Menu
A+ A A-

Koncert Body Language w Piasecznie

5 grudnia 2017 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert zespołu Body Language. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Cena biletu 20 zł. (bilety dostępne w kasie oraz na portalu biletyna.pl).

KONCERT ZESPOŁU BODY LANGUAGE

„Przestrzeń muzyczna, z którą spotykamy się na co dzień, w swym jakże nieograniczonym bogactwie, dostaje kolejny wspaniały prezent. (...) Młody, utalentowany kompozytor, aranżer i pianista Michał Wierba dodaje nam właśnie czegoś świeżego i zdrowego do tego jazzowego tygla. Doskonalił swe umiejętności pod okiem wybitnych polskich pianistów jazzowych, by teraz rozwijać skrzydła w kolejnych wzlotach, ukazując kształtujący się osobisty, artystyczny horyzont”. Marek Bałata

W skład zespołu Body Language wchodzą: Michał Wierba - pianio, Marcin Chatys - bass, Szymon Piotrowski - drums. 

Serdecznie zapraszamy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

SZTUKA MÓWI pokaz filmu Birdman i spotkanie z Wieławem Komasą

29 listopada 2017 roku o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, którego gościem specjalnym będzie aktor Wiesław Komasa. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny. Gratka dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i zostaną wzbogacone o merytoryczne komentarze.

SZTUKA MÓWI POKAZ FILMU BIRDMAN I SPOTKANIE Z WIEŁAWEM KOMASĄ

Cykl spotkań pt. SZTUKA MÓWI to, poza wyświetlaniem ekranizacji na temat muzyki, tańca, teatru, czy sztuk wizualnych, dyskusja na temat filmu jak również szeroko pojętej sztuki. Spotkania poprowadzą twórcy projektu Fundacji Generator „Kinoterapia” - Karolina Gierdys - Majkut (kulturoznawca, autorka tekstów dotyczących oddziaływania sztuki filmowej na widzów, trenerka) oraz Marcin Majkut (kulturoznawca, autor scenariuszy lekcji wychowawczych opartych o filmy z pakietu Filmoteka Szkolna PISF, trener). Gościem drugiego spotkania będzie Wiesław Komasa - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, reżyser teatralny, lektor i recytator.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Historie domowe Teatr Rufi Rafi - Bajkowa Niedziela Piaseczno

26 listopada 2017 roku o godz. 14:30 i 16:00 zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Piaseczna, podczas której będzie można obejrzeć spektakl Historie domowe, w wykonaniu teatru Rufi Rafi. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety 10 zł do nabycia w godzinach pracy kasy Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, w dniu imprezy na godzinę przed jej rozpoczęciem oraz na stronie biletyna.pl Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona.

HISTORIE DOMOWE TEATR RUFI RAFI - BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Spektakl Historie domowe to przestrzeń domu, do tego jeden klaun i masa rzeczy codziennego użytku, z których każda jest inspiracją do opowiedzenia krótkiej historii. To opowieść o rzeczach powszednich, które przydarzają się każdemu, ale każdemu przydarzają się inaczej. Pod kołdrą zwykłości uśpione są żart, groteska i niezwykłość. Historie domowe to połączenie języka teatru, cyrku z poetyką czeskich kreskówek.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rap Rewir Piaseczno 2017

24 listopada 2017 roku o godz. 18.00 odbędzie się kolejna impreza z cyklu Rap Rewir w Piasecznie. Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49. Wstęp 10 zł. Bilety dostępne w kasie Domu Kultury oraz na portalu biletyna.pl.

RAP REWIR PIASECZNO 2017

Lokalne rapu granie od 1996 + Goście. Otwarty przegląd sceny. Wpadaj. Graj. Reprezentuj!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ratunku dzidziuś - teatr Kuffer wystąpi w Józefosławiu

25 listopada 2017 roku o godz. 13:00 zapraszamy do Józefosławia na spektakl Ratunku Dzidziuś, w wykonaniu teatru Kuffer. Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu, Urocza 14 Józefosław - II piętro. Wstęp: 10 zł/bilet. Bilety do nabycia od godz.: 12:00 w dniu przedstawienia w Klubie Kultury w Józefosławiu. Płatność tylko gotówką. Ilość miejsc ograniczona.

UWAGA DZIDZIUŚ - TEATR KUFFER WYSTĄPI W JÓZEFOSŁAWIU

Co w brzuchu piszczy, czyli... Ratunku dzidziuś! Był raz sobie mały domek. Jak w serialu oczywiście. Mały domek no i komin, pewnie taki widzieliście… Zwariowane przygody i ważny problem pojawienia się w domu rodzeństwa. To spektakl familijny, w zabawny sposób dotykający ważnych problemów akceptacji i tolerancji. Historia dla małych i dużych. Jest złośliwy kocur i myszka która ratuje Kubusia z opresji, kominiarz i pomocnik kominiarza. I jest dzidziuś, który sprawia, że rodzice nie mogą nadążyć z wymianą pieluch a starszy brat - czuje się samotny i opuszczony. Mądrze, ale śmiesznie, kabaretowo i z morałem. Przedstawienie interaktywne. Scenografia: Urszula Kubicz-Fik. Spektakl dla dzieci.

RATUNKU DZIDZIUŚ - TEATR KUFFER WYSTĄPI W JÓZEFOSŁAWIU

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Niebieski Koncert w Piasecznie

22 listopada 2017 roku w godz. 19.00 – 21.00 odbędzie się Niebieski Koncert w Piasecznie. Niebieski Koncert to niecodzienne, dwugodzinne widowisko, w czasie którego oprócz świetnej muzyki prezentowany jest Niebieski Film. Miejsce: Centrum Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o kontakt tel. 22 756 72 63 w.110, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczba miejsc jest ograniczona, wstęp bezpłatny. Organizatorzy: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie.

