Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Polskie Andy - Klub Podróżnika Po Horyzont Mysiadło

10 maja 2017 roku o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont: Polskie Andy - spotkanie z Robertem Szewczykiem. Miejsce: filia GOK Lesznowola, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy Roberta Szewczyka.

POLSKIE ANDY - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Pierwsza Polska Wyprawa Andyjska, zarazem pierwsza polska wyprawa w góry egzotyczne, trwała od listopada 1933 do maja 1934 i zapoczątkowała ekspansję polskiego alpinizmu poza Tatrami. Należy do największych osiągnięć sportowych, badawczych i eksploracyjnych w czasach przedwojennych. Utorowała Polakom drogę na najwyższe szczyty Ziemi. Śladem przedwojennych odkrywców wyruszamy w bajecznie piękną Grupę Ramada (Andy Argentyńskie). Współcześnie trekking w rejon Dolny Colorado to fantastyczna przygoda, dostępna wszystkim miłośnikom gór. Dolina odkryta ponad 80 lat temu przez Polaków, z wieloma polskimi nazwami geograficznymi, jest w Polsce mało znana (większa część wyjeżdżających kieruje się pod Aconcaguę lub Ojos de Salado). Przygodą jest już dotarcie w góry (samochody terenowe, tropa mułów, kilkudniowa wędrówka, przekraczanie rzek, biwaki). Wiele szczytów, na które można wejść z bazy Pirca Polacos (Pirki Polaków) czeka...