Menu
A+ A A-

Chór Con Fuoco - X Międzynarodowy Festiwal Musica Classica

21 października 2018 r. o godz. 19.00 zapraszamy na ostatni z cyklu koncert festiwalowy, w kościele pw. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu. Wystąpi dla Państwa Chór “Con Fuoco” pod dyrekcją Andrzeja Sochockiego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej “Con Fuoco”. Wstęp wolny!

Chór Con Fuoco - X Międzynarodowy Festiwal Musica Classica

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert duetu wokalno-instrumentalnego Ojciec i Syn

19 października 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na koncert duetu wokalno-instrumentalnego Ojciec i Syn. Miejsce: Kultura Cafe Fryderyk przy placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Zapraszamy do posłuchania Ojca i Syna – muzyki pokoleń dwóch…

KONCERT DUETU WOKALNO-INSTRUMENTALNEGO OJCIEC I SYN

Ojciec i Syn to duet stosunkowo młody. Działają wspólnie zaledwie od 35 lat, ale przez ten czas zdążyli już trochę pograć. Publiczności oferują głównie kameralne wersje piosenek z naszych ulubionych lat 60. i 70., choć nie unikają również muzyki bardziej współczesnej, a czasem nawet i klasyków z pierwszej połowy ubiegłego stulecia. W repertuarze duetu znajdują się światowe przeboje takich artystów jak choćby The Beatles, The Beach Boys czy Queen, ale cenią też naszych rodzimych wykonawców – zespoły Skaldowie, Czerwone Gitary, Marka Grechutę czy Czesława Niemena. Osobne grają twórczość Grzegorza Turnaua – artysty, którego muzykę darzą szczególną atencją. W zanadrzu mają jednak i piosenki autorskie, które równie chętnie wykonują na żywo.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Piotr Wojtasik Quintet - Wtorek Jazzowy w Piasecznie

9 października 2018 roku o godz. 20.00 odbędzie się Wtorek Jazzowy, podczas którego wystąpi Piotr Wojtasik Quintet. Miejsce: sala Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp: 20 zł. Bilety są do zakupu w kasie Centrum Kultury lub na stronie internetowej: www.biletyna.pl

PIOTR WOJTASIK QUINTET - WTOREK JAZZOWY W PIASECZNIE

Najnowszy projekt Piotra Wojtasika prezentuje materiał, który został zarejestrowany dwa lata temu w Paryżu z udziałem, m.in.: Bobby’ego Few, Jorisa Teepe oraz Johna Betscha. Premiera płyty jest zaplanowana na wiosnę tego roku. Liderowi towarzyszą jak zwykle wybitni muzycy: Gerard Lebik na saksofonie tenorowym, Michał Tokaj na fortepianie, Joris Teepe (Holandia) na kontrabasie, John Betsch (USA) na perkusji. Skład: Piotr Wojtasik – trąbka, Gerard Lebik – saksofon, Michał Tokaj – fortepian, Joris Teepe – kontrabas, Eric Allen – perkusja.

Podczas wieczorów jazzowych, w klimatycznej atmosferze, przy kubku herbaty i w świetle świec rozbrzmiewa muzyka. Jazz w Piasecznie na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń i usłyszeć go można nie przerwanie od 2004 roku. Uczestnicy zarówno cyklu mogli usłyszeć zarówno największe gwiazdy polskiej sceny jazzowej (między innymi Włodzimierz Nahorny, Jan Ptaszyn Wróblewski, Simple Accoustic Trio, Janusz Muniak, Elżbieta Mielczarek, Lora Szafran, Marcin Masecki, Walk Away, Artur Dutkiewicz, Jorgos Skolias, Antoni Ziut Gralak, Grażyna Auguścik, Pink Freud, Janusz Strobel), młodych – gniewnych w polskim jazzie jak i gości zza granicy (między innymi Palle Daniellsen, Patsy Gamble Quartet, Ed Cherry).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kino Nieme - Bajkowa Niedziela

30 września 2018 roku o godz. 14.00 i 16.00 zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Centrum Kultury, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt. “Kino Nieme”. Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 zł są dostępne w kasie Centrum Kultury oraz na stronie internetowej: www.biletyna.pl

KINO NIEME - BAJKOWA NIEDZIELA

Księżniczka Muzalinda znajduje w swoim królestwie laseczkę i melonik i czym prędzej wyrusza na poszukiwania aby rozwiązać zagadkę tajemniczego znaleziska. Spotyka niezwykłą wróżkę o imieniu Epoka, która obdarowuje ją magicznymi złotymi pantofelkami, dzięki którym można podróżować w czasie. Muzalinda razem z dziećmi wyruszy w niezwykłą podróż w lata dwudzieste, XX wieku – do czasów kina niemego. Dzięki tej niezwykłej wyprawie widzowie poznają Charliego Chaplina – jego charakterystyczny wąsik i chód, jego sztuczki i żarty oraz akrobatyczne wyczyny. Zdobędą również wiedzę kto to jest taper, dlaczego gest, ruch i sztuka pantomimy są takie ważne oraz co to są tajemnicze plansze z napisami, które pojawiają się w kinie niemym. Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska. Opracowanie muzyczne: Monika Polaczek-Przestrzelska. Występują: Księżniczka Muzalinda: Ewa Szawłowska, Charlie Chaplin /aktor sztuki cyrkowej/: Piotr Tomczak, Fortepian: Monika Polaczek-Przestrzelska.

KINO NIEME - BAJKOWA NIEDZIELA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Obejrzyj "Poniatówkę" z dr. Barańskim

Realizując pomysł, który padł podczas konferencji historycznej, zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkryciami w “Poniatówce” na wyjątkowy spacer we wnętrzu zabytku, który poprowadzi dr Marek Barański.

OBEJRZYJ PONIATÓWKĘ Z DR. BARAŃSKIM

Konferencja o obiektach zabytkowych w Gminie Piaseczno, zorganizowana 20 września w historycznym ratuszu, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jednym z prelegentów był dr Marek Barański, który przedstawił m.in. wyniki badań „Poniatówki” przeprowadzonych w tym roku na zlecenie gminy. – Wychodząc naprzeciw potrzebie umożliwienia obejrzenia osobom zainteresowanym dworku „Poniatówki” od środka, organizujemy wyjątkowy spacer we wnętrzu zabytkowego dworku, który poprowadzi właśnie dr Marek Barański. Będzie to okazja m.in. do obejrzenia fragmentów odkrytych pod warstwą tynku dekoracji naściennych, będących prawdopodobnie przykładem dekoracji malarskich epoki stanisławowskiej – zachęca do udziału w spacerze wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Spacer odbędzie się w sobotę 29 września 2018 r. w dwóch turach, pierwsza o godz. 10.30 a druga o godz. 11.00. Miejsce zbiórki przy dworku. Wydarzenie jest bezpłatne. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (do piątku 28 września do godz. 15.00). Osoby zapisane będą miały pierwszeństwo skorzystania z wydarzenia, gdyż w spacerze w danej turze może wziąć udział max. 25 osób.

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Przemysław Strączek Quartet - Wtorek Jazzowy w Piasecznie

25 września 2018 roku w godz. 20:00 – 21:30 odbędzie się Wtorek Jazzowy, w ramach którego wystąpi zespół Przemysław Strączek Quartet. Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 14 września. Zespół Przemysław Strączek Quartet wystąpi w składzie: Marcin Kaletka – saksofon sopranowy, tenorowy Przemysław Strączek – gitara Maciej Kitajewski – kontrabas Grzegorz Pałka – perkusja.

PRZEMYSŁAW STRĄCZEK QUARTET - WTOREK JAZZOWY W PIASECZNIE

Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od wielu lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Koncertował w wielu krajach świata m in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czechach we Włoszech w Chinach, Singapurze i Malezji.

Marcin Kaletka – saksofonista sopranowy i tenorowy – absolwent instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Frost School of Music, University of Miami, USA. Od 2014 r. wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma uznanymi muzykami polskimi między innymi z Piotrem Wojtasikiem, Agą Zaryan, Wojciechem Myrczkiem. Autor i współautor licznych płyt jazzowych nagranych dla renomowanych wytwórni fonograficznych.

Maciej Kitajewski – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary basowej i kontrabasu u Michała Barańskiego. Członek wielu zespołów jazzowych i rozrywkowych, z których to największe sukcesy odnosił z zespolem Adam Jarzmik Quintet. Stali się oni laureatami wielu krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych tj: II nagroda na 53 festiwalu “Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, I nagroda na VII Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Jazzowej RCK PRO JAZZ w Kołobrzegu, II nagroda na Żylina International Jazz Contest w Słowacji, I nagroda na Blue Note Jazz Competition w Poznaniu, I nagroda na 19 Bielskiej Zadymce Jazzowej w Bielsku Białej.

Grzegorz Pałka – perkusista pochodzący z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych, współtwórca jednego z najlepszych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia High Definition Quartet, uznawany przez krytyków za jedną z największych nadziei polskiego jazzu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bijemy rekord czytania na skwerze Kisiela w Piasecznie

24 września 2018 roku o godz. 10.00 odbędzie się bicie rekordu czytania na skwerze Kisiela w Piasecznie. Wydarzenie organizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno.

