Menu
A+ A A-

Klub Kaligraficzny Littera w Konstancinie

18 lutego 2019 roku o godz. 18.30 Klub Kaligraficzny Littera zaprasza na zajęcia dla dorosłych. Copperplate, antykwa, italik, stalówka, trzcinka. Te i inne tajniki starannego i ozdobnego pisania można poznać na bezpłatnych zajęciach nowego Klubu Kaligraficznego „Littera”, który w ramach budżetu obywatelskiego powstał w Konstancińskim Domu Kultury. Zajęcia dla dorosłych będą odbywały się w każdy poniedziałek w filii KDK przy ul. Sobieskiego 6. Zapisy oraz więcej informacji: 22 754 47 23 (KDK) lub u prowadzącego Danuta Kaluga tel. 508 914 406, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Serdecznie zapraszamy.

12633-klub-kaligraficzny-littera-w-konstancinie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Imieniny Konstancji w Konstancinie-Jeziornie

17 lutego 2019 roku w godz. 13.00-20.00 zapraszamy na Imieniny Konstancji, które obchodzone są co roku na cześć hrabiny Konstancji Potulickiej, matki założyciela Konstancina hrabiego Witolda Skórzewskiego, który ponad 120 lat temu nazwał letnisko na jej cześć. Imieninom będzie towarzyszyło wiele różnorodnych atrakcji, z których z pewnością zarówno dorośli, jak i dzieci, wybiorą coś dla siebie. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15.

Imieniny Konstancji w Konstancinie-Jeziornej

Program:
13.00 – Warsztaty savoir-vivre dla dzieci „Komunikacja z innymi” Ten temat objaśni jak prawidłowo komunikować się z drugą osobą nie tylko w kontakcie „face to face”, ale również drogą mailową, telefoniczną czy listowną. Poruszone zostaną kwestie używania zwrotów grzecznościowych, uczestnicy dowiedzą się kto przed kim ma pierwszeństwo, jak należy przedstawiać siebie i inne osoby oraz czy można trzymać ręce w kieszeni podczas rozmowy z drugą osobą. Ponadto dowiemy się jak uniknąć gaf w kontaktach z ludźmi. Uwaga! Liczba miejsc na warsztaty savoir-vivre dla dzieci jest ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 22 484 20 20
14.00 – Warsztaty gemmoterapii – leczenia pączkami roślin Fitoterapia to leczenie schorzeń z wykorzystaniem leku roślinnego. W fitoterapii wykorzystuje się całe roślinki, same korzenie, liście, kwiaty a także pączki. Dział fitoterapii wykorzystujący pączki to gemmoterapia. Na wykładzie omówimy niesamowite działanie pączków bzu czarnego, brzozy, bzu lilaka i sosny. Powiemy też jak samodzielnie wykonać takie preparaty.
15.00 – Pokaz teatralny „Promyk Światła” oraz warsztaty Premierowy para-teatralny pokaz, podczas którego wyruszamy wraz z Włochaczem, Klarą i Psem na poszukiwanie zaginionego Promyka Światła, a po drodze przytrafiają nam się liczne przygody i niespodzianki. Spotykamy naukowców, astronomów oraz stworzone przez nich niezwykłe maszyny. Przeniesiemy się do świata dawnych seansów projekcyjnych (camera obscura, laterna magica), poznamy pierwotne techniki animacji (praxinoscope itp.) i archeologię kina, a pokaz wzbogacą elementy teatru lalek. Naszym zadaniem jest odkrywanie nowego w starym, dlatego towarzyszymy pierwszym olśnieniom wynalazców, kiedy funkcjonalność nauki, w dziecięcym zachwycie, łączy się z cudem poznawania świata. W tej przygodzie, wraz z naszymi bohaterami, cały czas podążamy za światłem. Po spektaklu odbędą się warsztaty, podczas których każdy będzie mógł poznać działanie zaprezentowanych wynalazków.
17.00 – Spotkanie Wirtualnego Muzeum Konstancina „Rodzina Hertlów” Józef Hertel (1923-2018), zasłużony badacz i propagator historii Konstancina i Skolimowa był autorem ponad 30 unikatowych książek oraz kilkudziesięciu artykułów na temat wybitnych postaci i zabytków związanych z tym miejscem. Publikował min. w „Przekroju”, „Literaturze” i „Stolicy”. Stworzył też własne gazetki: „Wieść Gminna” oraz „Kalejdoskop Konstancina” a także własne «Wydawnictwo Uzdrowiska Polskie Józef Hertel», w którym wydawał pisane przez siebie książki. Bez niego duża część wiedzy o Konstancinie i Skolimowie zostałaby bezpowrotnie zapomniana. O kronikarzu i jego rodzinie i jej związkach z Konstancinem opowie Anna Maga. Jej opowieści towarzyszyć będzie wystawa wybranych zdjęć, dokumentów i dzieł sztuki z archiwum Józefa Hertla.
19.00 – Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” Koncert to muzyczna podróż do niepowtarzalnego klimatu z filmów 20-lecia międzywojennego. Zabrzmią w nim przepiękne walce, ogniste tanga i żywiołowe foxtroty w aranżacji na mezzosopran, wiolonczelę i fortepian. Muzycy sięgnęli po utwory z takich filmów jak „Manewry miłosne”, „Szpieg w masce”, „Piętro wyżej”, „Ada to nie wypada”, „Zapomniana melodia” czy „Czar cyganerii”. Podczas koncertu usłyszeć będzie można piosenki takie jak „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Sex Appeal”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Pierwszy znak” i wiele innych. Wystąpią: Izabela Lewandowska – mezzosopran, Izabela Buchowska – wiolonczela, Maciej Tomaszewski – pianino. Wejściówki do odbioru w recepcji KDK.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Klub Miłośników Kultury Francuskiej w Konstancinie-Jeziornie

21 lutego 2019 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie w ramach Klubu Miłośników Kultury Francuskiej nt. Jaki wpływ miała miłosna liryka francuska na poezję polską. Gościem spotkania będzie Iwona Smolka - krytyk literacki, publicystka i dziennikarka radiowa, eseistka i powieściopisarka, członek polskiego PEN Clubu. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Klub Miłośników Kultury Francuskiej w Konstancinie-Jeziornej

Zapraszamy nie tylko frankofilów, ale przede wszystkim osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami. Spotkania Klubu będą odbywać się raz w miesiącu i koncentrować wokół wybranego tematu. W każdym spotkaniu przewidujemy udział atrakcyjnych gości – pisarza, tłumacza, reportażysty, fotografa, podróżnika, muzykologa, historyka i wielu innych, z którymi klubowicze będę mieli okazję swobodnie porozmawiać.
Moderatorki:
Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz radiowy Polskie Radio Dwójka
Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska XIX i XX w.).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Maraton filmowy Różne oblicza miłości - BEZSENNA NOC W HUGONÓWCE

15 lutego 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się Bezsenna Noc w Hugonówce - Maraton Filmowy. Z okazji święta zakochanych zapraszamy na pokaz trzech filmowych niespodzianek. Zostaną wyświetlone filmy nietuzinkowe, w dość nietypowych, jak na walentynki gatunkach – bo miłość ma różne oblicza. Podczas maratonu nie zabraknie wzruszeń, refleksji i rozrywki na najwyższym poziomie. Tytuły filmów to niespodzianka, ale na ekranie będzie można zobaczyć, m.in. krwiożerczą Tildę Swinton oraz zmysłowe Cate Blanchett i Rooney Marę, a także historię pewnego zdjęcia, które uratowało życie Zacowi Efronowi... Szczegółowe informacje o tytułach filmów pod numerem telefonu tel. 22 484 20 20 lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, Hugonówka, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Maraton filmowy Różne oblicza miłości

Napisz komentarz (0 Komentarzy)