NIEBIESKI KONCERT W PIASECZNIE

NIEBIESKI FILM zrealizowany w więzieniu film dokumentalny, w którym sprawcy przemocy domowej obnażają mechanizmy działań, mówią o smaku władzy, prezentują okrucieństwo z jakim traktowali swoje ofiary. Ich wypowiedzi uzupełnione są komentarzami ekspertów. Są nimi Pani Renata Durda – kierowniczka Niebieskiej Linii, jeden z największych autorytetów w dziedzinie walki z przemocą oraz profesor Bogdan de Barbaro – wybitny psychiatra, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorami Niebieskiego Filmu są: prowadząca w filmie wywiady ze skazanymi Joanna Kondrat oraz Dariusz Łukawski – dziennikarz, producent telewizyjny i współtwórca m.in. telewizyjnych Finałów Wielkiej Orkietstry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka czy programu Tomasz Lis na Żywo. Patronat merytoryczny nad dziełem objęła Niebieska Linia. Niebieski Film jest pierwszym polskim filmem o ofiarach – bez udziału ofiar.CEL co 40 sekund w Polsce jedna kobieta pada ofiarą przemocy. Rocznie daje to przerażającą liczbę 800 tysięcy. Niebieski Koncert ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie oraz nieuregulowanych praw jej ofiar. Państwa uczestnictwo w Niebieskim Koncercie będzie ważnym głosem wsparcia dla ofiar przemocy, przyczyni się do nagłośnienia ich problemu, będzie również formą docenienia misji osób pomagających ofiarom zarówno zawodowo jak i na zasadach wolontariatu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mieczysław Fogg - wspomnienia Michała Fogga w Złotokłosie

21 listopada 2017 roku w godzinach 18:00 - 20:00 zapraszamy na wspomnienia Michała Fogga o Mieczysławie Fogg w Złotokłosie. W programie m.in. koncert piosenek artysty, wspomnienia rodziny Fogga. Miejsce: Złotokłos, ul. 3 Maja 30 (Klub Kultury). Wstęp wolny.

MIECZYSŁAW FOGG - WSPOMNIENIA MICHAŁA FOGGA W ZŁOTOKŁOSIE

Mieczysław Fogg, właściwie Mieczysław Fogiel – polski piosenkarz śpiewający barytonem lirycznym, którego kariera artystyczna rozpoczęła się w okresie międzywojennym i trwała przez kilka dziesięcioleci po zakończeniu II wojny światowej. Jego najbardziej znane utwory to: Tango milonga, To ostatnia niedziela, Jesienne róże, Pierwszy siwy włos, Mały biały domek, Już nigdy, Bo to się zwykle tak zaczyna.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zaczytaj się w Piasecznie z dj Martinem Rosą

20 listopada 2017 roku o godzinie 11.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Zaczytaj się w Piasecznie. Tym razem naszym gościem będzie Martin Rosa – Dj i producent muzyczny urodzony 13 czerwca 1991 roku, od zawsze zamieszkały i związany z Piasecznem. Inicjator Housepital Festival’u, organizator i prowadzący wielu różnego rodzaju imprez.

ZACZYTAJ SIĘ W PIASECZNIE Z DJ MARTINEM ROSĄ

Martin Rosa to absolwent Akademii Filmu i Telewizji na kierunku realizacja dźwięku & kursu producenkiego w Akademii Dźwięku. Jego specjalizacją są dźwięki Progressive House, Electro House, EDM. Kiedyś zafascynowany muzyką Hip Hop’owa, jednak po ustabilizowaniu gustów, od 2006 roku w jego sercu można głównie znaleźć muzykę klubową. Od 2014 roku posiadacz projektowego studia nagrań.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert Rykardy Parasol w Piasecznie

17 listopada 2017 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert Rykardy Parasol. Artystka wystąpi w Domu Kultury w Piasecznie. Bilety w przedsprzedaży dostępne są w portalu biletyna.pl w cenie 25 zł. Zapraszamy na koncert Rykardy Parasol do Piaseczna.

KONCERT RYKARDY PARASOL W PIASECZNIE

Rykarda Parasol to obdarzona wyjątkowym głosem amerykańska wokalistka i autorka przejmujących tekstów. Artystka pochodzi z San Francisco, ale, jak każdy bard, poznała świat, o którym ma niejedną mroczną historię do opowiedzenia. Zaśpiewane charakterystycznym, głębokim głosem utwory jej autorstwa tworzą przejmujący klimat, utkany z osobistych doświadczeń, obserwacji, spotkań i przeżyć. Jej kreacja sceniczna wyróżnia się elegancją, stylem i wysmakowanym wizerunkiem, nawiązującym do rockowego image’u. Od ponad dekady Rykarda Parasol samodzielnie tworzy muzykę, teksty i projekty graficzne wszystkich swoich płyt, których do tej pory wydała pięć. Rykarda dzieliła scenę z m.in. takimi wykonawcami jak: Frank Black, Asaf Avidan, …And You Will Know Us by the Trail of Dead, Jolie Holland, Johnette Napolitano. Występowała na wielu ważnych festiwalach, takich jak SXSW, The Hardly Strictly Bluegrass Festival, Popkomm, Waves Vienna, Waves Bratislava czy Heineken Opener.

KONCERT RYKARDY PARASOL W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)