Menu
A+ A A-

Obejrzyj film Kryptonim UNCLE w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

17 sierpnia 2018 roku na skwerze Kisiela o godz. 20.30 rozpocznie się trzeci sierpniowy seans filmowy w ramach cyklu “Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2018”. Tego dnia zobaczymy komedię pt: “Kryptonim U.N.C.L.E.” (2015), opowiadający historię Agentów CIA i KGB biorących udział w misji przeciwko tajemniczej organizacji przestępczej, która dąży do rozprzestrzeniania broni jądrowej. Reżyseria: Guy Ritchie, scenariusz: Guy Ritchie, Lionel Wigram, produkcja: USA, Wielka Brytania, czas trwania filmu: 1 godz. 56 min.

OBEJRZYJ FILM KRYPTONIM UNCLE W PIASECZYŃSKIM KINIE PLENEROWYM

Opis filmu: Akcja filmu Kryptonim U.N.C.L.E. rozgrywa się w latach 60. XX wieku, w kulminacyjnym okresie zimnej wojny. Skupia się na postaciach agenta CIA Napoleona Solo oraz agenta KGB Illyi Kuryakina. Agenci, zmuszeni odłożyć na bok wzajemne animozje, łączą siły, aby powstrzymać tajemniczą międzynarodową organizację przestępczą, której celem jest zburzenie równowagi sił poprzez rozprzestrzenianie broni i technologii nuklearnej. Jedyny trop, do jakiego udało im się dotrzeć, to córka zaginionego niemieckiego profesora, który jako jedyny jest w stanie przeniknąć do organizacji przestępczej. Agenci muszą ścigać się z czasem, aby go odnaleźć i zapobiec ogólnoświatowej katastrofie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Obejrzyj film Rekiny Wojny w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

10 sierpnia 2018 roku na skwerze Kisiela o godz. 20.30 rozpocznie się drugi z zaplanowanych w sierpniu seansów filmowych w ramach cyklu Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2018. Tego dnia zobaczymy film pt: Rekiny Wojny (2016). Gatunek: komedia, reżyseria: Todd Phillips, scenariusz: Stephen Chin, Todd Phillips, Jason Smilovic, produkcja: USA, premiera: 19 sierpnia 2016 (Polska) 18 sierpnia 2016 (świat), czas trwania filmu: 1 godz. 54 min.

OBEJRZYJ FILM REKINY WOJNY W PIASECZYŃSKIM KINIE PLENEROWYM

Rekiny Wojny - prawdziwa historia dwóch dwudziestoparolatków Davida Packouza i Efraima Diveroliego (Hill i Teller), mieszkających w Miami, którym udaje się wykorzystać mało znany projekt rządowy, pozwalający niewielkim firmom brać udział w przetargach na kontrakty dla amerykańskiej armii. Panowie zaczynają skromnie, ale z czasem zgarniają mnóstwo pieniędzy, dzięki czemu żyją jak królowie. Duet wpada w tarapaty, kiedy zdobywa kontrakt o wartości 300 mln dolarów na uzbrojenie wojska stacjonującego w Afganistanie. Aby go zrealizować, przyjaciele muszą podjąć współpracę z typami spod “ciemnej gwiazdy”, którzy okazują się być przedstawicielami rządu Stanów Zjednoczonych.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Węgierski korytarz: Warszawa 1944 - pokaz filmu w Kolonii Artystycznej

Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego zaprasza w niedzielę 12 sierpnia 2018 roku o godz. 20.00 do Kolonii Artystycznej - Zalesie Dolne ul. Dębowa 3 na plenerowy pokaz filmu węgierskiego "Węgierski korytarz: Warszawa 1944".

WĘGIERSKI KORYTARZ: WARSZAWA 1944 - POKAZ FILMU W KOLONII ARTYSTYCZNEJ

Węgierski korytarz: Warszawa 1944 - film pokazuje, w jaki sposób węgierscy żołnierze pomagali w trakcie Powstania Warszawskiego zarówno w militarnych operacjach Grupy „Kampinos” AK, jak i cywilnym mieszkańcom miasta. Dokument powstał dzięki bezpośrednim relacjom świadków i komentarzom wybitnych historyków węgierskich oraz polskich. Zawiera również ujęcia z rekonstrukcji bitew z tego okresu. (2016, 50 min, reż.: Levente Jamrik).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Obejrzyj film pt.: Klucz do wieczności w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

W piątek 3 sierpnia 2018 roku na skwerze Kisiela o godz. 20.30 odbędzie się pierwszy sierpniowy seans filmowy w ramach cyklu “Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2018”. WAŻNE: przypominamy, że w sierpniu seanse rozpoczynają się godzinę wcześniej. Tego dnia zobaczymy thriller Sci-Fi pt: “Klucz do wieczności” (2015), opowiadający historię zamożnego mężczyzny chorującego na raka, który korzysta z udogodnień ówczesnej medycyny umożliwiającej mu przeniesienie świadomości do zdrowego i młodego ciała.

OBEJRZYJ FILM PT.: KLUCZ DO WIECZNOŚCI W PIASECZYŃSKIM KINIE PLENEROWYM

Opis filmu Klucz do wieczności: wiekowy multimilioner dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny przenosi swoją świadomość do ciała zdrowego, młodego człowieka. Choć operacja przebiega pomyślnie, mężczyznę zaczynają nawiedzać koszmarne wspomnienia związane z tajemniczą przeszłością dawcy. Musi odkryć jego tożsamość i dowiedzieć się, dlaczego komuś tak bardzo zależy na jego śmierci. Reżyseria: Tarsem Singh, scenariusz: David Pastor, Àlex Pastor, produkcja: USA, czas trwania filmu: 1 godz. 56 min.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Obejrzyj film Księgowy w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

27 lipca 2018 roku na skwerze Kisiela o godz. 21.30 odbędzie się czwarty z zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach cyklu Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2018. Tego dnia zobaczymy film pt: Księgowy z 2016 roku. Gatunek: sensacyjny dramat, reżyseria: Gavin O’Connor, scenariusz: Bill Dubuque, produkcja: USA, premiera: 28 października 2016 (Polska) 6 października 2016 (świat), czas trwania filmu: 2 godz. 8 min.

OBEJRZYJ FILM KSIĘGOWY W PIASECZYŃSKIM KINIE PLENEROWYM

Księgowy - Affleck wciela się w postać Christiana Wolffa, geniusza matematycznego, którego więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie w charakterze niezależnego księgowego. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga (Simmons), zaczyna się nim coraz bardziej interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem – nowoczesną firmą specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa (Kendrick) wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak, kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Enerjazzer zagra letni koncert na skwerze Kisiela w Piasecznie

Centrum Kultury chce ożywić nowo zrewitalizowany skwer Kisiela w Piasecznie i proponuje cykl letnich koncertów plenerowych. Pierwszy z nich odbędzie się 14 lipca 2018 roku o godz. 18.00 i wystąpi na nim zespół Enerjazzer. Zapraszamy na letni koncert plenerowy w Piasecznie.

ENERJAZZER ZAGRA LETNI KONCERT NA SKWERZE KISIELA W PIASECZNIE

Enerjazzer to grupa założona w roku 2007 przez puzonistę Adama Solskiego. Muzyka zespołu to stary, radosny jazz tradycyjny i nie jest to jeden stylistyczny posiłek, lecz urozmaicona uczta. Proponowane menu to: Ragtime, Blues, Dixieland, New Orlean’s, Chicago, a zwłaszcza danie królewskie - Swing. Na repertuar zespołu składają się między innymi takie projekty jak: BLUESLANDIA - inspirowana bluesem; POLANDIA - udowadnia, iż Polacy nie gęsi, swe standardy mają, a muzyka polska jest muzyką światowego formatu oraz BAJKOLANDIA - czyli jazzowe opracowania muzyki z filmów i bajek dla dzieci.

