Menu
A+ A A-

Wyniki Międzynarodowego Turnieju Judo w £azach

25 lutego 2007 roku w £azach odbył się III Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci w Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Zawody otworzyła Pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola, która przybliżyła osobę gościa honorowego Jarosława Lewaka (judoka warszawskiej Gwardii, olimpijczyk z Atlanty (1996) i Sydney (2000), srebrny medalista Mistrzostw Europy oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy w drużynie (1994 Gdańsk). Celem imprezy było promowanie judo jako dyscypliny olimpijskiej oraz propagowanie przez sport zdrowego stylu życia.

Ogółem w zawodach startowało 178 zawodników i zawodniczek m.in. z £odzi, Sochaczewa, £owicza, Grodziska Mazowieckiego, Radomia, Płocka, Pruszkowa, Nadarzyna, Zamościa, Warszawy, Nowej Iwicznej.

Wśród zawodników UKS Iwiczna na podium w roczniku 95-96 w kategorii wagowej 66 kg stanął Mateusz Koc, który wywalczył 2 miejsce przegrywając walkę finałową z Maciejem Krakowiakiem z UKJ 225 Warszawa. Aleksandra Śliwczyńska (waga 40 kg) w kategorii dzieci zajęła 5 miejsce.

Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii wiekowej 1995-96 została żaneta Rerutko Gwardia Warszawa, natomiast w roczniku 1993-94 (młodziczek) starsza siostra Monika Rerutko. Wśród chłopców tryumfowali w młodszej kategorii Michał Ochnio, a w starszej Marcin Witkowski, obydwaj reprezentanci UKJ 225.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobył UKJ 225 Warszawa, za którym uplasował się klub AZS Uniwersytet Warszawski. Trzecim miejscem zadowolili się zawodnicy Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego z Makowca.

ZWYCIęZCOM GRATULUJEMY!

źródło informacji: www.lesznowola.pl

informacja powiązana tematycznie:
III Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci w Judo