Menu
A+ A A-

Dni Konstancina

15 i 16 czerwca 2019 roku odbędą się Dni Konstancina. To wyjątkowe wydarzenie gwarantujące różnorodną rozrywkę, koncerty znanych artystów oraz promujące fascynującą historię, imponujące zabytki i walory turystyczne Konstancina-Jeziorny. Z tej okazji Konstanciński Dom Kultury przygotował w Parku Zdrojowym dwa dni pełne atrakcji.

Dni Konstancina

Program Dni Konstancina 15-16 czerwca 2019
Sobota 15 czerwca
Amfiteatr
- 15.00-18.00 Występy grup artystycznych:
- Chór Cantabile
- Grupa ER-nesta
- Chór No Bell Montessori
- Grupa Taneczna – Egurrola Dance Studio.

Koncert zespołu Manaus
Manaus zespół który łączy muzykę rockową, elementy funky z ważna rolą tekstu piosenek. Jakosc muzyczna i nietuzinkowe osobowości muzyków dają energię i klimat. Zespół koncertuje w kameralnych klubach A zdarzało się że dla wielotysiecznej publiczności w Chinach. Emocje gwarantowane.

Koncert Mateusza Krautwursta
Jeden z najciekawszych muzyków młodego pokolenia. Finalista programu telewizyjnego The Voice of Poland ma na swoim koncie solowe płyty oraz wspólne nagrania ze znanymi artystami. Podczas koncertu Mateusz Krautwurst zaprezentuje wybrane utwory z autorskiej drogi artystycznej oraz piosenki mistrzów polskiej frazy wokalnej: Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego i Mieczysława Fogga. W akustycznej odsłonie pojawi się z towarzyszeniem Agi Jano (instr. perkusyjne) i Roberta Skrzypca (instr. klawiszowe). W tej muzyce swoboda pojawia się pomiędzy elegancją i luzem, jazzem i muzyką pop, nowoczesną produkcją i brzemieniem retro.

20.30–22.00 Koncert Katarzyny Cerekwickiej
Gwiazdą tegorocznych Dni Konstancina będzie znana wokalistka Kasia Cerekwicka, która zaśpiewa w amfiteatrze swoje największe przeboje. W 2017 roku mija dokładnie 20 lat odkąd mogliśmy usłyszeć Kasię po raz pierwszy. Wokalistka z dyplomem i kilkunastoletnim doświadczeniem scenicznym, która potrafi skupić uwagę nawet najbardziej wytrawnego widza. Jak sama mówi, najważniejszy jest dla niej bliski kontakt z publicznością, dlatego każdy jej występ jest perfekcyjny i na długo zapada w pamięć. Ma na swoim koncie 6 płyt studyjnych i hity m.in. „Na kolana”, „S.O.S”, „Zostań”, które na stałe zapisały się w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej. O tym, że jest profesjonalistką i jak świetnie czuje się na scenie udowodniła m.in. w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” – wcielając się w gwiazdy światowego formatu. Była półfinalistką V edycji „Taniec z Gwiazdami” TVN i wystąpiła w programie „Tylko nas dwoje” na antenie Polsat, w którym występowała jako trener wokalny. W 2015 roku po kilkuletniej przerwie – Kasia powróciła z nową energią oraz płytą „Między słowami”.

Park Zdrojowy
14.00-18.00 Atrakcje w plenerze:
- Dmuchane zabawki, zabawy sportowe – Gosir
- Animacje Ogród z zabawkami, gry i zabawy dla dzieci
- Papierowy ogród – warsztaty plastyczne.
- Konstanciński park w czerwcowe popołudnie jest pełen słońca. I właśnie taki słoneczny park stanie się inspiracją dla małych artystów, którzy wykorzystując bibułę, tekturę, karton, papier stworzą baśniowy ogród, do którego, mamy nadzieję, zawitają motyle, pszczółki, biedronki… Warsztaty dla dzieci. Prowadzący: Ewa Panasiuk
- Włóczkostwory – warsztaty artystyczne. Na warsztatach z różnokolorowych włóczek, drewnianych patyków i oczek będziemy mogli wyczarować stwory, stworki i inne …orki. Co kto w duszy ma. Warsztaty dla dzieci. Prowadzący: Marta Wieremiejuk-Łęcka
- Robienie przypinek okolicznościowych.

