Menu
A+ A A-

Rajd rowerowy - rowerem przez gminę Konstancin-Jeziorna

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie zaprasza miłośników dwóch kółek na rajd rowerowy, który odbędzie się 14 maja 2017 roku. Uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 30-kilometrową trasę. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

RAJD ROWEROWY - ROWEREM PRZEZ GMINĘ KONSTANCIN-JEZIORNA

Rajd rowerem po gminie Konstancin-Jeziorna

Po długiej nieobecności rajdów w naszej gminie, impreza rowerowa wraca do kalendarza sportowych wydarzeń Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po raz pierwszy w tym roku miłośnicy dwóch kółek spotkają się 14 maja. Start sprzed siedziby GOSiR przy ul. Żeromskiego 15 o godz. 10.00.

Około 30 km

Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania ponad 30 km. Trasa szlaku przebiega przez najpiękniejsze miejsca przyrodnicze i historyczne naszej gminy. Na cyklistów czekają też różne atrakcje, m.in.: degustacja serów w Cieciszewie, a na zakończenie całodniowej imprezy (potrwa 6-7 godzin) – grill. Udział w rajdzie jest płatny i wynosi 10 zł (wpłaty należy dokonywać przelewem na konto GOSiR o nr: 79 8002 0004 0215 4239 2002 0101). W rajdzie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 12 lat. Jeśli impreza będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem, ośrodek sportu nie wyklucza jej kolejnej edycji – tym razem jesiennej.

Zapisy

Zapisy pod nr tel.: 22 754 61 86 wew. 23, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.gosir-konstancin.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ruszył Konstanciński Rower Miejski

Zaczęły działać wypożyczalnie rowerów systemu Konstancińskiego Roweru Miejskiego. Po rozstrzygnięciu przetargu Burmistrz Gminy zawarł umowę z firmą Nextbike Polska z siedzibą w Warszawie.

KONSTANCIŃSKI ROWER MIEJSKI

Zgodnie z podpisaną umową, przez 3 kolejne lata (w okresach od 1 marca do 30 listopada), będą działały wypożyczalnie zlokalizowane w Klarysewie (ul. Warszawska przy Mirkowskiej), Mirkowie, (w rejonie skrzyżowania z Jaworskiego), na osiedlu Grapa (tuż przy Urzędzie Pocztowym), w Parku Zdrojowym (ul. Sienkiewicza przy Piłsudskiego), oraz w Skolimowie (ul. Prusa przy ul. Rycerskiej). A na Dzień Dziecka, czyli od 1 czerwca w Parku Zdrojowym będzie też można wypożyczyć rowery dziecięce. Kolejna, szósta stacja rowerów dla dorosłych, zostanie uruchomiona w 2018 roku.

Każdy uprawniony użytkownik Konstancińskiego Roweru Miejskiego może wypożyczyć rower wg taryfy analogicznej, jak w Warszawskim Rowerze Publicznym (pierwsze 20 minut za darmo), a także może w ramach tego systemu korzystać bez żadnych ograniczeń, z Warszawskiego Roweru Publicznego (Veturilo). Oznacza to, że rowerem będzie można się przemieścić zarówno pomiędzy stacjami w Konstancinie-Jeziornie, jak i pojechać do Warszawy i zostawić pojazd na dowolnej stacji systemu. System pozwoli też na przyjazd rowerem z Warszawy do Konstancina-Jeziorny i pozostawienie warszawskiego roweru w naszym mieście.

Zasady korzystania z systemu Konstancińskiego Roweru Miejskiego podane są na stronie www.konstancinskirower.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Spływ kajakowy Wisłą z Królewskiego Lasu do Gassów na inaugurację Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim

Piaseczyńskie WOPR serdecznie zaprasza na Spływ kajakowy Wisłą z Królewskiego Lasu do Gassów na inaugurację Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim. Spływ odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. Ma on na celu integrację środowiska wodniackiego, popularyzację sportów wodnych, promowanie budowy szlaku kajakowego z Królewskiego Lasu do Gassów w ramach realizowanego przez Piaseczyńskie WOPR projektu Łączy nas Wisła.

