Menu
A+ A A-

Poszukiwania blisko 6 metrowego węża w Gassach gmina Konstancin-Jeziorna

W dniu 7 lipca 2018 roku Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezieniu wylinki węża pow. 2 metrów. Patrol pojechał pod wskazane miejsce nad Wisłą na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew. Na miejscu znaleziono wskazaną wylinkę a po dokładniejszym obszukaniu terenu znaleziono w wysokich trawach drugą jej części. Zmierzona wylinka miała bez głowy długość 5.30 metra a obwód około 50 cm. Ekspert określił ją jako wylinkę dorosłego Pytona Tygrysiego. Wylinka jest świeża więc wąż jest wygłodniały i może być agresywny. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt powiadomiła lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

POSZUKIWANIA BLISKO 6 METROWEGO WĘŻA W GASSACH GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA

Istnieje możliwość, że jest to bezmyślny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila nad brzeg Wisły. Do czasu potwierdzenia tego scenariusza zakładamy, iż zagrożenie jest realne i podejmujemy codzienne próby znalezienia węża. Nasz samochód interwencyjny nie nadaje się na tereny tak trudne jak brzegi Wisły dlatego w dniu wczorajszym z pomocą musiało nam przyjść koło łowieckie "Szarak" i wyciągnąć nasz zakopany samochód, za co bardzo dziękujemy. Prosimy wszystkich o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy.

POSZUKIWANIA BLISKO 6 METROWEGO WĘŻA W GASSACH GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA

Zagrożone atakiem są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe. Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o pochodzeniu wylinki proszone są o kontakt pod numerem 223506691 lub 792112 222. Jeśli zgłosi się osoba i przyzna do podłożenia wylinki to gwarantujemy brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie. animalrescuepoland.wordpress.com

POSZUKIWANIA BLISKO 6 METROWEGO WĘŻA W GASSACH GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Jazz Zdrój Festiwal 2018 Konstancin

14 i 15 lipca 2018 roku w konstancińskim Parku Zdrojowym odbędzie się VI Jazz Zdrój Festiwal. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga. Festiwal jest jedną z największych imprez tego typu na Mazowszu. Zabrzmi klasyczny jazz, nawiązujący do czasów powstania letniska. W altanie przy Hugonówce odbędą się także pokazy i warsztaty tańca w wykonaniu szkoły Shim Sham (niedziela, godz. 13) oraz tradycyjne wieczorne Jam Session (sobota, godz. 21). W tym roku na scenie amfiteatru wystąpią różnorodne zespoły z całego kraju: The Warsaw Dixilanders, Tomasz Bielski Jazz Orchestra, Leliwa, Dixie Warsaw Jazzmen, Sami Swoi, Formacja Dixie. Wstęp wolny.

JAZZ ZDRÓJ FESTIWAL 2018 KONSTANCIN

PROGRAM JAZZ ZDRÓJ FESTIWAL:
Sobota 14.07

16.00 The Warsaw Dixielanders
17.30 Tomasz Bielski Jazz Orchestra
19.00 Leliwa Jazz Band
21.00 Jam Session (altana)

Niedziela 15.07
13.00 Warsztaty tańca szkoły Shim Sham przy muzyce The Warsaw Dixielanders (altana)
16.00 Diexi Warsaw Jazzmen
17.30 Sami Swoi
19.00 Formacja Dixie

JAZZ ZDRÓJ FESTIWAL 2018 KONSTANCIN

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Jasna strona mocy... wystawa rzeźb i rysunków Beaty Czapskiej

8-14 lipca 2018 roku w godz. 12.00 do 17.00 Beata Czapska otwiera w Hugonówce swój warsztat rzeźbiarski, podczas którego będzie można się z nią spotkać a także poznać właściwości i zasady obróbki kamieni, które wykorzystuje. Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych także dzieci. Wystawa czynna do 16 września 2018 r., od wtorku do niedzieli od 11.00 do 18.00. Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin. Wstęp wolny.

JASNA STRONA MOCY... WYSTAWA RZEŹB I RYSUNKÓW BEATY CZAPSKIEJ

Zapraszamy do Galerii w Hugonówce na wystawę rzeźb i rysunków Beaty Czapskiej pt. „Jasna strona mocy”. Artystka znana jest mieszkańcom Konstancina-Jeziorny, jako autorka cieszącej się ogromną sympatią grupy biegnących wilków, zainstalowanych w pobliżu Hugonówki. Tym razem zapraszamy na wystawę 50 jej rzeźb do Galerii w Hugonówce. Prezentowane prace to w większości wizerunki zwierząt wykute w kamieniu o różnych barwach i różnej przejrzystości lub odlane w metalu. Wystawie towarzyszy 14 dynamicznych rysunków również z wizerunkami zwierząt. Artystka zaczęła zajmować się motywami zwierzęcymi w latach 80. ubiegłego wieku. Nie był to wówczas temat popularny. Dziś, po ponad 30 latach, okazuje się, że niektóre z jej prac przedstawiają gatunki zagrożone wyginięciem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Roztańczona Hugonówka 2018

Latem wracają popularne niedzielne potańcówki w altanie przy Hugonówce. Roztańczona Hugonówka odbywać się będzie w niedziele: 1, 8, 22, 29 lipca oraz 5, 12, 19 sierpnia o godz. 18.00. Miejsce: altana przy Hugonówce Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich miłośników tańca, bo na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – od tanga po flamenco. Zagrają zarówno orkiestry, zespoły jak i dj-e. Nastrojowe „przytulanki” przeplatać się będą z gorącymi rytmami. Będą klasyczne dancingi i szalone rock’n’rollowe imprezy. Krótko mówiąc – muzyka, radość i świetna zabawa!

ROZTAŃCZONA HUGONÓWKA 2018

Potańcówki zainauguruje Bum Bum Orkestar. Zespół, który pamiętamy z rewelacyjnego występu na tegorocznym Flis Festiwalu Jarmarku Kultury Urzecza. Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką jaką wykonują i ze sposobem w jaki to robią. Bombowa, bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali. Bum Bum Orkestar to zespół, w którym grają sami soliści, tworząc przy tym „harmonię doskonałą”.

ROZTAŃCZONA HUGONÓWKA 2018

Napisz komentarz (0 Komentarzy)