13.00-20.00 Stoiska artystyczne, handlowe, gastronomiczne.

Hugonówka
18.00- 19.30 Premiera spektaklu ,,Pensjonat pod Meduzą” grupy AD REM w reżyserii Ewy Cielesz (sala widowiskowa)

Pani Matylda otrzymuje w spadku po prababce Felicji pensjonat. Wraz z mężem Witoldem i dwiema córkami: Izabelą i Karoliną, nie mają pojęcia, jak nim zarządzać. Karolina zresztą myśli jedynie o jak najszybszym wyrwaniu się z tego miejsca. Witold jest malarzem i jego praca twórcza jest dla niego priorytetem. Życie Witolda i Matyldy zamienia się w codzienne sprzeczki i wzajemne obwinianie się. Nic dziwnego, że pensjonat nie zachęca gości i stoi bezużytecznie, przez co nie zarabia. Witold ma przyjaciela, doktora Piotra, który samotnie wychowuje syna Filipa, zakochanego w Karolinie (bez pamięci i wzajemności. Piotra to przeraża, stara się odciągnąć Filipa od Karoliny, ale nie może powiedzieć, dlaczego. Filip wpada na pewien pomysł, który trzyma w ścisłej tajemnicy przed członkami rodziny. Rozsiewa informację, że w starym pensjonacie ukryty jest tajemniczy skarb, którego dotąd nie odkryto, ponieważ straszy tam zmarła seniorka rodu, babka Felicja. Przyciągają tym dziwacznych pensjonariuszy szukających przygód: Janinę, poszukującą zmarłego męża, sądząc, Werę, zwykłą oszustkę, udającą, że potrafi wywoływać i poskramiać duchy, bezdomnego Heniutka,, Agatę Świętą, dziennikarkę, która szuka sensacyjnego tematu. Spektakl komediowy.
Występują: Kasia Sosnowska – Janina, Anna Janczak – Wera, Wioleta Kogut – Matylda, Anna Dziekońska – Agata Święta, Antonina Hairulin – Karolina, Katarzyna Stawczyk – Izabela, Paweł Pocztarski – Bezdomny Heniutek, Szymon Śliwiński – Witold, Rafał Łukaszewicz – doktor Piotr, Antoni Łukaszewicz – Filip. 
Scenariusz i reżyseria – Ewa Cielesz, Operator muzyki – Tomasz Sosnowski, Scenografia – Szymon Śliwiński.

Atrakcje sportowe:

9.00 -18.00 Turniej Siatkówki plażowej ( boisko do siatkówki)
- 9.00 Turniej żeński o Puchar Burmistrza Gminy K-J
- 15.00 Turniej młodzieżowy ( męski do lat 18) o Puchar Starosty Piaseczyńskiego
16.00 Turniej badmintona dla młodzieży
16.30 Pokaz technik Submisson fighting – styl walki będący połączeniem technik Brazilian jiu-jitsu , Sambo i zapasów oraz brazilian jiu-jitsu – sztuki walki powstałej w Brazylji na bazie japońskiego jiu-jitsu, judo i zapasów.

Niedziela 16 czerwca
13.30 -14.00 Parada Retro (Stara Papiernia-Amfiteatr)
Amfiteatr
14.00-18.00

- Koncert zespołu The Warsaw Dixielanders
- Program taneczny Lata 20., lata 30.
- Magiczny Pan – pokaz iluzji
- 16.30 Album Rodzinny – koncert Kacpra Kuszewskiego

Recital Kacpra Kuszewskiego „Album rodzinny” to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojnia, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga. Pomysł zrodził się przy przeglądaniu starego rodzinnego albumu. Nieznajome postaci ze zdjęć aż się prosiły, żeby wymyślić im nowe, zabawne życiorysy. Niektóre piosenki były też inspirowane prawdziwymi historiami rodzinnymi twórców. W ten sposób powstała galeria nietuzinkowych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się lub mogły się zdarzyć naszym dziadkom. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie brakuje również utworów bardziej nastrojowych, lirycznych, z nutką nostalgii.

