Powiat piaseczyński
Herb Powiatu Piaseczyńskiego

Kara za szybkie otwarcie wiaduktu przy Auchan Piaseczno

Piaseczno, dn. 2008-03-06
Gazeta Wyborcza Stołeczna podała informację, że 70 tys. zł kary wlepił nadzór budowlany drogowcom, bo bez zwłoki wpuścili kierowców na nowy wiadukt obok hipermarketu Auchan Piaseczno, Leroy Merlin, Auto Centrum Norauto oraz pozostałych sklepów znajdujących się na terenie Centrum Handlowego. Teoretycznie wiadukt przy Auchan drogowcy powinni otworzyć dopiero kilka dni temu, czyli dwa miesiące po zakończeniu przebudowy Puławskiej.

Bezkolizyjny przejazd do centrum handlowego, powstał nad poszerzoną do trzech pasów ul. Puławską. Kierowców wpuszczono na wiadukt w szczycie zakupów przed Bożym Narodzeniem. Dla przypomnienia: otwarte wiadukty przy Auchan Piaseczno. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski uznał jednak, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrobiła to bezprawnie, bo wówczas nie było jeszcze pozwolenia na użytkowanie wiaduktu. Dlatego wlepił drogowcom 70 tys. zł kary.

- Wpuściliśmy tam samochody na podstawie tymczasowej organizacji ruchu. Chodziło o to, żeby można było skończyć wszystkie roboty pod estakadą. Kierowcy byli bezpieczni, bo wiadukt przeszedł już próby obciążeniowe i nasze odbiory - przekonuje Wojciech Dąbrowski, szef mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg. Od kary odwołał się do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Więcej informacji na ten temat, możecie przeczytać w informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4994025.html
Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO



Loading ...

Wasze komentarze do informacji:

Biernat z Lublina
2008-03-06 12:16:14
No tak, urzędasy znowu musiały poczuć się ważne, gdyby czegoś nie przeciągnęli, to byłoby święto... Z artykułu na Gazecie można się dowiedzieć, że wiadukt na Poleczki czeka już trzy miesiące na pozwolenie i jeszcze sobie poczeka.
Marcin z Uwielin
2008-03-06 14:31:23
Ta.... A decyzja pewnie zostanie wydana z najpóźniejszą datą dopuszczalną wg prawa.
Irena K. z Piaseczna
2008-03-06 14:55:52
KARY KARY KARY. Tylko Kary potrafią wlepiać, ale nie tym co potrzeba. Dlaczego nikt się nie weźmie za budownictwo, które zalewa podwarszawskie miejscowości? Budują wysokie bloki, gdzie popadnie i jak popadnie. Oprócz tego sprawy rozpadających się budynków w Piasecznie (tytanik) ciągnie się od lat i jakoś nikt nie raczył wlepić kary Multi Hekkowi za wybudowanie rozwalającego się monstrum. Niech się lepiej urzędy wezmą za deweloperów a nie za ludzi i firmy, które chciały usprawnić ruch na Puławskiej w Piasecznie.
Tomasz Konarski
2008-03-06 15:45:42
Potrafią tylko kary wlepiać! Lada dzień jeszcze niech się okaże, że muszą zdemontować wiadukt przy Auchan, bo powstał nie legalnie. W śmiesznym kraju żyjemy!

Dodaj komentarz:

Komentarz pojawi się dopiero po naszym zaakceptowaniu!

Katalog firm e-piaseczno

Dodaj wpis do katalogu firm powiatu piaseczyńskiego

Wycieczkowicz - wycieczki szkolne

Wycieczkowicz Usługi turystyczne Katarzyna Schab. Organizujemy wycieczki i wyjazdy na terenie Polski. Zapoznaj się z naszą ofertą (...)

Hipermarket Auchan Piaseczno

Auchan to polskie hipermarkety francuskiego koncernu. Zapraszamy na zakupy do naszego hipermarketu Auchan Piaseczno (...)

Przedszkole Piaseczno

Niepubliczne Przedszkole Kleks w Piasecznie. Prywatne przedszkole zaprasza dzieci z Piaseczna i okolic. Prywatne Przedszkole Piaseczno (...)

© 2007 Piaseczno | design by maxxi | code by borkowski | online: 13 | Google: 48
RSS Powiat Piaseczyński XHTML Powiat Piaseczyński CSS Powiat Piaseczyński