Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Ciuchcią do Konstancina - Klub Historyczny Konstancin

14 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Klubu Historycznego w Konstancinie, poświęcone kolejce wilanowskiej. Linia łącząca stolicę z Konstancinem powstała w 1896 roku. Wąskotorówka kursująca z Wilanowa przyczyniła się do popularności i rozwoju letniska na początku XX wieku. W 1952 roku kolejka przestała docierać do Konstancina. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Ciuchcią do Konstancina - Klub Historyczny Konstancin

Klub Historyczny powstał z inicjatywy mieszkańców. Jego działalność to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych. W ramach klubu będą przygotowywane również krótkie reportaże filmowe o miejscach lub ludziach ważnych w gminie Konstancin-Jeziorna w kontekście historycznym.
Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski.