Menu
A+ A A-

Relacja z debaty społecznej Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w gminie Konstancin-Jeziorna

Wczoraj mieszkańcy miejscowości Cieciszew gm. Konstancin- Jeziorna spotkali się na debacie społecznej zorganizowanej w ramach rządowego programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. W czasie dyskusji omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń oraz aplikacji „Moja Komenda”, największe zainteresowanie dotyczyło jednak zagadnień związanych z właściwym zachowaniem przy oszustwach na tzw. „wnuczka”.

RELACJA Z DEBATY SPOŁECZNEJ POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE W GMINIE KONSTANCIN-JEZIORNA

Wczorajsza debata społeczna miała na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Dlatego też w spotkaniu zorganizowanym w remizie strażackiej w Cieciszewie gm. Konstancin- Jeziorna, uczestniczyli przedstawiciele Policji z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na czele z kierownikiem st.asp. Pawłem Kreczmańskim oraz miejscowym dzielnicowym st.sierż. Jackiem Deptułą.

W dyskusji uczestniczyli także przedstawiciele rady sołeckiej wraz z Panem Sołtysem Zbigniewem Durajczykiem. Na debatę, której inicjatorem byli policjanci tutejszego komisariatu stawili się licznie mieszkańcy tej miejscowości.

St. asp. Paweł Kreczmański w swoim wystąpieniu podkreślił, że debaty społeczne są bardzo ważne, gdyż musimy prowadzić dialog i wsłuchiwać się w głosy tych, dla których pełnimy służbę. Szczególnie mają one na celu diagnozować lokalne problemy społeczne, zagrożenia i to, czego ludzie się obawiają. W ten sposób będziemy mogli skutecznie reagować na te problemy, które każdego z mieszkańców dotykają.

Organizowane debaty społeczne w powiecie cieszą się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców i cyklicznie będą prowadzone na naszym terenie. W trakcie spotkania mieszkańcy wyrażali swoje opinie oraz projekty możliwych do przeprowadzenia zmian, które umożliwiłyby szybszy i skuteczniejszy kontakt z funkcjonariuszami policji.

Jednym z elementów dyskusji było przedstawienie mieszkańcom Krajowej Mapy Zagrożeń, zasady jej funkcjonowania i korzystania w sytuacjach, gdy łamane jest prawo. Komisarz Jarosław Sawicki szczegółowo omówił zostady i metody działania sprawców oszustw metodą na tzw. „wnuczka” oraz sposoby ich uniknięcia.

Przedstawiono także aplikację „Moja Komenda” dzięki której mieszkańcy bezpośrednio będą mogli spotkać się i porozmawiać o dręczących ich problemach z dzielnicowym.

Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał oraz odpowiadał na pytania mieszkańców, tutejszy dzielnicowy st.sierż. Jacek Deptuła.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie