Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

Czarownica z Piaseczna spektakl Teatru Łups

Centrum Kultury Piaseczno oraz aktorzy Teatru Łups! zapraszają na spektakl pt.: Czarownica z Piaseczna, na podstawie powieści Marii Ziółkowskiej, który będzie można obejrzeć 12 czerwca 2014 roku o godz. 20.00 w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Przedstawienie przygotowane zostało na podstawie powieści Marii Ziółkowskiej specjalnie na jubileusz 15-lecia Teatru ŁUPS!, który obchodzony był w roku 2013.

CZAROWNICA Z PIASECZNA SPEKTAKL TEATRU ŁUPS

Powieść Marii Ziółkowskiej Czarownica z Piaseczna jest osnuta wokół historycznych zdarzeń z XVIII wieku. Król August III przyjeżdża do Piaseczna na polowanie i potwierdza prawa miejskie, a pewna dziewczyna zostaje pomówiona o czary. Historia miasta splata się z historią „dziewczyny od krów”. Historia scenariusza także ginie w „pomroce dziejów”. Zalążek prawdopodobnie powstał w związku z jubileuszem piaseczyńskiego Liceum Ogólnokształcącego, potem został zmodyfikowany jeszcze dwukrotnie, aby w 2013 roku przybrać formę obecną. Spektakl opowiada o czarownicach-nie czarownicach, zabobonach, przyjaźni i miłości. Scenariusz, reżyseria, kostiumy Ewa Kłujszo. Ruch sceniczny Marcin Masztalerz. Muzyka Tomasz Kłujszo. Oprawa muzyczna Ziemowit Kłujszo, Mikołaj Derentowicz.