Menu
A+ A A-

Otwarcie lodowiska w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą się już cieszyć. Sezonowe lodowisko wraca do konstancińskiego Parku Zdrojowego. Otwarcie ślizgawki już 3 grudnia 2017 roku. Po blisko rocznej przerwie do Konstancina-Jeziorny wraca lodowisko. Można już zacząć ostrzyć łyżwy i odliczać dni do otwarcia sztucznej ślizgawki, która stanie tradycyjnie w Parku Zdrojowym. Obiekt ruszy 3 grudnia o godz. 16.00. Na rozpoczęcie nowego sezonu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie przygotował wiele atrakcji. W programie imprezy m.in.: pokaz łyżwiarski w wykonaniu zawodników z Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego Walley oraz gry, zabawy i animacje.

OTWARCIE LODOWISKA W PARKU ZDROJOWYM KONSTANCIN-JEZIORNA

Godziny otwarcia

Lodowisko w Konstancinie, będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00, natomiast w weekendy od godz. 10.00 do godz. 22.00. W nadchodzące święta na ślizgawce będą obowiązywały inne godziny otwarcia. I tak obiekt będzie czynny: - 24 grudnia od godz. 10.00 do godz. 16.00,
- 25 i 26 grudnia od godz. 10.00 do godz. 22.00,
- 31 grudnia od godz. 10.00 do godz. 16.00,
- 1 stycznia od godz. 16.00 do godz. 22.00.

Cennik

Ceny biletów pozostają bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych. Dorośli za jednorazowy wstęp na lodowisko zapłacą 5 zł, a uczniowie i studenci (po okazaniu ważnej legitymacji) – 3 zł.

Bezpłatnie z obiektu będą mogli korzystać dzieci i młodzież z konstancińskich szkół:
- w ramach zajęć wychowania fizycznego (od poniedziałku do piątku, do godz. 14.00),
- w okresie przerwy świątecznej (od 23 do 31 grudnia 2017 r., w godz. 10.00 – 14.00),
- w okresie ferii zimowych (od 15 do 19 oraz od 22 do 26 stycznia 2018 r., w godz.10.00 – 14.00).

Wypożyczalnia

Podobnie jak przed rokiem, na miejscu wypożyczymy łyżwy (7 zł), kask ochronny (3 zł) czy chodzik do nauki jazdy (10 zł). Ponadto naostrzymy łyżwy (10 zł) i kupimy skarpetki jednorazowe (1 zł). Każdego dnia jazdę umilać będzie nam taneczna muzyka. To wszystko do 28 lutego 2018 roku. Zapraszamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XV Memoriał Wiesława Gawłowskiego

25 i 26 listopada 2017 roku na teranie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbędzie się kolejna edycja Memoriału Wiesława Gawłowskiego w piłce siatkowej. To już piętnasty rok z rzędu spotykają się tu najlepsze amatorskie ekipy głównie z rejonu Piaseczna, Konstancina, a także południowych dzielnic Warszawy, Ursynowa, Wilanowa. Turniej ma na celu popularyzację siatkówki jako atrakcyjnej formy wspólnego spędzania czasu, integrację środowiska lokalnego, a przede wszystkim – uczczenie pamięci wybitnego sportowca, olimpijczyka Wiesława Gawłowskiego.

XV MEMORIAŁ WIESŁAWA GAWŁOWSKIEGO

Organizatorzy co roku starają się urozmaicać przebieg imprezy: raz zorganizowano równolegle turniej w piłkę siatkową dziewcząt; innym razem dopuszczono do gry także profesjonalnych zawodników, by amatorzy mogli doświadczyć gry na najwyższym poziomie, jeszcze w innym roku wyświetlono specjalnie zrealizowany film o patronie imprezy. W czasie jubileuszowego X Memoriału zorganizowano wystawę poświęconą Wiesławowi Gawłowskiemu oraz historii samego Memoriału. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników siatkówki do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Oficjalne rozpoczęcie XV Memoriału Wiesława Gawłowskiego odbędzie się w sobotę 25 listopada br. o godzinie 14.00.

XV MEMORIAŁ WIESŁAWA GAWŁOWSKIEGO

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Stypendia sportowe na 2018 rok

GOSiR Piaseczno informuje, że została uruchomiona procedura przyznawania stypendiów sportowych na 2018 rok. Termin składanie dokumentów stypendialnych mija 30 listopada 2017 roku o godz.15.00. Dokumenty należy składać w sekretariacie GOSiR Piaseczno ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20 w godz. 9-15.

STYPENDIA SPORTOWE NA 2018 ROK

Nieterminowe złożenie wniosku jest jednoznaczne z utratą możliwości ubiegania się w/w stypendium. Stypendia sportowe będą przyznawane wg. kryteriów zawartych w regulaminie stypendialnym. Więcej informacji - Katarzyna Kondraciuk Przewodnicząca Komisji Stypendialnej tel. 22 716-80-01 wew.11.

Do wniosku dołącza się:
1. dokumenty potwierdzające dotychczasowe osiągnięcia zawodnika, poświadczone przez odpowiedni związek sportowy
2. plan szkolenia zawodnika, zawierający prognozy wynikowe, na rok objęty planem stypendiów.
3. opinię stowarzyszenia o wywiązywaniu się zawodnika z obowiązków statutowych
4. ewentualne zaświadczenie potwierdzające naukę w szkole lub uczelni
5. zobowiązanie własne wnioskodawcy do informowania Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno o okolicznościach skutkujących wstrzymywaniem lub pozbawianiem stypendium
6. oświadczenie zawodnika o nie reprezentowaniu innego stowarzyszenia w tej samej dyscyplinie.

Regulamin stypendialny (link)
Wniosek stypendialny (link)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Sukces naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Seniorów w Kickboxingu

4 medale przywieźli nasi zawodnicy z Mistrzostw Świata Seniorów w Kickboxingu, które w dniach 4-11 Listopada, odbyły się w Budapeszcie. Najlepiej wypadła Paulina Jarzmik, która obroniła 2 tytuły Mistrza Świata (LC i KL kat.-60kg) wywalczone przed dwoma laty w Dublinie. Paulina potwierdziła tym samym, że jest najlepszą zawodniczką na Świecie w tej kategorii wagowej w ciągłych formułach planszowych. Tytułem Mistrza Świata może cieszyć się wreszcie Łukasz Wichowski, który nie dał cienia szans swoim przeciwnikom w formule light contact kat. wag. -84kg. Lata ciężkich treningów i talent tego zawodnika znalazły swoje zwieńczenie właśnie na tych zawodach. Tytułem v-ce Mistrzyni Świata musi zadowolić Dorota Godzina.

SUKCES NASZYCH ZAWODNIKÓW NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA SENIORÓW W KICKBOXINGU

Dorota mimo świetnej postawy nie zdołała pokonać zawodniczki gospodarzy w finale kick light w kat. wag. -55kg. Był to dla niej pożegnalnych start w zawodach w Kickboxingu. Na szczęście Dorota nie rozstaje się ze sportem i już jako trener będzie nadal wspierać i uczyć kolejne pokolenia Kickboxerów. Szczęście nie dopisało dwójce naszych pozostałych reprezentantów. Joanna Różańska K-1 kat.-60kg i Tomasz Kurzeja PF kat.-74kg. mimo dobrego występu nie awansowali do strefy medalowej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wigilia Pełna Prezentów Turniej Siatkówki w Piasecznie

Czas zacząć zbiórkę środków finansowych na tegoroczną akcję pomocową - Wigilia Pełna Prezentów. Na sam dobry początek czeka nas Turniej Siatkówki, który odbędzie się w hali Stadionu Miejskiego w Piasecznie. Już dzisiaj zachęcam wszystkich do zgłaszania swoich drużyn i gry w tym wyjątkowym turnieju. Dodam, że trzy drużyny zgłosiły się same, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem turnieju. Gramy 26 listopada 2017 roku od godz. 10:00. Wpisowe to 20 zł od każdego gracza. Kontakt w sprawie turnieju - tel. 513-451-275, e.mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WIGILIA PEŁNA PREZENTÓW TURNIEJ SIATKÓWKI W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Cross Mikołajkowy na Górkach Szymona 2017 w Zalesiu Dolnym

W ramach cyklu Rozbiegajmy Piaseczno zapraszamy wszystkich amatorów biegania i marszu nordic walking na kolejną już IV edycję Crossu Mikołajkowego. Biegi odbędą się na terenie Górek Szymona w Zalesiu Dolnym w dniu 10 grudnia 2017 roku od godz. 11.00.

CROSS MIKOŁAJKOWY NA GÓRKACH SZYMONA 2017

Cross Mikołajkowy program:
10.00 -11.30 – zapisy do Biegu Głównego, biegów towarzyszących oraz wydawanie pakietów
11.00 – 500 m Mały Mikuś 500 m (2009 i młodsi)
11.20 – start Crossu Rodzinnego na 1 km (bez ograniczeń wiekowych)
11.20 – start Nordic Walking na 3 km (bez ograniczeń wiekowych)
12.00 – start Crossu Mikołajkowego na 5 km (12 lat i starsi)
13.00 – wręczenie nagród
14.00 – zakończenie imprezy

KLASYFIKACJA I NAGRODY
- Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.
- W Biegu Głównym na 5 km prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe.
- W Biegu Rodzinnym na 500 m, 1 km, nordic walking na 3 km prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe.
- Zapisy do biegów dostępne do dnia 5 grudnia 2017 r lub do wyczerpania miejsc dostępne na stronie www.kondycja.com.pl/startmeta/
- Regulamin http://www.kondycja.com.pl/aktywnosci/cross-mikolajkowy/#Regulamin

