Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Koncert z okazji 100-lecia śmierci Claude’a Debussy’ego w Konstancinie

9 grudnia 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się uroczysty koncert z okazji 100-lecia śmierci Claude’a Debussy’ego, wybitnego, francuskiego kompozytora, związanego z miastem partnerskim Saint-Germain-en-Laye. Utwory kompozytora wykona koreańska pianistka Wonjoo Baek. Claude Debussy (1862-1918) był przedstawicielem impresjonizmu muzycznego. Koncert poprowadzi dziennikarka i krytyk muzyczny – Joanna Grotkowska. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w recepcji KDK. Serdecznie zapraszamy.

Koncert z okazji 100-lecia śmierci Claude’a Debussy’ego w Konstancinie

Wonjoo Baek urodziła się w 1989 r. w Korei Południowej. W 2014 r. ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Edwarda Wolanina i Radosława Sobczaka. Grała na festiwalach w Polsce i zagranicą (min. w Haedam Concert Hall w Korei oraz na XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w Daegu), jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów (m. in. II miejsce w Masan Music Association National Student Music Competition w Korei w 2010 r., nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Dusseldorfie w 2013 r., a w 2015 roku nagroda specjalna na Asia Pacific International Piano Competition w Korei). Obecnie pracuje na Wydziale Wokalistyki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Przygody Zefirka i spółki - Bajkowa Niedziela Konstancin-Jeziorna

4 listopada 2018 roku o godz. 16.00 w ramach bajkowej niedzieli w Konstancinie, będzie można obejrzeć spektakl pt.: Przygody Zefirka i spółki. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Bilety w cenie 15 zł - dzieci i 20 zł - dorośli do nabycia w kasie KDK.

PRZYGODY ZEFIRKA I SPÓŁKI - BAJKOWA NIEDZIELA KONSTANCIN-JEZIORNA

Interaktywny spektakl muzyczno-taneczny o tematyce ekologicznej dla dzieci w wieku 4-12 lat. Dzieci poprzez uczestnictwo w przedstawieniu utrwalają swoją wiedzę na temat codziennych proekologicznych działań i potrzeb naszej planety. Niesforne rodzeństwo: Zefirek, Kropelka i Płomyczek- dzieci Pani Ziemi, w spektaklu przybierają ludzką formę. Kłócąc się ze sobą o pierwszeństwo Żywiołki wprowadzają na Ziemi pogodowy zamęt i zaburzają panującą tam równowagę. To dzieci ostatecznie uczą naszych bohaterów tego, że każde Przygody Zefirka i spółkiy wspólny cel wymaga współpracy i szacunku dla drugiej osoby, że to, co odróżnia nas od innych często nie jest naszą wadą ale największą wartością, a różnorodność stanowi o bogactwie naszej planety.

PRZYGODY ZEFIRKA I SPÓŁKI - BAJKOWA NIEDZIELA KONSTANCIN-JEZIORNA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ODERWANIE wystawa fotografii lotniczej Wojciecha Mazurkiewicza

27 października 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii lotniczej Wojciecha Mazurkiewicza pt.: ODERWANIE. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wystawa potrwa do niedzieli 16 grudnia 2018 roku. Wstęp wolny.

ODERWANIE WYSTAWA FOTOGRAFII LOTNICZEJ WOJCIECHA MAZURKIEWICZA

Mechaniczna struktura tnąca powierzchnię z chirurgiczną precyzją, futurystyczna materia naśladująca ruchy wirtuozów przestworzy to obrazy zatrzymane w kadrach Wojciecha Mazurkiewicza. Wystawa przenosi nas do głębszej refleksji nad istotą tytułowego oderwania od ziemi człowieka i maszyny. Prezentowane fotografie myśliwców oraz śmigłowców pochodzą z pokazów lotniczych w Czechach na Słowacji w Szwajcarii oraz w Polsce.Z okazji 100-lecia lotnictwa prezentujemy fotografie, które są swoistym hołdem dla pilotów jak i konstruktorów stalowych ptaków. Zapraszamy do odnalezienia się w przestrzeni łowców, myśliwców w ich majestatycznej i drapieżnej postaci.

