Menu
A+ A A-

Przed północą - kino plenerowe w Konstancinie-Jeziornie

28 lipca 2017 roku o godz. 21.45 zapraszamy do kina plenerowego w Konstancinie, podczas którego odbędzie się projekcja filmu pt. Przed północą w reż. Richarda Linklater. Wstęp wolny. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie.

PRZED PÓŁNOCĄ - KINO PLENEROWE W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Przed północą - po raz pierwszy spotkali się prawie dwadzieścia lat temu przed wschodem słońca w pociągu do Wiednia. Spędzili ze sobą noc, by rozstać się i znów na siebie trafić po dziewięciu latach przed zachodem słońca w Paryżu. Od tamtego lata minęło kolejnych dziewięć lat. Gdzie są teraz? Czy uczucie, które ich połączyło przetrwało do dziś? Reżyser filmu "Przed wschodem słońca" i "Przed zachodem słońca" przedstawia ostatnią część trylogii okrzykniętej przez krytyków największym romansem współczesnego kina, w którym swoje życiowe role zagrali Julie Delpy i Ethan Hawke.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Konstanciński Smok - wakacyjny konkurs biblioteki dla dzieci

Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie ogłosiła wakacyjny konkurs o nazwie: Konstanciński Smok. Akcja ma związek z wystawą dr Marka Sikorskiego poświęconą smokom, którą można obecnie obejrzeć w filii w Skolimowie znajdującej się przy ulicy Moniuszki 22b. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież.

KONSTANCIŃSKI SMOK - WAKACYJNY KONKURS BIBLIOTEKI DLA DZIECI

Zadaniem jest wymyślenie legendy o smoku, który niegdyś zamieszkiwał, zamieszkuje obecnie lub będzie zamieszkiwać w przyszłości Konstancin. Dzieci do lat 10 powinny przygotować czteroobrazkowy komiks, a forma pracy dla dzieci powyżej 10 roku życia i młodzieży to opowiadanie. Jeden uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę. Można ją złożyć w jednej z placówek Biblioteki Publicznej oraz poprzez wysłanie zdjęcia na profil Biblioteki na Facebooku. Termin składania prac upływa 15 września. Najlepsze z nich będą nagrodzone, wybrane komiksy i opowiadania zostaną opublikowane w internecie.

Regulamin konkursu artystycznego pod hasłem Konstanciński Smok:
1. Konkurs organizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Konstancinie-Jeziornie. Inspiracją są zbiory biblioteczne poświęcone smokom oraz wystawa doktora Marka Sikorskiego pt. „Smoki i smokobójstwo”.
2. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży.
3. Tytuł konkursu to „Konstanciński Smok”.
4. Przystąpienie do konkursu następuje przez zgłoszenie prac do Biblioteki Głównej przy ul. Świetlicowej 1, w filiach: Grapa ul. Sobieskiego 5, Skolimów ul. Rycerska 13, Opacz 8 i Słomczyn ul. Wiślana 83, oraz poprzez wysłanie pracy w formie zdjęcia na profilu biblioteki na Facebooku (www.facebook.com/BibliotekaKonstancin/).
5. Prace należy składać do 15 września 2017.
6. Technika prac dla dzieci do lat 10: czteroobrazkowy komiks przedstawiający wymyśloną historię Konstancińskiego Smoka. Młodzież i dzieci powyżej lat 10: opowiadanie.
7. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 pozycja 883).
8. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz zapewnia, że posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy.
9. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.
10. Do każdej pracy należy dołączyć następującą informację: imię, nazwisko, wiek i telefon kontaktowy.
11. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi. Wybrane komiksy i opowiadania zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki i Facebooku.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania nadesłanych prac w wystawie zorganizowanej w Bibliotece.
13. Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny prac, ogłosi I, II i III miejsce i przyzna nagrody.
14. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi we wrześniu br. w filii Biblioteki na ul. Moniuszki 22b. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
16. Regulamin jest dostępny we wszystkich placówkach Biblioteki Publicznej oraz na jej stronie internetowej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

BOŻENA ZALEWSKA O MIŁOŚCI

23 lipca 2017 roku o godz. 16.00 zapraszamy do amfiteatru w Konstancinie na koncert Bożeny Zalewskiej. W ramach cyklu koncertów Musica da Camera zabrzmią najpiękniejsze piosenki o miłości. Miejsce: Park Zdrojowy, amfiteatr, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

BOŻENA ZALEWSKA O MIŁOŚCI

W ramach kolejnego koncertu z cyklu Musica da Camera w wykonaniu tej wyjątkowej wokalistki, absolwentki Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i laureatki wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali i konkursów usłyszą Państwo najpiękniejsze piosenki „ z miłością w tle”. Bożena Zalewska występowała w wielu krajach Europy a także na Kubie. Przez kilka lat wraz z zespołem Crossover koncertowała w Norwegii i Niemczech. Od 2002 roku koncertuje i nagrywa z własnym kwartetem jazzowym, zapraszając do współpracy najlepszych polskich muzyków jazzowych. W tej odsłonie wokalistce towarzyszyć będą na kontrabasie: Wojciech Zalewski oraz na gitarze: Krzysztof Woliński. Dodatkowym wydarzeniem niedzielnego popołudnia będzie udział w koncercie Marty Zalewskiej, niezwykle wszechstronnej artystki, wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów i multiinstrumentalistki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Michał Sobierajski Quartet - koncert letni Konstancin-Jeziorna

22 lipca 2017 roku o godz. 19.00 zapraszamy na koncert letni do Konstancina, podczas którego wystąpi Michał Sobierajski Quartet. Miejsce: Park Zdrojowy, amfiteatr, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert do Konstancina.

MICHAŁ SOBIERAJSKI QUARTET - KONCERT LETNI KONSTANCIN-JEZIORNA

Michał Sobierajski jest finalistą II edycji programu The Voice of Poland. Jego debiutancki album „Przed snem” został wydany w 2015 roku. Znalazły się tam utwory łączące w sobie elektroniczny soul oraz R&B. Zespół tworzy czwórka przyjaciół i studentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i Wrocławiu, których połączyła wspólna pasja. W ich autorskiej twórczości można usłyszeć wpływy akustycznego soulu, R&B, jazzu, a także muzyki popularnej.

MICHAŁ SOBIERAJSKI QUARTET - KONCERT LETNI KONSTANCIN-JEZIORNA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)