Menu
A+ A A-

Krótka Przerwa na Rynku Piaseczno

Zamiast tradycyjnego Pikniku w Parku Miejskim zapraszamy 28 maja 2017 r. na nową imprezę - Krótka Przerwa, czyli chwilę wytchnienia na piaseczyńskim rynku. W godzinach 12.00 – 21.00 na miejskiej scenie wystąpią artyści zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zobaczymy i usłyszymy: spektakl teatru „Małe Mi”, występ Witka Muzyka Ulicy, Kabaret JURKI oraz spektakl teatru „Na walizkach”. Od godz. 13.30 obchodzić będziemy jubileusz 35-lecia pracy twórczej Doroty Gellner. Na scenie wiersze dla dzieci pani Gellner czytać będzie sama autorka jak i Krystyna Czubówna, która poprowadzi tego dnia również I Piaseczyńskie Dyktando (obowiązują zapisy). W ramach “Krótkiej Przerwy” będzie można wziąć udział w animacjach Chatki Spełnionych Marzeń, oraz skorzystać z kącika czytelnika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, stoiska z komiksami (Oaza Komiksu), planszówek (Giermek), stoiska Stowarzyszenia ONI SĄ. Imprezę organizuje Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Piasecznie przy udziale Wydziału Promocji Urzędu Gminy oraz Młodzieżowej Rady Gminy.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

TEATR MAŁE MI – godz. 12.30 – scena plenerowa
Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

WITEK MUZYK ULICY – godz. 17.30 – scena plenerowa
Charyzmatyczny muzyk uliczny, obdarzony bardzo mocnym głosem. Po 13 latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy postanawia żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo… zainspirowany uliczną skrzypaczką, wychodzi w miasto z akordeonem i tworzy swoją własną, wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów. Opisuje świat z perspektywy zarówno obserwatora jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny i ekonomiczny. W jego muzyce przeplatają się motywy ludowe i rockowe, ale nie brakuje też ważnych akcentów lirycznych.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

TEATR NA WALIZKACH – godz. 18.30 – parking przy ul. Sierakowskiego
Teatr Na Walizkach na przestrzeni minionych lat współpracował z wieloma aktorami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich niezależnie od wieku i narodowości. Inspiracją teatru są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek czy pantomima. Twórczość Teatru Na Walizkach to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy, cyrk. Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą min. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie i na Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany. Członkowie Teatru Na Walizkach są zawodowymi aktorami.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

KABARET JURKI – godz. 19.30 – scena plenerowa
Kabaret Jurki z Zielonej Góry, czyli: Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Przemek Sasza Żejmo, Wojtek Kamiński, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

28 maja na rynku w Piasecznie obchodzić będziemy jubileusz 35-lecia pracy twórczej Doroty Gellner. O godz. 13.30 jubilatka otrzyma statuetkę “Przyjaciel Biblioteki w Piasecznie”, a następnie odbędzie się prezentacja dorobku twórczego autorki. Wiersze pani Gellner odczyta m.in. Krystyna Czubówna, znana polska lektorka. Życzenia pani Dorocie złożą także dzieci.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

MORIBAYA koncert muzyki afrykańskiej - Rynek Muzyczny

26 maja 2017 roku o godz. 19:30 w ramach Rynku Muzycznego, odbędzie się na rynku występ zespołu MORIBAYA, grającego muzykę zachodniej Afryki (muzyka, bębny i taniec afrykański). Miejsce: scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego, Piaseczno. Wstęp wolny.

MORIBAYA KONCERT MUZYKI AFRYKAŃSKIEJ - RYNEK MUZYCZNY

Grupę MORIBAYA tworzą artyści, pasjonaci i podróżnicy z Polski, Senegalu i Australii. Połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się fundamentem wspaniałej przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach. Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz ekspresyjny taniec tworzą z każdego widowiska pełną wrażeń podróż do źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią rytmy i melodie z kultury Mande; ludności zamieszkującej tereny odległych Gwinei, Mali i Senegalu. Członkowie zespołu wielokrotnie odbywali podróże do Afryki, by uczyć się miejscowych tradycji muzycznych. Doświadczenia z podróży owocują licznymi nawiązaniami do tradycyjnych fraz granych na bębnach oraz autentycznych kroków tanecznych.

