Menu
A+ A A-

Misja: Encyklopedia - Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie

11 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie. Porozmawiamy o książce Arturo Perez Reverte – Misja: Encyklopedia. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

MISJA: ENCYKLOPEDIA - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W KONSTANCINIE

Arturo Pérez-Reverte / Misja: Encyklopedia - Hiszpania końca XVIII wieku. Dwóch akademików – bibliotekarz i admirał – wyrusza z Madrytu do Paryża z tajną misją. Ich cel: zdobyć egzemplarz słynnej francuskiej Encyklopedii. To dzieło, dla wielu wyklęte i heretyckie, potępione przez Kościół, zawiera wiedzę zarezerwowaną dla nielicznych i podważa dotychczasowy porządek świata. Awanturnicza eskapada pełna pojedynków, intryg i spisków zmienia się w walkę światła z ciemnością. Klimat osiemnastowiecznego Madrytu i Paryża, zakazana księga, nadciągająca rewolucja, historia przenikająca się ze współczesnością – Arturo Pérez-Reverte, autor bestsellerów, członek Hiszpańskiej Akademii Królewskiej, od pierwszej strony uwodzi czytelnika, zadając mu szelmowskie pytanie: „Gdzie kończy się fikcja, a zaczyna prawda?”.

Arturo Pérez-Reverte - akademik, który oczarował miliony. Jeden z najgłośniejszych pisarzy współczesnej literatury hiszpańskiej. Autor bestsellerowych powieści, m.in. Klubu Dumas (zekranizowanej przez Romana Polańskiego), Szachownicy flamandzkiej, Mężczyzny, który tańczył tango. Jego książki przełożono na niemal 30 języków.

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Maria Sadowska Koncert Noworoczny w Konstancinie

7 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Noworoczny Marii Sadowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Podczas noworocznego koncertu Marii Sadowskiej w Hugonówce usłyszymy jej autorskie pastorałki z wydanej kilka lat temu płyty Gwiazda dla każdego oraz tradycyjne kolędy zaaranżowane przez wokalistkę i jej zespół Jazzowi Terroryści. W trakcie koncertu nie zabraknie również uwielbianych przez publiczność, najbardziej znanych utworów artystki. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Bilety 45 zł Sprzedaż biletów: kasa w KDK wtorek – piątek godz. 12:00-18:00 oraz w dniu imprezy na 2 godziny przed wydarzeniem.

MARIA SADOWSKA KONCERT NOWOROCZNY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Maria Sadowska jest nie tylko niezwykle wszechstronnym muzykiem, kompozytorką i wokalistką, mającą na swoim koncie 9 różnorodnych solowych płyt, lecz także reżyserką i scenarzystką filmową. Jej ostatnim filmem jest Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Wokalistka jest znana również z występów w popularnym programie telewizyjnym The Voice of Poland, w którym jest jurorką. Wiosną 2018 roku ukaże się jej nowa płyta.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kryształowa Królowa Śniegu w Konstancinie

3 grudnia 2017 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Konstancina, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.: Kryształowa Królowa Śniegu. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Bilety w cenie 20 zł – dzieci, 25 zł – dorośli, kasa w KDK w dniu imprezy na 2 godziny przed wydarzeniem.

KRYSZTAŁOWA KRÓLOWA ŚNIEGU W KONSTANCINIE

Kryształowa Królowa Śniegu - muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena to opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa Garbus w sprytny sposób wciągną Kaja do gry dobra i zła. Gerda, chcąc ratować brata, będzie musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami, które przygotował dla niej Garbus. Na drodze Gerdy stanie dziwaczna Dżemdżamdżuła oraz tajemnicza Syrena, ale czy Gerda poradzi sobie z zadaniami i uda jej się pokonać podstępną grę Królowej Śniegu? Przekonamy się podczas przedstawienia. Muzyczny spektakl wzbogacony efektami multimedialnymi, rozbudowaną, przestrzenną scenografią oraz pięknymi kostiumami. Zaskakujące dialogi wprowadzą widza w świat baśni, a autorskie piosenki porwą publiczność do wspólnego śpiewania. Sporo interaktywnych momentów spowoduje, że mali widzowie staną się częścią tej pasjonującej historii.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Echa Niepodległości w Konstancinie

2 grudnia 2017 roku o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy pn.: Echa Niepodległości w Konstancinie. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 (sala multimedialna), Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Projekt realizowany przez Fundację Cultus (www.cultus.org.pl) we współpracy z Konstancińskim Domem Kultury. Zadanie wsparte finansowo przez Gminę Konstancin-Jeziorna.

ECHA NIEPODLEGŁOŚCI W KONSTANCINIE

Echa Niepodległości - wystawa prezentująca związanych z Konstancinem patriotów i społeczników zaangażowanych w walkę o niepodległość. Wystawa jest podróżą w przeszłość, w czasy rozkwitu niepodległości, która w podwarszawskim Konstancinie była tylko echem wielkiej historii za sprawą cichych i skromnych bohaterów, których trudno byłoby znaleźć w świecie współczesnym, hałaśliwym i pełnym nadętego patosu, który był obcy tym, co tę wolność i niepodległość wywalczyli dla narodu polskiego. Towarzyszyły im nie fanfary, akademie, wojskowe capstrzyki, ale zacisza tutejszych domów skrytych w balsamicznym lesie, dające cień a nade wszystko spokój i wypoczynek po trudach walki, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Autorami wystawy są pisarze i varsavianiści Tadeusz W. Świątek oraz Rafał Chwiszczuk. Wystawa potrwa do 28 stycznia 2018 r.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)