20.00 – 21.30
Bodo Cafe „Bodo Café” to barwne i rozśpiewane widowisko, które zabiera publiczność do epoki piosenek z duszą i charakterem. Łączy znane i lubiane piosenki filmowe z lat 20-tych i 30-tych poprzedniego stulecia oraz porywającą muzykę na żywo z pełną wdzięku, komediową historyjką miłosną. Piosenki filmowe Eugeniusza Bodo składają się na opowieść o kochliwym i niezmiernie przy tym roztargnionym Zygmusiu. Główny bohater zjawiając się w Bodo Café wpada w sam środek miłosnej awantury i uruchamia lawinę komicznych zdarzeń. Jedynie w Bodo Café można spotkać wszechwiedzącego kelnera i i ognista tancerkę flamenco wraz z szeregiem barwnych postaci rodem z przedwojennych kabaretów, posłuchać najpiękniejszych sentymentalnych piosenek i przeżyć jedyną w swoim rodzaju terapię przez… TANGO!
Wystąpią absolwenci krakowskiej i katowickiej Akademii Muzycznej oraz zespół TangoStan Quintet Scenariusz: Witold Pelka , Reżyseria: Magdalena Gnatowska. Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Kołodziej Aranże: Krzysztof Kołodziej, Agnieszka Śliwińska, TangoStan Quintet. Choreografie i ruch sceniczny: Nadia Mazur

Park Zdrojowy
13.30–14.00 Parada Retro (Stara Papiernia – Amfiteatr)
14.00-18.00 Atrakcje Retro w plenerze:

- Geometryczne witraże – warsztaty plastyczne. Przy pomocy kolorowych kwadratów papieru, kleju i nożyczek dzieci wykonają geometryczne witraże, a właściwie mozaiki. Będzie można skorzystać z gotowych projektów lub samodzielnie zaprojektować wzór obrazka. Prowadzący: Ewa Panasiuk
- Zaplączmy się w Konstancinie – wspólne tkanie gobelinu. Plątanie i przeplatanie to świetna zabawa dla całej rodziny, dlaczego więc nie spróbować stworzyć wspólnej tkaniny z całą wielką konstancińską rodziną?! KDK zaprasza małych i dużych na wspólne tkanie. Stworzymy gobelin, w którym każdy zostawi swój ślad i emocje, a może także wplecie swoje wspomnienia – tasiemkę, która przewiązywała miłosne listy lub kawałek włóczki ze swetra kogoś bliskiego. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, wszystkiego nauczymy się na miejscu. Chodzi o spotkanie, wspólne działanie, rozmowę, dodanie swojej twórczej cegiełki do pierwszej w historii Konstancina tkaniny stworzonej przez mieszkańców. Plątanie, wplatanie i przeplatanie pod kierunkiem artysty plastyka Marty Wieremiejuk-Łęckiej.
- Animacje, gry i zabawy sportowe w stylu Retro. 
- Konkurs Konstancińscy liderzy bród i wąsów – Wiemy, że brodaczy i wąsaczy jest w mieście dużo. Tylko nie wszystkich widzieliśmy na własne oczy. Najwyższy czas przestać się chować i przyjść prosto do stoiska My jesteśmy inni koło Amfiteatru. Od 14:00 czeka na Was szalenie miłe jury, które czule przyjrzy się Waszym zarostom. Pamiętajcie, że to konkurs. A jak konkurs to i nie byle jakie nagrody.
- Konkurs na Strój Retro – Szykowna suknia i sznur pereł, rękawiczki i boa z piór, garnitur w prążki i buty Al Capone… i strój na Paradę Retro gotowy. A jak na paradę to i na KONKURS, którego celem jest wybranie stroju najlepiej oddającego stylistykę lat 20. i 30. XX w. Konkurs zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: indywidualnej i rodzinnej. Nagrody czekają!!! Zachęcamy do wspólnej zabawy.
- Atelier fotograficzne.
- Przejażdżki tricyklem oraz bicyklami.
- Prezentacja zabytkowych samochodów.
- Karykaturzysta.
- Kataryniarz Kawiarenka Seniorów.

