Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

5. Festiwal Piosenki Dołującej w Uroczysku Zimne Doły Zalesie Górne

5 września 2015 roku zapraszamy na kolejny Festiwal Piosenki Dołującej w Zalesiu Górnym, który poprowadzi Andrzej Poniedzielski. Gwiazdą wieczoru będzie Mariusz Lubomski z zespołem.

5. FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ W UROCZYSKU ZIMNE DOŁY ZALESIE GÓRNE

„Smutek - to radość inaczej” - oto motto Festiwalu Piosenki Dołującej stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego wraz z Nadleśnictwem Chojnów i Centrum Kultury w Piasecznie kończą właśnie przygotowania do realizacji trzeciej edycji tego niezwykłego festiwalu. - Korzystając z niezwykłych walorów przyrodniczych i prowokującej nazwy Zimne Doły, realizujemy po raz trzeci wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki, które tradycyjnie nawiązuje do przypisywanego nam malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na „świat wokół nas” - informuje Ewa Kozłowska, prezes SPZG. Sama idea festiwalu i jej konsekwentna realizacja pokazuje, że organizatorzy dysponują potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. W poprzednich edycjach udział brali znani muzycy: Kuba Sienkiewicz, Mirosław Czyżykiewicz i artyści reprezentujący środowiska lokalne, Ania Sarosiak, Sławek Kosiński, Piąty Dzień czy Niebieski Klucz.

W tym roku pierwszą część wydarzenia stanowić będzie konkurs zaplanowany w godz. 16.00 - 18.00, który poprowadzi tradycyjnie Andrzej Poniedzielski - ideolog ponurości, uważający, że „nazwa Sopot blednie przy naszym niebanalnym wydarzeniu”. Nagrody dla zwycięzców konkursu fundowane są przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Drugą część festiwalu rozpocznie o godz. 18.30 recital Andrzeja Poniedzielskiego, o godz. 19.00 zagra Słodki Całus od Buby w osobach Krzysztofa Jurkiewicza i Jacka Jakubowskiego z towarzyszeniem Zespołu Festiwalowego. Występ Transgrajpolu wystartuje o godz. 19.40, a o 20.30 sceną i duszami uczestników zawładnie Mariusz Lubomski z zespołem.

Wszystkich fanów piosenki ponurej, dołującej i depresyjnej zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu na stronie www.facebook.com/festiwalpiosenkidolujacej. Stroną muzyczną festiwalu opiekuje się znany muzyk Stanisław Szczyciński. Dojazd na Zimne Doły w Chojnowskim Parku Krajobrazowym (GPS: N 52.04222°, E 21.03927°) możliwy Gościńcem Wareckim.