Menu
A+ A A-

Wystawa malarstwa Anny Masiul-Gozdeckiej w Starej Iwicznej

Do 15 stycznia 2019 roku będzie można oglądać wystawę malarstwa Anny Masiul-Gozdeckiej - absolwentki warszawskiej ASP. Od roku 2005 po przerwie wraca do malowania. Początkowo maluje akwarelą, stopniowo przechodząc na większe formaty, płótno i technikę akrylową. W tej technice poszukuje inspiracji podejmując różne tematy jak i eksperymenty techniczne. Od roku 2005 miała 13 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w około 14 wystawach zbiorowych, w tym: pokazy indywidualne w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie, indywidualna wystawa w Galerii MCKiS Elektor w Warszawie, w szóstej edycji wystawy Jasiński&Friends, oraz tegorocznym Biennale Quadro Art w Łodzi, na którym zajęła trzecie miejsce.  Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa malarstwa  Anny Masiul-Gozdeckiej w Starej Iwicznej

W ostatnich latach jej twórczość oscyluje wokół dwóch rodzajów malarstwa: abstrakcji w technice akrylu na płótnie oraz malarstwa figuratywnego, najczęściej w technice olejnej. Inspiruje ją portet, postać ludzka, a romantyczna natura skłania do podejmowania tematów związanych z pięknem natury, muzyki oraz tańca.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Służby (nie całkiem) specjalne – teatr A CO TAM? z Bobrowca

8 i 9 grudnia 2018 roku o godz. 16.00 i 19.00 odbędzie się spektakl pt. “Służby (nie całkiem) specjalne”. Sztuka według scenariusza Małgorzaty Raczkowskiej, członkini zespołu, opowie o losach rewolucyjnej technologii w rękach mało rozgarniętych agentów służb specjalnych. Zespół A CO TAM? postara się wciągnąć widzów w intrygę dotyczącą małego, ale potencjalnie niebezpiecznego urządzenia, nazywanego przez jednego z chroniących go agentów pieszczotliwie Guciem. Czym jest to technologiczne cacko? Kto i dlaczego na nie czyha? Dlaczego mundurowy śpiewa i z czego słynie księgowa Grażynka, można się będzie dowiedzieć podczas półtoragodzinnego spektaklu. Mundury, broń i zabawne teksty towarzyszą niemal każdej scenie, gdyż jak łatwo się domyślić, farsa utrzymana jest w klimatach militarnych. Widzowie będą mieli wiele okazji do śmiechu, gdyż “Służby (nie całkiem) specjalne” nie popiszą się szczególnym profesjonalizmem, co wywoła duże zamieszanie i komedię pomyłek. Miejsce: budynku OSP w Bobrowcu, ul. Mazowiecka 23. Serdecznie zapraszamy.

Służby (nie całkiem) specjalne – teatr A CO TAM? z Bobrowca

Sztuka przeznaczona jest raczej dla widzów dorosłych, aczkolwiek młodsi widzowie (13+), za zgodą rodziców, też będą wpuszczani. Rezerwacji miejsc na spektakle można dokonywać mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr tel. 790-552-662. Koszt biletu-cegiełki wynosi 15 zł. Wszystkie pozyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na organizację kolejnych przedstawień.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert zespołu AFEKT w Piasecznie

30 listopada 2018 roku w godz. 19.00-22.00 zapraszamy na koncert zespołu „AFEKT”. Wystąpią: Wokal: Jakub Rutkowski, Gitary: Kuba Chojnacki, Patryk Zwierzyński, Gitara basowa: Mateusz Grzybicki, Perkusja: Ignacy Zieliński. Miejsce: Kuźnia Rocka Piaseczno ul. 17 stycznia 4. Bilety w cenie 5 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy.

 Koncert zespołu AFEKT w Piasecznie

Afekt – zespół z Piaseczna. Poznali się w gimnazjum. Połączyło ich mocne rockowe brzmienie. W ostatnich dniach września wypuścili swoją EP-kę – „Rysy”, na którą złożyły się autorskie kawałki: „Nie jestem stąd”, „Podróż”, „Romeo i Julia” i „Bieg”. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert andrzejkowy w stylu retro Kasi Maciejczyk w Piasecznie

30 listopada o godz. 20:00 zapraszamy na koncert andrzejkowy w stylu retro, w wykonaniu Kasi Maciejczyk z zespołem. Piosenki lat 20. i 30. XX wieku zaprezentuje Kasia Maciejczyk z zespołem w składzie: Paweł Maciejczyk – pianino, Piotr Maciejczyk- saksofon, akordeon, Krzysztof Rukat- gitara, Michał Wojnarski – perkusja, Marcin Węgrzyński – bas. Bilet wstępu – 10 zł.

KONCERT ANDRZEJKOWY W STYLU RETRO KASI MACIEJCZYK W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Janka - obejrzyj film o Janinie Ochojskiej w Piasecznie

28 listopada 2018 roku w godz. 19:00 - 21:00 Galeria Przystanek zaprasza na pokaz filmu Janka oraz spotkanie z reżyserką Adelą Kaczmarek oraz bohaterką filmu Janiną Ochojską. Projekcja odbędzie się w domu kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Spotkanie poprowadzi Aleksander Ryszka, kurator Galerii Przystanek.

JANKA - OBEJRZYJ FILM O JANINIE OCHOJSKIEJ

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kiermasz Bożonarodzeniowy Mikołajki Odpalenie Choinki w Piasecznie

9 grudnia 2018 roku w godz. 11.00-17.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na coroczny KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. WSTĘP WOLNY! Tradycyjnie na piaseczyńskim rynku staną kramy świąteczne, będzie również moc atrakcji dla dzieciaków w Zakątku Kultury: wioska Mikołaja, animacje, warsztaty, pieczenie pierników i nie tylko. Na scenie odbędą się koncerty, podczas których wystąpi: Piaseczyńska Orkiestra Dęta, DoMiSolKi, pan Budzik czyli Krasnoludek Piksel oraz cudowna kapela góralska Beskid. O godz. 16.00 odbędzie się uroczyste zapalenie lampek na choince, które będzie powiązane z pokazem sztucznych ogni. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY MIKOŁAJKI ODPALENIE CHOINKI W PIASECZNIE

Program Kiermaszu Bożonarodzeniowego:
11.00 – 17.00 – Świąteczne kramy handlowe.
12.15 – 17.00 – Zakątek Świętego Mikołaja – animacje dla dzieci w Zakątku Kultury:
– pieczenie pierników z Panią Mikołajową i jej dwoma pomocnikami,
– spotkanie ze Świętym Mikołajem na bajkowym, zimowym tle, siedzącym na drewnianych saniach z 2 drewnianymi reniferami, i rozdającym drobne upominki,
– gra miejska składająca się z zestawu zadań do wykonania przez uczestników (w godz. 12.15-15.30),
– warsztaty wykonywania ozdób i kartek świątecznych prowadzone przez animatorów,
– warsztaty wykonywania bidonów świątecznych ze słoików, w których uczestnicy komponują zimowe herbaty w różnych smakach z użyciem naturalnych owoców i przypraw,
– wielka, świąteczna gra planszowa z Elfem, w której dzieci grające w tę grę są pionkami – aby móc się poruszać po planszy, muszą dobrze odpowiedzieć na pytania i zagadki związane ze świętami bożonarodzeniowymi,
– stanowisko “Domki z piernika”, przy którym będzie można zobaczyć jak powstają takie domki oraz ozdobić domek według własnego pomysłu,
– stanowisko z grami planszowymi “Giermek”, przy którym będzie można zagrać w gry planszowe i które będzie stanowić jedno z punktów gry miejskiej.
13.30 – 16.30 – Koncerty na świątecznej scenie, na której wystąpią:
– Piaseczyńska Orkiestra Dęta,
– “Pan Budzik”, czyli Krasnoludek Piksel,
– DoMiSolKi,
– kapela góralska “Beskid”.
16:00 – Uroczyste zapalenie lampek na piaseczyńskiej choince, połączone z pokazem sztucznych ogni.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY MIKOŁAJKI ODPALENIE CHOINKI W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Świeczowisko zaduszkowe

9 listopada 2018 roku o godz. 19.30 odbędzie się Świeczowisko zaduszkowe. Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. “Świeczki” listopadowe, a więc zaduszkowe. Wspominamy piosenki tych, których już z nami nie ma.

ŚWIECZOWISKO ZADUSZKOWE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)