ODERWANIE strug powietrza opływającego skrzydło samolotu powstaje w czasie gwałtownych manewrów. Jest to zjawisko chwilowe i trudne do zaobserwowania. ODERWANIE zostało tytułem wystawy, bo mam dosłownie chwilę, by zatrzymać w kadrze wyjątkowy moment – o swoich fotografiach mówi Wojciech Mazurkiewicz. Latanie ma we krwi. Ojciec – pilot wojskowy. Po raz pierwszy w kabinie samolotu siedział jako mały chłopiec. Zawsze spoglądał w górę gdy słyszał samolot i potrafił go zidentyfikować. Ma tak do dziś. Od zawsze marzył o zostaniu pilotem ale Jego życie potoczyło się inaczej. Oprócz czterech zdjęć na wystawie, wszystkie powstały z ziemi, choćby z wieży strzelniczej na poligonie. Ulubiony samolot do fotografii: MiG-29. Marzenie: sfotografować MiG’a w szwajcarskich Alpach w Axalp. Jednak najlepsze zdjęcie przed Artystą. Próg możliwości ciągle wzrasta.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Festiwal 321 Impro! 2018 Konstancin

Na pożegnanie wakacji, 25 i 26 sierpnia 2018 roku Konstancin-Jeziorna stanie się Alternatywnym Uzdrowiskiem Kulturalnym za sprawą festiwalu improwizacji teatralnych 321 Impro. Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15 ósmy raz organizuje festiwal teatralno-kabaretowy, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami. Świetna zabawa gwarantowana!

FESTIWAL 321 IMPRO! 2018 KONSTANCIN

VIII edycja odbędzie się pod hasłem „Powrót do przyszłości”. Impro wehikuł czasu tym razem zabierze wszystkich w niepowtarzalną podróż; spotkamy się z Szekspirem, wypijemy kawusię w przedwojennej kawiarence, ożywimy obrazy znanych artystów, będziemy się bawić na dyskotece lat 80., a kto wie, może zobaczymy też, co nas czeka w przyszłości.

FESTIWAL 321 IMPRO! 2018 KONSTANCIN

Na festiwalu wystąpią grupy: Afront z Warszawy, Damy na Pany, BCA FLASH – młodzi panowie, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w Konstancinie, Oranżada na miejscu, a także Comedy Impro Banda z Warszawy, Paptak z Wrocławia oraz Disco Girls z Bydgoszczy. Będzie też tradycyjny Mecz Impro. Tym razem w ringu do scenicznych improwizowanych zmagań staną Teatr AB OVO i Łowcy. B. Zawodnicy wagi ciężkiej w dedykowanych sobie scenicznych wyzwaniach. Ponadto zaproszenie przyjęli ulubieńcy publiczności znani aktorzy i wokaliści: Joanna Kołaczkowska, Kacper Kuszewski oraz Anna Czartoryska-Niemczycka, którzy w niedzielę wystąpią w „Music Impro Show” wraz ze znakomitymi muzykami jazzowymi. Tornado pomysłów, wulkaniczne wybuchy spontaniczności w towarzystwie entuzjastycznie uwalnianych dźwięków. To wy, droga publiczności zdecydujecie co, jak i o czym zaśpiewają artyści.

FESTIWAL 321 IMPRO! 2018 KONSTANCIN

Impro to jazz w teatrze, to połączenie aktorskiego kunsztu z tym, co uwielbiamy najbardziej - komedią. Siłą tej sztuki jest apolityczność, sceniczna elegancja, kulturalny język, a nade wszystko fakt, że publiczność rządzi. To gwarantuje świetną zabawę i zapewnia niepowtarzalne przeżycia dla wszystkich uczestników. Widownia festiwalu jest wielopokoleniowa, bawi się na nim każdy, kto ceni i rozumie inteligentny, często absurdalny humor. Nie przegapcie impro wehikułu. Wkrótce ruszamy! 321 Impro!

FESTIWAL 321 IMPRO! 2018 KONSTANCIN

Bilety do kupienia na www.konstancinskidomkultury.pl, www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl. Więcej informacji na www.321impro.pl.

FESTIWAL 321 IMPRO! 2018 KONSTANCIN

Festiwal 321 Impro! program:
SOBOTA 25 SIERPNIA

17.00-19.30 WYSTĘPY TEATRÓW IMPROWIZACJI
AFRONT
ORANŻADA NA MIEJSCU
PAPTAK
20.30 MECZ IMPRO AB OVO & ŁOWCY. B
22.00 DISCO GIRLS
NIEDZIELA 26 SIERPNIA
17.00-19.30 WYSTĘPY TEATRÓW IMPROWIZACJI
COMEDY IMPRO BANDA
DAMY NA PANY
BCA FLASH
20.30 MUSIC IMPRO SHOW

FESTIWAL 321 IMPRO! 2018 KONSTANCIN

Napisz komentarz (0 Komentarzy)