A+ A A-

Piaseczyńskie WOPR serdecznie zaprasza na Spływ kajakowy Wisłą z Królewskiego Lasu do Gassów na inaugurację Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim. Spływ odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. Ma on na celu integrację środowiska wodniackiego, popularyzację sportów wodnych, promowanie budowy szlaku kajakowego z Królewskiego Lasu do Gassów w ramach realizowanego przez Piaseczyńskie WOPR projektu Łączy nas Wisła.

SPŁYW KAJAKOWY WISŁĄ Z KRÓLEWSKIEGO LASU DO GASSÓW NA INAUGURACJĘ ROKU RZEKI WISŁY W POWIECIE PIASECZYŃSKIM

Trasa spływu obejmować będzie:
- Królewski Las (zbiórka w porcie w Królewskim Lesie, prezentacja Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej z Góry Kalwarii o atrakcjach turystycznych regionu oraz wydarzeniach w ramach Roku Rzeki Wisły w powiecie piaseczyńskim, odprawa bezpieczeństwa)
- Wyspa Rembezy (niezwykła historia wojenna największej wyspy wiślanej w powiecie piaseczyńskim opowiedziana przez Pawła Książka odkrywającego tajemnice tego niezwykłego miejsca)
- Góra Kalwaria (podczas postoju na plaży odbędzie się pokaz ratownictwa w wykonaniu ratowników Piaseczyńskiego WOPR)
- Łachy Brzeskie (kajakarze będą podziwiać piękno nadwiślańskiej przyrody)
- Gassy (tradycyjne ognisko we flisackiej bindudze).

Podczas spływu zostanie wykonane również zdjęcie do wystawy historyczno - fotograficznej Z biegiem Wisły z biegiem lat przygotowywanej przez Piotra Rytko dla Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami Oddział Czersk w związku z obchodami Roku Rzeki Wisły.

Spływ będzie zabezpieczony przez ratowników Grupy Interwencyjnej Piaseczyńskiego WOPR przy wykorzystaniu łodzi motorowych. Zbiórka o godz. 12.30 w porcie w Królewskim Lesie, godz. 13.00 rozpoczęcie spływu. Udział płatny - symboliczne 10 zł od osoby (ilość miejsc ograniczona). Transport we własnym zakresie

Informacje i zapisy: Facebook Piaseczyńskie WOPR Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria
Tel.: + 48 532 252 515
Spływ jest współfinansowany przez:
Piaseczyńskie WOPR
Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Gminę Góra Kalwaria

Organizator: Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria
Współpraca:
- Kajaki Góra Kalwaria
- Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii
- Projekt Piaseczyńskiego WOPR Łączy nas Wisła
- TONZ Czersk: Wystawa fotograficzna Z biegiem Wisły z biegiem lat.