Menu
A+ A A-

Fintikluszki folkowe okruszki - Teatr Małe Mi w Piasecznie

21 stycznia 2018 roku o godz. 14:30 i 16:00 w ramach Bajkowej Niedzieli w Piasecznie, będzie można obejrzeć spektakl Fintikluszki folkowe okruszki, w wykonaniu Teatru Małe Mi. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Bilety w cenie 10 złotych. Impreza dla dzieci od 3 roku życia. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Piaseczna.

FINTIKLUSZKI FOLKOWE OKRUSZKI - TEATR MAŁE MI W PIASECZNIE

FINTIKLUSZKI w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu to po prostu DROBIAZGI. Zabawne, wzruszające bajki, ludowe gadki i przyśpiewki, zebrane w Muzycznym Kramie z Opowieściami, wskrzeszają świat Wielkoludów i Domowych Skrzatów. Historie wydobyte z kufra pamięci przekazane przy pomocy różnorodnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych, pieśni porywająco zaaranżowanych przez Karolinę Cichą. Zapraszamy do krainy Dawno Dawno Temu!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Supermenka - monodram w wykonaniu Jowity Budnik w Piasecznie

19 stycznia 2018 roku o godz. 20:00 zapraszamy na monodram w wykonaniu Jowity Budnik pt.: Supermenka. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety 25 złotych w przedsprzedaży, 35 złotych w dniu imprezy. Spektakl dla dorosłych widzów.

SUPERMENKA - MONODRAM W WYKONANIU JOWITY BUDNIK W PIASECZNIE

Supermenka - to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej , inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę JOWITĘ BUDNIK, znaną między innymi z PLACU ZBAWICIELA, NIKIFORA, PAPUSZY, PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI, CICHEJ NOCY, NA DOBRE I NA ZŁE oraz M JAK MIŁOŚĆ, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową. W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. Ponieważ jest to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia , wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.

SUPERMENKA - MONODRAM W WYKONANIU JOWITY BUDNIK W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Czytaj nie wychodząc z domu

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno udostępnia bezpłatny dostęp do 1 437 tytułów e-booków w serwisie Ibuk Libra. Wśród nich znajdują się pozycje specjalistyczne, popularnonaukowe i beletrystyczne. Z księgozbioru można korzystać na większości urządzeń mobilnych. Wystarczy zgłosić się do jednej z bibliotek na terenie gminy Piaseczno i poprosić bibliotekarza o kod, następnie wejść na www.libra.ibuk.pl zalogować się i korzystać ze zbiorów.

CZYTAJ NIE WYCHODZĄC Z DOMU

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piasecznie

14 stycznia 2018 roku w godzinach 8:00 - 20:00 zapraszamy na kolejny Finał WOŚP w Piasecznie! W tym roku celem zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpi Sylwia Grzeszczak. Tradycyjnie już w tę wyjątkową niedzielę nasi Wolontariusze będą kwestować na ulicach gmin Piaseczno, Prażmów, Tarczyn i Lesznowola. Wieczorem zapraszamy na parking przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie na koncert i Światełko do Nieba! Bądźcie z nami!

XXVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W PIASECZNIE

W tym roku celem zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wolontariusze z puszkami będą kwestować na terenie gmin Piaseczno, Lesznowola, Prażmów i Tarczyn, tradycyjnie w pobliżu kościołów, dużych sklepów i centrów handlowych, a także wzdłuż głównych arterii miast, w miejscach uczęszczanych przez mieszkańców. Podczas poprzedniego, 25. Finału piaseczyński sztab zebrał rekordową kwotę blisko 208 tys. zł. Z pewnością wiele osób liczy, że ponownie uda się ten wspaniały wynik pobić, a zadba o to 125 wolontariuszy z puszkami WOŚP.

Aby rozgrzać Państwa serca, Centrum Kultury w Piasecznie przygotowuje na parkingu przy Urzędzie Miasta wyjątkowy koncert. 14 stycznia gościem specjalnym Finału będzie Sylwia Grzeszczak, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie artystka przekuwa swój talent w kolejne hity. Za piosenkę „Tamta dziewczyna” artystka zdobyła w 2016 roku Eska TV Award w kategorii „najlepsze wideo”. Superjedynkę oraz TOP Trendy zdobył w 2014 roku utwór „Księżniczka”. Artystka wydała dotychczas cztery albumy studyjne: „Ona i on” z Liberem oraz trzy solowe – „Sen o przyszłości”, „Komponując siebie” oraz „Tamta dziewczyna”. Albumy „Sen o przyszłości” i „Komponując siebie” uzyskały status potrójnie platynowej płyty oraz zajęły kolejno 1. i 2. miejsce na liście sprzedaży płyt w Polsce, zaś album „Tamta dziewczyna” uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Większość wydanych przez piosenkarkę singli stała się przebojami, m.in. „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” oraz „Tamta dziewczyna”, które zajęły 1. miejsce na liście AirPlay – najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

Występ Sylwii Grzeszczak rozpocznie się o godz. 18.30, a na zakończenie Finału o godz. 20.00 zapraszamy na tradycyjny już pokaz sztucznych ogni, przygotowany przez Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. – Jak zawsze postaramy się o jeszcze bardziej efektowny pokaz fajerwerków na zakończenie akcji. Moment, gdy niebo rozbłyskuje, jest symbolicznym podziękowaniem za trud wolontariuszy i hojność mieszkańców. Kiedy wszystkie oczy zwrócone są przez te 3-4 minuty w jednym kierunku, czuć wówczas więź i ducha wspólnoty, który kieruje nami, aby pomagać sobie nawzajem – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

KULTURALNA ZIMA FERIE Z MUZEUM 2018

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na ferie zimowe z piaseczyńskim Muzeum. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, które będą odbywały się od 15 do 19 stycznia 2017 roku. Warsztaty bezpłatne. Tegoroczny temat: ETNO PODRÓŻE PO EUROPIE.

KULTURALNA ZIMA FERIE Z MUZEUM 2018

Przez pierwszy tydzień ferii zimowych, podróżować będziemy pośród europejskich krajów, poznając kulturę i zwyczaje ich mieszkańców:
15.01 /poniedziałek/ - Rumunia
16.01 /wtorek/ - Ukraina
17.01 /środa/ - Litwa
18.01 /czwartek/ - Finlandia
19.01 /piątek/ - Dania

Zajęcia odbywać się będą w godz. 11.00 - 13.00. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: 22 756 76 00 wew. 17, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Scena VIII - spektakl teatru AKT VIII

19 grudnia 2017 roku o godz. 19:30 zapraszamy na spektakl teatru AKT VIII - Scena VIII. Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Występują: Anita Szymańska, Maja Marzec, Ziemowit Kłujszo, Damian Kuszewski, Bartłomiej Ziembicki, Kamil Skroński, Stanisław Małkowski i Piotr Jurek. Wstęp wolny. Zapraszamy!

SCENA VIII - SPEKTAKL TEATRU AKT VIII

Pomieszały nam się kartki w scenariuszu! Po scenie IX na festiwalu 12 Minut, antrakcie w Domu Kultury i scenie X w LO Kochanowskiego... czas na scenę VIII w Domu Kultury! Mamy zaszczyt zaprosić naszych widzów na występ w Domu Kultury w Piasecznie. To będzie nasz ostatni występ w tym roku - warto więc zgarnąć od nas trochę mocy, energii i endorfin na przerwę świąteczną!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zimowa Opowieść Teatr Kuffer - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

17 grudnia 2017 roku o godz. 14:30 oraz 16:00 zapraszamy do Piaseczna na Bajkową Niedzielę, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.: Zimowa Opowieść, w wykonaniu Teatru Kuffer. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Cena biletu 10 zł. Bilety na Bajkową Niedzielę dostępne są w kasie Domu Kultury oraz na portalu biletyna.pl 

ZIMOWA OPOWIEŚĆ TEATR KUFFER - BAJKOWA NIEDZIELA W PIASECZNIE

Zimowa Opowieść Teatr Kuffer - nieposłuszna dziewczynka nie może doczekać się przyjścia Mikołaja, więc pisze do niego list a później wyrusza na poszukiwania. Spotyka owieczkę, diabła i pasterzy idących do szopki. Postanawia być grzeczna i pomaga babci. Zimowo, mikołajowo, nastrojowo i wesoło. Kolędy, zwyczaje świąteczne. Przedstawienie interaktywne, w rozśpiewany i zabawny sposób wprowadzające odbiorcę w zimowy czas mikołajek i przygotowań do świąt.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Jaka to kolęda koncert w Piasecznie

16 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 zapraszamy na instrumentalno-wokalny przegląd najpiękniejszych tradycyjnych kolęd, pastorałek, oraz znanych i lubianych piosenek świątecznych - Jaka to kolęda. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno. Wstęp wolny.

JAKA TO KOLĘDA KONCERT W PIASECZNIE

W trakcie koncertu gwarantujemy świetną zabawę J Dla „odważnych” zaplanowaliśmy możliwość zdobycia nagród za znajomość słów poszczególnych kolęd. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania i „kolędogrania” w ten szczególny czas… Wykonawcami prezentowanych utworów będą uczestnicy zajęć muzycznych Centrum Kultury w Piasecznie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)