Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Kabanos + Ostrov koncert w Domu Kultury Piaseczno

23 września 2016 roku w godzinach 19:00 - 22:00 odbędzie się koncert zespołów Kabanos i Ostrov. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety w cenie 25 zł. Bilety dostępne: Wesołe Baloniki ul. Derdowskiego 36, Piaseczno (poniedziałek-piątek - 9-17).

KABANOS + OSTROV KONCERT W DOMU KULTURY PIASECZNO

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka, który nie potrafił ani śpiewać, ani grać, ale miał głowę pełną pomysłów. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo, dla suchej, cienkiej, pomarszczonej kiełbasy bariery nie istnieją, ich niesamowity progres jest ewenementem na skalę światową. Zyskali sobie tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytom i coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Ich rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku otrzymali z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”.

Piąta płyta Kabanosa, „Balonowy Album” to esencja cienkiej kiełbasy na jednym krążku. Następca „Dramatu Współczesnego” to bardziej powrót do klimatów „Flaków” i „Kiełbi” aniżeli kontynuacja mrocznego i progresywnego mięsa. Wśród gości na płycie pojawił się Piotr „Makak” Szarłacki, osobistość z Antyradia, związana z Kabanosem od roku 2000 dzięki Radiostacji, a także Zacier, artysta, który z zespołem koncertował na pierwszej wielkiej trasie „Wódka i Zakąska Tour 2010”. Zenek zaczął pisać płytę po występie grupy na 20 Przystanku Woodstock, gdzie Kabanos zagrał niemal 3-godzinny koncert w Pokojowej Wiosce Kryszny. Utwór „Mamo, jest mi tu dobrze” nawiązuje do przeżyć związanych z tym festiwalem. Album był aranżowany w ciężkich, dramatycznych warunkach, gdzie cały zespół pracował w pocie czoła w tygodniu, między licznymi koncertami promującymi „Dramat Współczesny”. Na płycie znajdziecie bardzo szczere i bardzo osobiste teksty Zenka, podane w tradycyjnej flakowo-kiełbiowo-luźnej konwencji.

KABANOS + OSTROV KONCERT W DOMU KULTURY PIASECZNO

Ostrov - zespół istnieje od roku 2014. Gramy w języku polskim i Białoruskim z uwagi na miejsce urodzenia i dbałość o tradycję. Muzyka to hard- rock z domieszką metalu i punka. Głównym założeniem Ostrova jest dawanie radości podczas koncertów, ocierając się o szorstkie przestrzenie zagubionych w transie codzienności dusz. Zawsze gotowi! Zawsze Ostro- v Skład zespołu Ostrov: Andrzej Popławski - vocal, gitara, Błażej Kasprzak - bas, ARGON - perkusja, Rafał Mikiewicz - gitara, Łukasz Andruszkiewicz - gitara.