Menu
A+ A A-

Rada Par Parada - Turniej Warhammer Fantasy Battle 6ed Konstancin-Jeziorna

28 kwietnia 2018 roku serdecznie zapraszamy na pierwszy turniej Warhammer Fantasy Battle w Konstancinie. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15, 05-520 Konstancin-Jeziorna. Turniej będzie rozegrany na zasady 6 edycji. Pełen regulamin znajduje się na stronie internetowej pod adresem: battle-reports.org/rada-par-parada.php

RADA PAR PARADA - TURNIEJ WARHAMMER FANTASY BATTLE 6ED KONSTANCIN-JEZIORNA

Turniej gier bitewnych plan imprezy:
9:00 - rozpoczęcie turnieju
9:10 - 11:45 - 1 bitwa
11:55 - 14:25 - 2 bitwa
14:35 - 17:05 - 3 bitwa
17:10 - rozdanie nagród i zakończenie imprezy

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Maciej Hanusek zagra koncert w ramach Muzyki Sfer w Konstancinie

27 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00 Maciej Hanusek zagra koncert w ramach Muzyki Sfer w Konstancinie. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Bilety w cenie 25 zł do kupienia w kasie KDK.

MACIEJ HANUSEK ZAGRA KONCERT W RAMACH MUZYKI SFER W KONSTANCINIE

Koncert nietuzinkowego artysty Macieja Hanuska jest wyjątkową kombinacją uzdrawiających, tybetańskich gongów i mis dźwiękowych z muzyką elektroniczną; to połączenie najstarszych instrumentów w naszej cywilizacji z syntezatorami, looperami czy gitarą elektryczną. Muzyka Sfer łączy ambient, glitch, muzykę relaksacyjną i eksperymentalną. Koncert charakteryzuje przestrzeń i minimalizm, pojawią się na nim również ściany dźwięku i cisza. Dopełnieniem muzyki będzie gra światła.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Spotkanie z Markiem Siudymem

Konstancińskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich CONSTANS 2010 serdecznie zaprasza w czwartek 19 kwietnia na spotkanie ze znanym aktorem Markiem Siudymem. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku (czwartek). Początek o godz. 17:00. Sala budynku przy ul. A.Walentynowicz 24 Konstancin-Jeziorna. Zapraszamy. Wstęp wolny.

SPOTKANIE Z MARKIEM SIUDYMEM

Marek Siudym - aktor teatralny, filmowy, kabaretowy z wielkim dorobkiem artystycznym, wystąpił w kilkudziesięciu filmach, serialach i sztukach teatralnych, m.in.”MIŚ”, ”Przepraszam czy tu biją”, Polskie drogi”, „Zmiennicy”,” Klan”, Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”. Opowie jak wyglądała jego droga do sukcesu, czy łatwo być gwiazdą. Dowiemy się, którą rolę uważa za najciekawszą, najważniejszą i dlaczego. Opowie także o swojej największej pasji, jaką są konie. Spotkanie poprowadzi Marian Dachniewski, znany radiowiec z ponad 30-letnim stażem. Prowadził takie audycje jak „Lato z radiem, ”Sygnały dnia”, „Cztery pory roku”, „Z kraju i ze świata”. Przewidziany jest także zabawny quiz z nagrodami.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Paryski architekt Charles Belfoure - Dyskusyjny Klub Książki Konstancin

19 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie, podczas którego będzie rozmowa o książce Charlesa Belfourea – Paryski architekt. Wstęp wolny. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. 

PARYSKI ARCHITEKT CHARLES BELFOURE - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI KONSTANCIN

Nie spodziewa się po sobie odwagi, do której okaże się zdolny. Nie podejrzewa siebie o współczucie, które skłoni go do poświęcenia. Nie liczy na miłość, która mu się przytrafi. Okupowany przez Niemców Paryż skrywa wiele tajemnic. Jedna z nich szczególnie rozwściecza Gestapo: ktoś konstruuje doskonałe skrytki dla Żydów. Nawet najlepsi hitlerowscy śledczy nie są w stanie ich wytropić. Niektóre z nich znajdują się tuż pod nosem nazistów. Lucien jest obiecującym architektem. Marzy o karierze, ale w czasie wojny niełatwo jest o zlecenia. Znudzony wypalonym małżeństwem bryluje na paryskich salonach w towarzystwie sławnej projektantki mody. Świat luksusu imponuje mu, lecz wymaga ciągłych wydatków, choćby na prezenty dla kochanki. Niespodziewane zlecenie okazuje się szansą na upragniony sukces, ale jest też śmiertelnym zagrożeniem. Jeśli architekt pomoże skonstruować kryjówkę dla żydowskiego przyjaciela swego zleceniodawcy, zajmie się również projektem fabryki dla Niemców. Luciena nie obchodzi los prześladowanych Żydów, lecz kuszą go pieniądze. Nie może jednak przewidzieć, że godząc się na pierwsze zadanie, rozpoczyna dzieło swojego życia i staje innym człowiekiem. W tej porywającej powieści nic nie jest oczywiste: wielkim osiągnięciem architektury okazują się zwykłe skrytki. Dobro może zwyciężyć zło, a człowiek nigdy nie wie wszystkiego na swój temat.

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)