MORIBAYA KONCERT MUZYKI AFRYKAŃSKIEJ - RYNEK MUZYCZNY

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XXIII Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej w Piasecznie

25 maja 2017 roku o godz. 10:00 odbędzie się XXIII Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej. Miejsce: sala Domu Parafialnego Parafii Św. Anny w Piasecznie. Przegląd piosenki o tematyce turystycznej lub ekologicznej skierowany do grup przedszkolnych z terenu gminy Piaseczno. Celem festiwalu jest promowanie treści ekologicznych poprzez działalność artystyczną i dobrą zabawę.

XXIII FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ I TURYSTYCZNEJ W PIASECZNIE

XXIII Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej
Kolejność występów podczas EKO FESTIWALU 2017

Blok I – godz. 10.00 – 11.00

- Przedszkole Bajka
- Przedszkole Fantazja
- Przedszkole Nutka
- Przedszkole Melodia
- Przedszkole Smyk
- Przedszkole Leśne
- Przedszkole Chatka Puchatka
- Przedszkole Ptasie Gniazdo
Blok II – godz. 11.00 – 12.00
- Przedszkole Koala
- Przedszkole Brzdąc
- Przedszkole Zebra
- Przedszkole Ala i Kot
- Przedszkole Nr 2
- Przedszkole Nr 9.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Już nie zapomnisz mnie - recital Tomasza Stockingera w Piasecznie

24 maja 2017 roku o godz. 11:00 odbędzie się recital Tomasza Stockingera, w ramach oficjalnego zakończenie Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno.

JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE - RECITAL TOMASZA STOCKINGERA W PIASECZNIE

Recital Tomasza Stockingera "Już nie zapomnisz mnie" Piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym urokiem i przenosi do magicznego dwudziestolecia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Małgorzata Kieliszczyk - Klub Kobiet Kreatywnych w Piasecznie

23 maja 2017 roku o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie Klubu Kobiet Kreatywnych, w ramach którego będzie spotkanie z Małgorzatą Kieliszczyk (psychologiem). Temat spotkania: "Tu i teraz", czyli kilka słów o uważności. Miejsce: Przystanek Kultura Plac Piłsudskiego 9 w Piasecznie.

MAŁGORZATA KIELISZCZYK - KLUB KOBIET KREATYWNYCH W PIASECZNIE

Małgorzata Kieliszczyk - psycholog, trener rozwoju osobistego. Łączy wiedzę psychologiczną i neurolingwistykę z naukami i filozofią Wschodu. "Tu i Teraz", czyli kilka słów o samoświadomości i uważności. Wszyscy oczekujemy dobrego życia, ale często mamy problem z określeniem, co to konkretnie dla nas znaczy.. Dobre, satysfakcjonujące życie zaczyna się, kiedy przestajemy czekać na lepszy moment, bo ten najlepszy właśnie trwa. Tu i Teraz to jedyna chwila, którą mamy do dyspozycji. Jak często odkładamy życie na później? - "zrobię to jak będę miał/a więcej czasu/pieniędzy", czy "w następny weekend to już na pewno odpocznę". I tak codziennie. Uważność polega na pełnym uświadomieniu sobie i docenieniu tego, co mamy, zamiast tego co było czy chcielibyśmy żeby było.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wieczór autorski Tadeusza Knyziaka oraz Joanny Jakubik w Piasecznie

23 maja 2017 roku o godz. 18:00 odbędzie się wieczór autorski Tadeusza Knyziaka oraz Joanny Jakubik. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

