Menu
A+ A A-

Mikołajkowy Konstancin 2017 - relacja i zdjęcia z kolarskich zawodów w Konstancinie

Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie znów należał do kolarzy. Zawody pod hasłem „Mikołajkowy Konstancin”, organizowane przez Grzegorza Wajsa i ekipę Poland Bike, odbyły się trzeci raz i ponownie jak przed rokiem okazały się strzałem w dziesiątkę. Dopisała pogoda, atmosfera i frekwencja. Na starcie wyścigów rozgrywanych w zimowej scenerii stanęło blisko 200 miłośników jazdy na rowerach górskich i przełajowych. Tych małych i dużych. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem na trasie rundy liczącej 2,4 km rywalizowali amatorzy dwóch kółek w wielu kategoriach wiekowych.

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

Najdłuższy dystans MAX (14,4 km – sześć rund) pokonali zawodnicy i zawodniczki w czterech rocznikach 1999-2002, 1988-1998, 1978-1987 oraz 1977 i starsi. Wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Michalczewski (Legion Serwis), przed Piotrem Małkiem (KK Cyklon Warszawa) i Kamilem Karwatem (RoweryLady.pl). Rywalizację kobiet, podobnie jak przed rokiem, wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Magdalenę Kosko (MCP Bike Team) i Izabelę Kamińską (Patnet Team).

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

Swoje „mikołajkowe” ściganie miała też oczywiście młodzież. Dystans FAN (4,8 km – dwie rundy) należał do zawodników i zawodniczek z roczników 2003-2010, startujących w czterech grupach wiekowych. Najszybszy w gronie chłopców był ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Gwiazda (Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team), który finiszował przed Jakubem Kozickim (Zalesie Górne) i Maciejem Petryszynem (UKK Huragan Wołomin). Wśród dziewcząt zwyciężyła Malwina Krzyczkowska (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin), przed Dominiką Wiśniewską (UKK Huragan Wołomin) i Mileną Oszkiel (Warszawski Klub Kolarski).

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

Kolarskie zawody „Mikołajkowy Konstancin”, zorganizowane przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, były zwieńczeniem sezonu 2017 z Poland Bike.

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

- Szykujemy już nowy, jubileuszowy, bo dziesiąty sezon pełen atrakcji i nowości - mówi organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. - Miłośników jazdy na rowerach zapraszam na Warszawski Triathlon Zimowy, który 27 stycznia 2018 roku tradycyjnie odbędzie się na Stegnach. A zaraz potem na Zimowy Poland Bike Marathon w trzech podwarszawskich miejscowościach.

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

Cykl Zimowy Poland Bike Marathon 2018 wystartuje 11 lutego w Kobyłce, 25 lutego odwiedzi Marki, a zakończy się 11 marca w Nieporęcie. Sezon letni z LOTTO Poland Bike Marathon rozpocznie się 25 marca w Otwocku i będzie składał się z 14 etapów, przede wszystkim rozgrywanych na Mazowszu. Nowością będzie „Korona Świętokrzyska”, trzydniowa, niezwykle atrakcyjna górska etapówka MTB, która w dniach 6-8 lipca odbędzie się w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach.

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Program współpracy gminy Konstancin-Jeziorna z organizacjami pozarządowymi

Rozpoczęły się prace nad Programem współpracy gminy Konstancin-Jeziorna z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018. Program współpracy z organizacjami pozarządowymi należy do podstawowych dokumentów określających zakres i zasady współdziałania gminy z podmiotami prowadzącymi działalność w sferze pożytku publicznego. Właśnie rozpoczęły się prace nad jego nową, przyszłoroczną edycją.

PROGRAM WSPÓŁPRACY GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI

Propozycje zadań

W związku z tym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych uprawnionych podmiotów, realizujących zadania publiczne na terenie gminy Konstancin-Jeziorna i na rzecz jej mieszkańców, do składania propozycji zadań priorytetowych i form współpracy pozafinansowej w 2018 roku, w zakresie zadań publicznych wymienionych w art. 4 ust. 1 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, o ile zadania te są zadaniami własnymi gminy. Propozycje należy składać na formularzu (do pobrania poniżej) w terminie do 8 września za pośrednictwem poczty elektronicznej - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Warszawska 32, pok. nr 4).

