Zlikwidowano nielegalną produkcję papierosów w Mysiadle

W miejscowości Mysiadło policjanci uderzyli w grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono maszyny do pakowania i foliowania papierosów oraz 260 000 sztuk papierosów. Podczas akcji zatrzymano łącznie 8 obywateli Ukrainy, a wobec 49- letniego mężczyzny podejrzewanego o organizację tego przestępstwa złożono wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu do którego sąd się przychylił.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP wspólnie z funkcjonariuszami wydziału realizacji i walki z przestępczością gospodarczą rozbili grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Zatrzymania łącznie 8 osób w tym 6 kobiet dokonano na terenie posesji w Mysiadle pod Piasecznem . W jednym z budynków znajdował się zakład produkcyjny, gdzie przy użyciu prostych urządzeń zajmowano się pakowali oraz foliowali papierosy. Ujawniono 260 tysięcy sztuk papierosów oraz komponenty służące do ich wytwarzania.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Podczas akcji zatrzymano 8 osób narodowości ukraińskiej w tym 6 kobiet w wieku od 30 do 47 lat, a także 2 mężczyzn w wieku od 44 i 49 lat, wszystkim postawiono zarzuty karne, a wobec 49 - latka policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Piaseczna złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd do wniosku się przychylił i na najbliższe trzy miesiące mężczyzną trafił do aresztu. Jest on podejrzewany o zorganizowanie tego nielegalnego przedsięwzięcia, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ PAPIEROSÓW W MYSIADLE

Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłacenia podatku oraz akcyzy 220 tysięcy złotych.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie