Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert fortepianowy Yuko Kawai w Łazach

2 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert fortepianowy utalentowanej pianistki Yuko Kawai. Bilety w przedsprzedaży 20 zł/os., w dniu imprezy 30 zł. Ilość miejsc ograniczona! Informacje pod numerem telefonu 22 757 92 09. Honorowana jest Lesznowolska Karta Dużej Rodziny oraz Karta Seniora. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8. Zapraszamy.

Koncert fortepianowy Yuko Kawai w Łazach

Yuko Kawai -  urodziła się w Nagoi (Japonia). Gra na fortepianie od piątego roku życia. Uczyła się w Okazaki w prefekturze Aichi. W trakcie studiow podyplomowych w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof. Jana Ekiera. Rezultatem spotkania był przyjazd pianistki do Polski w 1991 roku, kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem prof. Jana Ekiera i uzyskanie dyplomu tej uczelni w 1994 roku. Jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Od 2001 r. kontynuuje historyczny projekt „Chopinissimo” (seria recitali wszystkich dzieł Chopina w oparciu o Wydanie Narodowe). "Śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego”- The Art of Records, 2008. Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową, występuje m.in. w Filharmonii Narodowej, Tokyo Opera City Takemitsu Memorial, Hamarikyu Asahi Hall, Suntory Hall. W 2010 r. odbyła tournée po Japonii z Kwartetem Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała Koncerty fortepianowe Chopina. W tym samym roku wystąpiła w cyklu programu telewizyjnego pt.”Yuko Kawai talks about Chopin National Edition (vol.1-13)” dla CLASSICA JAPAN TV. W 2011 r. ten program otrzymał prestiżową nagrodę “The 1st Satellite Broadcasting Association Award”.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XIX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

9-10 kwietnia 2018 roku od godz. 9.00 odbędzie się XIX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. UWAGA: Ze względów technicznych (planowany brak prądu w Mysiadle tego dnia) dzień drugi - wtorek 10.04.2018 r. odbędzie się nie w Mysiadle, jak było planowane, a w Siedzibie GOK w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6. Dzień pierwszy - poniedziałek - filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Dzień drugi - wtorek - Siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

XIX GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

Pliki do pobrania:
Regulamin - pdf
Karta Uczestnika - doc

Napisz komentarz (0 Komentarzy)