Antypody - Klub Podróżnika PO HORYZONT Mysiadło

7 marca 2018 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika PO HORYZONT w Mysiadle, którego tematem będzie: Antypody, podróż po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

ANTYPODY - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Michalina Kupper, uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Miłośniczka ulicznych historii. Fanka lokalnej kuchni. Kocha Bliski Wschód i Oceanię. Twórczyni autorskich warsztatów etnograficznych dla dzieci i młodzieży. Pedagog, przedsiębiorca, instruktor ZHR. Podróż odbyła się w terminie od stycznia do września 2016 roku. Była próbą połączenia pracy na Antypodach i wędrówki po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Podczas podróży gościłam w nowoczesnych australijskich domach jak i wioskach na aborygeńskich, świętych ziemiach oraz w papuaskich chatkach w dżungli.

Podczas prezentacji dowiemy się:
- dlaczego stolica Papui znajduje się w 10 najbardziej niebezpiecznych miastach świata
- w jaki sposób powstało ponad 800 zupełnie odrębnych od siebie języków w jednym kraju (i są nadal używane)
- dlaczego głównym środkiem lokomocji pomiędzy miastami jest samolot
- w co bawią się mali Papuasi
- jak uniknąć wszy, malarii i pasożytów
- skąd brały się, jeszcze do niedawna pospolite. dzieciobójstwo, szamanizm i ludożerstwo

Opowiem także o:
- polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w "rezerwatach", gdzie biali nie mają wstępu
- wspinaczce na Mt.Kościuszko w Australii
- wielkanocnej wędrówce po największej piaszczystej wyspie na świecie i spotkaniu z dzikim dingo
- surfingu bez deski na plaży