ENERJAZZER ZAGRA LETNI KONCERT NA SKWERZE KISIELA W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Sztuka ulicy zagości na terenie Kolei Wąskotorowej w Piasecznie

Czy każdy może być artystą? Będzie się można przekonać tworząc murale, instalacje czy biorąc udział w happeningu i performens pod kierunkiem znanych artystów już od 17 do 20 lipca 2018 roku. Wszystkie te wydarzenia wchodzą w skład projektu “Do dzieła! - edukacja poprzez sztukę ulicy” Centrum Kultury w Piasecznie, dofinansowanego z programu edukacji kulturalnej 2018 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 17 do 20 lipca będą się odbywały w godz. 10.00-14.00 na terenie Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolejki Wąskotorowej. Uczestnikami mogą być dzieci powyżej 10 toku życia, młodzież, seniorzy i dorośli. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZTUKA ULICY ZAGOŚCI NA TERENIE KOLEI WĄSKOTOROWEJ W PIASECZNIE

W czerwca projekt “Do działa - edukacja poprzez sztukę ulicy” gościł w Józefosławiu. Szczególną popularnością cieszył się warsztat z happeningu pt.: “Piłka łączy, piłka dzieli”, który odbył się w dniu meczu polskiej drużyny z drużyną z Senegalu. Uczestnicy, stworzyli swoich zawodników, nadali im indywidualne cechy i rozegrali mecz, który zakończył się, w odróżnieniu od prawdziwego, sukcesem narodowej drużyny. Do września 2018 roku znani artyści, poza Piasecznem, poprowadzą takie autorskie warsztaty z murale, instalacji, performens i happeningu w kilku wiejskich miejscowościach: Złotokłosie (23, 25 – 27 lipca), Bogatkach (31 lipca – 3 sierpnia), Chojnowie (27 – 30 sierpnia), Zalesiu Górnym (10 – 13 września). W każdej lokalizacji na warsztatach będą powstawały wielkoformatowe, przenośne murale, które jesienią zostaną zaprezentowane na rynku w Piasecznie, reportaż filmowy i fotograficzny, dokumentujące wydarzenia, działania happeningowe i performatywne oraz publikacje internetowe.

Dlaczego sztuka ulicy? Ponieważ świetnie nadaje się do realizowania projektów wielopokoleniowych i społecznych. Street art bywa antysystemowy, zwraca uwagę na konkretne problemy pomijane czy marginalizowane. Wykonywany szybko, często nielegalnie, czasami jest po prostu zabawny i w nieoczywisty sposób wpasowuje się w okoliczny kontekst. Świetnie nadaje się do komunikacji. Każdy warsztat będzie niepowtarzalny, przygotowany specjalnie do tego projektu przez znanych twórców. Swój udział potwierdzili tacy artyści jak: Stasys Ejdrigiewicz (performens), Paweł Szczepaniak (murale), Wiesław Szamocki (happening), Dominik Skrzypkowski (instalacja) i Justyna Mielniczuk (performens). Inspiracją do działań będzie zastanawianie się nad tematami związanymi z tym: co buduje naszą tożsamość, a co nas ogranicza? Co jest naszym dziedzictwem, a co pamięcią? Kluczem użytym w projekcie będzie kategoria formy związanej ze sztuką ulicy. Jakie kształty przybiera współcześnie doświadczenie polskości? Za jakimi obrazami, symbolami, figurami i narracjami się kryje? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukali podczas warsztatów w rożnych dziedzinach street artu. Do prowadzenia zajęć zaprosiliśmy twórców różnych pokoleń. Będziemy się przyglądać polskości, pamięci, dziedzictwu z bardzo różnorodnych indywidualnych perspektyw artystów i uczestników zajęć, dzięki temu mają szansę powstać dzieła wielowymiarowe. Więcej informacji na stronie internetowej fb projektu: www.facebook.com/DoDzielaZG/

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dodatkowy pokaz kina plenerowego - Facet na miarę w Piasecznie

W przedświąteczny wtorek 14 sierpnia 2018 roku mamy dla Państwa dodatkową propozycję filmową, w ramach Wakacyjnego Kina Plenerowego wyświetlona zostanie komedia francuska "Facet na miarę".

DODATKOWY POKAZ KINA PLENEROWEGO - FACET NA MIARĘ W PIASECZNIE

Podczas inauguracji tegorocznego cyklu, w piątek 6 lipca, doszło do małego falstartu. Wydarzenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, sprzyjała temu wspaniała pogoda. Wygodnie rozsiadło się na leżakach oraz poduszeczkach blisko 300 osób, jednak ku zdziwieniu zarówno zebranej publiki jaki i otwierającego pokaz wiceburmistrza Daniela Putkiewicza, który zapowiedział komedię romantyczna “Facet na miarę”, na ekranie ukazał się dramat sportowy “Wielki Mike”, z nagrodzoną Oscarem za główną rolę Sandrą Bullock…

– Okazało się, że firma Szortal, obsługująca technicznie pokaz pomyliła płyty i nasz film pojechał do innego miasta, a do nas trafił inny tytuł – tłumaczył zebranym Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. – To pierwszy taki przypadek podczas kilkuletniej współpracy, nie ma jednak tego złego, gdyż firma stanęła na wysokości zadania i sama zaproponowała, że za inauguracyjny pokaz nie weźmie od nas pieniędzy, a obiecana komedia zostanie pokazana w dodatkowym terminie – wyjaśnia Łukasz Wyleziński.