WIECZÓR AUTORSKI TADEUSZA KNYZIAKA ORAZ JOANNY JAKUBIK W PIASECZNIE

Tadeusz Krzysztof Knyziak ps. art. ”Coobus” urodzony w 1948 r. w Warszawie. Wiersze zamieszcza pod pseudonimem artystycznym. Autor tomików wierszy „Chwile” i „Światłocienie” a także współautor licznych almanachów i antologii wydanych przez stowarzyszenia i portale literackie, jak również wydań pokonkursowych. Od kilku lat związany z Przyjaznym Portalem Literackim Ósme Piętro. W antologiach tego portalu można znaleźć także krótkie opowiadania autora. Zamieszcza wiersze w internetowych grupach poetyckich. Od 2014 roku pojawił się w konkursach poetyckich, znacząc swój udział licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Członek Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich, jak również grupy poetycko-muzycznej "Terra Poetica". W swojej poetyckiej twórczości preferuje lirykę i tradycyjne formy rymowane, nie stroni jednak od form bardziej współczesnych. Prowadzi blog archiwalny coby99.bloog.pl. (Jasne wrzosy).

Joanna Jakubik urodziła się w Warszawie, a obecnie mieszka z rodziną w miejscowości Złotokłos. Od 2010 r. jest członkiem Warszawskiego II Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Należy także do “Klubu Poszukiwaczy Słowa” przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. Pisze wiersze, w tym także dla dzieci, oraz opowiadania. W latach 2002-2005 ukazywały się cztery zestawy teczek edukacyjnych jej autorstwa pt. “Bawię się i Uczę". W 2007 r. Służewiecki Dom Kultury wydał antologię pt. „Poezja nad Dolinką", w której znalazły się wiersze autorki opatrzone notką Zbigniewa Jerzyny. W 2010 r. wydano cztery książeczki z wierszowanymi bajkami dla dzieci, z cyklu "Bajki z teatrzykiem". Autorka jest zapraszana do przedszkoli i bibliotek na spotkania z dziećmi. Wiersze i opowiadania Joanny Jakubik można znaleźć w antologiach wydanych przez Stowarzyszenie Autorów Polskich. W 2011 r. wydano antologie: “Bez ogródek" i "Inny smak czereśni", a w 2014 r. „Boso po ściernisku”. Opowiadanie autorki “Spacer z Cecylią” znalazło się w książce pokonkursowej pt. „Piaseczyńskie opowieści”, wydanej w 2013 r. przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno; Tekst autorki umieszczono w publikacji jubileuszowej Towarzystwa Przyjaciół Otwocka /2013 r./, a opowiadanie "Liliowe irysy" wyróżniono w XIII Mazowieckim Konkursie Małej formy Literackiej /2013 r./ Znalazło się ono także w „Kwartalniku Kulturalnym Sekrety Żaru” Autorka publikowała swoje teksty od 2005 r. na portalu literackim Fabrica Librorum, którego obecnie jest redaktorką i gdzie bierze udział w konkursach organizowanych przez portal również jako jurorka. W 2013 r. prowadziła konkurs „Rymowisko z palindromami Tadeusza Morawskiego”. Konkurs ten zaowocował tomikiem pt. „ I laba na Bali”. W 2014 r. pokłosiem konkursu „Limeryki z palindromami” stał się tomik pt. „I za kufrem Smerf u Kazi”. W obydwu wydaniach pokonkursowych zajmowała się także redakcją tekstów i przygotowaniem tomików do druku. Najnowszy tomik pt. „Makatka z jeleniem” zawiera wiersze pisane w latach 2005-2014. Niektóre z nich były już umieszczone w antologiach, ale spora ich część ukazała się drukiem po raz pierwszy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bajka O Bardzo Smutnym Osiołku - premiera Teatru Teatraluszki

21 maja 2017 roku w godzinach 18:00 - 19:00 odbędzie się premiera Teatru Teatraluszki pt.: Bajka O Bardzo Smutnym Osiołku. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Premiera „teatraluszków” najmłodszej wiekowo grupy teatralnej działającej w Centrum Kultury. Scenariusz: Zofia Wójcik, reżyseria: Ewa Kłujszo, oprawa muzyczna: Ziemowit Kłujszo. Przygody małego osiołka Kubusia, który zgubił mamę.

BAJKA O BARDZO SMUTNYM OSIOŁKU - PREMIERA TEATRU TEATRALUSZKI

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)