BIJEMY REKORD CZYTANIA NA SKWERZE KISIELA W PIASECZNIE

Udało Wam się kiedyś pobić jakiś rekord? Jeśli nie, to teraz macie ku temu niepowtarzaną okazję! Jak i kiedy? Wpadajcie w poniedziałkowe przedpołudnie na Skwer Kisiela! Koniecznie z ulubioną książką! Będziemy wspólnie czytać, bawić się literaturą i rozsmakowywać w niej – jest to bowiem kolejny happening, który tworzymy dla Was i z Wami w ramach projektu “Przekąski Literackie”. Nie zabraknie zatem i naszych kolorowych, przekąskowych gadżetów oraz słodkiej smakowitej atmosfery! Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Obiekty zabytkowe w Piasecznie. O historii i przyszłości - konferencja w Piasecznie

20 września 2018 roku o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców gminy na spotkanie podsumowujące prace badawcze prowadzone w 2018 roku na terenie Parku im. Książąt Mazowieckich oraz w obiektach zabytkowych w Piasecznie. Spotkanie odbędzie się w Ratuszu (plac Piłsudskiego 1 w Piasecznie).

OBIEKTY ZABYTKOWE W PIASECZNIE. O HISTORII I PRZYSZŁOŚCI - KONFERENCJA W PIASECZNIE

Centrum Kultury w Piasecznie wraz z Gminą Piaseczno we współpracy z Powiatem Piaseczyńskim i Piaseczyńskim Klubem Poszukiwaczy Historii organizuje konferencję pt. „Obiekty zabytkowe w Piasecznie. O historii i przyszłości”. Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Pierwsza edycja konferencji dedykowana jest badaniom prowadzonym na terenie Parku im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie. W 2018 r. na terenie Parku im. Książąt Mazowieckich przeprowadzone zostały bezinwazyjne badania archeologiczne oraz badania historyczno-architektoniczne zlecone przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie oraz Gminę Piaseczno. Objęły one teren parku oraz zabytkowy dworek „Poniatówkę. Badania przyniosły interesujące, istotne dla historii miasta ustalenia.

Konferencja ma na celu zapoznanie mieszkańców z wynikami przeprowadzonych badań, przybliżenie historii obiektów zabytkowych, zapoznanie z działaniami prowadzonymi na rzecz zabytków oraz planami na wykorzystanie ich w przyszłości.

OBIEKTY ZABYTKOWE W PIASECZNIE. O HISTORII I PRZYSZŁOŚCI - KONFERENCJA W PIASECZNIE

W programie przewidziano:
• referaty historyczne:

Andrzej Gałkowski, Sebastian Bryciński – „Pałac Myśliwski Augusta III Sasa w Piasecznie oraz pobyty Augusta III Sasa w Piasecznie na podstawie kwerendy w zbiorach drezdeńskich.”
Piotr Skowroński /Muzeum – Łazienki Królewskie, Ośrodek Badań nad Epoką Stanisławowską/ – “Od 23 lat służący mi ten człowiek nigdy najmniejszego pozoru fałszu, złośliwości nie okazał” – Franciszek Ryx, kamerdyner Stanisława Augusta, starosta piaseczyński
mgr inż. Dorota Pape – „Przemiany kompozycyjno-przestrzenne terenu dzisiejszego Parku w Piasecznie od czasów saskich do II wojny Światowej”

• referaty podsumowujące wyniki badań.:
dr inż. arch. Marek Barański – Od “Poniatówki” do domu Starosty Piaseczyńskiego
dr inż. Marek Barański, mgr inż. arch. Paweł Kinsner – Adaptacja dworku piaseczyńskiego przez hr. Cecylię Plater Zyberk
mgr Krystyna Kraśniewska – Rzeźba Fortuny w dworku piaseczyńskim
Krzysztof Rzepiński, Michał Rzepiński /Revelare/ – „Wyniki bezinwazyjnych badań archeologicznych prowadzonych na terenie Parku im. Książąt Mazowieckich”, „Pałac i jego pozostałości we współczesnej infrastrukturze”,

• wystąpienia dotyczące ochrony zabytków i planów związanych z obiektami historycznymi:
przedstawiciel Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
przedstawiciel Powiatu Piaseczyńskiego: Wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski
przedstawiciele Gminy Piaseczno: I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz oraz Piotr Kalbarczyk – Przewodniczący Komisji Opieki nad Zabytkami/Wydział Urbanistyki i Architektury UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)