Menu
A+ A A-

Harmonogram Piaseczyńskiego Kina Plenerowego 2019

Harmonogram wyświetlania filmów wybranych przez mieszkańców w internetowym głosowaniu:
pokazy w lipcu o godz. 21.30:

5 lipca – „Bohemian Rhapsody”
12 lipca – „Cudowny chłopak”
19 lipca – „Dziewczyna z pociągu”
26 lipca – „Pasażer”
pokazy w sierpniu o godz. 21.00:
2 sierpnia – „Focus”
9 sierpnia – „Jak to robią single”
16 sierpnia – „Snowden”
23 sierpnia – „Moje wielkie greckie wesele 2”
30 sierpnia – „Ukryte piękno”
Miejsce: skwer Kisiela przy ul. Kościuszki, Piaseczno. Serdecznie zapraszamy.

Harmonogram Piaseczyńskiego Kina Plenerowego 2019

- Podobnie jak w zeszłym roku, Piaseczyńskie Kino Plenerowe będzie się odbywać na skwerze Kisiela. Zapewniamy leżaki, a dzięki zakupionym podkładkom będzie też można usiąść na schodach, które tworzą naturalny amfiteatr. Mamy nadzieję, że w wakacyjne piątki miejsce to będzie ponownie tętnić życiem – mówi Łukasz Wyleziński, dyrektor Biura Promocji i Kultury, które jest organizatorem pokazów.

Do zapoznania się przed pokazami: regulamin Piaseczyńskiego Kina Plenerowego (.pdf)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ONY premiera Teatru Łups

17 czerwca 2019 roku o godz. 19:00 odbędzie się premiera TEATRU ŁUPS, podczas której będzie można obejrzeć spektakl ONY. Według sztuki Marty Guśniowskiej. Adaptacja, reżyseria – Ewa Kłujszo , oprawa muzyczna – Ziemowit Kłujszo. Miejsce: Piaseczno, Dom Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

ONY premiera Teatru Łups

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wernisaż koncertowych fotografii Wojtka Manna - Jazzowe Impresje Piaseczno

19 maja 2019 roku o godz. 16.00 odbędzie się wernisaż koncertowych fotografii Wojtka Manna "Jazzowe Impresje" + muzyczni goście. Wystawa JAZZOWE IMPRESJE to cykl fotografii wykonanych techniką podwójnej ekspozycji, bez jakiejkolwiek ingerencji komputerowej. Metoda znana od zarania fotografii, obecnie w czasach fotografii cyfrowej rzadko spotykana. Tak wykonane zdjęcia czasem przypominają grafikę, a czasem nawiązują swoją formą do malarstwa, ukazując przenikające się motywy i nierealne przebarwienia. Nie jest to odejście od czystej fotografii, a jedynie jej wzbogacenie, wprowadzając nieco inny, mniej dosłowny, sposób przedstawiania rzeczywistości, w tym przypadku muzycznej. Swoboda w realizacji własnej drogi artystycznej jest możliwa jedynie w warunkach całkowitej wolności tworzenia, a prezentowane na tej wystawie fotografie-obrazy są tego materialnym przykładem. Fotografowanie muzyków stało się, pełnym fantazji i swobody, fotografowaniem muzyki. Miejsce: Zakątek Kultury (plac na tyłach Przystanku Kultura, Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ). Wstęp wolny.

Wernisaż koncertowych fotografii Wojtka Manna - Jazzowe Impresje Piaseczno

Wojciech Mann – artysta plastyk (ur. w Warszawie w 1956 r.), członek Związku Artystów Rzeźbiarzy od 1989 r. Zadebiutował wystawą rzeźb ze skóry w warszawskiej galerii Desa Zapiecek w 1985. W ciągu siedmiu lat prace ze skóry prezentowane były na 17 wystawach indywidualnych w renomowanych galeriach i salach wystawowych w Warszawie i innych miastach europejskich, jak Paryż, Louveciennes, Rzym, Scilla, Forli, Chivasso, Idar-Oberstein, Noventa di Piave. W Polsce Wojciech Mann pokazał swoje prace w Warszawie w galeriach Desa Zapiecek, Art, Dolna Volta, Barbakan, Hanaoka oraz Galerii Grażyny Hase. Poza tym na wybrzeżu w galerii Desa w Gdyni oraz BWA w Sopocie i Galerii Herman również w Sopocie. W wystawach zbiorowych prace Wojciecha Manna znalazły się m. in. na pierwszej narodowej wystawie sztuki polskiej w Kuwejcie oraz na wystawie polskiej sztuki młodych “Arsenał” w Warszawie w 1988.

W 1993 Wojciech Mann radykalnie zmienia charakter swojej pracy, przechodząc z pracowni rzeźbiarskiej do własnego biura projektowego, gdzie przyjdzie mu spędzić następne 20 lat przed ekranem monitora. Zajmuje się projektowaniem znaków graficznych, identyfikacją wizualną firm, marką oraz innymi formami grafiki użytkowej. W tym czasie po raz pierwszy wykorzystuje własne fotografie do celów komercyjnych, umieszczając je w swoich projektach jako istotny element kreacji. Wcześniej fotografowanie było kreatywną pasją, sposobem spędzania czasu i uzupełnieniem twórczości artystycznej. Fotografia komercyjna na użytek projektowania była z jednej strony czasem zdobywania doświadczeń i szlifowaniem warsztatu, z drugiej zaś nakładała szereg ograniczeń wynikających z usługowego charakteru i konieczności dopasowania się do reguł fotografii reklamowej.

Nastąpił czas intensywnego i bardzo kreatywnego fotografowania. Dużym wsparciem były doświadczenia rzeźbiarskie i malarskie, które ukształtowały specyficzny sposób patrzenia na obiekty fotografowane, w szczególności ludzi. Z czasem wykształciły się charakterystyczne, autorskie cechy fotografii i upodobanie niektórych tematów. Ponad wszystko wygrał temat człowieka, w tym najciekawszy okazał się portret muzyczny i teatralny. Jeśli chodzi o formę, to zdecydowanie zaczęły dominować fotografie czarno-białe, wykonywane w świetle zastanym, bez użycia flesza.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mieszkańcy wybrali filmy na Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2019

W wyniku głosowania mieszkańców, poznaliśmy tytuły filmów, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego kina plenerowego w Piasecznie. Łącznie w ankiecie oddano prawie 11 tys. głosów. Spośród przedstawionych propozycji największym zainteresowaniem cieszył się film pt.: Bohemian Rhapsody. Profesjonalne pokazy “pod chmurką”, będą odbywały się każdego piątkowego wieczoru, począwszy od 5 lipca (lipcowe seanse zaczynają się o 21.30) aż do 30 sierpnia (sierpniowe startują o 21.00). Łącznie będzie 9 projekcji, które będzie można oglądać na skwerze Kisiela.

FILMY WYBRANE NA PIASECZYŃSKIE KINO PLENEROWE 2019

Wyniki głosowania:
– Bohemian Rhapsody (787 głosów)
– Cudowny chłopak (715)
– Dziewczyna z pociągu (679)
– Pasażer (627)
– Focus (543)
– Jak to robią single (506)
– Snowden (478)
– Moje wielkie Greckie Wesele 2 (452)
– Ukryte Piękno (407)

źródło: piaseczno.eu

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wybierz filmy na Kino Plenerowe 2019 na skwerze Kisiela w Piasecznie

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno uruchomił głosowanie, podczas którego każdy może wybrać filmy, które chciałby obejrzeć podczas tegorocznego Kina Plenerowego. Wspólnie wybierzmy 9 filmów, które chcecie obejrzeć w wakacyjne piątki (lipiec – sierpień 2019 r.). Głosowanie trwa do 12 maja 2019 roku. 9 filmów, które otrzymają najwięcej głosów zostaną wyświetlone na kolejnych seansach kina plenerowego. Ankieta do głosowania znajduje się na stronie internetowej: piaseczno.eu/ankieta-wybierz-9-filmow-na-kino-plenerowe-2019/

Ankieta – wybierz 9 filmów na Kino Plenerowe 2019

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Spektakl Orzeł w wykonaniu Teatru CHACHAHIHI - Dom Kultury

8 kwietnia 2019 roku o godz. 19:00 PREMIERA - TEATR CHACHAHIHI - spektakl "Orzeł". Na podstawie powiastki Jamesa Aggrey'a. Scenariusz, reżyseria - Ewa Kłujszo, muzyka - Tomasz Kłujszo. Miejsce: Piaseczno, Dom Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Opowieść o niesfornej córce, na prośbę której ojciec przynosi z gór małe pisklę orła. Ptak dorasta w kurniku wśród kur. Co z niego wyrośnie...? Orzeł czy kura? Dla widza w każdym wieku.

Spektakl Orzeł w wykonaniu Teatru CHACHAHIHI - Dom Kultury

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

III edycja konkursu Pokaż Swój Komiks Przystanek Kultura

Do 20 marca 2019 roku będzie trwał III konkurs plastyczny na autorski komiks pn.: “Pokaż Swój Komiks”. Organizatorem jest Centrum Kultury w Piasecznie - Przystanek Kultura. W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku 6-19 lat, mieszkający na terenie powiatu piaseczyńskiego. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-19 lat. Zachęcamy do udziału w konkursie.

III edycja konkursu Pokaż Swój Komiks Przystanek Kultura

Więcej informacji w regulaminie konkursu plastycznego do pobrania (.pdf)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)