Menu
A+ A A-

Relacja z zawodów Garmin Iron Triathlon w Piasecznie 2018

W miniony weekend w Piasecznie zawodnicy rywalizowali podczas piątego etapu największego i najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce, jakim jest Garmin Iron Triathlon. Zawody w Piasecznie odbyły się po raz piąty i kolejny raz przyciągnęły setki zawodników! Tegoroczna impreza podzielona została na dwa dni: w sobotę (14 lipca) wystartowali triathloniści na dystansie 1/8 IM, a w niedzielę (15 lipca) na dystansie 1/4 IM. Oprócz startów indywidualnych odbyły się również starty firmowych sztafet w ramach Triathlonowego Ekidenu.

ZDJĘCIE Z ZAWODÓW GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE 2018

Zawody zlokalizowane były na „Górkach Szymona”, popularnym wśród mieszkańców Piaseczna miejscu wypoczynku. W połączonych zbiornikach na terenie rezerwatu wydmowego odbył się etap pływacki zawodów. Strefa zmian umiejscowiona była na Al. Brzóz, natomiast trasa kolarska biegła w stronę Jaroszowej Woli, przez miejscowości: Jazgarzew, Łbiska, Pęchery i Piskórka. Trasa biegowa prowadziła wokół rezerwatu, dzięki czemu kibice mogli w kilku miejscach dopingować swoich faworytów.

Sobotni start dystansu 1/8 IM: 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu, podzielony został na dwie fale. Szybsi zawodnicy wystartowali o godzinie 9:00. Piętnaście minut później swoją rywalizację rozpoczęli triathloniści z drugiej fali.

ZDJĘCIE Z ZAWODÓW GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE 2018

Jako pierwsi z wody wyszli niemal jednocześnie Szymon Dzik (ORKA Iława) oraz Maksymilian Świderski (Trinergy), którzy również jako pierwsi opuścili strefę zmian. Na etapie kolarskim na prowadzenie wyszedł Karol Kozak z ETT Elbląg Triathlon Team, który do końca zawodów już go nie oddał. Kozak pojechał mocno, uzyskując najlepszy czas na rowerze. Na metę wbiegł jako pierwszy z czasem 01:04:19. Zaledwie 4 sekundy starty miał Jan Popławski (NeON Team), drugi na mecie. Jego czas to 01:04:23. Trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Wojtynie z 12tri.pl (czas: 01:04:58).

Najszybszą kobietą na 1/8 IM była Marta Maksymiuk z ETT Elbląg Triathlon Team, która na metę wbiegła z czasem 01:14:02. Martę goniła Emilia Domańska (Kuźnia Triathlonu), która ostatecznie z czasem 01:14:57 zajęła drugie miejsce. Trzecia na mecie zameldowała się Wioleta Jarocka z Tri Level, której czas to 01:15:56.

ZDJĘCIE Z ZAWODÓW GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE 2018

Pływanie było w małym zbiorniki i było dość ciasno, czego wszyscy się spodziewaliśmy. Rower super. Pomimo deszczu bardzo mi się podobała trasa kolarska. Bieg był już uzupełnieniem wszystkiego. – powiedziała Marta Maksymiuk, najszybsza kobieta na dystansie 1/8 IM.

W rywalizacji sztafet najlepszą drużyną na 1/8 IM był team w składzie Jakub Jaroszewski, Michał Stefański oraz Dariusz Wieczorek, którzy trasę pokonali w czasie 01:10:58. Drugie miejsce wśród sztafet przypadło drużynie Fall IntoSwimrun / SmashingPąpkins / KS Mako, którą reprezentowali Michał Stajniak,Katarzyna Bogdańska i Dawid Zając (czas: 01:14:04). Trzecie miejsce na podium, z czasem 01:14:49, zajęli Jarosław Chrabałowski, Krzysztof Piotrowicz oraz Julia Chajzer.

W sobotę miała miejsce także impreza towarzysząca, czyli Garmin Kids – biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi wystartowali na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

ZDJĘCIE Z ZAWODÓW GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE 2018

Zawodnicy, którzy startowali w niedzielę na dystansie 1/4 IM do pokonania mieli 0,9 km pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Na linii startu stawiło się ponad 400 zawodniczek i zawodników. Tutaj od samego początku prowadził Tomasz Brembor z GVT BMC AZS-AWF Katowice, który jako pierwszy wyszedł z wody. Na trasie kolarskiej próbował go dogonić Tomasz Szala (Profi Team skleprowerowy.pl), który najszybciej pokonał ten odcinek. Brembor jako pierwszy wybiegł na trasę biegową i jako pierwszy, z czasem 01:58:04, wbiegł na metę. Szala ostatecznie miał do niego ponad 2 minuty straty. Jego czas na mecie to 02:00:13. Trzecie miejsce uzyskał Sergiusz Sobczyk (Trinergy Team, 02:01:21).

Na pływaniu jak zawsze chciałem zrobić jak największą przewagę. W związku z tym, że po Stężycy miałem tydzień odpoczynku, rower musiałem pojechać bardzo asekuracyjnie, żeby zostawić sobie siłę na bieganie i dlatego cały czas musiałem się hamować. Tomek Szala mnie dojechał i praktycznie razem wjechaliśmy do strefy zmian. A na biegu pobiegłem swoje. – powiedział Tomasz Brembor, zwycięzca na dystansie 1/4 IM.

Najszybszą kobietą była Aleksandra Rudzińska z Profi Team na metę wbiegła z czasem 02:15:41. Na etapie biegowym próbowała ją dogonić Aleksandra Jędrzejewska (GVT BMC AZS-AWF Katowice), która ostatecznie na mecie zameldowała się jako druga, z czasem 02:16:20. Trzecia na metę wbiegła Aleksandra Góralska z Labosport Team. Jej czas to 02:22:44.

ZDJĘCIE Z ZAWODÓW GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE 2018

Najlepszą sztafetą na dystansie 1/4 IM była sztafeta Decathlon Team w składzie Rafał Gębara, Wojtek Wiktor, Dominik Bogdanowicz. Ich czas to 02:03:14. Drugie miejsce w Triathlonowym Ekidenie zdobyła Drużyna Ognia, w której skład weszli Paweł Borusiński, Paweł Neścioruk i Adam Janczewski (02:09:20). Trzecie miejsce z czasem 02:18:21 przypadło drużynie LireneBike& Run 1 w składzie Tomasz Rębiś, Ewa Głowacka oraz Ireneusz Sudnik.

Kolejna edycja cyklu Garmin Iron Triathlon odbędzie się 12 sierpnia w Gołdapi, gdzie na zawodników czekają aż trzy dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Wielki finał cyklu będzie miał miejsce w Augustowie 25 sierpnia. Nadal można się zapisywać na obie imprezy, aby to uczynić należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów www.irontriathlon.pl

LABOSPORT Polska

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wycieczka rowerowa z przeprawą promem i postojem nad rzeką Świder - Chodź na rower

Zapraszamy Was na kolejną wycieczkę rowerową z cyklu "Chodź na rower". W najbliższą niedzielę 15 lipca 2018 roku o godz. 10.00 zainteresowane osoby wybiorą się na drugą stronę Wisły. Będzie to wycieczka rowerowa z przeprawą promem i postojem nad rzeką Świder.

WYCIECZKA Z PRZEPRAWĄ PROMEM I POSTOJEM NAD RZEKĄ ŚWIDER - CHODŹ NA ROWER

Trasa do pokonania to około 80 km. Tempo jazdy, będzie trochę szybsze niż na wcześniejszych wycieczkach, około 20 km/h. Spokojnie! Nie będzie to wyścig na czas. W związku z długością trasy i ograniczeniami czasowymi, na tej wycieczce nie przewidujemy dłuższej przerwy na ognisko, jak to zawsze bywało. Będzie za to regeneracyjny półgodziny postój. Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu (kanapek) oraz słodkości z dużą ilością kalorii. Będziemy przeprawiać się promem w Gassach i opłaty związane z tym, każdy rowerzysta pokrywa indywidualnie.

Link z planowaną trasą przejazdu https://www.gpsies.com/map.do?fileId=yqvixuxeoveeywhm

Jeżeli w niedzielę będzie padać, przełożymy wycieczkę na inny termin (w sierpniu). To jest za długa trasa żeby jechać w deszczu, chodź znamy takich, których nic nie zatrzyma.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Garmin Iron Triathlon w najbliższy weekend w Piasecznie 2018

Zmiana terminu zawodów w Piasecznie z tradycyjnego, majowego na lipcowy była dla wszystkich startujących w cyklu od lat nie lada zaskoczeniem. Jednak przeniesienie terminu imprezy i jej rozłożenie na dwa dni spowodowało zwiększenie limitów, a tym samym jeszcze większa liczba chcących wystartować w tych popularnych zawodach będzie miała okazję ścigać się pod Warszawą już 14 i 15 lipca 2018 roku. Na listach startowych widnieją nazwiska blisko 1000 zawodników!

GARMIN IRON TRIATHLON W NAJBLIŻSZY WEEKEND W PIASECZNIE 2018

Piaseczno będzie już piątym etapem tegorocznej edycji cyklu Garmin Iron Triathlon. W sobotę 14 lipca triathloniści rywalizować będą na dystansie 1/8 IM (0,475 km pływania – 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu) indywidualnie oraz w sztafetach, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. W niedzielę 15 lipca odbędzie się wyścig na popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km, indywidualnie i w sztafetach). Frekwencja w Piasecznie zawsze dopisuje, dzięki czemu zgromadzeni kibice mają doskonałą okazję do śledzenia zaciętej sportowej rywalizacji. Listy startowe nie zostały jeszcze zamknięte i to już ostatni moment, aby zapisać się na zawody.

GARMIN IRON TRIATHLON W NAJBLIŻSZY WEEKEND W PIASECZNIE 2018

W tym roku w ramach Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018 zostanie przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja pod nazwą „TriathlonowyEkiden – firmowa sztafeta”. Do udziału w tych zmaganiach zgłosiło się kilkadziesiąt drużyn z całej Polski. Jak co roku organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych i kolejny raz imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe – Garmin Kids. Dzieci będą miały możliwość startu w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

GARMIN IRON TRIATHLON W NAJBLIŻSZY WEEKEND W PIASECZNIE 2018

Trasa zawodów nie zmieni się w stosunku do roku ubiegłego. Triathlon w Piasecznie odbędzie się tradycyjnie na „Górkach Szymona”, popularnym miejscu wypoczynku wśród mieszkańców. W połączonych zbiornikach na terenie tego rezerwatuwydmowego odbędzieetap pływacki zawodów. Strefa zmian, podobnie jak w sezonie 2017, zostanie zlokalizowana na Al. Brzóz, natomiasttrasa kolarska poprowadzona będzie w stronę Jaroszowej Woli, przez miejscowości: Jazgarzew, Łbiska, Pęchery iPiskórka. Trasa biegowa prowadzić będzie wokół rezerwatu, a zgromadzeni na ulicach pobliskiego osiedla kibice będą mogli obserwować niezwykle widowiskowe zawody. Na „Górkach Szymona” zlokalizowane będzie biuro zawodów oraz strefa EXPO, w której swoje produkty i usługi prezentować będą Sponsorzy i Partnerzy tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Najmłodsi będą mogli bawić się w specjalnej strefie rodzinnej przygotowanej przez firmę Beko.

GARMIN IRON TRIATHLON W NAJBLIŻSZY WEEKEND W PIASECZNIE 2018

Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Więcej informacji znajdziecie na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/

GARMIN IRON TRIATHLON W NAJBLIŻSZY WEEKEND W PIASECZNIE 2018

Mieszkańcy Piaseczna, a także okolicznych miejscowości: Jazgarzew, Łbiska, Pęchery, Piskórka i Jaroszowa Wola, muszą przygotować się nie tylko na sportowe emocje, ale także na okresowe utrudnienia w ruchu drogowym. Szczegóły poniżej:

Informujemy, że w dniu 14 lipca (sobota) w godz. 08:30-10:30, a także w dniu 15 lipca (niedziela) w godzinach 08:30-12:00 zostanie całkowicie wstrzymany ruch na następujących ulicach: al. Brzóz, Osikowa, Wilanowska, Jeziorki, Piękna, Sosnowa, Parkowa, Dworska, Źródlana i Główna, a także na trasie ul. Szkolna (Jazgarzew), ul. Bolesława Chrobrego (Łbiska), Pęchery, Piskórka, Jaroszowa Wola. W trakcie trwania zawodów prosimy o kierowanie się wyznaczonymi przez organizatorów objazdami oraz o postępowanie zgodnie z poleceniami służb zabezpieczających trasę. Kierowców poruszających się w kierunku Piaseczna od strony Prażmowa prosimy o kierowanie się objazdem przez miejscowości Łoś, Runów i Gołki. Kierowców poruszających się w kierunku Piaseczna od strony Zalesia Górnego prosimy o kierowanie się objazdem przez miejscowości Jesówka i Żabieniec. Szczegółowa mapa przebiegu tras wszystkich konkurencji znajduje się na stronie organizatora - http://irontriathlon.pl/triathlon-piaseczno/trasa/ Bardzo prosimy również o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie. Ruchem kierować będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji oraz służby organizatora. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do kibicowania zawodnikom. Organizatorzy

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bezpłatne zajęcia fitness z instruktorem w parku w Piasecznie

W każdy poniedziałek oraz środę wakacji, w Parku Miejskim w Piasecznie, organizowane będą bezpłatne zajęcia fitness z instruktorem na świeżym powietrzu. Zapraszamy do udziału w akcji seniorów, mamy z dziećmi oraz osoby chcące poprawić swoją formę. Wystarczy tylko zabrać ze sobą matę i wodę do picia. Zbiórka zawsze przy ławce obok rzeźby niedźwiedzia w Parku Miejskim. Udział jest bezpłatny!

BEZPŁATNE ZAJĘCIA FITNESS W PARKU MIEJSKIM W PIASECZNIE

Dla seniorów

Zajęcia podzielone są tematycznie w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Seniorzy spotykają się w każdy poniedziałek o godz. 18.00. Zestaw ćwiczeń służyć ma poprawie sprawności fizycznej, choć nie zabraknie ćwiczeń relaksujących, rozluźniających ciało oraz aktywujących pracę mózgu.

Kobiety po porodzie

Specjalnie dla kobiet po porodzie zorganizowany został cykl zajęć edukacyjnych oraz kondycyjno-wzmacniających, skierowany na spadek masy ciała. Ćwiczenia będą trwały 45-50 min, i adresowane są do pań z dziećmi do 1 roku życia. W zajęciach mogą wziąć udział mamy po około 6-8 tygodniach po porodzie naturalnym i 10-12 tygodni po cesarskim cięciu. Podczas spotkań uczestniczki pracować będą nad mięśniami brzucha, które po porodzie należy ćwiczyć w zupełnie inny sposób, np.: nie należy wykonywać typowych „brzuszków” powiększających rozstępy. Na spotkania, warto zabrać ze sobą zabawki dla dziecka, maty koedukacyjne oraz kocyki. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 9.00.

W poszukiwaniu równowagi

Ale to nie wszystko. W ramach „Ćwiczeń na trawie” zaplanowane są również zajęcia dla osób które chcą popracować nad swoją formą. Cykl zajęć „W poszukiwaniu równowagi”, łączy elementy pilatesu, stretchingu oraz jogi, i jest adresowany do wszystkich mieszkańców Piaseczna. Zajęcia odbywają się w środę o godz. 18.00.

Organizatorzy

Akcja organizowana jest przez Fundację Violet Kiwi, w ramach realizacji zadań publicznych.  Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno. Inicjatorem i koordynatorem jest Agnieszka Jarzębska-Isio.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

I Piaseczyński Trening Fitness

23 czerwca 2018 roku odbędzie się I Piaseczyński Trening Fitness – inicjatywa mająca zachęcić wszystkich mieszkańców do aktywności fizycznej i ruchu, bo te dwie rzeczy są kluczem do szczęścia i zdrowia.

PIASECZYŃSKI TRENING FITNESS

Trening poprowadzi Izabela Wojcieska i będzie podzielony na dwie części: rozgrzewka i wzmacnianie oraz trening interwałowy. Można przyjść na jedną lub zostać na dwie. Zapraszamy z dużą dawką pozytywnej energii już w sobotę o godz. 10:00 na piaseczyński rynek. Weź ze sobą ręcznik, wodę i dobrą energię. Rozpocznijmy aktywnie wakacje.

Program I trening fitness:
10:00 – 10:30 – rozgrzewka i wzmacnianie cardio
10:35 – 11:05 – trening interwałowy hit (high intensity training)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego 2018 Konstancin

Atrakcje dla całej rodziny, atestowane przez PZLA trasy oraz niezapomniana atmosfera – już w najbliższą niedzielę odbędzie się finał Triady Biegaj’MY z DEM’a – Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie – Jeziornie. Co w programie? Już po raz czwarty Park Zdrojowy w Konstancinie – Jeziornie odwiedzą biegacze z całej Polski. Wszystko to za sprawą Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego, który odbędzie się 24 czerwca. To impreza, którą biegacze pragną uczcić pamięć polskiego działacza sportowego i społecznego, dwukrotnego Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłego w wyniku katastrofy smoleńskiej Piotra Nurowskiego. Współorganizatorem Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego jest Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. To oni są organizatorami zawodów dla dzieci pod hasłem „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowych wakacji dla utalentowanej młodzieży oraz szkoleń dla organizatorów zawodów. W ciągu 20 lat „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w których do tej pory uczestniczyło milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Dzięki nim dzieci już od najmłodszych lat mogą rozwijać swoje pasje i predyspozycje sportowe.

FESTIWAL BIEGOWY IM. PIOTRA NUROWSKIEGO 2018 KONSTANCIN

Biegacze zmierzą się na trasach 5 i 10 km. Obie są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Bieg na 5 km startuje o godz. 9:00 na wysokości pomnika Stefana Żeromskiego. Jego trasa przebiegać będzie ulicami: Sienkiewicza, Mostową, Rycerską, Potulickich, Środkową i Oborską. Tam też biegacze ponownie wbiegną na ulicę Mostową, by ulicą Sienkiewicza wbiec na linię mety zlokalizowaną w Parku Zdrojowym, którą będzie wyznaczać brama Sponsora Strategicznego – firmy PLUS. Limit czasu w biegu na 5 km to godzina. Zmagania na 10 km rozpoczną się o 10:30 i będą toczyły się ulicami: Sienkiewicza, Mostową, Rycerską, Potulickich, Od Lasu, Żeromskiego, Oborską do mety w Parku Zdrojowym. Limit czasu to 1,5 h. Po zmaganiach dla dorosłych na linii startu staną najmłodsi zawodnicy. Między godz. 12:15 a 12:45 odbędą się biegi dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-13 lat. Ci młodsi pobiegną na dystansie 350 m, starsi – 650 m. Każdy z zawodników otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a trzy najszybsze dziewczynki i trzech najszybszych chłopców w każdej kategorii wiekowej otrzyma nagrody. To już czwarta edycja wydarzenia organizowana wspólnie ze SPONSOREM STRATEGICZNYM– firmą Plus. Wśród ufundowanych przez nich nagród znajdują się m.in. telefony komórkowe. Od pierwszej edycji wspiera nas również SPONSOR – konstancińskie Centrum Kompleksowej Rehabilitacji , które zapewni masaże w strefie relaksu oraz pyszną grochówkę. Sponsorami wydarzenia są firma Sokółka Okna i Drzwi oraz Uzdrowisko Konstancin.Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie to wyjątkowe wydarzenie zamykające tegoroczną Triadę Biegaj’MY z DEM’a. Uczestnicy spotkali się już wcześniej na starcie Festiwalu Biegowego im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim (15 kwietnia) oraz Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym (20 maja). Na najlepszych spośród nich czeka aż 48 nagród ufundowanych przez Sponsorów i Partnerów wydarzenia. Pakiet startowy, jak co roku, będzie bardzo bogaty. Biegacze znajdą w nim butelkę wody od Żywiec Zdrój, posiłek regeneracyjny po biegu zagwarantowany przez KNORR, 3 szt. batonów BA! od Bakalland, Bon rabatowy o wartości 50 zł do wykorzystania na nocleg w pokoju dwuosobowym w Hotelu Krasicki (Lidzbark Warmiński), a także baton proteinowy od Thera Polska, produkty do dbania o czystość domu marki Kolorado ufundowane przez firmę HAL. To jednak jeszcze nie wszystko, organizatorzy cały czas pracują nad tym, by pakiet startowy był jeszcze bogatszy i atrakcyjniejszy. W tym roku organizatorzy mają specjalną niespodziankę. Na starcie biegu pojawi się wiele gwiazd ze świata sportu i rozrywki. Wraz z zawodnikami wystartuje m.in. Robert Korzeniowski - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym. Ponadto pojawią się także polscy pięściarze - Norbert Noras Dąbrowski, Krzysztof Diablo Włodarczyk oraz Krzysztof Kosedowski. Gośćmi Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego będą aktorzy znani z produkcji telewizyjnych takich jak Pierwsza miłość czy Świat według Kiepskich. Wszystko za sprawą PARTNERTA GŁÓWNEGO wydarzenia – Grupy ATM, która każdego roku zapewnia gwiazdorską oprawę Biegu. Jak co roku, Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego będzie wspaniałą okazją do tego, by spotkać znane postaci nie tylko ze świata sportu, ale także rozrywki.

FESTIWAL BIEGOWY IM. PIOTRA NUROWSKIEGO 2018 KONSTANCIN

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego harmonogram:
8:00 - rozpoczęcie, przywitanie zawodników
8:30 - rozgrzewka przed 5 km
9:00 - 10:00 - bieg na 5 km
10:15 - rozgrzewka przed 10 km
10:30-12:00 - bieg na 10 km
11:00-12:00 - celebracja zwycięzców na 5 km
12:15-12:45 - biegi dla dzieci
13:00-15:00 - celebracja zwycięzców na 10 km

Specjalnym ambasadorem Festiwalu jest Piotr Małek – aktualny mistrz Polski kategorii MH5 w kolarstwie szosowym na Handbike’ach. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie nogi. Mimo tego nadal rozwija swoją pasję i osiąga znakomite wyniki. Jego wielkim marzeniem jest udział w paraolimpiadzie w Tokio. Aby się to udało potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Dlatego też firma GTM Mobil – SPONSOR WYDARZENIA, podjęła się wykonania profesjonalnego roweru, który umożliwi mu rywalizację z najlepszymi zawodnikami na świecie. W trakcie wszystkich wydarzeń Biegaj’MY z DEM’a zbierane są pieniądze na zakup roweru. Zorganizowana zostanie także aukcja, by zebrać środki, które umożliwią spełnienie marzenia Piotra.

FESTIWAL BIEGOWY IM. PIOTRA NUROWSKIEGO 2018 KONSTANCIN

To jednak nie koniec atrakcji. Na terenie Parku Zdrojowego zlokalizowane będzie miasteczko biegacza. Po biegu każdy zawodnik będzie mógł zjeść gwarantowany przez SPONSORA GŁÓWNEGO imprezy – firmę KNORR – pyszny posiłek regeneracyjny w strefie grilla KNORR. To właśnie ta firma gwarantuje niezapomniany grillowy klimat oraz smakowite kiełbaski, karkówki, piersi z kurczaka i warzywa przygotowywane na miejscu. Dodatkową atrakcją będzie strefa kolejnego SPONSORA GŁÓWNEGO IMPREZY - firmy Algida. Dzięki nim będzie można ochłodzić się nieco po wysiłku za sprawą przepysznych lodów. Na dzieci czekać będą duże zabawki dmuchane. Pojawią się liczne strefy Sponsorów i Partnerów oraz strefy relaksu. Cała impreza będzie relacjonowana na żywo przez głównego PATRONA MEDIALNEGO – Polsat News. O imprezie możecie usłyszeć także na antenie naszego kolejnego Patrona Medialnego – radia Eska.

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego jest organizowany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Burmistrza Gminy Konstancin–Jeziorna – Kazimierza Jańczuka oraz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie–Jeziornie oraz Konstancińskim Domem Kultury.Później będzie można zakupić pakiet startowy w Biurze Zawodów w cenie 100 zł. Serdecznie zapraszamy na Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie, który odbędzie się 24 czerwca w Parku Zdrojowym. Niezapomniane sportowe emocje, bogate pakiety startowe i mega nagrody, wspaniała atmosfera oraz znamienici goście. Przyjedź z całą rodziną i przekonaj się, że warto Zapisy online: http://www.biegajmyzdema.pl Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/310253936132271/

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Relacja z zawodów Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

Tym razem zawodnikom Mazovii zmęczenia spowodowanego wysiłkiem na piasecznej trasie nie dało się tak łatwo ukryć. Kolarze jeden po drugim wpadali na metę umorusani kurzem i błotem. Na niektórych twarzach czarne smugi skutecznie ukrywały szerokie uśmiechy.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Przy tegorocznych przygotowaniach trasy w Piasecznie, jednej z najbardziej znanych wśród peletonu Mazovii, Cezary Zamana uwzględnił krytyczne głosy swoich zawodników. „Na wyraźną prośbę skróciłem trasę, wycinając z niej nielubiane piaszczyste fragmenty. Przez to cały maraton nabrał jeszcze większej dynamik. Spodziewam się, że prędkości notowane przez liczniki osiągną tutaj rekordowe pomiary” – przewidywał jeszcze przed startem dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, spoglądając na zawieszoną w rowerowym miasteczku mapkę zawodów. Poza tą znaczącą modyfikacją, reszta pozostała bez zmian. 4 dystanse dla kolarzy o różnym poziomie jeździeckich umiejętności, dziecięce zawody z Rybką MiniMini+ oraz cała masa dodatkowych atrakcji przygotowanych przez licznych partnerów i sponsorów maratonu. Nie zmieniło się też nic jeśli chodzi o zainteresowanie Mazovią. Stadion przy ulicy Leśnej szybko został otoczony samochodami, wśród których dało się wypatrzyć rejestracje z wielu województw.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

O frekwencji w peletonie najlepiej świadczy gęsta góra kurzu, która wzniosła się w powietrze momentalnie po starcie dystansów ½ Pro i Pro. Tysiące stopniowo nabierających prędkości kół wzbiły kłęby pyłu. Gdzieś tam, jeszcze niewidoczni dla ludzkich oczu, kryli się zwycięzcy siódmego tegorocznego maratonu Mazovii. A wśród nich – triumfator specjalnej klasyfikacji na najlepszego mieszkańca Piaseczna. To ukłon organizatorów w kierunku lokalnej społeczności, której przedstawiciele licznie odpowiedzieli na wyzwanie Cezarego Zamany. Kibicowała imzastępczyni burmistrza pani Hanna Kułakowska-Michalakz Urzędu Gminy i Miasta Piaseczno oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Te dwie instytucje były również współorganizatorami maratonu w Piasecznie.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Wszystkich triumfatorów poznaliśmy dopiero po 19, 38 i 60kilometrach, bo tyle liczyły poszczególne dystanse (Fit, ½ Pro, Pro). „Mimo że profil trasy nie ma wielu wzniesień czy przewyższeń, to i tak wymaga niemałego wysiłku. Wysokie tempo trzeba utrzymywać od startu do mety, nie tracić cennych sekund na zakrętach i inteligentnie pokonywać terenowe przeszkody” – tak na bieżąco ze swojego pick-upa komentował poczynania zawodników Cezary Zamana.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Najlepszymi mieszkańcami Piaseczna na dystansie Fit okazali się Izabela Kurmanowska (00:47:05) oraz Tomasz Fic (00:41:19), na dystansie ½ Pro byli to Agnieszka Zych (01:36:28) i Mateusz Rybak (01:24:23), zaś triumfatorem królewskiego dystansu okazał się Jakub Sieniuć (02:18:28).

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Wszyscy oni, jak i cała reszta peletonu, meldowała się na mecie z twarzami niczym w wojennych barwach. Czarne smugi – efekt kurzu, potu, wysokich prędkości i równie wysokich temperatur – nadawały wyglądu zawodników dodatkowego wojowniczego charakteru. Ale w końcu tylko wyjątkowi śmiałkowie gotowi są porwać się na rywalizację w maratonie Mazovii. I sięgnąć po atrakcyjne nagrody, które ufundowali Hotel DeSilva i Hurom.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dni Sportu - Festiwal Sportu SP 5 Piaseczno

Od 18 do 20 czerwca 2018 roku odbędzie się trzydniowe Dni Sportu z finałowym Festiwalem Sportu Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Tegoroczny Dzień Sportu ze względu na liczbę uczestników, musiał zostać rozłożony na trzy dni. 18 czerwca startuje w oddziale przy ul. Orężnej. 19 czerwca odbędą się zawody sportowe dla klas 0-3 na boisku szkolnym SP 5, natomiast 20 czerwca na stadionie GOSiR Piaseczno odbędzie się najważniejsza impreza, czyli Festiwal Sportu (dla klas 4-6).

DNI SPORTU - FESTIWAL SPORTU SP5 PIASECZNO

Rada Rodziców Sp 5 w Piasecznie wraz z Zespołem Wychowania Fizycznego kilka lat temu zaczęli realizować projekt Dnia Sportu w Szkole Podstawowej nr 5. Zaczęło się dość nieśmiało: niewielu uczniów, wszyscy zmieścili się na hali sportowej i na boisku. Imprezę poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego. Do inicjatywy dołączyli: Silikonki, Extreme Warrior Park, UKS “Piątka”, KS Victoria Piaseczno, Stowarzyszenie Kondycja. Wydarzenie na facebook: www.facebook.com/events/1772113399537917/ Zapraszamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)