Menu
A+ A A-
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

III edycja konkursu Pokaż Swój Komiks Przystanek Kultura

Do 20 marca 2019 roku będzie trwał III konkurs plastyczny na autorski komiks pn.: “Pokaż Swój Komiks”. Organizatorem jest Centrum Kultury w Piasecznie - Przystanek Kultura. W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku 6-19 lat, mieszkający na terenie powiatu piaseczyńskiego. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-19 lat. Zachęcamy do udziału w konkursie.

III edycja konkursu Pokaż Swój Komiks Przystanek Kultura

Więcej informacji w regulaminie konkursu plastycznego do pobrania (.pdf)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

The Dumplings w Piasecznie

22 lutego 2019 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert THE DUMPLINGS. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, Ul. Kościuszki 49. Bilety w sprzedaży. W przedsprzedaży będą kosztowały 40 złotych, w dniu koncertu 50 złotych w kasie Centrum Kultury w Piasecznie (pl. Piłsudskiego 9). Dodatkowa pula biletów będzie w sprzedaży od 1 lutego 2019 roku od godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

 The Dumplings w Piasecznie

THE DUMPLINGS nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach – znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. Piosenka „Nie gotujemy” została obejrzana 5,5 mln razy w serwisie YouTube, „Kocham być z Tobą” – ponad 8 mln. Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. W ciągu miesiąca zdobyli 13 tysięcy fanów na Facebooku (aktualnie jest ich ponad 110 tysięcy). Piosenki The Dumplings znalazły się w filmie „Facet (nie)potrzebny od zaraz” i spektaklu „ONY” Teatru im. Juliusz Ostrewy w Gorzowie Wielkopolskim. Kuba Karaś skomponował muzykę do spektaklu „Elling” w Teatrze Śląskim w Katowicach. Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wystawa malarstwa Anny Masiul-Gozdeckiej w Starej Iwicznej

Do 15 stycznia 2019 roku będzie można oglądać wystawę malarstwa Anny Masiul-Gozdeckiej - absolwentki warszawskiej ASP. Od roku 2005 po przerwie wraca do malowania. Początkowo maluje akwarelą, stopniowo przechodząc na większe formaty, płótno i technikę akrylową. W tej technice poszukuje inspiracji podejmując różne tematy jak i eksperymenty techniczne. Od roku 2005 miała 13 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w około 14 wystawach zbiorowych, w tym: pokazy indywidualne w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie, indywidualna wystawa w Galerii MCKiS Elektor w Warszawie, w szóstej edycji wystawy Jasiński&Friends, oraz tegorocznym Biennale Quadro Art w Łodzi, na którym zajęła trzecie miejsce.  Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa malarstwa  Anny Masiul-Gozdeckiej w Starej Iwicznej

W ostatnich latach jej twórczość oscyluje wokół dwóch rodzajów malarstwa: abstrakcji w technice akrylu na płótnie oraz malarstwa figuratywnego, najczęściej w technice olejnej. Inspiruje ją portet, postać ludzka, a romantyczna natura skłania do podejmowania tematów związanych z pięknem natury, muzyki oraz tańca.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Służby (nie całkiem) specjalne – teatr A CO TAM? z Bobrowca

8 i 9 grudnia 2018 roku o godz. 16.00 i 19.00 odbędzie się spektakl pt. “Służby (nie całkiem) specjalne”. Sztuka według scenariusza Małgorzaty Raczkowskiej, członkini zespołu, opowie o losach rewolucyjnej technologii w rękach mało rozgarniętych agentów służb specjalnych. Zespół A CO TAM? postara się wciągnąć widzów w intrygę dotyczącą małego, ale potencjalnie niebezpiecznego urządzenia, nazywanego przez jednego z chroniących go agentów pieszczotliwie Guciem. Czym jest to technologiczne cacko? Kto i dlaczego na nie czyha? Dlaczego mundurowy śpiewa i z czego słynie księgowa Grażynka, można się będzie dowiedzieć podczas półtoragodzinnego spektaklu. Mundury, broń i zabawne teksty towarzyszą niemal każdej scenie, gdyż jak łatwo się domyślić, farsa utrzymana jest w klimatach militarnych. Widzowie będą mieli wiele okazji do śmiechu, gdyż “Służby (nie całkiem) specjalne” nie popiszą się szczególnym profesjonalizmem, co wywoła duże zamieszanie i komedię pomyłek. Miejsce: budynku OSP w Bobrowcu, ul. Mazowiecka 23. Serdecznie zapraszamy.

Służby (nie całkiem) specjalne – teatr A CO TAM? z Bobrowca

Sztuka przeznaczona jest raczej dla widzów dorosłych, aczkolwiek młodsi widzowie (13+), za zgodą rodziców, też będą wpuszczani. Rezerwacji miejsc na spektakle można dokonywać mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr tel. 790-552-662. Koszt biletu-cegiełki wynosi 15 zł. Wszystkie pozyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na organizację kolejnych przedstawień.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert zespołu AFEKT w Piasecznie

30 listopada 2018 roku w godz. 19.00-22.00 zapraszamy na koncert zespołu „AFEKT”. Wystąpią: Wokal: Jakub Rutkowski, Gitary: Kuba Chojnacki, Patryk Zwierzyński, Gitara basowa: Mateusz Grzybicki, Perkusja: Ignacy Zieliński. Miejsce: Kuźnia Rocka Piaseczno ul. 17 stycznia 4. Bilety w cenie 5 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy.

 Koncert zespołu AFEKT w Piasecznie

Afekt – zespół z Piaseczna. Poznali się w gimnazjum. Połączyło ich mocne rockowe brzmienie. W ostatnich dniach września wypuścili swoją EP-kę – „Rysy”, na którą złożyły się autorskie kawałki: „Nie jestem stąd”, „Podróż”, „Romeo i Julia” i „Bieg”. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)