Menu
A+ A A-

TRZEŹWO ZDROWO NA SPORTOWO

23 września 2017 roku w godz. 11-17 odbędzie się festyn rodzinny promujący trzeźwy i zdrowy styl życia. Wstęp wolny. W programie wiele atrakcji, na scenie konstancińskiego amfiteatru wystąpią, m.in. iluzjonista Szymon Krzysztoszek oraz rockowe zespoły Porcelain, Hexa i Anotherland. Wśród innych atrakcji, m.in. prezentacja działalności stowarzyszeń abstynenckich, miasteczko ruchu drogowego, alkogogle, trening personalny, czerpanie papieru, pokazy karate i strażackie, a także warsztaty plastyczne. Nie zabraknie również zabaw i konkursów dla najmłodszych. Organizatorem pikniku jest Konstancińskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich CONSTANS 2010.

TRZEŹWO ZDROWO NA SPORTOWO

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Lotto Poland Bike Marathon zawita do Konstancina-Jeziorny 2017

Już po raz czwarty Lotto Poland Bike Marathon zawita do Konstancina-Jeziorny. Zapraszamy 17 września do Parku Zdrojowego. Gwarantowane niezapomniane sportowe emocje. Każda edycja imprezy przyciąga tłumy. W ubiegłym roku na starcie stanęło blisko tysiąc miłośników jednośladów. W tym roku z pewnością nie będzie inaczej, ponieważ Lotto Poland Bike Marathon na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń rowerowych w Polsce. – Do jedynego uzdrowiska na Mazowszu wracamy za każdym razem z dużą radością – przyznaje Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Wyścigi będą przebiegać po trasie wytyczonej ścieżkami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. To wymarzony teren do rowerowej rekreacji.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON ZAWITA DO KONSTANCINA-JEZIORNY 2017

Do Konstancina-Jeziorny zapraszamy już 17 września. W wyścigu wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask. Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (61 km), MINI (33 km) oraz FAN (9 km – dla uczniów szkół podstawowych są to otwarte mistrzostwa Konstancina-Jeziorny). Dodatkową atrakcją będzie rowerowe miasteczko zlokalizowane w Parku Zdrojowym oraz wyścigi dla dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. LOTTO Poland Bike Marathon organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, profesjonalnym sklepem i serwisem rowerowym ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON ZAWITA DO KONSTANCINA-JEZIORNY 2017

BIURO ZAWODÓW: Konstancin-Jeziorna, Park Zdrojowy (Miasteczko Poland Bike)
16 września (sobota) w godz. 17.00-19.00 / 17 września (niedziela) w godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i w godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

LOTTO POLAND BIKE MARATHON ZAWITA DO KONSTANCINA-JEZIORNY 2017

PROGRAM ZAWODÓW LOTTO POLAND BIKE MARATHON:
8.30-11.00 Zapisy w biurze zawodów (dystans FAN)
8.30-12.00 Zapisy w biurze zawodów (dystanse MINI i MAX)
9.00-10.30 Zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)
10.45 Start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
11.10 Ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2003-2004, sektor II – rocznik 2005-2006, sektor III – rocznik 2007-2008, sektor IV rocznik 2009-2010)
11.15 Start dystansu FAN (9 km)
12.20 Ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 Start dystansów MAX (61 km) i MINI (33 km)
13.00 Dekoracja dystansów FAN i Mini Cross
15.30 Dekoracja dystansów MINI i MAX

LOTTO POLAND BIKE MARATHON ZAWITA DO KONSTANCINA-JEZIORNY 2017

W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego ABSOLUTE BIKES. Dla wszystkich uczestników – bufety na trasie z izotonikami KOMODO i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, owoce, napoje itp.). Dla dzieci – rowerowa strefa SUPERIOR FLY KIDS oraz Chatka Małolatka z malowaniem buziek.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON ZAWITA DO KONSTANCINA-JEZIORNY 2017

Szczegóły na stronie internetowej: www.polandbike.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bieg im. Tomasza Hopfera Konstancin-Jeziorna 2017

Po raz czwarty miłośnicy biegania upamiętnią Tomasza Hopfera, dziennikarza i popularnego komentatora sportowego. Zapraszamy do Konstancina-Jeziorny już 16 września. Do zobaczenia na ścieżce zdrowia o godz. 12.00.

