Menu
A+ A A-

12. Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej w Piasecznie

25 kwietnia 2017 roku o godz. 10:00 odbędzie się 12. Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno. 25 kwietnia zapraszamy na piaseczyński finał konkursu dla wokalistów-amatorów, śpiewających piosenki w języku angielskim. Przysłuchiwać im się będzie jury, które wybierze laureatów. Najlepsi otrzymają nagrody, ufundowane m.in. przez Gminę Piaseczno. Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Organizatorem jest Szkoła Języków Obcych SPOT przy udziale Centrum Kultury w Piasecznie.

12. PIASECZYŃSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Regulamin 12 Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej
I.CELE
- propagowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów
- rozbudzanie inicjatyw lokalnych i aktywności młodzieży wywodzącej się z małych miast i wsi
- zachęcanie uczniów do innowacyjnych sposobów nauki
- rozwijanie zainteresowań i zdolności językowych i muzycznych uczniów
- integracja środowiska piaseczyńskiego i budowanie więzi koleżeńskich
- kształtowanie i popularyzacja pozytywnych sposobów spędzania czasu wolnego
- promowanie młodych talentów
II.ORGANIZATORZY;
Szkoła Języków Obcych Spot i Centrum Kultury w Piasecznie
III. ZASADY UDZIAŁU
1. Festiwal jest konkursem dwuetapowym:
- etap pierwszy organizowany przez nauczycieli w szkołach, który wyłoni finalistów w każdej kategorii wiekowej
- finał w piaseczyńskim Centrum Kultury
2. Kategorie wiekowe:
- dzieci z klas 0-III,
- dzieci z klas IV-VI,
- młodzież gimnazjalna.
3. W festiwalu mogą brać udział soliści lub duety z zaproszonych szkół powiatu piaseczyńskiego, które przygotują i zaprezentują 1 piosenkę w języku angielskim. Laureaci nie mogą wykonywać tych samych piosenek w kolejnych latach.
4. Festiwal jest formą konkursu z nagrodami. Nagrodzeni zostaną zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej.
IV. TERMINY
- termin zgłaszania finalistów 10.04.2017
- finał w Centrum Kultury w Piasecznie ul. Kościuszki 49 – 25.04.2017 godz. 10:00
V. ZGŁOSZENIA, KOORDYNACJA
Małgorzata Miernecka - SPOT Szkoła Języków Obcych,
ul. Staszica 24, 05-500 Piaseczno
tel. 601 551 084, 22 750-20-27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
VI. KRYTERIA OCENY - Jury w finale oceniać będzie:
- dobór repertuaru
- poprawność wykonania pod względem językowym i muzycznym
- interpretację
- wrażenia artystyczne
VII. ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
- dyplomy, nagrody
- nagłośnienie, fortepian
Uczestnicy muszą mieć własne podkłady lub akompaniament.
VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu i zmian z przyczyn niezależnych. Decyzje jury są niepodważalne, ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu. Wymagane jest pisemne wyrażenie zgody rodziców/opiekunów na dokumentowanie występów, przetwarzanie danych i wykorzystanie wizerunku uczestnika do celów marketingowych i promocji festiwalu. Zgłoszenie do festiwalu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

12. PIASECZYŃSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Leśne Śmieciuchy Teatr Echo - Bajkowe Spotkanie w Piasecznie

23 kwietnia 2017 roku o godz. 14:30 oraz 17.00 zapraszamy na Leśne Śmieciuchy w wykonaniu Teatru Echo w ramach Bajkowych Spotkań w Piasecznie. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp 10 zł.

LEŚNE ŚMIECIUCHY TEATR ECHO - BAJKOWE SPOTKANIE W PIASECZNIE

LEŚNE ŚMIECIUCHY - Rzecz dzieje się w pewnym lesie, który ludzie tak zaśmiecili, że wygląda jak wielkie wysypisko śmieci. Tu bohaterami nie są księżniczki, czy smoki, a stara, zepsuta pralka,stare radio i pęknięta muszla klozetowa. Wyrzucone, zepsute sprzęty razem z chochlikiem Tosiem postanawiają rozprawić się ze Śmieciuchami, stworzeniami, które bardzo lubią śmiecić. Zabawna, ekologiczna bajka z oryginalnymi bohaterami, niespotykaną scenografią i wielością ciekawych rekwizytów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Domu Kultury Piaseczno 2017

12 kwietnia 2017 roku o godz. 11:00 rozpocznie się spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno.

SPOTKANIE UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W DOMU KULTURY PIASECZNO 2017

godz. 11.00 „Religie świata - Protestantyzm” dr Jerzy Sojka, (w tym dniu jeden wykład)

Protestantyzm jest bardzo zróżnicowaną gałęzią chrześcijaństwa. Swoje korzenie ma w XVI-wiecznej Reformacji, a niektóre Kościoły jeszcze we wcześniejszych próbach reformy Kościoła takie jak działalność Piotra Waldo we Frnacji/Włoszech czy Jana Husa w Czechach. W trakcie wykładu przyjrzymy się głównym gałęziom protestantyzmu, jakie wykształciły się w trakcie 5 wieków jego histori od Reformacji aż po wiek XX. Jerzy Sojka, doktor nauk teologicznych, studiował w ChAT w Warszawie oraz na Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Teologii Systematycznej w ChAT w Warszawie. Zainteresowania badawcze koncentruje na teologii luterańskiej Reformacji XVI wieku i jej współczesnej recepcji i interpretacji. Autor książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych ipopularnonaukowych poświęconych tym zagadnieniom.

ok godz. 12.15 Spotkanie Wielkanocne - Życzenia Świąteczne

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Szydełkowanie Pokoleń w Bogatkach - warsztaty z szydełkowania

10 kwietnia 2017 roku o godz. 15:30 zapraszamy na warsztaty z szydełkowania pn.: Szydełkowanie Pokoleń w Bogatkach. Zajęcia pokazowe szydełkowania poprowadzi pani Agnieszka Tyszka (bibliotekarka z Bogatek, pasjonatka rękodzieła). W trakcie warsztatów, dzieci oraz młodzież zapoznają się z podstawami szydełkowania, a mamy, ciocie i babcie poznają nowe wzory. Zajęcia są wstępem do cyklicznych warsztatów w Klubie Kultury i Bibliotece w Bogatkach. Więcej informacji: Agnieszka Soboń - 514 704 931 Miejsce: Klub Kultury w Bogatkach ul. Królewska 91, Bogatki.

SZYDEŁKOWANIE POKOLEŃ W BOGATKACH - WARSZTATY Z SZYDEŁKOWANIA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Synkretyzm sztuk pasyjnych Głosków

9 kwietnia 2017 roku o godz 19:00 odbędzie się koncert Synkretyzm sztuk pasyjnych. Miejsce: Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Głoskowie, ul. Milenium 13. Wykonawcy: Flotidus - Kwartet wokalny, Marcin Stefaniak - recytacje. Wstęp wolny!

SYNKRETYZM SZTUK PASYJNYCH GŁOSKÓW

W programie: pieśni pasyjne pochodzące z XIX-wiecznego śpiewnika Ks. Michała Marcina Mioduszewskiego oraz poezja Romana Brandstaettera. Organizator: Fundacja Rozwoju Kultury Muzycznej Dot-arte. Zapraszamy na Synkretyzm sztuk pasyjnych do Głoskowa.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Konkurs Inicjatywy Lokalne 2017

Wzorem poprzedniego roku Centrum Kultury w Piasecznie ogłasza konkurs "Inicjatywy lokalne 2017". Celem konkursu jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

KONKURS INICJATYWY LOKALNE 2017

Spośród zgłoszonych do 10 czerwca 2017 r. inicjatyw komisja konkursowa wyłoni zwycięckie, które będą realizowane przez ich autorów, w okresie od 1.08.2017 do 10.01.2018, przy wsparciu merytorycznym Centrum Kultury w Piasecznie. Kwota dofinansowania: do 3.000 zł.

Podpisane wnioski w wersji papierowej, wraz z załączoną wersją elektroniczną, należy zostawić na recepcji Przystanku Kultura:
Pl. Piłsudskiego 9
05-500 Piasecznie
z dopiskiem "Konkurs: Inicjatywy Lokalne 2017".

Informacji o konkursie udzielają główny koordynator - Piotr Małecki, tel: 22 716 79 62 lub pomocnik koordynatora - Agata Napierska, tel: 519 700 351

Regulamin i inne pliki do pobrania ze strony: www.kulturalni.pl

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Igramy z wiosną - koncert

8 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00 odbędzie się w Centrum Kultury w Piasecznie koncert Instrumentalistów Edukacji Muzycznej. Motywem przewodnim koncertu będzie wędrująca wśród widowni Pani "Wiosna..." a pomiędzy nuceniem bohaterki usłyszymy w instrumentalnym wykonaniu utwory takie jak: Y. Tiersena, J.S. Bacha, M. Clementeiego, G. Gershwina, M. Niemiry, G. Allberta, L. Einaudiego, K. Rutkowskiego i wielu wielu innych kompozytorów...

IGRAMY Z WIOSNĄ - KONCERT

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Klubowy Teatrzyk w Józefosławiu

8 kwietnia o godzinie 13.00 w Klubie Kultury w Józefosławiu odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "Pani Wiosna Radosna" Teatru Kop. W przedstawieniu tym bohaterowie przeżywają zabawne przygody, a dzieci poznają cechy charakterystyczne dla danej pory roku.

KLUBOWY TEATRZYK W JÓZEFOSŁAWIU

Wstęp 10 zł. (honorowane są Karty Dużej Rodziny). Serdecznie zapraszamy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Świeczowisko w Domu Kultury w Piasecznie

7 kwietnia 2017 roku o godzinie 19:30 odbędzie się koncert przy świecach zespołu Parasol Poetica. Koncert jest dla tych, którzy "przez niebieskie okulary szukają swojego nieba do wynajęcia". Koncert odbędzie się w Domu Kultury w Piasecznie przy ulicy Kościuszki 49. Wstęp wolny.

ŚWIECZOWISKO W DOMU KULTURY W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

4 kwietnia 2017 roku zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Spotkania odbędą się w następującej kolejności: Miejsce: Oddział dla dzieci i młodzieży, ul. Kościuszki 49 – godz. 9:00 oraz Filia Józefosław, ul. Urocza 14 – godz. 11:00 Zapraszamy na spotkanie.

SPOTKANIE Z ANDRZEJEM GRABOWSKIM

Napisz komentarz (0 Komentarzy)