Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Podróż po torach życia wydarzenie teatralne gimnazjalistów z Piaseczna i Zalesia Górnego

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu teatralnym przygotowanym przez grupę gimnazjalistów z Piaseczna i Zalesia Górnego. Wydarzenie teatralne odbędzie się 27 października 2016 roku o godzinie 19.00. Miejsce: Teren Kolei Wąskotorowej w Piasecznie przy ul. Sienkiewicza 14, Piaseczno. Wstęp wolny! "Nie czekaj na swoją kolej, stawiaj tory" – tak radzi Kolejarz, jeden z bohaterów spektaklu, Nastolatkowi, który się "wykoleił". Zapraszamy!

PODRÓŻ PO TORACH ŻYCIA WYDARZENIE TEATRALNE GIMNAZJALISTÓW Z PIASECZNA I ZALESIA GÓRNEGO

PO TORACH ŻYCIA - to projekt edukacji kulturalnej, dofinansowany z programu Razem dla kultury - Inicjatywy lokalne, realizowanego przez Fundacje Bonum et Sapientia i Centrum Kultury w Piasecznie w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016. Skierowany do gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 im Jana Pawła II w Piasecznie i Gimnazjum w Zalesiu Górnym. Składał się z dwumiesięcznych warsztatów dramowo-teatralnych, prowadzonych przez instruktorki: Monikę Wyrzykowską i Małgorzatę Fąfrowicz-Szamocką, sprzyjających integracji i zaangażowaniu uczestników. W trakcie zajęć dzielili się oni swoimi pomysłami, odczuciami, wykorzystując swoje zdolności, a niekiedy dopiero je odkrywając. Efektem zajęć było stworzenie wydarzenia teatralnego - spektaklu na terenie Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej.

PO TORACH ŻYCIA od innych projektów teatralnych odróżnia sposób pracy - metoda Teatru ze Społecznością. Co to takiego? To metoda pracy skierowana do konkretnej społeczności, w tym wypadku do młodzieży (13-16 lat). Na każdym etapie projektu najważniejsze jest zaangażowanie uczestników, ponieważ spektakl, powstaje przy wykorzystaniu ich naturalnych talentów. To oni są dramaturgami i aktorami, scenografami i muzykami, a prowadzący zajęcia jedynie pomagają, nadając spektaklowi ostateczną formę. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie opowieści pracowników i pasjonatów wąskotorowej kolejki w Piasecznie, ale też znalazły się w nim refleksje na temat drogi życia młodych uczestników projektu. Wydaje się, że każdy z nich wniósł do niego część siebie, swojej historii, która w ten sposób będzie mogła zacząć żyć własnym życiem.

PODRÓŻ PO TORACH ŻYCIA WYDARZENIE TEATRALNE GIMNAZJALISTÓW Z PIASECZNA I ZALESIA GÓRNEGO

Oprawą muzyczną zajął się Michał Kisielewski KOLOROFONIA, plastyczną - Wiesław Szamocki, kostiumy i charakteryzacja Patrycja Tokaj, kamera Franciszek Szamocki, obsługą techniczną kierował Paweł Górski z Centrum Kultury w Piasecznie, a video przygotował Kasper Szamocki. Specjalne podziękowania należa się pracownikom i członkom Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. Bez ich wsparcia, zangażowania i pomocy ten projekt, nie mógłby być zrealizowany. https://www.facebook.com/potorachzycia