Etiopia - śladami Arki Przymierza - Klub Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle

8 maja 2019 roku o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont - Etiopia - śladami Arki Przymierza - spotkanie z Bartkiem Rubikiem. Miejsce: filia Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Etiopia - śladami Arki Przymierza - Klub Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle

Bartek Rubik – z zamiłowania fotograf dokumentujący zwyczaje i tradycje mieszkańców w różnych zakątkach świata. Tematem jego fotoreportaży są przede wszystkim ceremonie, rytuały oraz festiwale religijne i kulturowe. Najchętniej wraca do Peru, Boliwii, Indii oraz Etiopii.

Etiopia to jeden z najbardziej fascynujących krajów Czarnego Kontynentu, a także drugi najstarszy chrześcijański kraj świata. Etiopczycy wierzą, że są strażnikami legendarnej Arki Przymierza.
Podczas pokazu między innymi:
– weźmiemy udział w mistycznych obchodach etiopskich Świąt Bożego Narodzenia w skalnych kościołach w Lalibeli
– w historycznym mieście Gondar będziemy świadkami obchodów uroczystego święta Timkat (Epifania: upamiętnienie chrztu Chrystusa w Jordanie)
– złożymy wizytę u plemiona Hamer w Dolinie Omo i weźmiemy udział w rytuale inicjacyjnym, podczas którego młody mężczyzna musi kilkukrotnie przebiec po grzbietach byków
– zobaczymy wulkan Erta Ale, jeden z niewielu na świecie kraterów wulkanicznych z płynną lawą
– odwiedzimy największy w kraju targu khatu, czyli lokalnego środka odurzającego
– wyruszmy na treking w górach Simien gdzie spotkamy endemiczne gatunki małp Gelada
– będziemy wspinać się do zawieszonych nad przepaściami kościołów w Tigray
– zagubimy się w labiryncie uliczek warownego muzułmańskiego miasta Harar.