13.00 – 20.00 Stoiska artystyczne, handlowe i gastronomiczne
Święto miasta to czas na zaspokojenie Waszych wszystkich zmysłów. To co będzie działo się na scenie i pod nią, nasyci Wasz wzrok i słuch. A co z węchem, dotykiem i smakiem? O to zadbają wystawcy, których zaprosiliśmy na Dni Konstancina. Ze strefy z małą z gastronomią nie wyjdziecie głodni, to dobrze. Musicie mieć energię, aby eksplorować aleję pełną wyrobów rękodzielniczych, dzieł sztuki, zabawek i akcesoriów dla dzieci. Gwarantujemy, że wrócicie do domów z kilkoma pamiątkowymi zakupami.

Hugonówka
11.00-13.00 Spacery po Konstancinie
11.30-15.00 Grad Prix w Boule – Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach w boule. Gra jest przyjemna, prosta i co najważniejsze integracyjna. Wspólnie z osobami realizującymi program „Konstancin przyjazdy seniorom”, zachęcamy do wzięcia udziału w międzypokoleniowej zabawie. Zaczynamy o 11:30 pod Hugonówką. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału pod nr 501 385 472.
14.30 -16.00 Piknik Retro
15.00 – 16.30 Mecz Retro Piłki Nożnej
17.00 -18.00 Jak smakowały lata 20. i 30. XX w. – spotkanie z historykiem obyczajowości, autorką książki Smaki dwudziestolecia Mają Łozińską oraz jej mężem Janem Łozińskim, autorem wyboru zdjęć prezentowanych w książce. Tematem rozmowy będą cukiernie, kawiarnie, restauracje… Bankiety, przyjęcia, proszone kolacje… Zakupy na targu, na hali, wystrój jadalni i wyposażenie kuchni… Co jadano, gdzie jadano, jak gotowano w przedwojennej Polsce?
18.00-21.00 Balon w Parku Ikara
18.00-19.30 Spektakl Tamara L.
Sztuka przybliża mało znane losy znakomitej malarki okresu art deco Tamary Łempickiej (1898-1980), urodzonej w Warszawie, która w wieku 20 lat osiadła w Paryżu, w 1939 r. wyemigrowała do USA, a w 1974 r. do Meksyku, gdzie zmarła. Była czołową przedstawicielką art deco, wystawiała swoje obrazy w najbardziej prestiżowych galeriach i muzeach świata, wchodząc do elity sztuki tej epoki. Jej dzieła są zresztą popularne do dziś. Występują: Maria Nowotarska, Agata Pilitowska. Reżyseria: Kazimierz Braun
21.30-23.30 Potańcówka w stylu lat 20. i 30. – Bal Apasza (altana) Grand Slam Quartet
Muzyka Grand Slam Quartet to esencja dobrej, muzycznej energii. To swing ze szczyptą cygańskiego charakteru w najlepszym wydaniu. Zespół tworzy czwórka młodych muzyków: Kinga Kłoczko – skrzypce, Marcin Sulowski – saksofon sopranowy, tenorowy, Mariusz Pomian – gitara cygańska, Karol Szczubełek – kontrabas. 
Atrakcje sportowe: 9.00-18.00 Turniej Siatkówki Plażowej ( boisko do siatkówki)
- 9.00-15.00 Turniej męski o Puchar Burmistrza Gminy K-J
- 15.00-18.00 Turniej młodzieżowy (żeński do 18 lat) o Puchar Starosty Piaseczyńskiego
15.00 Symultana szachowa – rozgrywki
15.30 Bieg z misiem
( zapisy od 13.00)
17.00 Symultana szachowa z arcymistrzynią Panią Agnieszką Brustman.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Skolimowski kościół - Klub Historyczny Konstancin

