Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

A+ A A-

Ferie zimowe Podróże przez lądy i oceany - spędź ferie w Muzeum Regionalnym w Piasecznie

Zachęcamy do skorzystania z oferty Muzeum Regionalnego w Piasecznie na spędzenie ferii zimowych pn.: Podróże przez lądy i oceany - poznajemy największy kontynent na Ziemi. Zajęcia warsztatowe dla dzieci (6-12 lat). Termin zajęć: 9 -12.02 (wtorek - piątek), w godz. 11- 14. Miejsce: Muzeum Regionalne w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 10. Podczas każdego spotkania na dzieci czekać będą miłe niespodzianki.

FERIE ZIMOWE PODRÓŻE PRZEZ LĄDY I OCEANY - FERIE W MUZEUM REGIONALNYM W PIASECZNIE

Ferie zimowe w Muzeum Regionalnym Piaseczno:
I DZIEŃ (9.02) - "Państwo Środka" (Chiny).

Azjatycką wyprawę rozpoczniemy podróżą do Chin; dowiemy się, ile kilometrów liczy najsłynniejszy mur świata, co to była armia terakotowa, spróbujemy jedzenia pałeczkami, nauczymy się pisać po chińsku (kaligrafia chińska). Przygotujemy się do świętowania Chińskiego Nowego Roku - wykonamy świąteczne dekoracje, „koperty szczęścia”, skosztujemy ciasteczek z wróżbą.
(8 lutego – w chińskim kalendarzu rozpoczyna się Rok Małpy - świętowanie trwa aż 14 dni);
II DZIEŃ (10.02) - "Kraj wielu gatunków ryżu" (Wietnam)
Z Chin udamy się do Wietnamu; dowiemy się, jak przebiega świętowanie Nowego Roku w Wietnamie (święto TET), zaparzymy herbatę po wietnamsku, wykonamy herbaciane obrazki, ozdobimy filiżanki do herbaty.
III DZIEŃ (11.02) - "Kraj Kwitnącej Wiśni" (Japonia)
Kontynuując świąteczne podróże po krajach Azji udamy się do Japonii; dowiemy się, jakie święta poświęcone są dzieciom (Hinamatsuri - Dzień Dziewczynek i jego chłopięcy odpowiednik Tango no sekku (święto Chłopców). Nauczymy się kilku słów po japońsku, wykonamy papierowe laleczki kokeshi.
IV DZIEŃ (12.02) - "Malownicze Indie" (Indie)
Podczas ostatniej podróży do Azji udamy się do Indii, na współczesną indyjską ulicę; przyjrzymy się życiu mieszkańców, zobaczymy, co nas w Indiach zaskoczy; poznamy tańce indyjskie, ozdobimy figurkę słonia, zaprojektujemy własne bindi.