Ogólnopolski konkurs literacki na opowiadanie surrealistyczne

Ogłoszony został ogólnopolski konkurs literacki na opowiadanie surrealistyczne inspirowany obrazem pt. "Zabawki" autorstwa polskiego surrealisty Zbigniewa Wiśniewskiego, skierowany do osób dorosłych. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Konkurs objęty jest patronatem Wójta i Samorządu Gminy Lesznowola. Regulamin: link

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI NA OPOWIADANIE SURREALISTYCZNE

Konkurs literacki ma charakter otwarty. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończony 18 rok życia. Organizatorzy konkursu czekają na teksty do 26 stycznia 2018 r. Celem Konkursu jest poszukiwanie indywidualności twórczych oraz kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze i sztuce poprzez zainspirowanie konkretnym obrazem o tematyce surrealistycznej. Głównym założeniem jest wyrażenie percepcji wewnętrznej. Pod uwagę brane będą przede wszystkim bogactwo wyobraźni twórczej, walory artystyczne i estetyczne pracy literackiej, indywidualne podejście do tematu, oryginalność, ale także forma opowiadania. Opowiadanie powinno być zainspirowane obrazem pt. "Zabawki" autorstwa Zbigniewa Wiśniewskiego, tematycznie dotykającego pogranicza jawy i snu, fantazji lub halucynacji, co objawia się odsunięciem od realnego racjonalizmu.