Menu
A+ A A-

Poszukiwania blisko 6 metrowego węża w Gassach gmina Konstancin-Jeziorna

W dniu 7 lipca 2018 roku Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezieniu wylinki węża pow. 2 metrów. Patrol pojechał pod wskazane miejsce nad Wisłą na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew. Na miejscu znaleziono wskazaną wylinkę a po dokładniejszym obszukaniu terenu znaleziono w wysokich trawach drugą jej części. Zmierzona wylinka miała bez głowy długość 5.30 metra a obwód około 50 cm. Ekspert określił ją jako wylinkę dorosłego Pytona Tygrysiego. Wylinka jest świeża więc wąż jest wygłodniały i może być agresywny. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt powiadomiła lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

POSZUKIWANIA BLISKO 6 METROWEGO WĘŻA W GASSACH GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA

Istnieje możliwość, że jest to bezmyślny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila nad brzeg Wisły. Do czasu potwierdzenia tego scenariusza zakładamy, iż zagrożenie jest realne i podejmujemy codzienne próby znalezienia węża. Nasz samochód interwencyjny nie nadaje się na tereny tak trudne jak brzegi Wisły dlatego w dniu wczorajszym z pomocą musiało nam przyjść koło łowieckie "Szarak" i wyciągnąć nasz zakopany samochód, za co bardzo dziękujemy. Prosimy wszystkich o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy.

POSZUKIWANIA BLISKO 6 METROWEGO WĘŻA W GASSACH GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA

Zagrożone atakiem są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe. Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o pochodzeniu wylinki proszone są o kontakt pod numerem 223506691 lub 792112 222. Jeśli zgłosi się osoba i przyzna do podłożenia wylinki to gwarantujemy brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie. animalrescuepoland.wordpress.com

POSZUKIWANIA BLISKO 6 METROWEGO WĘŻA W GASSACH GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA