Menu
A+ A A-

Festiwal Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym 2016

Szanowni Państwo, Już po raz dziewiąty będziemy mieli przyjemność zaprosić Państwa na Festiwal „Otwarte Ogrody” do Zalesia Dolnego. W ciągu kolejnych ośmiu lat festiwal zdobył szerokie uznanie i wiele osób z utęsknieniem osób czeka na jego kolejną edycję. Warsztaty, koncerty, ogrody artystyczne czy spotkanie z historią Zalesia pokazały niezbicie, że niepowtarzalny, wyjątkowy klimat miejscowości tworzą głównie jego mieszkańcy.

FESTIWAL OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM 2016

Zapraszamy więc po raz kolejny na spotkanie w ogrodach, otwartych specjalnie dla Państwa, gdzie odbędą się spotkania z ciekawymi ludźmi, artystami, z historią i zabytkami Zalesia. „Otwarte Ogrody” w Zalesiu Dolnym mają charakter kameralnych imprez urządzanych najczęściej na prywatnych posesjach. W związku z 25. rocznicą reaktywowania Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego postanowiliśmy część programu poświęcić historii naszego stowarzyszenia, a koncert w wykonaniu Gold Brass Trio będzie doskonałym akcentem towarzyszącym obchodom naszego święta. W programie festiwalu przygotowaliśmy także warsztaty z mistrzem Willkoniem, wspomnienia o rodzinie kardynała Wyszyńskiego w Zalesiu, wystawy i spotkania z interesującymi ludźmi w ogrodzie Kolonii Artystycznej. Zapraszamy do Zalesia.

Mira Walczykowska - Koordynator festiwalu

FESTIWAL OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM 2016

Program IX Festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym:

SOBOTA 27 SIERPNIA 2016 r.
11.00 – 13.00

Prymas Stefan Wyszyński w Zalesiu ul. Modrzewiowa 19
wspomnienia o rodzinie Prymasa, Jego siostrach Julii i Stanisławie zamieszkujących w Zalesiu. Wystawa pamiątkowych fotografii.
12.30 – 15.00
W tajemniczym ogrodzie Józefa Wilkonia - ul. Kopernika 27
Warsztaty ilustratorskie z Mistrzem Wilkoniem.
Zainteresowani proszeni są o przyniesienie własnych farb, pędzli lub kredek.
16.00 - 18.00
W ogrodzie artystycznym u Manuli Kalickiej – ul. Traugutta 5
Koncert na 25-lecie TPZD. Trio dęte blaszane - GOLD BRASS TRIO w specjalnie przygotowanym programie od muzyki klasycznej do rozrywkowej. Usłyszymy m.in. utwory Vivaldiego, Griega, Rachmaninova, Meiera,Telemana i innych kompozytorów. Artyści współpracują z największymi polskimi orkiestrami. Koncertują w Polsce i za granicą.
Wystawa malarstwa artystów - członków Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego.

FESTIWAL OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM 2016

NIEDZIELA 28 SIERPNIA 2016 r.
10.30 - 17.00

Ogród i galeria sztuki - Kolonia Artystyczna ul. Dębowa 3
Wystawa zbiorowa malarstwa w galerii Kolonii Artystycznej.
W ogrodzie wystawa street art’owych rzeźb Rob Roya. Prace te były pokazywane za granicą jako Ghost Skulpture.
10.30 – 12.00
Jak długo i zdrowo żyć? Zapraszamy na spotkanie z Qigong.
Qigong to starochińskie ćwiczenia fizyczne połączone z medytacją oraz technikami oddychania. Systematyczne ćwiczenie daje trwałą poprawę zdrowia, wzmacnia pamięć i koncentrację, poprawia kondycję fizyczną, spowalnia proces starzenia się, zapewnia odprężenie i wewnętrzny spokój, obniża poziom stresu. Prowadzenie - Katarzyna Ciołkowska, dyplomowana instruktorka qigong.
12.00 – 14.00
Spotkanie z Michałem Olszańskim – promocja jego książek.
Michał Olszański, dziennikarz, pracuje w III Programie Polskiego Radia. Prowadzi audycje sportowe („Trzecia strona medalu”) oraz piątkową "Godzinę prawdy". Współpracuje też z TVP2, gdzie jest gospodarzem „Magazynu Ekspres Reporterów” i prowadzi poranny program „Pytanie na śniadanie”.
13.00 – 15.00
Spotkanie z Beatą Zawadzką, dyplomowanym refleksologiem.
Refleksologia - forma leczniczego masażu stóp znana już w starożytnych Chinach i Egipcie. Polega na uciskaniu określonych punktów na stopach. Stymulacja tych punktów uaktywnia proces samoleczenia. Z refleksologią wiąże się dietetyka chińska, która wspomaga proces zdrowienia. Spotkanie powiązane więc będzie z poczęstunkiem przygotowanym zgodnie z kuchnią Pięciu Przemian.
15.00 - 17.00
Warsztaty z pierwszym w Polsce Coachem Designu Maciejką Peszyńską-Drews.
Design Coach – projektant wnętrz z 20-letnim doświadczeniem i certyfikowany coach, prekursor nowej formuły pracy nad wnętrzem. Pomaga odkryć spójność między Twoją prawdziwą naturą, a miejscem gdzie mieszkasz. Czy Twoje wnętrze to naprawdę Twój dom? W trakcie warsztatów dowiemy się m.in. jak dobierać kolory we wnętrzach.

W trakcie wydarzeń festiwalowych promocja publikacji TPZD. Link do wydarzenia na facebooku www.facebook.com/events/1802762039953165/ Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Zapraszamy na Festiwal Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym.