Menu
A+ A A-

Miasto Ruin w Kinie Plenerowym

28 lipca 2017 roku  ok. godz 21.00 przed głównym filmem podczas piątkowego kina pod chmurką w Piasecznie, zaprezentowany zostanie animowany film krótkometrażowy “Miasto Ruin” przedstawiający zburzoną i wyludnioną Warszawę z perspektywy lotu wiosną 1945.

MIASTO RUIN W KINIE PLENEROWYM

Producentem filmu jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a obejrzeć będziemy go mogli dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym, które uzyskało zgodę na pokaz plenerowy w Piasecznie. Będzie to preludium do piaseczyńskich obchodów rocznicowych wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy. Później zostanie wyświetlony film: Zanim się pojawiłeś.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Baraż w konkursie na festiwalu w Gdyni

Film Baraż zakwalifikował się do Konkursu Filmów Krótkometrażowych na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się od 18 do 23 września. Po sukcesach na Warszawskim Festiwalu Filmowym, Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej “Prowincjonalia”, na OKFA, Lubuskim Lecie Filmowym i Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki “Transatlantyk” film “Baraż” Tomasza Gąssowskiego będzie walczył w konkursie na festiwalu w Gdyni. Trzymamy kciuki za film, który kręcony był na terenie gminy Piaseczno, a jego produkcja została wsparta przez Gminę Piaseczno.

BARAŻ W KONKURSIE NA FESTIWALU W GDYNI

Oto jakie nagrody film “Baraż” zdobył do tej pory:

2016: Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego za “dobrze ugruntowany, przekonujący portret więzi bohaterów opartej na miłości i “grze” w dorastanie”

2017:
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej “Prowincjonalia”)-“Jańcio Wodnik” za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA)-Nagroda pozaregulaminowa dla Oliwiera Kozłowskiego, odtwórcy jednej z głównych ról w kategorii: Film niezależny
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki “Transatlantyk”)-II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

I Mistrzowskie warsztaty wakacyjne w Przystanku Kultura Piaseczno

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą doskonalić swój warsztat, poszerzyć umiejętności, wejść w nową przestrzeń wypowiedzi artystycznej, czy wreszcie odkryć swój nowy talent.Zaprosiliśmy do współpracy znakomitych artystów, Mistrzów w swoich dziedzinach, którzy na nasze letnie warsztaty przygotowują specjalny program zajęć. Szczególne zaproszenie kierujemy, więc do naszych stałych uczestników zajęć - będzie to niepowtarzalna okazja doskonalenia umiejętności pracując z Mistrzem.

I MISTRZOWSKIE WARSZTATY WAKACYJNE W PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

31 lipca - 4 sierpnia oraz 7 - 11 sierpnia - Yuko Kawai - warsztaty fortepianowe
16 - 18 sierpnia - Daniel Chmielewski - warsztaty komiksowe
19 - 20 sierpnia oraz 26 - 27 sierpnia - Tomasz Siwiński - warsztaty filmu animowanego
16 - 17 sierpnia - Małgorzata Buczkowska - warsztaty aktorskie

I Mistrzowskie Warszaty Wakacyjne. Miejsce: Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, informacje w recepcji Przystanku Kultura - tel. (22 ) 716 79 62

Yuko Kawai jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Od 2001 r. kontynuuje historyczny projekt “Chopinissimo”, seria recitali wszyskich dzieł Chopina w oparciu o Wydanie Narodowe. “Śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego”- The Art of Records. Urodziła się w Nagoi (Japonia). W trakcie studiów w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof. Jana Ekiera. Rezultatem spotkania była kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod jego kierunkiem i uzyskanie dyplomu tej uczelni. Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową, występuje m.in. w Filharmonii Narodowej, Tokyo Opera City Takemitsu Memorial, Hamarikyu Asahi Hall, Suntory Hall. W 2010 r. odbyła tournée po Japonii z Kwartetem Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała koncerty fortepianowe Chopina. W tym samym roku wystąpiła w cyklu programu telewizyjnego pt.”Yuko Kawai talks about Chopin National Edition (vol.1-13)” dla CLASSICA JAPAN TV. W 2011 r. ten program otrzymał prestiżową nagrodę “The 1st Satellite Broadcasting Association Award”. Dokonała wielu wybitnych nagrań płytowych. Chopin Magazine uznał jej nagranie Sonaty h-moll Chopina za jedną z najlepszych zarejestrowanych fonograficznie interpretacji tego utworu. Często zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina in ASIA oraz Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im.Juliusza Zarębskiego. Od 2017 r. współpracuje z Centrum Kultury w Piasecznie. język: polski, angielski, japoński.

Daniel Chmielewski scenarzysta i rysownik. Tworzy autobiograficzne eseje ("Zapętlenie", "Zostawiając powidok wibrującej czerni"), komiksy naukowe ("Topografia uwagi" wraz z Zuzanną Kłyszejko) i dydaktyczne ("Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży" wraz z Katarzyną Szulińską). Album "Podgląd", rysowany przez Marcina Podolca, został wydany również we Francji. Zadebiutował ostatnio jako autor zilustrowanej przez Macieja Łazowskiego książki dla dzieci „Burze kuchenne i bestie bezsenne”. Współpracuje z psychologami i trenerami przy komiksach motywacyjnych dla sportowców, regularnie prowadzi warsztaty z narracji, komiksu i rzeźby dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tomasz Siwiński studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP oraz w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Specjalizuje się w technice animacji malarskiej. Podczas studiów zrealizował dwa filmy animowane: Telewizor i Mały czarny kwadrat. W 2014 r. wyreżyserował film Niebieski Pokój. Jego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Semaine de la Critique, był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą za Najlepszą Animację na Curtas Vila do Conde (Portugalia) oraz Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jego filmy były prezentowane na wielu festiwalach , m.in. w Annecy, Clermont- Ferrand, Cannes, Utrechcie, Hongkongu, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie, Krakowie. Członek ASIFA oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Obecnie rozwija projekt filmu pełnometrażowego. www.TomaszSiwinski.com

Małgorzata Buczkowska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Występowała na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi. Laureatka licznych nagród teatralnych, zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na międzynarodowym festiwalu filmowym "RiverRun" w USA (2007) za rolę Agi w filmie "ODA DO RADOŚCI", dwukrotnie nominowana do nagrody imienia Zbigniewa Cybulskiego za rolę Leny w filmie "0-1-0" w reżyserii Piotra Łazarkiewicza oraz Marty w filmie "JESTEM TWÓJ" w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Znana z ról w filmach: "STATYŚCI", reż. Michał Kwieciński, "ODA DO RADOŚCI", reż. Anna Kazejak, Jan Komasa, Maciej Migas, "TO NIE TAK JAK MYŚLISZ KOTKU", reż. Sławomir Kryński, "KOŁYSANKA", reż. Juliusz Machulski, "ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI" , reż. Juliusz Machulski, "JESTEM TWÓJ", reż. Mariusz Grzegorzek, "0-1-0", reż. Piotr Łazarkiewicz oraz seriali telewizyjnych "GŁĘBOKA WODA", "KREW Z KRWI", "BARWY SZCZĘŚCIA", "LONDYŃCZYCY", "PRAWO MIASTA", "KOMISJA MORDERSTW" Od 2012 r. współpracuje z TR Warszawa.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Magia Muzyki Kameralnej na Placu Wolności w Zalesiu Dolnym

29 lipca 2017 roku odbędzie się koncert Magia Muzyki Kameralnej, w wykonaniu zespołu w składzie: Piotr Kopietz (akordeon, akordina), Anna Gut (klarnet), Jacek Małachowski (akordeon). W repertuarze zespołu znajdują się zatem własne opracowania zarówno utworów muzyki poważnej, jak również utworów z pogranicza muzyki klasycznej i rozrywkowej, z dużym naciskiem na kompozycje twórców polskich.Miejsce: Plac Wolności, Zalesie Dolne. Zapraszamy!

MAGIA MUZYKI KAMERALNEJ NA PLACU WOLNOŚCI W ZALESIU DOLNYM

Niezwykłość i bogactwo muzyki kameralnej opiera się w szczególności na współpracy i wzajemnym zrozumieniu muzykujących razem artystów. To m.in. zainspirowało troje przyjaciół, muzyków zespołu Kopietz / Gut / Małachowski do subiektywnej selekcji utworów różnych stylów i gatunków i opracowania ich na własny, niespotykany skład instrumentalny.

Piotr Kopietz - muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl

Anna Gut - klarnecistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klarnetu. Studiowała również w Conservatoire National à Rayonnement Régional w Nicei w klasie klarnetu Michela Lethieca. Swoje umiejętności doskonaliła także u wybitnych klarnecistów i pedagogów, jak: Yves Didier, Guy Deplus, Arnaud Leroy, Eduard Brunner oraz Vienna Clarinet Connection. Stypendystka Ministra Kultury, laureatka międzynarodowych oraz ogólnopolskich festiwali i konkursów klarnetowych. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi orkiestrami symfonicznymi, a także ze znanymi artystami polskiej sceny jazzowej.Jest pierwszą klarnecistką orkiestry symfonicznej Perfect Girls ’n’ Friends pod dyr. Wojciecha Zielińskiego, z którą nagrała płytę "Chopin Symphony Jazz Project", nominowaną do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii "Jazzowy Album Roku". Na stałe koncertuje z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego.

Jacek Małachowski - akordeonista i kameralista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił ponadto na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Jest laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J & S Pro Bono Poloniae. Jako muzyk sesyjny koncertuje solo oraz w zespołach kameralnych w Polsce i za granicą. Nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych, a ponadto współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zanim się pojawiłeś - Kino Plenerowe

28 lipca 2017 roku o godz. 21.00 na parkingu miejskim przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie, rozpocznie się czwarty z dziewięciu zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach cyklu Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2017. Tego dnia zobaczymy film pt: Zanim się pojawiłeś (2016) - gatunek: dramat, reżyseria: Thea Sharrock, scenariusz: Jojo Moyes, produkcja: USA, Wielka Brytania, nagrody: Kryształowa Statuetka oraz 3 nominacje, czas trwania filmu: 110 min.

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ - KINO PLENEROWE PIASECZNO

Zanim się pojawiłeś - Louisa “Lou” Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga…

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Lato w Strefie Piaseczno 2017

W dniach 24-28 lipca 2017 roku odbędzie się Lato w Strefie - gry i zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty plastyczno-konstrukcyjne, planszówki z Giermkiem. Miejsce: Strefa Kultury, ul. Jarząbka 20/85, Piaseczno. Wstęp wolny. Zapisy – tel. 505 856 669

LATO W STREFIE PIASECZNO 2017

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Portret Józefosławia i Julianowa - konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny Portret Józefosławia i Julianowa organizowany jest w ramach projektu Spacerkiem po Józefosławiu i Julianowie, przez grupę nieformalną „OwlStories” we współpracy z głównym partnerem Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno – Filia w Józefosławiu, dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.

PORTRET JÓZEFOSŁAWIA I JULIANOWA - KONKURS FOTOGRAFICZNY

Przedmiotem konkursu jest zdjęcie, które będzie portretem Józefosławia lub Julianowa. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Prace są przyjmowane w okresie od 17.07 do 30.09.2017. Można zgłosić dowolną ilość zdjęć, a także zdjęcia archiwalne. Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej w Józefosławiu. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy z oświadczeniami dostępny w bibliotece w Józefosławiu oraz na stronie internetowej: http://www.biblioteka-piaseczno.pl/wordpress/konkurs-fotograficzny-portret-jozefoslawia-i-julianowa/

PORTRET JÓZEFOSŁAWIA I JULIANOWA - KONKURS FOTOGRAFICZNY

MOBILE ALERT – wykorzystaj aplikację w konkursie fotograficznym „Portret Józefosławia i Julianowa

W konkursie fotograficznym „Portret Józefosławia i Julianowa” zdjęcia można przesyłać za pomocą aplikacji Mobile Alert. Instrukcja jak to zrobić od pobrania aplikacji do wysłania zdjęcia na plakacie oraz na stronie internetowej: http://www.biblioteka-piaseczno.pl/wordpress/mobile-alert-wykorzystaj-aplikacje-w-konkursie-fotograficznym-portret-jozefoslawia-i-julianowa/

Kody QR lub linki do aplikacji można pobrać: http://piaseczno.eu/instalacja-i-zasady-korzystania-z-aplikacji-mobile-alert/ Szczegółowa informacja: http://piaseczno.eu/category/mobile-alert/

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Muzyczny Hyde Park w Józefosławiu - Centrum Kultury czeka na zgłoszenia

9 września 2017 roku zapraszamy na Muzyczny Hyde Park w Józefosławiu, imprezę organizowaną przez Centrum Kultury w Piasecznie i Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław. Podczas koncertu mogą się zaprezentować lokalne zespoły amatorskie (5-6 zespołów). Centrum Kultury czeka na zgłoszenia (razem z materiałami demo: mp3, link, YT, wav) do 16 sierpnia pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Karta zgłoszenia do pobrania - link.

MUZYCZNY HYDE PARK W JÓZEFOSŁAWIU - CENTRUM KULTURY CZEKA NA ZGŁOSZENIA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Agentka - kino plenerowe Piaseczno

21 lipca 2017 roku o godz. 21.00 na parkingu miejskim przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie, rozpocznie się trzeci z dziewięciu zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach cyklu Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2017. Tego dnia zobaczymy film pt: Agentka (2015), gatunek: komedia / akcja, reżyseria i scenariusz: Paula Feiga.

AGENTKA - KINO PLENEROWE PIASECZNO

Agentka to parodiująca filmy o przygodach superagenta Jamesa Bonda komedia sensacyjna z nominowaną do Oscara Melissą McCarthy (Druhny, Gorący towar). Susan Cooper jest skromnym i niedocenianym analitykiem pracującym dla CIA. Gdy działający w ukryciu agenci zostają zdekonspirowani, Susan musi porzucić wygodne biurko i wkroczyć do akcji. Jej zadaniem jest rozpracować szajkę handlarzy bronią i zapobiec światowemu kryzysowi. Brak doświadczenia nadrabia brawurą i nieszablonowymi metodami działania, które budzą grozę zarówno jej przeciwników, jak i przełożonych.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)