Menu
A+ A A-

Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w GOSiR Piaseczno

6 stycznia 2018 roku odbędzie się Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Turniej odbędzie się przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie - sala GOSiR Piaseczno. Organizator: Uczniowski Klub Sportowy RETURN Piaseczno.

GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM W GOSIR PIASECZNO

Tradycyjnie w Piasecznie nie zabraknie atrakcyjnych nagród dla najlepszych oraz loterii numerków. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wylosowania koszulek z autografami reprezentantów Polski oraz 30-minutowego treningu z obecnym Wicemistrzem Polski, Markiem Badowskim. To właśnie wychowanek UKS Return Piaseczno będzie gościem specjalnym zawodów. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli możliwość zagrania z “Banym”, a jeden szczęśliwiec zmierzy się z nim w treningu jeden na jednego.

Turniej rozegrany zostanie w pięciu kategoriach:
Dzieci (dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze)
Juniorzy (dzieci urodzone w roku 2005 i starsze)
Kobiety (kobiety i dziewczyny)
Mężczyźni (mężczyźni powyżej 18 roku życia)
Open (wszyscy zawodnicy - także Ci z licencją PZTS)

Godziny zawodów Grand Prix Piaseczna:
Kategorie Dzieci, Juniorów i Mężczyzn rozpoczynają zmagania o godzinie 10:00 - zgłoszenia do 9:30
Kategoria Kobiet rozpoczyna turniej o godzinie 11:00 - zgłoszenia do 10:30
Kategoria Open rozpoczyna turniej o godzinie 13:00 - zgłoszenia do 12:30

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Sportowa Zima w Piasecznie 2018

Jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w akcji "Sportowa Zima w Piasecznie 2018" której organizatorem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Akcja skierowana jest do dzieci urodzonych w latach: 2006 - 2010 i realizowana będzie na obiektach sportowych GOSiR w Piasecznie (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:00). Liczba miejsc ograniczona, decyduję kolejność zapisów.

SPORTOWA ZIMA W PIASECZNIE 2018

Terminy:
- 15 - 19.01.2018 (I tydzień)
- 22 - 26.01.2018 (II tydzień)

Opłaty:
- 250,00 zł/ osoba/ 1 tydzień.

Wyżywienie:
- woda, herbata, słodki poczęstunek, obiad (zupa + drugie danie + kompot).

Planowany codzienny rozkład zajęć:
(kolejność zajęć dla poszczególnych grup wiekowych będzie różna)
- zajęcia na lodowisku - nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach (wypożyczenie łyżew w cenie)
- zajęcia tematyczne na hali sportowej (kicboxing, judo, karate, piłka koszykowa, gry i zabawy, inne)
- zajęcia piłki nożnej na hali sportowej
- zajęcia na pływalni - nauka i doskonalenie pływania
- ścianka wspinaczkowa
- tenis stołowy

SPORTOWA ZIMA W PIASECZNIE 2018

Zapisy na ferie zimowe:
- Telefonicznie: 22 716 66 00 wew. 39 w godzinach 9:00 - 15:00.
- Osobiście w GSiR Piaseczno, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20, pokój 44 w godzinach 9:00 - 15:00.

Płatność:
Opłat należy dokonać w ciągu 3 dni od zgłoszenia przelewem na rachunek GOSiR lub w kasie pływalni GOSiR z podaniem imienia i nazwisko dziecka i wskazaniem terminu. Dokonanie wpłaty w wyznaczonym terminie jest automatycznie potwierdzeniem udziału dziecka w akcji. Nieuregulowanie płatności w wyznaczonym terminie będzie równoznaczne ze skreśleniem z listy uczestników.

Numer konta bankowego:
Alior Bank 60 2490 0005 0000 4530 3414 4748
Gminny Ośrodka Sportu i Rekreacji
Gen. Wł. Sikorskiego 20
Piaseczno 05-500

Ważne: Kartę kwalifikacyjną uczestnika akcji "Sportowa Zima w Piasecznie 2018" wypełnioną poprawnie i czytelnie przynosimy na pierwsze zajęcia.

Zarządzenie oraz regulamin do pobrania - link
Karta kwalifikacyjna do pobrania - link

GOSiR Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie

W dniach 15-17 grudnia 2017 roku w Kępnie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie. Znakomicie spisali się w nich zawodnicy Klubu Sportowego Hubertus z Zalesia Górnego. Czarnym koniem Mistrzostw okazał się Michał Matysiak, który pomimo, że grał z przeciwnikami o rok starszymi od siebie, to jednak wygrał wszystkie singlowe mecze i zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W BADMINTONIE

Niewiele brakowało, a mistrzostwa zakończyłyby się sensacyjnym finałem rozegranym pomiędzy dwoma zawodnikami Hubertusa. Adam Szolc mecz o finał przegrał z Michałem Sobolewskim z Suwałk minimalnie, po zaciętej trzysetowej walce. Adam zdobył brązowy medal w singlu, jak również zdobył brązowy medal w deblu, grając z partnerem, którego wyższość musiał uznać w pojedynku singlowym o udział w finale.

Należy wspomnieć o bardzo dobrej postawie naszej zawodniczki Doroty Matysiak, która mimo trudnego losowania zarówno w singlu jak i w deblu doszła do ćwierćfinałów. Wspaniałe wyniki zawodników sekcji badmintona KS Hubertus ugruntowują wysoką pozycję, jaką Klub z Zalesia Górnego ma na polskiej arenie badmintonowej i pokazuje klasę trenerki Katarzyny Garbackiej, która od 10 lat prowadzi sekcję badmintona w naszym Klubie.

Serdeczne gratulacje dla trenerki Katarzyny Garbackiej, dla Doroty Matysiak, Adama Szolca i oczywiście dla naszego Mistrza Polski Michała Matysiaka!

Prezes KS Hubertus
Stanisław Szczyciński

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nagrody i wyróżnienia Burmistrza Piaseczna za wyniki sportowe oraz działalność społeczną na rzecz sportu w 2017 roku

Niniejszym informujemy, że została uruchomiona procedura przyznawania nagród i wyróżnień Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno za wyniki sportowe oraz działalność społeczną na rzecz sportu w 2017 roku.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA BURMISTRZA PIASECZNA ZA WYNIKI SPORTOWE ORAZ DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNĄ NA RZECZ SPORTU W 2017 ROKU

Termin składanie wniosków upływa 12 stycznia 2018 roku o godz.15.00. Wnioski (druk do pobrania) należy składać w sekretariacie GOSiR Piaseczno ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20 w godz. 9-15. Nieterminowe złożenie wniosku jest jednoznaczne z utratą możliwości ubiegania się w/w nagrody i wyróżnienia.

Zasady i tryb przyznawania nagród określone są uchwałą nr 798/XXVIII/2016 Rady Gminy Piaseczno z dnia 14 grudnia 2016 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym wyróżnień i nagród za osiągnięte wyniki sportowe. W załączeniu wniosek nagrodowy oraz uchwała regulująca zawady przyznawania nagród i wyróżnień.

Gala podsumowująca rok sportowy 2017 odbędzie się 9 lutego 2018 roku o godzinie 17.00 na hali sportowej Stadionu Miejskiego Piaseczno przy ul. 1 go maja 16.

Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Kondraciuk tel. 22 716-80-01.

Ze sportowym pozdrowieniem
Komisja nagród i wyróżnień sportowych
Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Piaseczyński Rower Miejski

Zainstalowane zostały trzy pierwsze stacje wypożyczania rowerów miejskich. Trwają obecnie testy systemu, który uruchomiony zostanie wiosną 2018 roku. Jednoślad można będzie wypożyczyć przy dworcu PKP w Piasecznie, w centrum miasta (pomiędzy Sądem Rejonowym a skwerem Kisiela) oraz przy ul. Cyraneczki róg ul. Julianowskiej w Józefosławiu. Są to stacje 15-stanowiskowe, na każdej z nich stanie początkowo po 10 rowerów. Z wypożyczalni można będzie korzystać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w sezonie wiosna-jesień. Piaseczyński Rower Miejski będzie kompatybilny z systemami, które funkcjonują w Warszawie – Warszawski Rower Publiczny i Konstancinie – Konstanciński Rower Miejski.

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

– Równolegle z rozpoczęciem programu budowy nowych ścieżek rowerowych uruchamiamy miejski system wypożyczania rowerów. Trwają testy pierwszych trzech stacji. Chcemy, żeby wiosną mieszkańcy mogli wypożyczyć u nas rower i pojechać nim na przykład do Warszawy czy Konstancina, ale również żeby mieszkańcy stolicy mogli przyjechać „warszawskim” rowerem do naszej gminy. Kompatybilność tych trzech systemów była jednym z podstawowych warunków przy podejmowaniu przez nas decyzji o uruchomieniu roweru miejskiego – mówi Zdzisław Lis, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

Wypożyczenie roweru miejskiego będzie odbywało się na takich samych zasadach jak w Warszawie i Konstancinie. Korzystanie z jednośladu do 20 minut będzie bezpłatne. Jeżdżąc powyżej 20 minut (do 60 minut) – zapłacimy 1 zł, druga godzina najmu będzie kosztować 3 zł, trzecia – 5 zł, a każda następna – 7 zł. Rower można będzie wypożyczyć na maksymalnie 12 godzin. Po przekroczeniu tego okresu naliczana będzie opłata w wysokości 200 zł.

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

Nowi użytkownicy, którzy będą chcieli korzystać z systemu Piaseczyński Rower Miejski, będą potrzebowali zarejestrować się na stronie internetowej i wnieść „opłatę inicjalną” w wysokości 10 zł. Po zarejestrowaniu otrzymają SMS oraz wiadomość mailową z kodem PIN, który razem z numerem telefonu będzie identyfikatorem w systemie. Przy wypożyczaniu roweru można będzie także korzystać ze specjalnie stworzonej aplikacji na smartfony.

PIASECZYŃSKI ROWER MIEJSKI

– To nasze kolejne działanie wpisujące się w program rozwoju komunikacji miejskiej, obok zwiększania ilości połączeń autobusowych i kolejowych oraz rozbudowy infrastruktury drogowej i ścieżek rowerowych. Rower ma dodatkowo tą zaletę, że jest absolutnie ekologiczny oraz wpływa na poprawę kondycji i zdrowia – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza

Veturilo to jeden z największych systemów rowerowych w Europie, jego instalacją i eksploatacją zajmowała będzie się podobnie jak w Warszawie i Konstancinie firma Nextbike. Trzyletni okres eksploatacji systemu „Piaseczyński Rower Miejski” będzie kosztował gminny budżet ponad 508 tys. zł. www.nextbike.pl

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w hali GOSiR Piaseczno

2 grudnia 2017 roku odbędzie się czwarty turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w GOSiR w Piasecznie. Tym razem oprócz comiesięcznych atrakcji uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się coraz bardziej popularnej odmianie tenisa stołowego, czyli “ping-pongowi”. W ping-ponga wszyscy zawodnicy grają taką samą rakietką pokrytą cienką warstwą papieru ściernego, dzięki czemu piłka leci wolniej, akcje są dłuższe i bardziej efektowne. Dyscyplinę tą przybliży zawodnikom świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostw Europy w ping-pongu, Przemysław Sałaciński.

GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM W HALI GOSIR PIASECZNO

Za nami natomiast, po niespełna dwutygodniowej przerwie od rekordowego turnieju październikowego (125 uczestników!), trzeci turniej z cyklu “Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym”. Tym razem niemal równie liczna grupa zawodników zjawiła się w sali GOSiR aby rywalizować przy pingpongowych stołach. W pięciu kategoriach wiekowych wystąpiło 122 graczy, a ich zmagania stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Podobnie jak w październiku nie obyło się bez niespodzianek. Swoje pierwsze turnieje wygrali Wojciech Żychliński (dzieci), Rafał Hresiukiewicz (juniorzy), Michał Murawski (open). Na najwyższy stopień podium wróciła Alicja Walasek, która miesiąc wcześniej niespodziewanie zakończyła rozgrywki już w ćwierćfinale. Wśród mężczyzn trwa zażarta rywalizacja pomiędzy Rafałem Suszyckim i Krystianem Markiem. Po raz drugi z rzędu lepszy okazał się ten pierwszy. W klasyfikacji generalnej obaj zawodnicy zgromadzili tyle samo punktów i wygląda na to, że walka o triumf w ‘generalce’ będzie trwała do ostatnich zawodów.

Podczas turnieju nie zabrakło, jak co miesiąc, losowania nagród. Tym razem w ręce uczestników trafiły vouchery do piaseczyńskich restauracji “Szara Eminencja” oraz “Zakątek smaku”, a także koszulki najlepszych tenisistek stołowych Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej. W ostatniej chwili swój udział z przyczyn zdrowotnych odwołał wicemistrz Polski, Marek Badowski. Organizatorzy zapewniają jednak, że jeszcze w tym sezonie będzie można zobaczyć Marka podczas turnieju, być może już 2 grudnia, kiedy to odbędzie się czwarty turniej z cyklu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Otwarcie lodowiska w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą się już cieszyć. Sezonowe lodowisko wraca do konstancińskiego Parku Zdrojowego. Otwarcie ślizgawki już 3 grudnia 2017 roku. Po blisko rocznej przerwie do Konstancina-Jeziorny wraca lodowisko. Można już zacząć ostrzyć łyżwy i odliczać dni do otwarcia sztucznej ślizgawki, która stanie tradycyjnie w Parku Zdrojowym. Obiekt ruszy 3 grudnia o godz. 16.00. Na rozpoczęcie nowego sezonu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie przygotował wiele atrakcji. W programie imprezy m.in.: pokaz łyżwiarski w wykonaniu zawodników z Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego Walley oraz gry, zabawy i animacje.

OTWARCIE LODOWISKA W PARKU ZDROJOWYM KONSTANCIN-JEZIORNA

Godziny otwarcia

Lodowisko w Konstancinie, będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00, natomiast w weekendy od godz. 10.00 do godz. 22.00. W nadchodzące święta na ślizgawce będą obowiązywały inne godziny otwarcia. I tak obiekt będzie czynny: - 24 grudnia od godz. 10.00 do godz. 16.00,
- 25 i 26 grudnia od godz. 10.00 do godz. 22.00,
- 31 grudnia od godz. 10.00 do godz. 16.00,
- 1 stycznia od godz. 16.00 do godz. 22.00.

Cennik

Ceny biletów pozostają bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych. Dorośli za jednorazowy wstęp na lodowisko zapłacą 5 zł, a uczniowie i studenci (po okazaniu ważnej legitymacji) – 3 zł.

OTWARCIE LODOWISKA W PARKU ZDROJOWYM KONSTANCIN-JEZIORNA

Bezpłatnie z obiektu będą mogli korzystać dzieci i młodzież z konstancińskich szkół:
- w ramach zajęć wychowania fizycznego (od poniedziałku do piątku, do godz. 14.00),
- w okresie przerwy świątecznej (od 23 do 31 grudnia 2017 r., w godz. 10.00 – 14.00),
- w okresie ferii zimowych (od 15 do 19 oraz od 22 do 26 stycznia 2018 r., w godz.10.00 – 14.00).

Wypożyczalnia

Podobnie jak przed rokiem, na miejscu wypożyczymy łyżwy (7 zł), kask ochronny (3 zł) czy chodzik do nauki jazdy (10 zł). Ponadto naostrzymy łyżwy (10 zł) i kupimy skarpetki jednorazowe (1 zł). Każdego dnia jazdę umilać będzie nam taneczna muzyka. To wszystko do 28 lutego 2018 roku. Zapraszamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XV Memoriał Wiesława Gawłowskiego

25 i 26 listopada 2017 roku na teranie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbędzie się kolejna edycja Memoriału Wiesława Gawłowskiego w piłce siatkowej. To już piętnasty rok z rzędu spotykają się tu najlepsze amatorskie ekipy głównie z rejonu Piaseczna, Konstancina, a także południowych dzielnic Warszawy, Ursynowa, Wilanowa. Turniej ma na celu popularyzację siatkówki jako atrakcyjnej formy wspólnego spędzania czasu, integrację środowiska lokalnego, a przede wszystkim – uczczenie pamięci wybitnego sportowca, olimpijczyka Wiesława Gawłowskiego.

XV MEMORIAŁ WIESŁAWA GAWŁOWSKIEGO

Organizatorzy co roku starają się urozmaicać przebieg imprezy: raz zorganizowano równolegle turniej w piłkę siatkową dziewcząt; innym razem dopuszczono do gry także profesjonalnych zawodników, by amatorzy mogli doświadczyć gry na najwyższym poziomie, jeszcze w innym roku wyświetlono specjalnie zrealizowany film o patronie imprezy. W czasie jubileuszowego X Memoriału zorganizowano wystawę poświęconą Wiesławowi Gawłowskiemu oraz historii samego Memoriału. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników siatkówki do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Oficjalne rozpoczęcie XV Memoriału Wiesława Gawłowskiego odbędzie się w sobotę 25 listopada br. o godzinie 14.00.

XV MEMORIAŁ WIESŁAWA GAWŁOWSKIEGO

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Stypendia sportowe na 2018 rok

GOSiR Piaseczno informuje, że została uruchomiona procedura przyznawania stypendiów sportowych na 2018 rok. Termin składanie dokumentów stypendialnych mija 30 listopada 2017 roku o godz.15.00. Dokumenty należy składać w sekretariacie GOSiR Piaseczno ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20 w godz. 9-15.

STYPENDIA SPORTOWE NA 2018 ROK

Nieterminowe złożenie wniosku jest jednoznaczne z utratą możliwości ubiegania się w/w stypendium. Stypendia sportowe będą przyznawane wg. kryteriów zawartych w regulaminie stypendialnym. Więcej informacji - Katarzyna Kondraciuk Przewodnicząca Komisji Stypendialnej tel. 22 716-80-01 wew.11.

Do wniosku dołącza się:
1. dokumenty potwierdzające dotychczasowe osiągnięcia zawodnika, poświadczone przez odpowiedni związek sportowy
2. plan szkolenia zawodnika, zawierający prognozy wynikowe, na rok objęty planem stypendiów.
3. opinię stowarzyszenia o wywiązywaniu się zawodnika z obowiązków statutowych
4. ewentualne zaświadczenie potwierdzające naukę w szkole lub uczelni
5. zobowiązanie własne wnioskodawcy do informowania Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno o okolicznościach skutkujących wstrzymywaniem lub pozbawianiem stypendium
6. oświadczenie zawodnika o nie reprezentowaniu innego stowarzyszenia w tej samej dyscyplinie.

Regulamin stypendialny (link)
Wniosek stypendialny (link)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Sukces naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Seniorów w Kickboxingu

4 medale przywieźli nasi zawodnicy z Mistrzostw Świata Seniorów w Kickboxingu, które w dniach 4-11 Listopada, odbyły się w Budapeszcie. Najlepiej wypadła Paulina Jarzmik, która obroniła 2 tytuły Mistrza Świata (LC i KL kat.-60kg) wywalczone przed dwoma laty w Dublinie. Paulina potwierdziła tym samym, że jest najlepszą zawodniczką na Świecie w tej kategorii wagowej w ciągłych formułach planszowych. Tytułem Mistrza Świata może cieszyć się wreszcie Łukasz Wichowski, który nie dał cienia szans swoim przeciwnikom w formule light contact kat. wag. -84kg. Lata ciężkich treningów i talent tego zawodnika znalazły swoje zwieńczenie właśnie na tych zawodach. Tytułem v-ce Mistrzyni Świata musi zadowolić Dorota Godzina.

SUKCES NASZYCH ZAWODNIKÓW NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA SENIORÓW W KICKBOXINGU

Dorota mimo świetnej postawy nie zdołała pokonać zawodniczki gospodarzy w finale kick light w kat. wag. -55kg. Był to dla niej pożegnalnych start w zawodach w Kickboxingu. Na szczęście Dorota nie rozstaje się ze sportem i już jako trener będzie nadal wspierać i uczyć kolejne pokolenia Kickboxerów. Szczęście nie dopisało dwójce naszych pozostałych reprezentantów. Joanna Różańska K-1 kat.-60kg i Tomasz Kurzeja PF kat.-74kg. mimo dobrego występu nie awansowali do strefy medalowej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)