Stowarzyszenia Kondycja

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

OTWARCIE LODOWISKA W PIASECZNIE

W najbliższy weekend, na stadionie miejskim w Piasecznie zostanie uruchomione kryte lodowisko. Otwarcie sezonu łyżwiarskiego 2017/2018 nastąpi 12 listopada 2017 roku o godz. 12:00. Piaseczyńskie lodowisko tak jak w poprzednim sezonie rusza jako jedno z pierwszych na Mazowszu.Na przybyłych gości będą czekały ciekawe atrakcje,takie jak,możliwość zrobienia sobie darmowego, pamiątkowego zdjęcie w fotobutce czy ciepły gulasz. Prócz pokazów z łyżwiarstwa figurowego odbędą się konkursy na lodzie, w których do wygrania będą nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Piaseczno, Starostwo Powiatowe oraz GOSiR Piaseczno.

OTWARCIE LODOWISKA W PIASECZNIE

Lodowisko w Piasecznie, będzie czynne codziennie w godzinach 9.00 - 21.00 w systemie półtoragodzinnych ślizgawek rozdzielonych półgodzinną przerwą techniczną przeznaczoną na czyszczenie lodu. Obok lodowiska będzie działała wypożyczalnia łyżew z pełną gamą rozmiarów. Wypożyczenie jednej pary na 1,5 godziny - na jedną ślizgawkę - będzie kosztować 6 zł. Cena biletu za korzystanie z samego lodowiska to: normalny 6 zł /1,5 godz., ulgowy 3 zł/ 1,5 godz.

Dla zorganizowanych grup szkolnych z terenu gminy Piaseczno, w godz.8.30 - 14.30 wstęp na lodowisko wraz z wypożyczeniem łyżew będzie darmowy.

W tym roku na „gosirowej” tafli, prócz zajęć z łyżwiarstwa figurowego prowadzonych przez szkółkę „LUTZ” Piaseczno, będą odbywać się zajęcia dla dzieci z nauki jazdy z elementami hokeja prowadzone przez firmę „PIRUET”. Tak jak w poprzednim roku wieczorne godziny tj. 20.45 - 22.45 będą przeznaczone, dla grup zorganizowanych, na grę w hokeja. Koordynatorem zajęć będzie firma „PIRUET”.

OTWARCIE LODOWISKA W PIASECZNIE

Zadaszenie lodowiska pozwoli na funkcjonowanie lodowiska niezależnie od warunków pogodowych i zapewni dłuższą eksploatację obiektu. Kryte lodowisko to owoc dobrych relacji Starostwa Powiatowego z gminą Piaseczno.

Katarzyna Kondraciuk
Inspektor ds. Rekreacji GOSiR Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Listopadowy Grand Prix w tenisie stołowym w Piasecznie

Po rekordowym turnieju październikowym czas na kolejną odsłonę Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. W najbliższą sobotę 4 listopada 2017 roku zawodnicy po raz trzeci w tym sezonie powalczą o punkty w klasyfikacji generalnej. Tradycyjnie w Piasecznie nie zabraknie atrakcyjnych nagród dla najlepszych oraz loterii numerków. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wylosowania koszulki z autografem dwóch Reprezentantów Polski oraz 30-minutowego treningu z obecnym Wicemistrzem Polski, Markiem Badowskim. To właśnie wychowanek UKS Return Piaseczno będzie gościem specjalnym zawodów. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli możliwość zagrania z “Banym”, a jeden szczęśliwiec zmierzy się z nim w treningu jeden na jednego.

LISTOPADOWY GRAND PRIX W TENISIE STOŁOWYM W PIASECZNIE

Turniej rozegrany zostanie w pięciu kategoriach:
Dzieci (dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze)
Juniorzy (dzieci urodzone w roku 2005 i starsze)
Kobiety (kobiety i dziewczyny)
Mężczyźni (mężczyźni powyżej 18 roku życia)
Open (wszyscy zawodnicy – także Ci z licencją PZTS)

Kategorie Dzieci, Juniorów i Mężczyzn rozpoczynają zmagania o godzinie 10:00 - zgłoszenia do 9:30
Kategoria Kobiet rozpoczyna turniej o godzinie 11:00 - zgłoszenia do 10:30
Kategoria Open rozpoczyna turniej o godzinie 13:00 - zgłoszenia do 12:30

Turniej Grand Prix w tenisie stołowym odbędzie się przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie (sala GOSiR). Turniej współfinansowany ze środków Gminy Piaseczno oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Morsoween na Górkach Szymona

31 października 2017 roku o godz. 20:00 odbędzie się Morsoween na Górkach Szymona. Czy Morsy są straszne? Mogą być! Zapraszamy na jedyne takie morsowanie, Morsoween w Piasecznie! Morsy zmiencie się w Zombie, Wiedźmy i Potwory! Dużo krwi i strachu niechaj będzie! Weźmy dynie i świece i zamieńmy morsowisko w Tamten Świat! Zapraszamy! https://www.facebook.com/events/504267956599331/

MORSOWEEN NA GÓRKACH SZYMONA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)