Menu
A+ A A-

Łysa śpiewaczka - Teatr Albocoś premiera spektaklu w Górze Kalwarii

21 i 22 kwietnia 2018 roku (sobota i niedziela) o godz. 18.00 zapraszamy na premierę spektaklu pt.: Łysa śpiewaczka, w wykonaniu Teatru Albocoś. Miejsce: Kino Uciecha, Sajny 14 w Górze Kalwarii. Bezpłatne wejściówki do odebrania od piątku 13.04.2018 r. w kasie Ośrodka Kultury, Białka 9. Kasa czynna pn.-pt. w godz. 8.00-15.30.

ŁYSA ŚPIEWACZKA - TEATR ALBOCOŚ PREMIERA SPEKTAKLU W GÓRZE KALWARII

Teatr Albocoś Łysa Śpiewaczka. Antysztuka Eugene Ionesco „Łysa śpiewaczka” to pierwsza sztuka teatralna Eugene Ionesco. Jej premiera w 1950 roku zrodziła nurt teatru absurdu. Ta antysztuka, do dziś chętnie wystawiana jest na deskach teatrów całego świata. Dlaczego, skoro autor sklejał zdania i frazy pozbawione sensu, zaczerpnięte podobno z podręcznika do nauki języka angielskiego? („Podłoga jest pod nami, a sufit nad nami.”) Być może odpowie nam na to pytanie wieczór spędzony z Teatrem Albocoś w Kinie Uciecha? Faktycznie, wszystko postawione jest tu na głowie. To ANTYSZTUKA! Nie da się „streścić akcji”. Trudno po pierwszej lekturze scharakteryzować postacie bohaterów. Nie da się odpowiedzieć na pytanie o przesłanie - ideę „Łysej Śpiewaczki”. Fascynuje mnie to, że choć na papierze sztuka wydaje się martwa, wystawiona na scenie ożywa, skrzy się dowcipem. Nie raz odbierana była bardzo ideowo. Zawsze anty i przeciw czemuś; przeciw systemowi, przeciw mieszczańskiemu kołtuństwu, normom społecznym, czy przeciw zadzierającym nosa wątpliwym elitom. „Król jest nagi!”- zdaje się krzyczeć autor „Łysej Śpiewaczki” („kogo” lub „co” podłożymy sobie „pod króla”, zależy od czasu i miejsca w jakim żyjemy), ale czyni to lekko, z wdziękiem, nie zaciska pięści, nie buduje barykad, a jeżeli nawet szczerzy zęby, to ze śmiechu. Pamiętam zdumienie na twarzach moich aktorek, kiedy pierwszy raz przeczytaliśmy sztukę na próbie: -O co w chodzi?! Czym on tak się ekscytuje?! Z próby na próbę wspólnie odnajdywaliśmy humor dialogów, fiskomikę osób dramatu i żelazną konsekwencję i rytmy dialogu. „Łysa Śpiewaczka” jest komedią, która na pewno zachwyci fanów „Latającego Cyrku Monty Pythona”, miłośników absurdalnych skeczy kabaretowych i wszystkich, którzy zechcą się dobrze bawić na spotkaniu z Teatrem Albocoś. Zapraszamy! Grzegorz Emanuel P r z e k ł a d: Jerzy Lisowski R e ż y s e r i a: Grzegorz Emanuel A s y s t e n t r e ż y s e r a: Dorota Paczesna S c e n o g r a f i a: Joanna Szewczyk O s o b y: Pan Smith – Iwona Dmochowska Pani Smith – Marta Lipińska Pan Martin – Dorota Kasperska Pani Martin - Edyta Wiśniewska Służąca Mary – Anna Porczyk Kapitan strażaków – Sylwia Szewczyk Dyrygent – Dorota Paczesna.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zagłosuj w ankiecie i wybierz 9 filmów na Kino Plenerowe 2018

UMiG Piaseczno uruchomił głosowanie, podczas którego każdy może wybrać filmy, które chciałby obejrzeć podczas tegorocznego Kina Plenerowego. Wspólnie wybierzmy 9 filmów, które chcecie obejrzeć w wakacyjne piątki (lipiec - sierpień 2018). Głosowanie trwa do 11 maja 2018 roku. Ankieta dostępna jest na stronie internetowej: www.piaseczno.eu

ZAGŁOSUJ W ANKIECIE I WYBIERZ 9 FILMÓW NA KINO PLENEROWE 2018

Tegoroczne Kino Plenerowe, odbędzie się na wyremontowanym Skwerze Kisiela. Profesjonalne pokazy “pod chmurką”, będą odbywały się każdego piątkowego wieczoru, począwszy od 6 lipca, aż do 31 sierpnia 2018 roku. Zaplanowanych jest 9 projekcji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nie lubię pana, panie Fellini - Wtorek Teatralny Piaseczno

17 kwietnia 2018 roku o godz. 20.00 zapraszamy na Wtorek Teatralny do Piaseczna, podczas którego będzie można obejrzeć sztukę o Giulietcie Masinie - Nie lubię pana, panie Fellini. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie Domu Kultury oraz na www.biletyna.pl

NIE LUBIĘ PANA, PANIE FELLINI - WTOREK TEATRALNY PIASECZNO

Nie lubię pana, panie Fellini - ile może zmieścić walizka? Taka mała, na kółkach, z wysuwaną rączką. „Nie lubię pana, panie Fellini” Marka Koterskiego pokazuje, że zaskakująco wiele. Stos ciuchów, nos klauna z czerwonej pianki, filmowy klaps, ślubne zaproszenie, buty do stepowania, bębenek, mnóstwo innych szpargałów. I opowieść o trwającej kilkadziesiąt lat miłości do nielubianego mężczyzny. W monodramie, w którym główną rolę gra Małgorzata Bodgańska, walizka towarzyszy bohaterce od początku do końca przedstawienia, a wyjmowane z jej wnętrza przedmioty otwierają kolejne rozdziały historii wielkiej miłości i wiecznej niechęci, historii związku Giulietty Masiny i Federica Felliniego. Aby poznać tę historię, zapraszamy do Domu Kultury.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Homar z Biedronki - Rafał Rutkowski

18 kwietnia 2018 roku o godz. 19:00 zapraszamy na występ Rafała Rutkowskiego pt.: Homar z Biedronki. Uwaga: program przeznaczony jest tylko dla dorosłych. Miejsce: 8 Ball Club przy Jana Pawła II 10, Piaseczno. Cena biletu: w przedsprzedaży 25 zł / w dniu występu 35 zł. Bilety można kupić online na stronie internetowej: www.biletyna.pl/event/view/id/70796

HOMAR Z BIEDRONKI - RAFAŁ RUTKOWSKI

W swoim nowym programie "Homar z Biedronki" Rafał Rutkowski sprzedaje patent na żart, który nikogo nie obrazi, interpretuje erotyczne sny oraz współczuje bogatym. Opowiada też o przełomowym odkryciu w kościele, o orkach w teatrze i wielkiej ojczyźnianej wojnie z Facebookiem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Książę Papusz i jego przyjaciele - Teatr 4 Miasto w Piasecznie

8 kwietnia 2018 roku w godz. 14:30 i 16:00 zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Piaseczna, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.: Książę Papusz i jego przyjaciele, w wykonaniu Teatru 4 Miasto. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Impreza dla dzieci od 3 roku życia. Wstęp 10 zł, bilety do nabycia na godzinę przed spektaklem (płatność tylko gotówką ) oraz przez internet. Zapraszamy na niedzielny spektakl do Piaseczna.

KSIĄŻĘ PAPUSZ I JEGO PRZYJACIELE - TEATR 4 MIASTO W PIASECZNIE

Książę Papusz i jego przyjaciele (Teatr 4 Miasto) - Za siedmioma górami, za siedmioma lasami… A może dawno, dawno temu… Jakby się nie zaczęło, będzie wesoło ! Zapraszamy na dynamiczną i przewrotną przygodę Księcia Papusza z Rumunii i jego przyjaciół. Bajka lalkowa pokazująca dzieciom jak ważna w życiu jest przyjaźń i rodzina. Na podstawie autorskiego tekstu zapraszamy najmłodszych, jak i tych trochę starszych, na niezapomnianą, pełną uśmiechu teatralną przygodę o losach zagubionego księcia, który szuka swojej rodziny. Czy uda mu się znaleźć rodziców i krewnych? Jakie kraje będzie musiał przejść, żeby znaleźć dom? I czy w ogóle mu się to uda? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej produkcji Teatru Czwarte Miasto pt.: "Książę Papusz i jego przyjaciele", na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Scenariusz: Martyna Janczewska. Reżyseria: Dariusz Majchrzak. Obsada: Magdalena Kurek, Dorota Sadowska, Martyna Janczewska, Hanna Łubieńska / Mateusz Feliński. Oprawa Muzyczna: Hanna Łubieńska. Scenografia i lalki: Magdalena Kurek.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Teatr ŁUPS! premiera spektaklu JAK JEST w Piasecznie

7 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się premiera spektaklu JAK JEST w wykonaniu aktorów teatru ŁUPS!, według scenariusza Maliny Prześlugi, w reżyserii Ewy Kłujszo. Miejsce: sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny.

