Menu
A+ A A-
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

GALA KOBIET SUKCESU MAZOWSZA 2017

23 września 2017 roku o godz. 10.00 odbędzie się Gala Kobiet Sukcesu Województwa Mazowieckiego w Konstancinie-Jeziornie. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Uroczyście uhonorowana zostanie Złota Dziesiątka pań wyróżnionych podczas Wyborów Kobiety Sukcesu Mazowsza, a statuetkę z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzyma wybrana przez kapitułę Kobieta Sukcesu 2017.

GALA KOBIET SUKCESU MAZOWSZA 2017

Kandydatki do wyborów Kobiety Sukcesu Mazowsza zgłaszają przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. Są nimi panie, które w minionym roku były bohaterkami dziennikarskich publikacji, zostały zauważone przez swoje środowiska, otrzymały nagrody w różnych dziedzinach. Spośród kandydatek Złotą Dziesiątkę i spośród niej Kobietę Sukcesu 2017 wyłoniła kapituła. Wśród gości honorowych w dotychczasowych edycjach gali Kobiet Sukcesu były takie osobowości jak Elżbieta Bieńkowska, Henryka Bochniarz, prof. Danuta Hubner, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Agata Młynarska, Kora, Agata Kulesza, Małgorzata Niemen, Jolanta Fajkowska, Irena Eris.

GALA KOBIET SUKCESU MAZOWSZA 2017

Na gali nagrody otrzymują też mężczyźni. Są to statuetki „Duża Buźka” przyznawane przez Międzynarodowe Forum Kobiet mężczyznom, których podziwiają kobiety za pasję życia, tworzenia i społecznych dokonań. Wśród nagrodzonych byli dotąd Krzysztof Hołowczyc, Jerzy Buzek, Piotr Szwedes, Przemysław Saleta, Dariusz Michalczewski, Jacek Żakowski, Emilian Kamiński, prof. Andrzej Bochenek. Galę Kobiet Sukcesu Województwa Mazowieckiego uświetni cykl wydarzeń towarzyszących. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniu Kobiet Sukcesu czyli trzech panelach dyskusyjnych.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zmiana tras 710, N50, L15, L21 i L28

W związku z kompleksową przebudową ulicy Mirkowskiej, z dniem 18 września 2017 r. (poniedziałek) nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii 710, N50 i linii lokalnych L15, L21, L28. Szczegółowe informacje dotyczące zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie internetowej www.ztm.waw.pl

ZMIANA TRAS 710, N50, L15, L21 I L28

Linia 710

Autobus jadący z Warszawy, skręci w lewo w ulicę Mirkowską, następnie skręci w prawo w ul. Bielawską, a na rondzie AK w Jeziornie, skręci w lewo w ul. Warszawską, i dalej pojedzie stałą trasą do Piaseczna. Autobus jadący z Piaseczna, na rondzie Jana Pawła II, skręci w lewo w ul. Warszawską, następnie skręci w prawo w ul. Bielawską, potem w lewo w ul. Mirkowską, w prawo w ul. Warszawską, a dalej pojedzie stałą trasą do Warszawy. Autobus tej linii nie będzie kursował ul. Mirkowską na odcinku od ul. Bielawskiej do Alei Wojska Polskiego. Przewidywany termin przywrócenia tego odcinka to 31 października 2017 r. Na ul. Bielawskiej w pobliżu ronda AK w Jeziornie, zorganizowane zostaną tymczasowe przystanki dla podróżujących w każdą stronę.

Autobus nocny N50

Autobus jadący z Warszawy skręci w lewo w ul. Mirkowską, następnie w prawo w ul. Bielawską, na rondzie AK w Jeziornie skręci w lewo w ul. Warszawską i dalej pojedzie stałą trasą.

Autobusy linii L15, L21, L28

Jadący z Borowiny, z Góry Kalwarii, Baniochy, od 18 września 2017 r. skręcą z ul. Warszawskiej w prawo w ul. Mirkowską i dojadą do biurowca Metsa Tissue (Mirków). Stąd wrócą ul. Mirkowską, skręcą w lewo w ul. Bielawską, a na rondzie AK w Jeziornie skręcą w lewo w ul. Warszawską i dalej pojadą stałą trasą. W zależności od harmonogramu robót budowlanych na ul. Mirkowskiej, linie te będą kursowały także inną trasą. Na rondzie Jana Pawła II skręcą w Aleję Wojska Polskiego, następnie skręcą w lewo w ul. Mirkowską, przy biurowcu Metsa Tissue (Mirków) zawrócą i pojadą w Aleję Wojska Polskiego. Od ronda Jana Pawła II pojadą stałą trasą.

O terminie zmiany trasy L15, L21, L28 na powyższą, będziemy Państwa na bieżąco informować. Wszystkie autobusy będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy. Szczegółowe informacje dotyczące zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl

Za czasowe utrudnienia przepraszamy.
ZTM Warszawa

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

KONSTANCIN CZYTA Z NAMI

17 września 2017 roku w Hugonówce będzie można oddać książki do wypożyczalni, która znajduje się w Parku Zdrojowym. Nie zabraknie też różnych atrakcji. Przystanek książka, przypominający nieco angielską budkę telefoniczną, stoi obok tężni. W Book Stopie każdy może wypożyczyć książki, a także zostawić je innym czytelnikom. Koniec lata to świetny czas, by zrobić porządek w domowym księgozbiorze oraz znaleźć nową lekturę na jesienne wieczory. Książki można przynieść do Hugonówki lub zostawić je w Book Stopie.

KONSTANCIN CZYTA Z NAMI

Napisz komentarz (0 Komentarzy)