Menu
A+ A A-

Cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa - Biblioteka Józefosław

Biblioteka w Józefosławiu tworzy cyfrowe archiwum Józefosławia i Julianowa. Zbiera fotografie, mapy, dokumenty, spisane opowieści i wspomnienia o Józefosławiu i Julianowie.

CYFROWE ARCHIWUM JÓZEFOSŁAWIA I JULIANOWA - BIBLIOTEKA JÓZEFOSŁAW

Biblioteka zachęca do:
• przejrzenia domowych szuflad, albumów, komputera
• porozmawiania z rodziną i sąsiadami
• przyniesienia do biblioteki materiałów zarówno tych sprzed 5, jak i 50 lat. Zostaną one zeskanowane i oddane właścicielom.

Wszystkie materiały znajdą się w cyfrowym archiwum, a wybrane mogą trafić do publikacji, którą planujemy wydać w tym roku. Archiwum znajduje się pod adresem: www.biblioteka-piaseczno.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kiermasz Wielkanocny w Piasecznie

25 marca 2018 roku w godz. 10:00 - 15:00 odbędzie się Kiermasz Wielkanocny w Piasecznie. Miejsce: Piaseczno, Plac Piłsudskiego (Rynek). Wstęp wolny. Informacje o kiermaszu, można uzyskać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 517 128 309.

KIERMASZ WIELKANOCNY W PIASECZNIE

Kiermasz Wielkanocny w Piasecznie - program:
10:00-15:00 - kiermasz wielkanocny
12:00-14:00 - warsztaty plastyczne dla dzieci
12:30 - stół wielkanocny i życzenia świąteczne
13:00 - rozstrzygnięcie konkursów wielkanocnych

Kiermasz Wielkanocny to tradycyjne wydarzenie w Piasecznie odbywające się corocznie w Niedzielę Palmową. Na piaseczyńskim rynku rozstawione są stoiska handlowe z pisankami, palmami wielkanocnymi, rękodziełem, wyrobami z wikliny, wypiekami domowymi. Nie zabraknie także propozycji dla najmłodszych. Atrakcją jest rozstawiony na rynku „stół wielkanocny” ze świątecznym poczęstunkiem dla mieszkańców.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert zespołu Autobahn w Piasecznie

16 marca 2018 roku o godz. 19.00 zespół Autobahn wystąpi w sali Domu Kultury w Piasecznie. Usłyszeć będzie można sporo materiału z nowej płyty zespołu "Electricity". Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

KONCERT ZESPOŁU AUTOBAHN W PIASECZNIE

Autobahn wydał w 2016 roku swój debiutancki album "Trip" będący połączeniem muzyki elektronicznej i indie rockowej z dużą dawką melodii. Kontynuując swoją podróż muzyczną, Autobahn kończy właśnie nagrania na drugą płytę "Electricity". Członkowie zespołu: Agnieszka "Joka" Kabić, voc, g, Karolina "Kapka" Bartkiewicz g, Rafał "Chorwath" Kabić key, g, voc, Paweł "Lubosz" Lubowiecki bass, Marcin "Młodula" Adamski dr.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Konkurs fotograficzny Ja i Moje Zwierzę oraz warsztaty fotograficzne w Zalesiu Górnym

Klub Kultury w Zalesiu Górnym zachęca do udziału w konkursie fotograficznym pt.: "Ja i Moje Zwierzę" oraz w warsztatach fotograficznych w Zalesiu Górnym nt.: "Co trzeba wiedzieć, żeby zrobić dobre zdjęcie". Szczegóły na plakacie oraz w dalszczej części wiadomości:

KONKURS FOTOGRAFICZNY JA I MOJE ZWIERZĘ ORAZ WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W ZALESIU GÓRNYM

KONKURS FOTO - JA I MOJE ZWIERZĘ: zrób sobie zdjęcie z przyjacielem, ukochanym zwierzęciem! Konkurs trwa do 25 marca 2018 roku. Konkurs jest dla wszystkich - bez ograniczeń wiekowych! Pokażcie na zdjęciu siebie oraz swojego psa, kota, żółwia, chomika, rybkę, papugę i innych zwierzęcych przyjaciół! Pokażcie co lubicie razem robić, jaka więź Was łączy. Zróbcie sobie z Nią lub Nim fotografię (w typie selfie) lub poproście kogoś aby Was sfotografował i wyślijcie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone - w puli nagród znajdzie się coś i dla młodszych oraz dla starszych. Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane w kwietniu na pokonkursowej wystawie w klubie.

WARSZTATY FOTO - Co trzeba wiedzieć, żeby zrobić dobre zdjęcie: towarzyszyć konkursowi będą warsztaty fotograficzne, które odbędą się 10 marca 2018 roku w godz.16.00-18.00 w Klubie Kultury ul. Białej Brzozy 3, Zalesie Górne. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel.517128311

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kabanos zagra koncert w Piasecznie na 20-lecie zespołu - support Plan

4 marca 2018 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert zespołu KABANOS, który zagra na XX lecie powstania zespołu. Jako support wystąpi zespół: PLAN. Miejsce: Centrum Kultury Piaseczno ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety dostępne są w cenie 30 zł w przedsprzedaży w Wesołych Balonikach (ul. Derdowskiego 36), 33 zł w przedsprzedaży internetowej poprzez ticketos.pl oraz 40 zł w dniu koncertu.

KABANOS ZAGRA KONCERT W PIASECZNIE NA 20-LECIE ZESPOŁU

Będzie to występ, który przekrojowo pokaże to, co najlepsze w cienkiej, suchej, pomarszczonej kiełbasie. Jak mówi Zenek Kupatasa – Będziemy po raz kolejny grać przekrój utworów ze wszystkich płyt, ale też można spodziewać się premierowego materiału z naszej najnowszej płyty Odgrzewane Kotlety. W wielu miastach niespodzianką będzie otworzenie koncertu występem nowej kapeli Fonsa, Lodzi i Wici – ERELES.

KABANOS ZAGRA KONCERT W PIASECZNIE NA 20-LECIE ZESPOŁU

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury. Członkowie zespołu: mgr Zenek Kupatasa - wokal, Mirek Łopata - gitara solowa, mgr Lodzia Pindol - gitara rytmiczna, mgr Ildefons Walikogut - bas, Witalis Witasroka - Bam Bam.

ZESPÓŁ PLAN

Muzyka którą prezentuje zespół PLAN to gatunek HARD ROCK z elementami GRUNGE, POST-CORE, HEAVY gdzie melodyjne partie wokalowe korespondują z agresywnym krzykiem. Nie ma lipy. Członkowie zespołu: Marcin "Svist" Śvistak - Lead Vocals, Hubert "Jimi" Zieliński - Guitars, Marek "Syn" Kałuszka - Guitars, Piotr "Szczena" Szczęk - Bass / Background Voc., Marcin "Wicia" Dudzik Dudzicki - Percussions/Drums.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Piaseczyńskie Miasto Kobiet 2018

Przed nami trzecie Piaseczyńskie Miasto Kobiet. Odbędzie się ono już 17 marca 2018 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Piasecznie. W tym roku zapraszamy na spotkaniez dwiema wyjątkowymi kobietami.

PIASECZYŃSKIE MIASTO KOBIET

Kto nie słyszał o Ilonie Łepkowskiej – scenarzystce filmowej, autorce scenariuszy i telenowel,a także pisarce? To absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, która w 1982 r. ukończyła zaoczne Studium Scenariuszowe przy PWSFTViT w Łodzi. „Pani mnie z kimś pomyliła” to prozatorski debiut Ilony Łepkowskiej. W jej książce, tak jak w codziennym życiu, często jesteśmy zaskakiwani i wiemy, że los lubi płatać dziwne figle i pisze przeróżne scenariusze.Ilona Łepkowska z perfekcyjną znajomością tematu, a także z niezwykłym wyczuciem kobiecej psychiki, wprowadza nas w zwariowany świat, w który wpada główna bohaterka książki „Pani mnie z kimś pomyliła”.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką, podczas którego dowiemy się między innymio okolicznościach powstania książki, a także osobiście przekonamy się, jaką naprawdę kobietą jest ta pani, która stworzyła takie scenariuszowe hity jak „Klan”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość” czy „Barwy szczęścia”.

Druga propozycja na wieczór 17 marca jest recital Olgi Bończyk zatytułowany „Piosenkiz Klasą”. To energetyczny i niezwykle subtelnie ułożony koncert z piosenkami, które Olga Bończyk chciała zaśpiewać już od dziecka. „Spełniam w ten sposób swoje marzenia z dzieciństwa, gdy ze skakanką w ręku, przed lustrem, śpiewałam piosenki Ireny Santor, Marii Koterbskiej czy Reny Rolskiej. Wyobrażałam sobie wtedy, że jestem wielką artystką i śpiewam dla wielotysięcznej widowni i że gdy dorosnę, wrócę do tych piosenek i zaśpiewam je dla swojej publiczności. Marzenia się spełniają”– mówi o wybranym repertuarze artystka. Koncert złożony jest z piosenek, które przez lata swojej kariery Olga Bończyk śpiewała w recitalach tematycznych.

Podczas Piaseczyńskiego Miasta Kobiet 2018 usłyszą Państwo piosenki filmowe takie jak: „Cabaret”, „New York” czy „Paroles, paroles”, a także niezapomniane przeboje polskiej piosenki jak: „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Remdium”, „Jego portret” czy „Kasztany”. Zajrzymy też do „Kabaretu Starszych Panów”, którego muzą była eteryczna Kalina Jędrusik. A dla tych, którzy cenią autorskie projekty Olgi Bończyk, artystka zaśpiewa kilka piosenekz ostatniej płyty – „Piąta Rano”. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia 17 marca 2018.

Sylwia Chojnacka-Tuzimek
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Konkurs Wielkanocny 2018 Piaseczno

Centrum Kultury oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie zapraszają dzieci oraz młodzież szkolną z terenu gminy Piaseczno, do udziału w tegorocznych Konkursach Wielkanocnych. Na konkursowe prace - tradycyjne palmy wielkanocne oraz dekoracje wielkanocne - pisanki czekamy do 16 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Kiermaszu Wielkanocnego (pl. Piłsudskiego) 25 marca 2018 r.

KONKURSY WIELKANOCNE 2018 PIASECZNO

Jak co roku, wszystkie zgłoszone do konkursu palmy oraz dekoracje (pisanki) będzie można zakupić podczas Kiermaszu, na stoisku piaseczyńskiej Fundacji "Pomóż Dorosnąć". Dochód ze sprzedaży prac konkursowych przeznaczony zostanie na wsparcie działań Fundacji i pomoc jej podopiecznym. Szczegóły w regulaminach konkursowych. Uwaga! Prace konkursowe dostarczyć należy do Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 (w godz. 8.30 - 16.00). Informacje: 22 756 76 00 wew. 17, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin konkursu dekoracja wielkanocna / pisanka - plik
Regulamin konkursu palma wielkanocna - plik

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ale to już było - koncert piosenek Maryli Rodowicz w Piasecznie

23 lutego 2018 roku zapraszamy miłośników polskiej piosenki do Domu Kultury w Piasecznie, na koncert piosenek Rodowicz pt.: Ale to już było... Wstęp 10 zł. Warszawscy i nasi lokalni artyści zagrają i zaśpiewają ponad 20 najpopularniejszych piosenek z repertuaru Maryli Rodowicz, której wspaniała kariera artystyczna trwa nieprzerwanie od ponad 50 lat. Najmłodszą uczestniczką tego koncertu będzie znakomita 17-letnia wokalistka z Wólki Kozodawskiej Natalia Zaręba. Wystąpią również Agnieszka Adamczyk & Sławomir Kosiński, Norbert Satora, Paweł Górski, Tomasz Krzymiński, Agata Gałach & Piotr Sawicki.

ALE TO JUŻ BYŁO - KONCERT PIOSENEK MARYLI RODOWICZ W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ameryka dla każdego czyli Ciechomscy w podróży - Józefosław

21 lutego 2018 roku o godz. 18.00 zapraszamy do biblioteki w Józefosławiu na spotkanie o niezwykłej 6-miesięcznej podróży po Ameryce Justyny i Piotrka Ciechomskich - Ameryka dla każdego czyli Ciechomscy w podróży. Miejsce: Biblioteka w Józefosławiu, ul. Urocza 14 (wejście od ul. Cyraneczki). Wstęp wolny! Zapraszamy do Biblioteki na podróż po Ameryce!

AMERYKA DLA KAŻDEGO CZYLI CIECHOMSCY W PODRÓŻY - JÓZEFOSŁAW

33 stany, 30 tysięcy km, 23 parki narodowe, 6 miesięcy, 4 kółka i 2 osoby, czyli Justyna i Piotrek Ciechomscy. Zapraszamy na spotkanie o niezwykłej podróży po Ameryce. Dowiecie się jaka jest Ameryka naprawdę, jakie ma tajemnice. Ciechomscy przeniosą nas w prawdziwie amerykański klimat.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)