Menu
A+ A A-

Kari na otwarcie Letniego Sezonu Artystycznego w Konstancinie

Tegoroczny Letni Sezon Artystyczny w Konstancinie-Jeziornie zainauguruje KARI, czyli Karolina Bis (wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej). Koncert odbędzie się 27 maja 2018 roku o godz. 20.00 w amfiteatrze, w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny.

KARI NA OTWARCIE LETNIEGO SEZONU ARTYSTYCZNEGO W KONSTANCINIE

KARI, czyli Karolina Bis - wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej. Ma w swoim dorobku trzy płyty świetnie przyjęte przez publiczność i krytyków. Jej ostatni krążek I Am Fine ukazał się w czerwcu zeszłego roku. Charyzma KARI i jej unikalna melodyka są doskonale dopełnione brzmieniami analogowych syntezatorów, oryginalnie skomponowanymi partiami sekcji rytmicznej i gitar, dając razem przemyślaną i dopracowaną całość. Dla poszukujących nowych brzmień koncert będzie okazją do odkrycia jednej z najbardziej oryginalnych polskich artystek muzyki pop.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Patagonia - Wojciech Lewandowski - Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna

12 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancinie - Patagonia. Gościem klubu będzie Wojciech Lewandowski, geograf (geoekolog), a także alpinista, podróżnik i autor książek. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

PATAGONIA - WOJCIECH LEWANDOWSKI - KLUB PODRÓŻNIKA KONSTANCIN-JEZIORNA

Patagonia zwana jest "krainą wiatru", "dalekim południem" czy, jak trafnie napisał Karol Darwin, "krainą, która rozszerza horyzont wyobraźni". Sprawdźmy trafność tych określeń, wędrując razem od Przylądka Horn, przez mityczne wyspy, niesamowite góry, fiordy i atlantyckie wybrzeże do półwyspu Valdes. Poznajmy niektóre z jej tajemnic.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Z deskorolką po świecie Adam Szostek

22 lutego 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancinie, podczas którego gościem będzie Adam Szostek nt.: Z deskorolką po świecie. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

Z DESKOROLKĄ PO ŚWIECIE ADAM SZOSTEK

Z deskorolką po świecie / Adam Szostek - spotkanie z wyjątkowym podróżnikiem Adamem Szostkiem, który przemierza świat z „kawałkiem drewna na kółkach”. Opowie o swoich pasjonujących podróżach po Europie i Azji. Nie zabraknie z pewnością wielu interesujących historii i zabawnych anegdot z rozmaitych wypraw, m.in. próby przejechania na desce 1000 km wybrzeża Malezji, o osobliwym ruchu ulicznym w Indiach, o nauce jazdy na desce… buddyjskich mnichów, czy o Palestynie i Murze Chińskim. Podróżnik zaprezentuje również najciekawsze zdjęcia ze swoich pasjonujących eskapad. Więcej o podróżniku i jego wyprawach, można przecztać na stronie internetowej: http://longandroll.blogspot.com

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Imieniny Konstancji w Konstancinie

18 lutego 2018 roku Konstanciński Dom Kultury zaprasza na huczne Imieniny Konstancji, matki założyciela Konstancina-Jeziorny hrabiego Witolda Skórzewskiego, który ponad 120 lat temu nazwał letnisko na jej cześć. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Odbędą się warsztaty rodzinne i spotkania oraz wieńczący obchody imienin, wieczorny koncert jazzowy. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek i świetnej zabawy. Wstęp wolny.

IMIENINY KONSTANCJI W KONSTANCINIE

IMIENINY KONSTANCJI PROGRAM:
11.00 – 18.00 STOISKA Z PRODUKTAMI ZIOŁOWYMI, LECZNICZYMI, KOSMETYKAMI I BIŻUTERIĄ
WARSZTATY
10.00 – 12.30 LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI KORY
Warsztat ziołowo-leczniczy, którego celem jest poznanie właściwości kory typowej dla obszaru Konstancina-Jeziorny i umiejętność wykorzystywania jej właściwości leczniczych w życiu codziennym. Warsztat przeznaczony dla osób dorosłych i dla dzieci z opiekunami.
13.30 – 15.00 WARSZTAT CUKIERNICZY
Rodzinny warsztat robienia słodyczy przygotowany przez kawiarnię Hugonówka. Podczas warsztatu będzie można zaznajomić się ze sposobami tworzenia lizaków i cukierków.
10.30 – 12.00 MUSICON
Musicon to nowatorski przedmiot edukacyjny będący jednocześnie maszyną do programowania, komponowania i zabawy. Instrument służy do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Warsztat dla dzieci w wieku lat 4-6.
13.00 – 15.00 W PODRÓŻY
Warsztat plastyczny dla dzieci w wieku 7-10 lat. Uwaga! Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń. tel. (22) 484 20 20 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SPOTKANIA
14.00 – 15.00 DBAJ O SIEBIE FOREVER
Prelekcja Anny Łatacz, ambasadorki zdrowia, urody i przedsiębiorczości firmy Forever. Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć jak zwiększyć poziom energii, sił witalnych, dbać o siebie, korzystając z wszechstronnego działania aloes, a także uwierzyć w siebie i obudzić w sobie ducha kreatywności i przedsiębiorczości
16.00 – 17.30 JAK TO SIĘ ROBI?
Spotkanie z Dominiką Jurkiewicz, pilotem, stylistką, projektantką i konstruktorką odzieży
KONCERT
18.00 – 19.00 GRAND SLAM QUARTET
Grand Slam to kwartet jazzowy czwórki młodych muzyków pasjonujących się gypsy jazzem. Wstęp wolny. Wejściówki na koncert do odbioru w recepcji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)