BIEG IM. TOMASZA HOPFERA KONSTANCIN-JEZIORNA 2017

Ścieżka Hopfera

Trzy lata temu ścieżka zdrowia w Chojnowskim Parku Krajobrazowym otrzymała imię Tomasza Hopfera, dziennikarza i popularnego komentatora sportowego. Zorganizowany z tej okazji bieg zgromadził wówczas czołówkę konstancińskich biegaczy oraz wielu amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Wydarzenie na stałe zostało wpisane do kalendarza imprez Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.

Bieg

W tym roku biegacze spotkają się już po raz czwarty. Tradycyjnie impreza odbędzie się tydzień przed 39. PZU Maratonem Warszawskim, którego Tomasz Hopfer był jednym z głównych pomysłodawców. Do Konstancina-Jeziorny zapraszamy w sobotę, 16 września. Trasa biegu liczy 5 km - dwie pętle po 2,5 km. W wydarzeniu udział mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 lat. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 12.00. Start na ścieżce zdrowia (ul. Od Lasu 23).

Zapisy

Rejestracja uczestników prowadzona będzie w dniu imprezy, w godz. 9.00-11.30. Koszt zakupu pakietu startowego, w którego skład wchodzi medal, pamiątkowa koszulka oraz posiłek regeneracyjny wynosi 25 zł. Uwaga! Z opłaty zwolniona jest młodzieży z gminnych szkół. Na najszybszych zawodników czekają nagrody i puchary.

Regulamin IV Biegu im. Tomasza Hopfera (plik PDF; 328 KB)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nowe zajęcia w GOSiR Konstancin

Rozpoczęły się zapisy na zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Od września czekają m.in.: zumba, reha pilates czy tai chi. Zapraszamy! Wraz z końcem wakacji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie zaprasza na nowe zajęcia. Placówka przygotowała bogatą i ciekawą ofertę sportowo-rekreacyjną, spośród której każdy może wybrać coś dla siebie – dzieci, młodzież i dorośli. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – podkreśla Jolanta Urbańska, dyrektor konstancińskiego GOSiR. – Regularnie rozszerzamy ofertę ośrodka o nowe propozycje skierowane do różnych grup wiekowych.

NOWE ZAJĘCIA W GOSIR KONSTANCIN

Dla dzieci i dorosłych

Jedną z proponowanych nowości są zajęcia taneczne, adresowane do dzieci i młodzież w wieku od 7 do 12 lat. W każdy poniedziałek i w środę (godz. 15.30) instruktorka Elżbieta Giza zabierze uczestników na taneczne parkiety Ameryki Łacińskiej i Południowej. Dla osób aktywnych zawodowo ośrodek sportu proponuje zumbę fitness, która jest energetyczną mieszkanką tańca i aerobiku. Spotkania dwa razy w tygodniu – w poniedziałki (godz. 17.00) i w piątki (godz. 18.00). O wysoki poziom i urozmaicenie ćwiczeń zadba instruktorka Iwona Rogalska. – Zumba, nie tylko znakomicie poprawi naszą kondycję, ale i pozwoli nam ukształtować sylwetkę – dodaje Jolanta Urbańska. – Dla świeżo upieczonych mam przygotowaliśmy natomiast zajęcia pt. „Mama i ja”.

