Zakątek Kultury - uroczyste otwarcie strefy wypoczynkowej w Piasecznie

4 lipca 2018 roku o godz. 17.30 zapraszamy na otwarcie strefy wypoczynkowej zwanej Zakątkiem Kultury. Organizatorzy: Fundacja “Arka” im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie. Inwestycję budowy skweru przeprowadza Gmina Piaseczno. Miejsce: Zakątek Kultury skwer między Urzędem Gminy a Przystankiem Kultura przy ul. Kościuszki. Wstęp wolny.

ZAKĄTEK KULTURY - UROCZYSTE OTWARCIE STREFY WYPOCZYNKOWEJ W PIASECZNIE

W programie zaplanowano m.in.:
– spacer “Szlakiem Wilkonia” – spotkanie z Józefem Wilkoniem i Joszko Brodą,
– animacje dla dzieci,
– “Wieczorynka” – spektakl “Baron smog” Krakowskiego Biura Podróży.

Pomiędzy Przystankiem Kultura a Urzędem Miasta powstaje skwer, który służyć ma rekreacji, kameralnym wydarzeniom kulturalnym i zabawom na świeżym powietrzu. Dzięki zamontowaniu terenowych szachów fani tej gry będą mogli rozgrywać pojedynki używając dużych figur. Montowana mała scena z ekranem wykorzystywana będzie do organizacji spektakli dla dzieci i pokazów kinowych. Będzie tu można przysiąść w cieniu lip i klonów jesionolistnych, w otoczeniu pnączy na trejażach i krzewów takich jak wiśnia osobliwa, bukszpan, tawuła czy śnieguliczka. Na skwerze do dyspozycji mieszkańców będą siedziska ze stolikami, oraz gabionowe murki. Nie zabraknie także stojaków na rowery i elementów oświetlenia.

ZAKĄTEK KULTURY - UROCZYSTE OTWARCIE STREFY WYPOCZYNKOWEJ W PIASECZNIE
foto: Marcin Borkowski / Urząd Miasta i Gminy (ostatnie szlify budowlane w Zakątku Kultury)

– W ramach tworzonego szlaku Józefa Wilkonia postawimy na skwerze odlewy kolejnych rzeźb – mówi wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. Podczas otwarcia skweru 4 lipca będzie można spotkać się z panem Józefem Wilkoniem i usłyszeć jak powstają te niezwykłe dzieła. – Tego dnia Centrum Kultury przygotowało animacje dla dzieci oraz bajkę o „Baronie Smogu” – zachęca do pojawienia się na evencie wiceburmistrz.

UMiG Piaseczno