Menu
A+ A A-

Wieczór autorski Tadeusza Knyziaka oraz Joanny Jakubik w Piasecznie

23 maja 2017 roku o godz. 18:00 odbędzie się wieczór autorski Tadeusza Knyziaka oraz Joanny Jakubik. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

WIECZÓR AUTORSKI TADEUSZA KNYZIAKA ORAZ JOANNY JAKUBIK W PIASECZNIE

Tadeusz Krzysztof Knyziak ps. art. ”Coobus” urodzony w 1948 r. w Warszawie. Wiersze zamieszcza pod pseudonimem artystycznym. Autor tomików wierszy „Chwile” i „Światłocienie” a także współautor licznych almanachów i antologii wydanych przez stowarzyszenia i portale literackie, jak również wydań pokonkursowych. Od kilku lat związany z Przyjaznym Portalem Literackim Ósme Piętro. W antologiach tego portalu można znaleźć także krótkie opowiadania autora. Zamieszcza wiersze w internetowych grupach poetyckich. Od 2014 roku pojawił się w konkursach poetyckich, znacząc swój udział licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Członek Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich, jak również grupy poetycko-muzycznej "Terra Poetica". W swojej poetyckiej twórczości preferuje lirykę i tradycyjne formy rymowane, nie stroni jednak od form bardziej współczesnych. Prowadzi blog archiwalny coby99.bloog.pl. (Jasne wrzosy).

Joanna Jakubik urodziła się w Warszawie, a obecnie mieszka z rodziną w miejscowości Złotokłos. Od 2010 r. jest członkiem Warszawskiego II Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Należy także do “Klubu Poszukiwaczy Słowa” przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. Pisze wiersze, w tym także dla dzieci, oraz opowiadania. W latach 2002-2005 ukazywały się cztery zestawy teczek edukacyjnych jej autorstwa pt. “Bawię się i Uczę". W 2007 r. Służewiecki Dom Kultury wydał antologię pt. „Poezja nad Dolinką", w której znalazły się wiersze autorki opatrzone notką Zbigniewa Jerzyny. W 2010 r. wydano cztery książeczki z wierszowanymi bajkami dla dzieci, z cyklu "Bajki z teatrzykiem". Autorka jest zapraszana do przedszkoli i bibliotek na spotkania z dziećmi. Wiersze i opowiadania Joanny Jakubik można znaleźć w antologiach wydanych przez Stowarzyszenie Autorów Polskich. W 2011 r. wydano antologie: “Bez ogródek" i "Inny smak czereśni", a w 2014 r. „Boso po ściernisku”. Opowiadanie autorki “Spacer z Cecylią” znalazło się w książce pokonkursowej pt. „Piaseczyńskie opowieści”, wydanej w 2013 r. przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno; Tekst autorki umieszczono w publikacji jubileuszowej Towarzystwa Przyjaciół Otwocka /2013 r./, a opowiadanie "Liliowe irysy" wyróżniono w XIII Mazowieckim Konkursie Małej formy Literackiej /2013 r./ Znalazło się ono także w „Kwartalniku Kulturalnym Sekrety Żaru” Autorka publikowała swoje teksty od 2005 r. na portalu literackim Fabrica Librorum, którego obecnie jest redaktorką i gdzie bierze udział w konkursach organizowanych przez portal również jako jurorka. W 2013 r. prowadziła konkurs „Rymowisko z palindromami Tadeusza Morawskiego”. Konkurs ten zaowocował tomikiem pt. „ I laba na Bali”. W 2014 r. pokłosiem konkursu „Limeryki z palindromami” stał się tomik pt. „I za kufrem Smerf u Kazi”. W obydwu wydaniach pokonkursowych zajmowała się także redakcją tekstów i przygotowaniem tomików do druku. Najnowszy tomik pt. „Makatka z jeleniem” zawiera wiersze pisane w latach 2005-2014. Niektóre z nich były już umieszczone w antologiach, ale spora ich część ukazała się drukiem po raz pierwszy.