SPŁYW KAJAKOWY WISŁĄ Z KRÓLEWSKIEGO LASU DO GASSÓW NA INAUGURACJĘ ROKU RZEKI WISŁY W POWIECIE PIASECZYŃSKIM

Trasa spływu obejmować będzie:
- Królewski Las (zbiórka w porcie w Królewskim Lesie, prezentacja Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej z Góry Kalwarii o atrakcjach turystycznych regionu oraz wydarzeniach w ramach Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim, odprawa bezpieczeństwa)
- Wyspa Rembezy (niezwykła historia wojenna największej wyspy wiślanej w powiecie piaseczyńskim opowiedziana przez Pawła Książka odkrywającego tajemnice tego niezwykłego miejsca)
- Góra Kalwaria (podczas postoju na plaży odbędzie się pokaz ratownictwa w wykonaniu ratowników Piaseczyńskiego WOPR)
- Łachy Brzeskie (kajakarze będą podziwiać piękno nadwiślańskiej przyrody)
- Gassy (tradycyjne ognisko we flisackiej bindudze).

Podczas spływu zostanie wykonane również zdjęcie do wystawy historyczno - fotograficznej Z biegiem Wisły z biegiem lat przygotowywanej przez Piotra Rytko dla Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami Oddział Czersk w związku z obchodami Roku Rzeki Wisły.

Spływ będzie zabezpieczony przez ratowników Grupy Interwencyjnej Piaseczyńskiego WOPR przy wykorzystaniu łodzi motorowych. Zbiórka o godz. 12.30 w porcie w Królewskim Lesie, godz. 13.00 rozpoczęcie spływu. Udział płatny - symboliczne 10 zł od osoby (ilość miejsc ograniczona). Transport we własnym zakresie

Informacje i zapisy: Facebook Piaseczyńskie WOPR Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: + 48 532 252 515
Spływ jest współfinansowany przez:
Piaseczyńskie WOPR
Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Gminę Góra Kalwaria

Organizator: Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria
Współpraca:
- Kajaki Góra Kalwaria
- Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii
- Projekt Piaseczyńskiego WOPR Łączy nas Wisła
- TONZ Czersk: Wystawa fotograficzna Z biegiem Wisły z biegiem lat.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Inter Cars 4X4 Lajtowy Puchar Samochodów Turystycznych Runda I 2017 Borowina Konstancin-Jeziorna

11 lutego 2017 roku odbędzie się Lajtowy Puchar Samochodów Turystycznych, który odbywać sie będzie na zasadach dotychczasowych Lajtów, czyli - Impreza jest stworzona dla Pasjonatów przez Pasjonatów, ludzi którzy biorą czynny udział w rajdach oraz wyprawach jak równierz dla osób którzy chcą swoją przygodę rozpocząć. Naszym celem jest stworzenie wydarzenia, imprezy, takiej w jakiej chcielibyśmy sami uczestniczyć. Cel ten wiąże się również z dobrą zabawą i rozpropagowaniem turystki 4x4 i offroadu. oraz regionu Impreza odbywać się będzie w czterech klasach: Turystyk, Walka, Proto i Quad co oczywiście ma na celu by trasa była dostosowana do możliwości aut oraz kierowców, tak by dla nikogo nie była za łatwa ani za trudna. Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/757916941051810/

INTER CARS 4X4 LAJTOWY PUCHAR SAMOCHODÓW TURYSTYCZNYCH RUNDA I 2017 BOROWINA KONSTANCIN-JEZIORNA

HARMONOGRAM IMPREZY:
07:30 - otwarcie biura imprezy na prywatnym terenie
- rejestracja załóg, rozdanie materiałów sponsorskich
- plombowanie kart
08:30 - Odprawa zawodników
- podstawowe szkolenie zawodników, z zakresu pierwszej pomocy
09:00 - Start
18:00 - zamykanie limitu czasowego
- integracja
19:00 - ogłoszenie wyników
- rozdanie nagród dyplomów

INTER CARS 4X4 LAJTOWY PUCHAR SAMOCHODÓW TURYSTYCZNYCH RUNDA I 2017 BOROWINA KONSTANCIN-JEZIORNA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)