Menu
A+ A A-

Kapela Timingeriu na skwerze Kisiela

W ostatnią sobotę sierpnia 25.08.2018 r. zapraszamy na skwer Kisiela na koncert folkowej kapeli TIMINGERIU. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla zespołu pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy.

KAPELA TIMINGERIU NA SKWERZE KISIELA

Początki grupy sięgają wyprawy muzycznej do Rumunii w 2009. Od tamtej pory zespół urósł o kolejnych amatorów muzycznych przygód, podróżując z instrumentami po całej Polsce i za granicą- stopem, na rowerach, barką czy samochodem. Zespół odnajduje się w niemal każdej sytuacji: na dużych scenach plenerowych, scenach kameralnych, a także w ramach spektakli teatralnych i cyrkowych, kabaretów i innych nietypowych wydarzeń kulturalnych. Występowali już między innymi na: Pannonica Folk Festival w Barcicach nad Popradem, Carnivalu Sztukmistrzów w Lublinie, Festiwalu Łódź Czterech Kultur w Łodzi, Festiwalu Busker Bus we Wrocławiu, we Wrocławskim Radio Ram czy na Schaubuden Sommer w Dreznie, Jarmarku Świątecznym w Poczdamie czy Berlinie.

Kapela Timingeriu to wszechstronni artyści związani zarówno ze sceną muzyki alternatywnej (Małe Instrumenty, Sutari), jazzowej ( Zakład Muzyki Jazzowej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu) jak i z teatrem ( Teatr Gardzienice, Teatr Pieśń Kozła). W skład zespołu wchodzą: Katarzyna Kapela Timingeriu - skrzypce, śpiew, Jacek Timingeriu - akordeon, śpiew, Ewa Timingeriu - klarnet, śpiew, Jakub Kurek – trąbka, Jędrzej Kuziela - instrumenty perkusyjne, Mikołaj Nowicki – kontrabas, Mateusz Rybicki - klarnet. W marcu 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Radio Rom.