11 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Klubu Historycznego w Konstancinie, poświęcone kościołowi Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Skolimowski kościół - Klub Historyczny Konstancin

Klub Historyczny powstał z inicjatywy mieszkańców. Jego działalność to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych. W ramach klubu będą przygotowywane również krótkie reportaże filmowe o miejscach lub ludziach ważnych w gminie Konstancin-Jeziorna w kontekście historycznym.

Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strefa kobiet pozytywnie zakręconych w Konstancinie

10 czerwca 2019 roku  o godz. 18.00 w ramach Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych odbędzie się spotkanie nt. Tańców Izraelskich - są to tańce ludowe, powstałe mniej więcej w tym samym czasie co państwo Izrael, choć pierwsze choreografie narodziły się już w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Taniec ten miał być swoistym katalizatorem do tworzenia kultury nowego-starego kraju. Miał wyrazić idee wspólnoty i połączyć to, co do tej pory było rozproszone. Z diaspory naród izraelski miał wkroczyć w erę jedności. I to wszystko wyrażało się w tańcu. Podobnie jak nowe państwo Izrael czerpie ze starożytnej krainy Abrahama, tak tańce izraelskie nawiązują swoimi krokami do liturgicznego tańca żydowskiego. Tak jak różnorodność kultur, z których przybywali pierwsi osadnicy Izraela łączyła się w całość, tak i w jeden taniec izraelski zostały zamknięte wszystkie style taneczne Europy i świata. Z tego względu w tańcu izraelskim odnajdujemy inspiracje czerpane zarówno z żydowskiej kultury tańca: Żydów europejskiej Diaspory i Żydów z Jemenu, jak i lokalnej mi.in. arabskiej, a także bogatego folkloru Bałkanów i Europy Środkowej i Wschodniej. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Serdecznie zapraszamy.

Strefa kobiet pozytywnie zakręconych w Konstancinie

Warsztaty są być może najlepszą formą przedstawienia tańca izraelskiego, ponieważ dają możliwość doświadczenia go, w przeciwieństwie do występów, których można być wyłącznie widzem. Dają możliwość doświadczenia radości tańca w grupie, w kręgu, radości ruchu i rytmu – całym ciałem i duszą. Radości przemiany przez taniec. Ludzi nieśmiałych i czasami wciąganych na siłę do kręgu po pięciu minutach nie sposób już z niego wyrwać. W ciągu następnych przybywa ich coraz więcej. W każdej chwili widać radość, jaką przynosi im nauka pierwszych kroków w rytm oryginalnej muzyki. Entuzjazm i energia, które się wyzwalają podczas warsztatów tańca izraelskiego trwają dużo dłużej, niż do końca zajęć.
Spotkanie poprowadzi:
Julia Nowakowska – zawodowo: absolwentka biotechnologii i psychologii, pracująca w obszarze IT. Pasjonatka kultury Izraela, a przede wszystkim tańca izraelskiego. Od 13 lat tańczy w zespole SNUNIT, prowadzonym przez Monikę Leszczyńską. Brała udział w wielu międzynarodowych warsztatach, prowadzonych przez instruktorów z Izraela, a także wielokrotnie współorganizowała takie warsztaty w Polsce (m.in. Machol Vistula). Jako wolontariuszka Ministerstwa Spraw Socjalnych Izraela, spędziła rok w Jerozolimie, pracując z niepełnosprawnymi dziećmi. Miłośniczka podróży, dobrej książki i ostrej kuchni.

Gospodynią i pomysłodawczynią Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych jest Alicja Stankiewicz, psycholog, trenerka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)