Menu
A+ A A-

Konstanciński Rower Miejski powraca 1 marca 2018

Po zimowej przerwie, w czwartek 1 marca wznawia działalność Konstanciński Rower Miejski. W tym sezonie rowerowym nowością będzie inauguracja szóstej już stacji rowerów w Konstancinie-Jeziornie, oraz możliwość wymiany rowerów w Piasecznie. Łącznie do dyspozycji mieszkańców oraz turystów odwiedzających uzdrowisko będzie 6 stacji z 60 rowerami dla dorosłych oraz 10 z rowerkami dla dzieci.

KONSTANCIŃSKI ROWER MIEJSKI POWRACA 1 MARCA 2018

Z Konstancińskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy, kto dokona rejestracji w systemie Nextbike Polska i zasili swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych. Będą z niego pobierane ewentualne opłaty za wypożyczenia. Rower można wypożyczyć korzystając z zamontowanego przy każdej stacji terminala, lub jednej z dwóch aplikacji na telefony komórkowe (Veturilo i Citi Handlowy Bikes). Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Następna godzina przejazdu kosztuje 1 zł, druga 3 zł, trzecia 5 zł, a czwarta i każda kolejna 7 zł. Wszystkie informacje, wraz z mapą stacji podającą aktualną ilość rowerów do wypożyczenia na poszczególnych stacjach, dostępne są na www.konstancinskirower.pl.

Rowery systemu Konstancińskiego Roweru Miejskiego można wypożyczyć lub zwracać: - w Klarysewie, ul. Warszawska, obok skrzyżowania z ul. Mirkowską, - w Mirkowie ul. Mirkowska, parking przy Wydziale Planowania Przestrzennego UMiG, - na Grapie, ul. Wilanowska 1, parking przy poczcie, - w Skolimowie, ul. Rycerska przy Ośrodku Pomocy Społecznej, - w Parku Zdrojowym, przy głównej alei wejściowej od ul. Piłsudskiego (tu także jest stacja z rowerkami dla dzieci) - oraz w Jeziornie, ul. Warszawska, tuż przy obecnej siedzibie Urzędu Miasta i Gminy (ta nowa lokalizacja zostanie uruchomiona w tym roku).

Konstanciński Rower Miejski jest w pełni kompatybilny z warszawskim systemem Veturilo. Będzie także zgodny z Piaseczyńskim Rowerem Miejskim, który zostanie uruchomiony w tym roku, z trzema stacjami zlokalizowanymi w zachodniej części miasta, centrum oraz w Józefosławiu. Oznacza to, że rowery będzie można wypożyczać lub oddawać na stacjach każdego z tych trzech systemów. To wielkie ułatwienie dla użytkowników.

KONSTANCIŃSKI ROWER MIEJSKI POWRACA 1 MARCA 2018

Konstanciński Rower Miejski, od uruchomienia w 2014 r., cieszy się dużą popularnością, jako wygodna alternatywa komunikacyjna oraz sposób zwiedzania uzdrowiskowej gminy Konstancin-Jeziorna – mówi burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. - To część programu zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców oraz ograniczenia ruchu samochodowego w naszej gminie.

Od uruchomienia w 2014 r. do zakończenia ostatniego sezonu (30 listopada 2017 r.) jednoślady Konstancińskiego Roweru Miejskiego były wypożyczane ponad 160 tysięcy razy, zaś liczba zarejestrowanych użytkowników osiągnęła 1 376 osób. W latach 2014-2016, na podstawie umowy podpisanej z Nextbike Polska Sp. z o.o. na świadczenie usług dotyczących uruchomienia, zarządzania, kompleksowej eksploatacji systemu Konstancińskiego Roweru Miejskiego, gmina Konstancin-Jeziorna zapłaciła operatorowi 745 712,50 zł. W roku 2017, w wyniku nowego postępowania przetargowego, podpisano umowę ponownie z firmą Nextbike Polska Sp. z o.o. na świadczenie usług w latach 2017-2019, na łączną kwotę 991 735,88 zł.

UMiG Konstancin-Jeziorna