Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

Gdzie jest broda Świętego Mikołaja?

Z okazji zbliżających się i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci Świąt Bożego Narodzenia Konstanciński Dom Kultury zaprasza najmłodszych widzów na spektakl pt.: Gdzie jest broda Świętego Mikołaja?. Spektakl odbędzie się 14 grudnia o godz. 13:00 w sali widowiskowej w Hugonówce. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Konstancińskim Domu Kultury, w Hugonówce przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie,

Gdzie jest broda Świętego Mikołaja?

Utrzymana w komediowej formie świąteczna propozycja skierowana jest do najmłodszych widzów w wieku 4-10 lat. „Gdzie jest broda Świętego Mikołaja”, to nie tylko sensacyjna historia, ale również pouczająca przypowieść o przyjaźni i byciu razem, w czasie tych najważniejszych świąt w roku. Bajka utrzymana jest w lekkiej formie, na scenie króluje dowcip, piosenka i żywa muzyka. Bohaterowie wciągają młodych widzów do wspólnej zabawy. Barwna scenografia i kostiumy wprowadzają nas w świąteczny nastrój.

Historia opowiada o tym, jak pewnego ranka, Św. Mikołaj budzi się z letniego snu i zaczyna przygotowywania prezentów dla dzieci. Okazuję się jednak, że ktoś skradł Św. Mikołajowi brodę i czarodziejską czapkę. W wyniku intrygi, Św. Mikołaj trafia do aresztu. Para młodych detektywów, Lena i Piotruś, muszą odnaleźć złodziejaszka i przekonać Inspektora Herlaka Szolmsa, że prawdziwy Mikołaj jest w areszcie. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ dzieci, muszą zmierzyć się ze Skrzatem Bumem, który posiada niezwykłe umiejętności i skutecznie komplikuje im śledztwo. Skrzat ma też nieodpartą ochotę zostać Nowym Mikołajem, który zamiast rozdawać prezenty, będzie je dzieciom zabierać! Czy młodzi detektywi sobie poradzą?

Obsada: Joanna Jabłczyńska - Dobra Wróżka, Wojtek Brzeziński – Skrzat Bum, Wojciech Słupiński – Mikołaj, Michał Tomala – Herlak Szolms, Detektywi: Lena – Halinka Łukaszewicz, Piotruś – Hubert Janczak, Teksty piosenek: Katarzyna Małyszko, Muzyka: Joachim Łuczak i Artur Guza, Reżyseria: Radek Dunaszewski, Scenografia: Ewa Panasiuk, Agata Gregorczyk-Janik, Autor: Elfosław Dobroduszny