Menu
A+ A A-

To tylko ślady - wiersze Jan Krzysztof Piasecki, fotografie Wiktor Nowotka

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Janem Krzysztofem Piaseckim i wystawę fotografii Wiktora Nowotki. Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2015 roku o godzinie 16:30. Miejsce: Kolonia artystyczna Dębowa 3, Piaseczno.

To tylko ślady - wiersze Jan Krzysztof Piasecki, fotografie Wiktor Nowotka

Jan Krzysztof Piasecki, poeta i pisarz, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, będzie gościem najbliższego spotkania w Kolonii Artystycznej. Urodzony w Szczecinie tam spędził szczęśliwe dzieciństwo po czym rozpoczął podróż na wschód, by przez Warszawę, gdzie spędził większość życia, dotrzeć i osiąść w … Zalesiu na Podlasiu na Wzgórzach Sokólskich. Mieszka tam od siedmiu lat. Owocem tego pobytu jest tom wierszy „To tylko ślady”, który autor zaprezentuje na spotkaniu w Kolonii Artystycznej. Jak pisze recenzent na ostatniej stronie tomiku, jest to „świadectwo silnych doznań bohatera lirycznego w jego codziennym obcowaniu z ludźmi i przyrodą Wzgórz Sokólskich, poetycka kronika wrastania w ten świat i tę społeczność”. Jan Krzysztof Piasecki wydał poprzednio trzy tomy wierszy (Z dala od was, Wiersze wybrane, Niepostrzeżenie się gaśnie) oraz tom prozy (Pierwsza wiosenna i inne opowiadania). Kilkanaście wierszy z tomu „To tylko ślady” było czytanych w 2014 roku w Polskim Radio w Programie Drugim.

Wiktor T. Nowotka - artysta fotografik, członek rzeczywisty ZPAF od 1992r. Od 1998r. pracuje i mieszka w Zalesiu Dolnym.