Dzięki temu nasi mieszkańcy zyskali podczas wakacji dodatkowy pokaz kina plenerowego.

Źródło: UMiG Piaseczno, foto: Marcin Borkowski

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Facet na miarę w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

6 lipca 2018 roku na skwerze Kisiela o godz. 21.30 rozpocznie się pierwszy z zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach cyklu “Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2018”. Tego dnia zobaczymy film pt: “Facet na miarę” (2016), gatunek: komedia romantyczna, reżyseria: Laurent Tirard, scenariusz: Laurent Tirard, Grégoire Vigneron, produkcja: Francja, premiera: 15 lipca 2016 (Polska) 4 maja 2016 (świat), czas trwania filmu: 1 godz. 38 min.

Facet na miarę w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

Facet na miarę - Diane jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: “nie sposób mnie przegapić”. Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń. Ich pierwsze spotkanie kończy się szalonym skokiem ze spadochronu. Diane ulega romantycznej fascynacji wyjątkowym i niezwykle dowcipnym mężczyzną. Jednak z czasem w serce kobiety zaczynają wkradać się wątpliwości. Informacje o filmie pochodzą ze strony internetowej: www.filmweb.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zakątek Kultury - uroczyste otwarcie strefy wypoczynkowej w Piasecznie

4 lipca 2018 roku o godz. 17.30 zapraszamy na otwarcie strefy wypoczynkowej zwanej Zakątkiem Kultury. Organizatorzy: Fundacja “Arka” im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie. Inwestycję budowy skweru przeprowadza Gmina Piaseczno. Miejsce: Zakątek Kultury skwer między Urzędem Gminy a Przystankiem Kultura przy ul. Kościuszki. Wstęp wolny.

ZAKĄTEK KULTURY - UROCZYSTE OTWARCIE STREFY WYPOCZYNKOWEJ W PIASECZNIE

W programie zaplanowano m.in.:
– spacer “Szlakiem Wilkonia” – spotkanie z Józefem Wilkoniem i Joszko Brodą,
– animacje dla dzieci,
– “Wieczorynka” – spektakl “Baron smog” Krakowskiego Biura Podróży.

Pomiędzy Przystankiem Kultura a Urzędem Miasta powstaje skwer, który służyć ma rekreacji, kameralnym wydarzeniom kulturalnym i zabawom na świeżym powietrzu. Dzięki zamontowaniu terenowych szachów fani tej gry będą mogli rozgrywać pojedynki używając dużych figur. Montowana mała scena z ekranem wykorzystywana będzie do organizacji spektakli dla dzieci i pokazów kinowych. Będzie tu można przysiąść w cieniu lip i klonów jesionolistnych, w otoczeniu pnączy na trejażach i krzewów takich jak wiśnia osobliwa, bukszpan, tawuła czy śnieguliczka. Na skwerze do dyspozycji mieszkańców będą siedziska ze stolikami, oraz gabionowe murki. Nie zabraknie także stojaków na rowery i elementów oświetlenia.

ZAKĄTEK KULTURY - UROCZYSTE OTWARCIE STREFY WYPOCZYNKOWEJ W PIASECZNIE
foto: Marcin Borkowski / Urząd Miasta i Gminy (ostatnie szlify budowlane w Zakątku Kultury)
 
– W ramach tworzonego szlaku Józefa Wilkonia postawimy na skwerze odlewy kolejnych rzeźb – mówi wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. Podczas otwarcia skweru 4 lipca będzie można spotkać się z panem Józefem Wilkoniem i usłyszeć jak powstają te niezwykłe dzieła. – Tego dnia Centrum Kultury przygotowało animacje dla dzieci oraz bajkę o „Baronie Smogu” – zachęca do pojawienia się na evencie wiceburmistrz.

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)