Menu
A+ A A-

Koncert lesznowolskich chórów SEMPRE i ANIMATO w Łazach

19 listopada 2017 roku o godz. 18.00 odbędzie się jesienny koncert lesznowolskich chórów SEMPRE i ANIMATO pod kierownictwem Olivii Kaczyńskiej. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na koncert chórów do Łaz.

KONCERT LESZNOWOLSKICH CHÓRÓW SEMPRE I ANIMATO W ŁAZACH

Chór SEMPRE działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli powstał w październiku 2015 roku. Śpiewa w nim młodzież gimnazjalna, licealna a także dorośli mieszkańcy naszej gminy, których łączy wspólna pasja do muzyki. W repertuarze zespołu jest muzyka wartościowa, piękna i poruszająca - najczęściej rozrywkowa, choć nie tylko. Śpiewać można w każdym wieku i w każdym miejscu - stąd nazwa: "Sempre" (muz.: zawsze). Chór "Sempre" to okazja, by wykorzystać swoją pasję do śpiewania przez młodzież i dorosłych, a także doskonały sposób na rozbudzenie i rozwijanie swoich muzycznych zainteresowań.

KONCERT LESZNOWOLSKICH CHÓRÓW SEMPRE I ANIMATO W ŁAZACH
Chór SEMPRE

Dyrygentem "Sempre" jest Olivia Kaczyńska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi chór dziecięcy "Animato" w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łazach, Zespół Wokalny "Passionate" w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie i Wokalny Zespół Liturgiczny "Effatha" w Raszynie. Przez wiele lat pracowała z dziecięcym chórem "Dominanta" w Natolińskim Ośrodku Kultury, chórem Mieszanym "Canto" w Piastowie oraz współpracowała z wieloma chórami warszawskimi. Ma na swoim koncie liczne warsztaty, kursy i seminaria, a także nagrania. Jest współautorką podręcznika do muzyki "Nuty, smyki i patyki".

KONCERT LESZNOWOLSKICH CHÓRÓW SEMPRE I ANIMATO W ŁAZACH
Chór ANIMATO

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dramat i Tarantino - Klub Filmowy

15 listopada 2017 roku o godz. 18.30 zapraszamy do Klubu Filmowego w Mysiadle na Dramat i Tarantino. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. W dyskusjach klubowych poznasz historię filmu, najstarsze i wartościowe filmy, prześledzisz kariery najsłynniejszych aktorów i reżyserów, poznasz najbardziej klasyczne tytuły. Spotkania będą odbywać się w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 18.30 w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Wstęp wolny.

DRAMAT I TARANTINO - KLUB FILMOWY W MYSIADLE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Magia Nepalu - Klub Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle

8 listopada 2017 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont nt.: Magia Nepalu - Tomek Tulak. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

MAGIA NEPALU - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT W MYSIADLE

Jeszcze pół wieku temu Nepal był zamknięty dla wszystkich zwiedzających. W ostatnich dekadach zamienił się w Mekkę dla ludzi kochających góry, przyrodę i egzotyczną, azjatycką kulturę. Na północy kraju znajdują się najwyższe góry świata Himalaje – z wieloma ośmiotysięcznikami. Środkowy Nepal to niższe góry zamieszkałe przez ludy pochodzenia tybetańskiego i indyjskiego. Na południu kraju znajduje się płaska i gorąca kraina – Terai. Nepal to prawdziwy tygiel religii, kultur i narodów, które nauczyły się żyć ze sobą w zgodzie, wzajemnie się uzupełniając.

Pokaz zaczniemy od Doliny Katmandu. Przeniesiemy się w czasie spacerując po starożytnych miastach królewskich Katmandu, Patanie czy Bhaktapur. Miasta te są pełne starej, ceglanej zabudowy oraz wielopiętrowych świątyń, poświęconych hinduistycznym i tybetańskim bóstwom. Zobaczymy miejsca, gdzie żyją uchodźcy z Tybetu m.in. Bodhanath, gdzie wybudowano olbrzymią stupę. Zobaczymy zdjęcia z Parku Narodowego Chitwan - safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Ze spokojnej Pokhary wyruszymy na wirtualny trekking w Himalaje. Zobaczymy wiele zdjęć pięknych gór i wiosek u podnóża Himalajów przypominających skanseny.

Tomek Tulak - to założyciel i właściciel klubu podróży OM Tramping, absolwent leśnictwa i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf-amator. Od wielu lat podróżuje, w tym spędził kilka lat w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo. Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania innych kultur. Ulubione kierunki to przede wszystkim Azja: Syberia, Indie, Nepal, kraje Indochin, Pakistan. Często podróżuje również do Ameryki Południowej i Północnej. Cały czas pełny nowych inicjatyw podróżniczych i pomysłów. Zdjęcia z jego podróży można zobaczyć na stronie: www.baranek.aksarai.pl oraz na blogu: whereistomek.blogspot.com

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Piracka wyspa - Bajkowa Niedziela Wólka Kosowska

5 listopada 2017 roku o godz. 16.00 odbędzie się Bajkowa Niedziela w Wólce Kosowskiej, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.: Piracka wyspa, w wykonaniu Teatru Fantazja. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z dietetykiem na temat zdrowego żywienia dzieci. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Wólce Kosowskiej, ul. Nadrzeczna 23. Bilet: 10 zł / dziecko, opiekunowie bezpłatnie. Zniżki z Lesznowolską Kartą Dużej Rodziny.

PIRACKA WYSPA - BAJKOWA NIEDZIELA WÓLKA KOSOWSKA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)