Menu
A+ A A-

Koncert fortepianowy Yuko Kawai w Łazach

2 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert fortepianowy utalentowanej pianistki Yuko Kawai. Bilety w przedsprzedaży 20 zł/os., w dniu imprezy 30 zł. Ilość miejsc ograniczona! Informacje pod numerem telefonu 22 757 92 09. Honorowana jest Lesznowolska Karta Dużej Rodziny oraz Karta Seniora. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8. Zapraszamy.

Koncert fortepianowy Yuko Kawai w Łazach

Yuko Kawai -  urodziła się w Nagoi (Japonia). Gra na fortepianie od piątego roku życia. Uczyła się w Okazaki w prefekturze Aichi. W trakcie studiow podyplomowych w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof. Jana Ekiera. Rezultatem spotkania był przyjazd pianistki do Polski w 1991 roku, kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem prof. Jana Ekiera i uzyskanie dyplomu tej uczelni w 1994 roku. Jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Od 2001 r. kontynuuje historyczny projekt „Chopinissimo” (seria recitali wszystkich dzieł Chopina w oparciu o Wydanie Narodowe). "Śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego”- The Art of Records, 2008. Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową, występuje m.in. w Filharmonii Narodowej, Tokyo Opera City Takemitsu Memorial, Hamarikyu Asahi Hall, Suntory Hall. W 2010 r. odbyła tournée po Japonii z Kwartetem Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała Koncerty fortepianowe Chopina. W tym samym roku wystąpiła w cyklu programu telewizyjnego pt.”Yuko Kawai talks about Chopin National Edition (vol.1-13)” dla CLASSICA JAPAN TV. W 2011 r. ten program otrzymał prestiżową nagrodę “The 1st Satellite Broadcasting Association Award”.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XIX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

9-10 kwietnia 2018 roku od godz. 9.00 odbędzie się XIX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. UWAGA: Ze względów technicznych (planowany brak prądu w Mysiadle tego dnia) dzień drugi - wtorek 10.04.2018 r. odbędzie się nie w Mysiadle, jak było planowane, a w Siedzibie GOK w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6. Dzień pierwszy - poniedziałek - filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Dzień drugi - wtorek - Siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

XIX GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

Pliki do pobrania:
Regulamin - pdf
Karta Uczestnika - doc

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ADAMM spektakl teatralny w Starej Iwicznej

25 lutego 2018 roku o godz. 18.00 zapraszamy na spektakl teatralny pt. ADAMM. Miejsce: siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Bilety 15 zł./os. do nabycia przed spektaklem - sprzedaż rusza o godz. 17.30. Ilość miejsc siedzących ograniczona. Występują: Iwona Manista-Kutryś i Tomasz Kłujszo. Reżyseria: Ewa Kłujszo. Scenografia: Sylwia Wyszkowska i Jan Drewicz. Muzyka: Tomasz Kłujszo.

ADAMM SPEKTAKL TEATRALNY W STAREJ IWICZNEJ

ADAMM - rzeczywistość małżeństwa z długim stażem. Ona – roztrzepana, odrobinę przewrażliwiona, narzekająca pani domu, i On – pracoholik, toksycznie związany z matką, przyziemnie skupiony na trzech najważniejszych dla siebie czynnościach: jedzeniu, spaniu i seksie. Oboje codziennie mierzą się z prozą życia, obcością i samotnością, a mimo to odgrywają swoją komedię. Wtedy Ona decyduje się sprowadzić ADAMMa… Czy ADAMM naprawdę okaże się niezawodny i pomoże wskrzesić dawną miłość? Zobaczcie sami. Pierwowzorem scenariusza jest II akt komedii słynnego nowojorskiego dramatopisarza Murray’a Schisgala Twice Around the Park. Osnowa fabularna oryginału oraz język postaci zostały dopasowane do polskich realiów, przez co portrety bohaterów są nam bliższe. Dowcipne dialogi, cięte riposty, komizm sytuacyjny a także liryzm wspomnień, odkrywane tajemnice i przeżywane dramaty w kontekście wojny damsko-męskiej oraz poważnych pytań o miłość i samotność w związku tworzą ciekawą mieszankę. Serdecznie zapraszamy na komedię małżeńską. W rolach głównych Ona i On, a to już czasem wystarczy by zadziało się coś ciekawego. Zapraszamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)