Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców gminy Lesznowola

16 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starej Iwicznej odbyła się kolejna już debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców gminy Lesznowola. Na spotkaniu poruszane był kwestie bezpieczeństwa w gminie Lesznowola, a także możliwości jego poprawy. Prezentację o stanie bezpieczeństwa przedstawił, komendant KP w Lesznowoli podinsp. Piotr Wars. Według zaprezentowanych przez niego statystyk, w porównaniu z poprzednimi latami w roku 2016 utrzymany został poziom dobry bezpieczeństwa. Wzrost odnotowano jedynie w kilku rodzajach przestępstw i wykroczeń.

DEBATA SPOŁECZNA POŚWIĘCONA BEZPIECZEŃSTWU MIESZKAŃCÓW GMINY LESZNOWOLA

Policja pozostawiona sama sobie nie byłaby w stanie zapewnić właściwego poziomu bezpieczeństwa – mówił komendant komisariatu. – Potrzebne jest współdziałanie samorządu i wielu instytucji. Funkcjonariusze nie mogą być wszędzie w danej chwili, ale mieszkańcy są. Aby komuś pomóc, nie trzeba być policjantem. Wystarczy na policję zadzwonić. Omówione zostały również powstałe w tym roku nowe możliwości kontaktu z dzielnicowymi poprzez aplikację „Moja Komenda”, a także informowanie policjantów o szczególnie uciążliwych zjawiskach i wykroczeniach dzięki uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń.

DEBATA SPOŁECZNA POŚWIĘCONA BEZPIECZEŃSTWU MIESZKAŃCÓW GMINY LESZNOWOLA

Podczas debaty swoje wnioski i spostrzeżenia mogli także zgłaszać mieszkańcy. Apelowali oni do służb o reagowanie na akty wandalizmu oraz wykroczenia popełniane przez kierowców. Wczorajsze spotkanie zostało zorganizowane dzięki lesznowolskim przedsiębiorcom na czele których stoi Pan Jacek Arendarski oraz władzom samorządowym gminy Lesznowola.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie