Menu
A+ A A-

Bezpłatna wycieczka rowerowa do Muzeum Motoryzacji i Techniki

30 lipca 2017 roku odbędzie się bezpłatna wycieczka rowerowa do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach (55 km) w ramach akcji Chodź na rower. Zainteresowane osoby spotykają się o godz. 10.00 na Rynku Miejskim w Piasecznie. Zapraszamy serdecznie!

BEZPŁATNA WYCIECZKA ROWEROWA DO MUZEUM MOTORYZACJI I TECHNIKI

Stałym punktem każdej wycieczki jest godzinna przerwa na ognisko integracyjne oraz losowanie nagród sportowych. Każdy z uczestników wycieczek otrzyma również kamizelki odblaskowe. Tempo wycieczek jest rekreacyjne. Organizatorem akcji jest Fundacja Violet Kiwi. Akcja dofinansowywana jest przez Gminę Piaseczno. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji Chodź na rower: www.chodz-na-rower.blogspot.com

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rolkoteka + Nightskating Piaseczno

29 lipca 2017 roku o godz. 18.00 odbędzie się Rolkoteka i Nightskating Piaseczno. Zbiórka na parkingu przy Decathlon w Piasecznie. Do udziału w przejeździe wymagana jest umiejętność jazdy i hamowania na rolkach. Na rolkotekę organizatorzy zapraszają bez względu na umiejętności. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na sobotnie wydarzenie.

ROLKOTEKA + NIGHTSKATING W PIASECZNIE 2017

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Grawitacja Piaseczno najlepszym klubem tanecznym w Polsce

Piaseczyńska Grawitacja wg portalu tancerze.info jeśli chodzi o swoje osiągnięcia jest najlepszym klubem tanecznym w Polsce. Wskazują na to wszystkie statystyki dotyczące wyników grupowych i indywidualnych. Medale i czołowe miejsca w mistrzostwach i konkursach krajowych i międzynarodowych organizowanych pod auspicjami IDO Interrnational Dance Organization przekładają się na punkty rankingowe. Klub Sportowy Grawitacja z Piaseczna wypadł najlepiej spośród ujętych w rankingu 453 klubów i 10151 tancerzy.

GRAWITACJA PIASECZNO NAJLEPSZYM KLUBEM TANECZNYM W POLSCE

Klub z Piaseczna zajął I miejsce w ogólnym rankingu wszechczasów, biorącym pod uwagę wszystkie dyscypliny, a także I miejsce w rankingu Disco Dance, rankingu Disco Freestyle oraz rankingu Hip-Hop. Jeśli chodzi o osiągnięcia indywidualne, tu również królują zawodnicy z naszej Grawitacji. W rankingu TOP 200, w pierwszej dwudzieste w Polsce jest aż 4 zawodników tego klubu. Liderką całego rankingu jest Adrianna Poręcka, 8 miejsce zajmuje Julia Borowieckia, 9 miejsce Edyta Szczęsna (była zawodniczka) a 14 miejsce Melania Makowska.

GRAWITACJA PIASECZNO NAJLEPSZYM KLUBEM TANECZNYM W POLSCE

Pełny ranking z informacjami w jaki sposób naliczane są punkty dostępny jest na stronie www.tancerze.info Składamy serdeczne gratulacje dla zawodników, trenerów i całej społeczności Klubu Sportowego Grawitacja Piaseczno oraz słowa uznania dla twórców tego sukcesu, założycieli i prowadzących Klub Urszuli Strzeżek oraz Szymona Kowalewskiego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

I Amatorska Drużynówka w Kajakowaniu na stawach przy Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym

16 września 2017 roku w godzinach 10:00 - 17:00 odbędzie się I Amatorska Drużynówka w Kajakowaniu na stawach przy Górkach Szymona. Miejsce: Górki Szymona Al. Brzóz Zalesie Dolne. Organizatorem zawodów jest Kajakkajaki (spływy kajakowe po Jeziorce).

AMATORSKA DRUŻYNÓWKA W KAJAKOWANIU NA STAWACH PRZY GÓRKACH SZYMONA W ZALESIU DOLNYM

1. AMATORSKA DRUŻYNÓWKA w KAJAKOWANIU to impreza składająca się z 7 konkurencji:
- Jedynka żeńska na 200 metrów
- Jedynka męska na 200 metrów
- Dwójka żeńska na 200 metrów
- Dwójka męska na 200 metrów
- Dwójka mix na 200 metrów
- Dwójka open na 800 metrów
- Sztafeta 4 x 200 metrów
2. Maksymalna ilość startujących w zawodach to 16 drużyn.
3. Drużyna składa się z czterech osób dwóch mężczyzn i dwie kobiety.
4. Każdy zawodnik nie wliczając sztafety musi mieć zaliczone co najmniej 2 konkurencje.
5. Przy maksymalnej ilości drużyn każda konkurencja będzie podzielona na cztery grupy po cztery załogi. Jedynie w sztafecie na torach będą rywalizować ze sobą 2 załogi gdzie Panie będą płynąć jedynkami, a Panowie w dwójkach.
6. W każdej konkurencji przedstawiciel drużyny startuje tylko raz.
7. Pierwszą konkurencją rozpoczynającą zawody będzie jedynka żeńska gdzie metodą losowania zostanie wyznaczony tor oraz grupa startowa. W pozostałych konkurencjach start będzie ustalany wg zajętej pozycji system od najsłabszej drużyny. Oznacza to, że jedynki męskie rozpoczną drużyny zajmujące miejsce 16, 15, 14, i 13 itd.
8. Przyznawanie punktów będzie wg tabeli Gajdsona: 1 miejsce 15 pkt., 2 miejsce 12 pkt., 3 miejsce 10 pkt. 4 miejsce 9 pkt., 5 miejsce 8 pkt. ... 12 miejsce 1 punkt
9. Suma punktów zdobytych w 7 konkurencjach ustali końcową klasyfikację i wyłoni mistrzowską drużynę.

AMATORSKA DRUŻYNÓWKA W KAJAKOWANIU NA STAWACH PRZY GÓRKACH SZYMONA W ZALESIU DOLNYM

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia do I AMATORSKIEJ DRUŻYNÓWKI w KAJAKOWANIU będą przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.kajakkajaki.pl znajdujący się w zakładce ZAWODY. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 8 września 2017. Wypełniony formularz wraz z potwierdzeniem opłaty startowej należy wysłać na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OPŁATA STARTOWA
Opłata startowa za udział w I AMATORSKIEJ DRUŻYNÓWKI w KAJAKOWANIU wynosi:
- do 1 sierpnia 2017 260 zł (65 zł. osoba)
- od 2 sierpnia do 8 września 2017 320 zł (80 zł. osoba)
Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi ani przeniesieniu na innego uczestnika.
W ramach opłaty startowej każdy uczestnik zawodów otrzymuje:
- numer startowy,
- pamiątkową koszulkę,
- napój,
- medal na mecie.

NAGRODY
Za zdobycie miejsc I-III w każdej konkurencji przewidziane są nagrody rzeczowe Zwycięska załoga tegorocznej edycji ma zapewniony darmowy pakiet startowy w kolejnej edycji. Dodatkowe informacje: www.kajakkajaki.pl lub telefonicznie pod numerem: 501 08 80 80

AMATORSKA DRUŻYNÓWKA W KAJAKOWANIU NA STAWACH PRZY GÓRKACH SZYMONA W ZALESIU DOLNYM

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Odjazdowy Bibliotekarz w Piasecznie - III Piaseczyński Rajd Rowerowy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na trzeci rajd rowerowy z cyklu Odjazdowy Bibliotekarz, który odbędzie się 15 lipca 2017 roku (sobota) o godzinie 10:00. W tym roku wspólnie z uczestnikami rajdu odwiedzimy naszą filię w Zalesiu Górnym. Udział w rajdzie jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W PIASECZNIE - III PIASECZYŃSKI RAJD ROWEROWY


Trasa: 15 km. Start: parking przed Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno - ul. Tadeusza Kościuszki 49. Meta: Filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno w Zalesiu Górnym - ul. Białej Brzozy 3.

Zapisy na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz:
* osobiście w siedzibie organizatora przy ul. Tadeusza Kościuszki 49
* telefonicznie (022) 756 73 58
* e-mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Plenerowe zajęcia fitness z instruktorem na Górkach Szymona oraz w Parku Zdrojowym

Od 3 lipca do 30 sierpnia 2017 roku, organizowane będą bezpłatne zajęcia fitness z instruktorem na świeżym powietrzu. Poćwiczymy na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym oraz w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. Seniorów, mamy z dziećmi oraz osoby chcące popracować nas swoim ciałem, zapraszamy do udziału w zajęciach. Wystarczy zabrać ze sobą matę i wodę.

PLENEROWE ZAJĘCIA FITNESS Z INSTRUKTOREM NA GÓRKACH SZYMONA ORAZ W PARKU ZDROJOWYM

Dla seniorów

Zajęcia podzielone są tematycznie w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Seniorzy spotykają się w każdy poniedziałek o godz. 9.00 przy siłowni pod chmurką w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. Zestaw ćwiczeń służyć ma poprawie sprawności fizycznej, choć nie zabraknie ćwiczeń relaksujących, rozluźniających ciało oraz aktywujących pracę mózgu.

Kobiety po porodzie

Specjalnie dla kobiet po porodzie zorganizowany został cykl zajęć edukacyjnych oraz kondycyjno-wzmacniających, skierowany na spadek masy ciała. Ćwiczenia będą trwały 45-50 min, i adresowane są do pań z dziećmi do 1 roku życia. W zajęciach mogą wziąć udział mamy po około 6-8 tygodniach po porodzie naturalnym i 10-12 tygodni po cesarskim cięciu. Podczas spotkań uczestniczki pracować będą nad mięśniami brzucha, które po porodzie należy ćwiczyć w zupełnie inny sposób, np.: nie należy wykonywać typowych „brzuszków” powiększających rozstępy. Po treningu panie będą miały możliwość poddania się badaniu i ocenie rozstępu mięśni. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną fizjoterapeutkę, w każdy poniedziałek wakacji o godz. 10.00 w Konstancinie-Jeziornie. Na spotkania, warto zabrać ze sobą zabawki dla dziecka, maty koedukacyjne oraz kocyki.

Mamy z dziećmi w wieku przedszkolnym

Natomiast mamy z dziećmi w wieku przedszkolnym zapraszamy na Górki Szymona w Zalesiu Dolnym. Chętni spotykają się na placu zabaw, w każdy wtorek wakacji o 11.30.

W poszukiwaniu równowagi

Ale to nie wszystko. W ramach „Ćwiczeń na trawie” zaplanowane są również zajęcia dla osób pracujących. Cykl zajęć „W poszukiwaniu równowagi”, w którym na przemian prowadzone będą treningi służące zdrowiu kręgosłupa, pilates i streching odbywać się będą w poniedziałek o godz. 17.15 na Górkach Szymona, oraz we środę o godz. 18.00 w konstancińskim Parku Zdrojowym. W obu miejscach chętni spotykają się przy siłowni pod chmurką.

PLENEROWE ZAJĘCIA FITNESS Z INSTRUKTOREM NA GÓRKACH SZYMONA ORAZ W PARKU ZDROJOWYM

W razie deszczowej pogody

Wszystkie zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu, w cieniu drzew. Profesjonalni instruktorzy będą zwracać uwagę na poprawność wykonywania ćwiczeń, a nie ich tempo. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Uczestnicy we własnym zakresie przynoszą maty do ćwiczeń oraz wodę do picia. W razie deszczowej pogody, zajęcia przeniesione będą do zadaszonej sali gimnastycznej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie lub Studia Fitness Pro-Fit ul. Puławskiego 20F.

Organizatorzy

Akcja organizowana jest przez Fundację Violet Kiwi, w ramach realizacji zadań publicznych.

W Piasecznie projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno, a patronat medialnym należy do Kuriera Południowego, Przeglądu Piaseczyńskiego oraz serwisu Piasecznonews.pl, NaszePiaseczno.pl, WPI24.net.

W Konstancinie-Jeziornie projekt dofinansowany jest przez Gminę Konstancin-Jeziorna. Partnerem akcji jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Patronat medialnym sprawuje Kurier Południowy oraz serwisy: Piasecznonews.pl, NaszePiaseczno.pl, WPI24.net oraz Powiat-piaseczynski.info

Inicjatorem i koordynatorem projektu w obu gminach jest Agnieszka Jarzębska-Isio.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Piaseczyńskie Górki Szymona rajem dla kajaków - 3 Amatorskie Zawody w Kajakarstwie

10-go czerwca br. Górkami Szymona a dokładnie akwenem wodnym „AMO” zawładnęło kajakowe szaleństwo. Odbyła się III edycja AMATORSKICH ZAWODÓW w KAJAKARSTWIE.

PIASECZYŃSKIE GÓRKI SZYMONA RAJEM DLA KAJAKÓW - 3 AMATORSKIE ZAWODY W KAJAKARSTWIE

Już od wczesnych godzin rannych słychać było odgłosy ostatnich przygotowań do zawodów. Uzupełnianie list startowych, przygotowywanie ogródka ceremonialnego, rozkładanie leżaków, wodowania kajaków i oczywiście pierwsze rozmowy zawodników o trasie, rozgrzewce, strategii startu i co najważniejsze o świetnie przygotowanej imprezie.

W biurze zawodów na uczestników czekał atrakcyjny pakiet startowy,w którym znalazły się min. sportowa koszulka termiczna, worek sportowy, izotonik, baton energetyczny, kosmetyki firmy „Lirene”, karty stałego klienta i kupony zniżkowe salonu DepilConcept oraz Seliga Sports Clinic, talon żywieniowy Kawiarni Sportowej „Fryderyk” oraz gadżety reklamowe firm „Rusz się”, „Volkswagen”, „Europe Direct”.

Mając na uwadze komfort i wygodę zawodników jak i ich rodzin organizator zapewnił wiele udogodnień i atrakcji. Prócz wodnych zmagań na zawodników czekał pyszny poczęstunek Kawiarni Sportowej „Fryderyk”, Salon Samochodowy „Volkswagen” umożliwił obejrzenie najnowszych modeli samochodów swojej marki a jeden z klubów sportowych gminy Piaseczno „MUKS Piaseczno” serwował przepyszne ciasta.

PIASECZYŃSKIE GÓRKI SZYMONA RAJEM DLA KAJAKÓW - 3 AMATORSKIE ZAWODY W KAJAKARSTWIE

Dla najmłodszych przybyłych na event czekał olbrzymi dmuchaniecSalonu Samochodowego Volkswagen, koszykarskie gry i zabawy klubu „Lajkers”oraz westernowe zabawy prezentowane przez miasteczko „Wild West City”.

Na czterech specjalnie przygotowanych torach do startu przystąpiło 35 zawodników. Rozegrano 7 konkurencji tj. jedynki męskie 200 m., jedynki żeńskie 200 m., duety męskie 200 m., duety żeńskie 200 m., duety mieszane 200 m., open czyli dowolna dwójka 800 m. oraz sztafeta 4 x 200 m. składającą się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn.

Na każdego uczestnika, który ukończył zawody czekał okolicznościowy medal. Dla pierwszych trzech zawodników poszczególnych konkurencji czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, min. karty podarunkowe w wysokości 200 zł. i 50 zł., zestawy kosmetyków, bony podarunkowe na zabiegi kosmetyczne, statywy na telefon, koszulki, torby, maty plażowe.

PIASECZYŃSKIE GÓRKI SZYMONA RAJEM DLA KAJAKÓW - 3 AMATORSKIE ZAWODY W KAJAKARSTWIE

Fundatorami nagród byli: Powiat Piaseczyński, Gmina Piaseczno, GOSiR Piaseczno, Volkswagen Rowiński-Wajdemajer, Decathlon Piaseczno, „IRA” Inteligentne Rozwiązania Automatyki, „Europe Direct”, Linia „Lirene”, Przedszkole Niepubliczne „Smyk” Piaseczno, Hotel DeSilva Piaseczno, Program „Rusz się”, Salon Kosmetyczny „DepilConcept”, Szkoła Języków Obcych „Spot”.

Zawody zakończyły się losowaniem nagród głównych podczas relacji na żywo na facebooku. Losowano kartę podarunkową Decathlon Piaseczno w wysokości 500 zł., pięć bonów prezentowych Salonu Kosmetycznego „DepilConcept” o wartości 260 zł każdy, dwóch voucherów do restauracji Hotelu „De Silva” Piaseczno w wysokości 200 zł. każdy, trzy talony na naukę języka angielskiego Szkoły Języków Obcych „Spot” w wysokości 100zł. każdy.

PIASECZYŃSKIE GÓRKI SZYMONA RAJEM DLA KAJAKÓW - 3 AMATORSKIE ZAWODY W KAJAKARSTWIE

Te unikalne pod wieloma względami zawody to niesamowite wyzwanie sportowe dla każdego. Sportowo-rekreacyjna atmosfera miejsca sprawiła, że wszyscy uczestnicy zawodów zadeklarowali swą obecność w kolejnej edycji. Organizatorem zawodów była Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna przy współpracy firmy „kajakkajaki” oraz GOSiR Piaseczno.

Imprezie przyświecała przede wszystkim świetna zabawa, zdrowa rywalizacja i pozytywna energia Jacka Gajda, organizatora i pomysłodawcy eventu.

3 Zawody w Kajakarstwie - zwycięzcy poszczególnych kategorii:
200 metrów JEDYNKI ŻEŃSKIE

1. Patrycja Wszelaki Szeszko 1:36,26
200 metrów JEDYNKI MĘSKIE
1. Maciej Zelek 1:24,99
200 metrów DWÓJKI ŻEŃSKIE
1. Irena Niakonechniuk/Justyna Gołębiewska 1:48,75
200 metrów DWÓJKI MĘSKIE
1. Marcin Gomółka/Maciej Zelek 1:25,12
200 metrów DWÓJKI MIX
1. Magdalena Banasiak/Hubert Banasiak 1:27,56
800 metrów DWÓJKI OPEN
1. Marcin Gomółka/Maciej Zelek 6:59,95
Sztafeta 4x 200 metrów
1. CROSS KALMUS 6:58,59
Patrycja Wszelaki Szeszko, Justyna Gołębiewska , Czarek Szeszko, Jacek Gajda

PIASECZYŃSKIE GÓRKI SZYMONA RAJEM DLA KAJAKÓW - 3 AMATORSKIE ZAWODY W KAJAKARSTWIE

Galeria i wyniki na www.kajakkajaki.pl oraz www.facebook.com/Jakkajaki

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

25-lecie LKS Sparta Jazgarzew

LKS Sparta Jazgarzew wraz sołectwem Wólka Kozodawska chce bardzo serdecznie zaprosić wszystkich na piknik rodzinny z okazji 25-lecia klubu LKS Sparta Jazgarzew. Impreza odbędzie się 24 czerwca 2017 roku na stadionie Sparty w Jazgarzewie (ul. Źródlana 7a). Zapraszamy!

25-LECIE LKS SPARTA JAZGARZEW

Zaplanowane atrakcje:
- Część oficjalna
- Pokaz trików piłkarskich
- Pokaz OSP Jazgarzew
- Turniej dla dużych i małych
- Mecz pokazowy
- Projekcja filmu "Baraż"

Ponadto zaplanowany jest grill oraz wiele atrakcji dla najmłodszych takich jak m.in gry i zabawy organizowane przez harcerzy, dmuchana zjeżdżalnia i konkursy. W czasie pikniku będziemy zbierać pieniądze na remont bocznego boiska oraz na rehabilitacje wnuczka naszego prezesa Witolda Faliszewskiego, przeprowadzone będą licytacje fantów. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu, widzimy się 24ego czerwca!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Weekend z deską w Piasecznie

18 czerwca 2017 roku zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 lat na darmowe zajęcia deskorolki, które odbędą się w godz. 10.00 – 17.00 na skateparku w Piasecznie przy ulicy Okulickiego 1. Weekend z deską ma na celu zapoznanie dzieci z zasadami jazdy na skateboardzie, doboru właściwego sprzętu, poznanie zasad bezpiecznego uprawiania tego sportu. Dzieci chętnie sięgają po deskę. Często pozbawione są jednak możliwości skorzystania z fachowej pomocy przy stawianiu pierwszych kroków. Podpatrują idoli w Internecie, a następnie samodzielnie naśladują ich ewolucje, co sprzyja kontuzjom i rozczarowaniom. Rodzice nie wiedzą gdzie znaleźć instruktorów nauki jazdy, na co zwracać uwagę decydując się na rozpoczęcie nauki, jak dobrać odpowiedni sprzęt dla dziecka.

WEEKEND Z DESKĄ W PIASECZNIE

Organizatorzy zapewniają dla uczestników nieodpłatnie deskorolki i kaski.Zajęcia odbywać się będą w 60-minutowych sesjach. Adresowane są przede wszystkim do początkujących adeptów deskorolki. Prowadzić je będą doświadczeni instruktorzy, praktycy deskorolki. Na zajęcia obowiązują zapisy na www.goskate.pl Deskorolkowy weekend organizowany jest przez Szkołę Deskorolki GoSKATE, oraz organizatora obozów deskorolkowych WoodCamp Skate & Snow. Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)