Menu
A+ A A-

Anty-aging twarzy nauka automasaż metodą Yogattractive

22 października 2018 roku o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych nt.: Anty-aging twarzy nauka automasaż metodą Yogattractive. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

ANTY-AGING TWARZY NAUKA AUTOMASAŻ METODĄ YOGATTRACTIVE

O czym to będzie? Na czym polega atrakcyjność twarzy, a czego przemysł kosmetyczny nam nie mówi: jędrne mięśnie buzi i autoterapia manualna dla głębokich warstw skóry – zobaczysz ładny koloryt, owal, płytsze zmarszczki

Jak to zrobimy? Przećwiczymy wszystkie kluczowe partie twarzy i dostaniecie pracę domową na początek. Nauczymy się podstaw masażu kolagenowego, pobudzającego fibroblasty, drenującego opuchlizny i pobudzającego krwiobieg dla odżywienia skóry do głębi.

Jak się przygotować? Warto mieć głęboki dekolt, by móc go masować. Uwaga, zmyjemy makijaż (na oczach może pozostać), więc jeśli po spotkaniu planujecie uroczystą kolację, weźcie coś do „przypudrowania noska”. Reszta będzie czekać na Was na miejscu.

Spotkanie poprowadzi: Olga Szemley, autorka metody naturalnego anti-agingu jogi twarzy Yogattractive, podróżniczka, badacz kobiecych rytuałów pielęgnacyjnych, joginka i twórczyni unikatowych mozaik. Więcej o Oldze i o metodzie na www.yogattractive.com Dla chętnych, po zajęciach, będzie możliwość kupienia akcesoriów do masażu i ekologicznych olejków. Gospodynią i pomysłodawczynią Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych jest Alicja Stankiewicz, psycholog, trenerka, coach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

BEZSENNA NOC W HUGONÓWCE W KONSTANCINIE

19 października 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na apetyczny maraton filmowy. Jedzenie jest inspirującym tematem dla twórców kina. Powstało wiele „smakowitych” filmów z jedzeniem w roli głównej. Podczas maratonu zaprezentowane zostaną trzy wybrane produkcje – pełne smaku, kolorów i pasji. Nawet jeśli ktoś nie jest wirtuozem noża i patelni, to z pewnością historie o szefach kuchni, gotowaniu i o przepysznych potrawach, które mogą zmienić życie, będzie można oglądać z dużym apetytem. Przez żołądek do serca kinomana. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 Wstęp wolny.

BEZSENNA NOC W HUGONÓWCE W KONSTANCINIE

Informacje o tytułach filmów można uzyskać w recepcji KDK, tel. 484-20-20 lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

KLUB MIŁOŚNIKÓW KULTURY FRANCUSKIEJ W KONSTANCINIE

18 października 2018 roku o godz. 18.30 osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury na spotkania KLUBU MIŁOŚNIKÓW KULTURY FRANCUSKIEJ. Wstęp wolny.

KLUB MIŁOŚNIKÓW KULTURY FRANCUSKIEJ W KONSTANCINIE

Spotkania Klubu będą odbywać się raz w miesiącu i koncentrować wokół wybranego tematu. W każdym spotkaniu przewidujemy udział atrakcyjnych gości – pisarza, tłumacza, reportażysty, fotografa, podróżnika, muzykologa, historyka i wielu innych, z którymi klubowicze będę mieli okazję swobodnie porozmawiać. Na pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu klubu gościem będzie pani prof. Anna Grześkowiak-Krwawicz z Instytutu Badań Literackich PAN, która opowie o roli języka francuskiego w XVIII wiecznej Europie, kiedy to postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego łączyła nas z europejskimi elitami – „Gdy Europa mówiła po francusku”. Gościem drugiego spotkania – 22 listopada 2018 r., o godz. 18.30 – będzie red. Piotr Kieżun z „Kultury Liberalnej”, który opowie o tym „Jak dziś postrzegamy Francję i kulturę francuską, co z niej czerpiemy i co o niej wiemy”. Data trzeciego spotkania w grudniu zostanie podana później, ale jego tematyka będzie dotyczyć francuskich tradycji bożonarodzeniowych i dawnej muzyki związanej z Bożym Narodzeniem. Na spotkaniu przedświątecznym przewidujemy – jako dodatkową atrakcję – mini kiermasz książek, przekładów z literatury francuskiej, z kącikiem antykwarycznym, co może zaowocuje powstaniem „biblioteki francuskiej” w przekładach. ​
Moderatorki:
- Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz radiowy Polskie Radio Dwójka
- Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska XIX i XX w.).
Serdecznie zapraszamy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

23. KONCERT INAUGURACYJNY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

17 października 2018 roku o godz. 18.00 Szkoła Muzyczna I Stopnia w Konstancinie-Jeziornie z okazji inauguracji 23. roku szkolnego zaprasza na koncert. Wystąpi wybitny francuski wokalista Chrisa Schittulli. Francuski artysta śpiewa nie tylko niezapomniane utwory gwiazd ze swojego kraju, jak Edith Piaf czy Yves Montand, lecz także ponadczasowe szlagiery Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Henryka Warsa czy Jacka Cygana interpretowane po raz pierwszy po francusku.Towarzyszyć mu będą znakomity polski pianista jazzowy Bogdana Hołownia oraz kontrabasista Michał Jaros. Zaśpiewa także szkolny chór Constance Pueri Cantores. Koncert realizowany przy współpracy z Konstancińskim Domem Kultury. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Zapraszamy.

23. KONCERT INAUGURACYJNY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)