Menu
A+ A A-

6. Festiwal Piosenki Dołującej 2018

1 września 2018 roku zapraszamy na niepowtarzalny 6. już Festiwal Piosenki Dołującej, odbywający się w Uroczysku Zimne Doły w Żabieńcu. Pierwsza część tegorocznego Festiwalu Piosenki Dołującej będzie miała formę otwartego konkursu. Przewidywana godzina rozpoczęcia konkursu to 12.00.

FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ 2018

Osoby bądź zespoły zainteresowane wzięciem udziału w konkursie zachęcamy do przesłania nagrania demo i tekstów proponowanych piosenek w formacie mp3 dyktatorowi artystycznemu Festiwalu Stanisławowi Szczycińskiemu na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 sierpnia 2018. Następnie, do dnia 25 sierpnia 2018, każdy z zakwalifikowanych do konkursu uczestników dostanie mailowe potwierdzenie od dyktatora. Występ konkursowy każdego z uczestników to prezentacja dwóch piosenek, których łączny czas trwania nie może przekroczyć 8 minut, a akompaniament musi być wykonywany na żywo.

Proponowany repertuar musi spełniać kryteria zgodności z ideą Festiwalu. Piosenki wyłącznie w języku polskim powinny mieścić się w jednej z czterech kategorii:
1. Autorska piosenka dołująca – najlepiej z własnym tekstem i muzyką, lub co najmniej z własnym tekstem
2. Dowolna, mniej lub bardziej znana piosenka zaczerpnięta z bogatej literatury twórczości ponurej i dołującej
3. Sponurzona, dowolna wesoła piosenka
4. Dowolna wesoła piosenka opatrzona komentarzem wskazującym na przewrotność jej wesołości, czyli zmyślnym zdekonspirowaniem jej skrytego, dołującego działania na słuchaczy

Profesjonalne jury wyłoni laureatów konkursu, którzy wystąpią w części wieczornego koncertu festiwalowego poświęconej prezentacji najpiękniej dołujących konkursowych piosenek. Trzy główne nagrody fundowane są przez Urząd Gminy Piaseczno i Starostwo Powiatowe Piaseczno. Przewidziana jest również nagroda specjalna Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego i nagroda Nadleśnictwa Chojnów. https://www.facebook.com/events/239198403339649

6. FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ 2018

6. Festiwal Piosenki Dołującej program:
12.00–17.00 – przesłuchania konkursowe
17.00 – recital Piotra Woźniaka
18.00 – recital Joanny Lewandowskiej
19.00 – koncert laureatów
20.00 – recital Tadeusza Woźniaka.