TEATR ŁUPS! PREMIERA SPEKTAKLU JAK JEST W PIASECZNIE

Spektakl JAK JEST: gdyby twoje serce, twoje oko, twoja dłoń umiały mówić… Poruszające przedstawienie zadające ważne dla młodzieży pytania, opowiedziane z niesłychanie ciekawej, zaskakującej perspektywy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ciuchcie Warszawskie - wystawa fotografii na Rynku w Piasecznie

Od 23 marca do 19 kwietnia 2018 roku będzie można oglądać zdjęcia na czasowej wystawie fotografii pt.: Ciuchcie Warszawskie, która będzie poświęcona warszawskim kolejom dojazdowym, zwanym pieszczotliwie "ciuchciami". Historia kolei dojazdowych sięga XIX w. Już wtedy były ważnym ogniwem łączącym ludność okolicznych miejscowości z Warszawą. Na podstawie powstałych linii planowano i tworzono całe założenia urbanistyczne i architektoniczne. W XX wieku, mimo ciężaru wojen i kolejnych okupacji, koleje dojazdowe były tym, co integrowało i spajało mentalność mieszkańców okolicznych miejscowości. Były swego rodzaju symbolem normalności w trudnych czasach.

CIUCHCIE WARSZAWSKIE - WYSTAWA FOTOGRAFII NA RYNKU W PIASECZNIE

Na wystawie fotografii zostanie przybliżona historia siedmiu kolejek:
Kolei Wilanowskiej - nieistniejącej wąskotorowej kolei dojazdowej, która kursowała dawniej z Warszawy do Wilanowa, Powsina i Konstancina, stając się z czasem częścią kolejki grójeckiej.
Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej (dawniej Grójecka Kolej Dojazdowa) - dawniej kolei dojazdowej, współcześnie kursującej jako linia turystyczna na trasie Piaseczno - Tarczyn.
Kolei Młocińskiej - istniejącej w latach 1929–1943 normalnotorowej, prywatnej kolei, łączącej Warszawę z Młocinami, Łomiankami i składnicą amunicji w Palmirach w Puszczy Kampinoskiej.
Kolei Mareckiej - istniejącej od 1897 do 1974 roku kolei wąskotorowej umożliwiającej w ostatnim okresie kursowania dotarcie z Radzymina i Marek na Pragę.
Kolei Jabłonowskiej (zwanej także koleją karczewską) - kursującej dawniej z Jabłonny przez Warszawę do Karczewa i Starej Miłosny.
Kolei Poligonowej - wojskowej linii wąskotorowej kursującej z Rembertowa, obsługującej także transport cywilny.

Osobno potraktowana została Warszawska Kolej Dojazdowa, która jako oddzielny twór odgrywała i nadal odgrywa rolę nie tylko transportową, ale wręcz kulturotwórczą.

Zaprezentowane na wystawie fotografie są unikatami na skalę europejską, często nigdy niepublikowane mają tu okazję opowiedzieć o historii naszego miasta i ludzi.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Coś o facetach - Koncert Działu Edukacji Muzycznej w Piasecznie

24 marca 2018 roku o godz. 18:00 zapraszamy do Piaseczna na koncert Działu Edukacji Muzycznej Centrum Kultury pt.: Coś o facetach. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny.

COŚ O FACETACH - KONCERT DZIAŁU EDUKACJI MUZYCZNEJ W PIASECZNIE

Zygmunt Freud powiedział kiedyś: “Po trzydziestu latach badań nad duszą kobiety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czego pragnie kobieta.” Jestem tym bardziej przekonany, że nie opisałem wszystkich pragnień, jakimi kobiety się kierują, stąd moje pytanie bezpośrednio do Pań: Jakich mężczyzn szukacie?” Nie trudno nie zauważyć, że kanon męskości na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat przeszedł- i to delikatnie mówiąc- metamorfozę. Czy mężczyzna idealny istnieje? MĘŻCZYZNA będzie motywem przewodnim koncertu, w którym wystąpią uczestnicy zajęć z emisji głosu, Działu Edukacji Muzycznej Centrum Kultury w Piasecznie. Program przygotowała instruktor emisji głosu Małgorzata Duk Nowosad.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)