Będą to ćwiczenia edukacyjne, kondycyjne i wzmacniające. Najważniejsze jest to, że w odróżnieniu od innych zajęć, tutaj kobiety mogą ćwiczyć razem ze swoimi maluchami. Panie z dziećmi do 1. roku życia zapraszamy dwa razy w tygodniu – w czwartki (godz.10.00) i w piątki (12.30). Spotkania poprowadzi instruktorka Agata Kapturska-Maksymowicz. Tym, którym zależy na wyrzeźbieniu i wzmocnieniu mięśni brzucha oraz na spaleniu tkani tłuszczowej i wymodelowaniu talii, GOSiR poleca zajęcia „Płaski brzuch”. Spotkania we wtorki (godz. 14.00) i w piątki (godz. 17.00).

Dla seniorów

Na dorosłych oraz seniorów, szukających wyciszenia czekają z kolei zajęcia tai chi. Jest to chińska gimnastyka przypominająca nieco taniec. Instruktor Arkadiusz Gołygowski nauczy m.in.: utrzymywania prawidłowej postawy ciała, wytrzymałości, gibkości, koordynacji ruchowej, prawidłowego oddychania, panowania nad stresem. Zajęcia będą się odbywały we wtorki (godz. 17.30) i w czwartki (godz. 16.30). W ofercie dla seniorów GOSiR ma jeszcze wiele ciekawych propozycji. Są to m.in. zajęcia „Tańce świata”, w programie których znajdą się m.in.: tańce – standardowe, towarzyskie, latynoamerykańskie czy rewie. W świat muzyki wprowadzi instruktor Ewa Giza. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki o godz. 14.00 i w soboty o godz. 14.30. Kolejną propozycją jest reha pilates . Ta forma gimnastyki skierowana jest do osób z problemami narządu ruchu, w szczególności osteoporozy i kładzie główny nacisk na wzmocnienie mięśni głębokich takich jak: mięśnie dna miednicy, przeponę, mięsień wielodzielny i poprzeczny brzucha. Bezpłatne ćwiczenia będą się odbywały w każdy piątek, w godz. 11.30-12.30. Polecamy również zajęcia „Zumba gold senior”, które prowadzone będą w każdy wtorek i czwartek w godz. 13.00-14.00. Osoby starsze za treningi nie zapłacą nic. Muszą jednak spełnić dwa warunki – mieć ukończone 60 lat i mieszkać na terenie naszej gminy.

NOWE ZAJĘCIA W GOSIR KONSTANCIN

Zajęcia dla niepełnosprawnych

Tej jesieni ośrodek uruchomi również zajęcia dla dzieci i dorosłych niepełnosprawnych (ruchowo, upośledzonych umysłowo) w stopniu lekkim i umiarkowanym. W programie spotkań m.in. ćwiczenia – ruchowe przy muzyce, rytmiczne i korekcyjne, a także zajęcia wprowadzające elementy sportowe np. piłkę nożną czy koszykówkę. Zapraszamy w soboty o godz. 11.00 (dzieci) i godz. 13.00 (dorośli). Zajęcia są bezpłatne.

Co jeszcze?

Po wakacyjnej przerwie wznowione zostaną także pozostałe zajęcia prowadzone do tej pory w GOSiR. Są to: dla seniorów – gimnastyka ciała i umysłu, zdrowy kręgosłup oraz taniec; dla dzieci i młodzieży – badminton, szachy, zajęcia taneczne, tenis stołowy i zapasy; dla dorosłych – fitness, w tym: interwał, TBC, ABT, trening obwodowy, body ball, badminton, crossminton, tenis stołowy oraz nordic walking (szczegółowy grafik - link).

NOWE ZAJĘCIA W GOSIR KONSTANCIN

Zapisy

Zapisy na zajęcia prowadzone są w siedzibie GOSiR: w biurze (od pon. do pt. w godz. 9.00-15.30) oraz w recepcji (od pon. do pt. w godz. 15.30-21.00). Zgłoszenia przyjmowane są także telefonicznie pod nr: 22 754 61 86 wew. 23 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)