solca

Zamówienie obejmuje kompleksową przebudowę jezdni wraz z nową podbudową, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę chodnika i ścieżki rowerowej. W zakres robót wchodzi ponadto wycinka kolidujących drzew, roboty ziemne, i odtworzenie rowów.

Modernizacja drogi do Solca

- Remont całego odcinka jednej z najbardziej uczęszczanych i zniszczonych dróg powiatowych staje się faktem – dodaje Arkadiusz Strzyżewski

Starostwo Powiatowe w Piasecznie