Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym

30 i 31 sierpnia 2014 roku po raz siódmy mamy niepowtarzalną możliwość udziału w kulturalno-edukacyjnym wydarzeniu, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego. W prywatnych ogrodach odbywają się kameralne spotkania ze sztuką, a wszystko to w przyjaznej atmosferze integrującej uczestników "Otwartych Ogrodów". W programie wydarzenia zawsze są spacery po Zalesiu Dolnym. - Czasem są to piesze wycieczki, a czasem rowerowe, cieszą się one dużym powodzeniem. Pokazujemy ciekawe miejsca, architekturę, mówimy o ich historii. Często ludzie nie mają pojęcia, co działo się w konkretnych budynkach, dlatego chętnie o tym mówimy. Są wystawy, koncerty, warsztaty. Podczas Festiwalu najciekawsze jest to, że zamknięte, prywatne posesje otwierają się na zwiedzających, na artystów i widzów. To integruje lokalną społeczność - powiedziała w wywiadzie z Agnieszką Deją wiceprzewodnicząca rady TPZD Mira Walczykowska. Patronat nad Festiwalem objął m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

PROGRAM VII EDYCJI FESTIWALU OTWARTE OGRODY ZALESIE DOLNE 2014
SOBOTA 30 SIERPNIA
11.00 – 13.30 Wycieczka rowerowa ze „Spacerownikiem” po Adamowie-Zalesiu i Górkach Szymona. Oprowadzanie: Mira Walczykowska – historyk sztuki i Andrzej Olędzki – artysta plastyk. Zbiórka przed stacyjką kolejki wąskotorowej o 10.50. OGRÓD BAJKOWYCH SKARBÓW – ul. Jałowcowa 17 14.00 – 17.00 W ogrodzie Anny Darskiej Wystawa grafiki komputerowej i malarstwa Carlosa Castañón. Promocja publikacji o Zalesiu Dolnym. Dla najmłodszych Ogród Bajkowych Skarbów. W programie:
- Bajkopodróże – opowiadanie bajek z różnych części świata
- Budowanie Wyspy Skarbów
- Czekoladowisko
- Pokaz Magicznego Okienka Opowieści
- Zabawy kreatywne z papierem
- Poszukiwanie Skarbów
Prowadzenie Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
MODA I SPORT – al. Brzóz 9 15.30 – 18.30 W ogrodzie Joanny Kowalskiej-Nowak wystawa fotografii z archiwum rodzinnego: sportowa pasja Janusza Krajewskiego, mistrza Polski w łucznictwie w latach 1925 –1938. Łucznictwo – sport dla każdego. Zapraszamy na pokaz i prelekcję trenera KS "Drukarz" Pawła Solnickiego.

NIEDZIELA 31 SIERPNIA
OGRÓD CERAMIKI ARTYSTYCZNEJ – ul. Sosnowa 16 12.00 – 15.00 Wystawa designu Joanny Bylickiej. Artystka specjalizuje się ceramice użytkowej, projektuje unikatowe meble i dodatki wnętrzarskie wykorzystując ceramikę jako walor dekoracyjny. Projektuje meble z tkaniny a także modę. Artystka poprowadzi bezpłatne warsztaty ceramiczne. KOLONIA ARTYSTYCZNA – willa „Jastrzębiec” ul. Dębowa 3 (od al. Kasztanów) 16.00 Część oficjalna festiwalu. Koncert duetu akordeonistów. Najwybitniejsi akordeoniści młodego pokolenia w Polsce Michał Gajda i Konrad Mikołajczyk zagrają koncert składający się utworów muzyki poważnej, improwizacjach muzyki współczesnej i ludowej. Wystawa plenerowa fotografii Bogdana Sarwińskiego „Fangormagoria”. Promocja publikacji o Zalesiu Dolnym.