Spotkania

Zachęcamy również organizacje do udziału w spotkaniach, które odbędą się 10 sierpnia i 7 września o godz. 16.00 w sali posiedzeń przy ul. Świetlicowej 1. Celem spotkań jest wspólne opracowanie głównych założeń programu. Punktem wyjścia do pracy nad przyszłorocznym dokumentem jest program współpracy obowiązujący w roku 2017 (można pobrać - link).

Konsultacje

Na podstawie zgłoszonych uwag i propozycji powstanie projekt programu, który przed przedłożeniem pod obrady Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna zostanie poddany konsultacjom społecznym. Zostały one zaplanowane na przełom września i października. Więcej informacji można uzyskać w Biurze Komunikacji Społecznej pod nr tel. 22 201 19 73.

Do pobrania
Formularz zgłoszenia propozycji zadań publicznych (plik DOCX; 17,7 KB)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Konsultacje w sprawie rozbudowy drogi 721

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna informuje mieszkańców, że firma Trasa Sp. z o.o. z Poznania przedłożyła do konsultacji społecznych dwie warianty projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721, na odcinku od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie.

Konsultacje w sprawie rozbudowy drogi 721

Mieszkańcy Gminy mogą zapoznać się z przedłożonymi wariantami projektu opublikowanymi na stronie internetowej gminy www.konstancinjeziorna.pl w zakładce 721 – konsultacje.

Uwagi i wnioski dotyczące zaproponowanych rozwiązań należy zgłaszać do dnia 31.01.2017 r. na adres Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, ul. Mazowiecka 14, 00-048 Warszawa pisemnie lub w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Wnioski do projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721”.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Problemy komunikacji publicznej na terenie Konstancina-Jeziorny

Poniżej umieszczamy treść pisma mieszkanki Konstancina, w którym opisane zostały problemy i wieloletnie zaniedbania w kwestii komunikacji publicznej w Konstancinie-Jeziornej. Adresaci tego pisma to włodarze Konstancina-Jeziorny i ZTM Warszawa, którzy to wspólnie odpowiadają za fatalną jakość i długoletnią bierność w kwestii zoptymalizowania komunikacji publicznej z Konstancina do Warszawy. Niestety pismo zostało całkowicie zignorowane i do dnia dzisiejszego mieszkanka, nie otrzymała jakiejkolwiek odpowiedzi. Zachęcamy do zapoznania się z treścią:

PROBLEMY KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ NA TERENIE KONSTANCINA-JEZIORNY

Szanowni Państwo, pragnę zwrócić Państwa uwagę i zachęcić do konkretnych działań w kwestii, w której od lat z perspektywy mieszkańców Konstancina-Jeziorny nic się nie zmienia, a właściwie to z każdym rokiem zmienia się – na gorsze. Bieżąca wydajność komunikacji publicznej do Konstancina-Jeziorny być może sprostałaby swoim zadaniom (czyli szybkiej i komfortowej podróży do dogodnych punktów w Warszawie) gdybyśmy mieli rok 2000, natomiast obecnie komunikacja publiczna na trasie Konstancin-Jeziorna – Warszawa nie jest ani wydajna ani w żadnym nawet minimalnym stopniu komfortowa.

Jako jedno z pierwszych nasuwa się pytanie dlaczego od tylu lat nie została uruchomiona choć jedna linia, „z prawdziwego zdarzenia”, która jest dedykowana mieszkańcom Konstancina-Jeziorny i tu kończy swój bieg, a nie jest jedynie przejezdną z docelową pętla np. w Piasecznie. Istnieje co prawda linia 700, która aspiruje do takowej, jednak w obecnej formie kursuje ona rzadko, pomijając przy tym godziny szczytu (pierwszy kurs do Warszawy startuje około godziny 8:00, ostatni z Warszawy około godziny 17:00). Ponadto jej kurs trwa stanowczo zbyt długo na co ma wpływ znaczna liczba przystanków i trasa prowadząca przez wiele miejsc gdzie korki tworzą się regularnie. Kolejne to czemu Konstancin-Jeziorna nie został przez tyle lat w całości włączony do pierwszej strefy biletowej, co w sposób oczywisty zmusza mieszkańców płacących podatki w Konstancinie-Jeziornie do ponoszenie znaczących kosztów biletu do strefy podmiejskiej. Przykładem dla włodarzy Konstancina-Jeziorny powinna być inna podwarszawska gmina Marki, która od 1 listopada 2016 r. została w całości włączona do pierwszej strefy biletowej. Co więcej Marki nie są częścią M. St. Warszawy, a mimo to pierwsza strefa dla markowian stała się faktem. Kluczową kwestią jest też brak lokalnego chociażby nawet mini-busa, który pozwalałby dojechać do tak przecież bliskiej stacji metra Kabaty.

Wieloletnie zaniedbania w kwestiach komunikacji publicznej w Konstancinie-Jeziornie, które przedstawiłam wyżej są znaczne. Jestem jednak przekonana, że po rzetelnej analizie i podjęciu konkretnych działań obraz obecnej mizerii komunikacji publicznej w naszej „małej ojczyźnie” zmieni się na lepsze. Jako jedno z możliwych rozwiązań jest uruchomienie nowej linii ekspresowej, która zdywersyfikuje obciążenie linii 710, 700, 724, 742 i umożliwi sprawne dotarcie do celu mieszkańcom Konstancina-Jeziorny w szczególnie newralgicznych tzw. godzinach szczytu. Obecnie komfort podróżowania w.w. liniami w godzinach szczytu jest fatalny. Mam tu na myśli obciążenie tych linii pasażerami jak również mnogość przystanków teoretycznie na żądanie. W praktyce w godzinach szczytu gdy autobus na tej trasie porusza się w ślimaczym tempie spowalniany nie tylko korkami i mnogością innych samochodów, ale również sygnalizacją świetlną i właśnie zatrzymywaniem się na przystankach zbędnych z punktu widzenia pasażera, który płaci za bilet i liczy na w miarę możliwości szybki transport do np. dogodnej przesiadki na pętli Wilanów. Wysoki koszt biletu dla osób wsiadających w drugiej strefie, znikomy komfort i szybkość transportu sprawiają, że osoby mające wybór czy jechać komunikacją publiczną czy własnym autem nie widzą żadnych korzyści w tej pierwszej opcji i wybierają podróże autem co nie służy nikomu. Ulica Przyczółkowa w godzinach szczytu jest coraz bardziej zakorkowana, w korku stoją wszyscy zarówno auta prywatne jak i autobusy. Wszelkie akcje promocyjne (prowadzone np. przez ZTM) typu „Zostaw auto – podróżuj komunikacją miejską” dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny nie mają żadnego sensu bo taka opcja nie jest realną alternatywą dla użycia własnego samochodu.

Warto w mojej opinii również poważnie rozważyć uruchomienie linii, która docierałaby do pętli Sadyba. Autobus po dotarciu do Wilanowa kierowałby się ulicą Wiertniczą zamiast al. Wilanowską. Takie połączenie stanowiłoby możliwość dogodnej przesiadki i ciekawej alternatywy do przesiadek możliwych na pętli Wilanowska.

Istotną kwestią lecz w mojej ocenie nie aż tak ważną jak te powyżej przedstawione, jest kwestia autobusu nocnego ponieważ obecną organizację linii N50 nie można uznać za zadowalającą – kursuje tylko w weekendy, a w pozostałe dni jeździ jedynie do przystanku Waflowa 03.

Proszę o wnikliwe przeanalizowanie problemu niewydolnej i powolnej komunikacji publicznej dla mieszkańców Konstancina-Jeziornej jak również niezwłoczne wdrożenie możliwych rozwiązań czyli:
- włączenie całego obszaru Konstancina-Jeziorny do pierwszej strefy biletowej,
- uruchomienie linii dedykowanej mieszkańcom Konstancina-Jeziorny, która w efekcie zapewni wydajne połączenie z Warszawą w godzinach szczytu (w mojej opinii najlepiej sprawdziłaby się linia ekspresowa E),
- uruchomienie linii lokalnej pomiędzy Konstancinem-Jeziorną, a stacją metra Kabaty,
- reorganizacja częstotliwości kursów i tras linii 700 i 724,
- doprowadzenie linii autobusowej do pętli Sadyba,
- reorganizacja linii N50 zapewniająca nocne połączenia do przystanku Skolimów 01 w każdy dzień tygodnia.

Katarzyna Chuchro

Napisz komentarz (0 Komentarzy)