Menu
A+ A A-

Otylia Swim Tour w Piasecznie 2017

23 września 2017 roku już po raz drugi odbędzie się Otylia Swim Tour w Piasecznie. Podobnie jak w ubiegłym roku, Otylia Jędrzejczak wraz z kadrą trenerów, psychologiem i dietetykiem poprowadzi warsztaty dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli.

OTYLIA SWIM TOUR W PIASECZNIE 2017

W zajęciach na basenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie wezmą udział dzieci w wieku od 9 do 14 roku życia, które będą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności pod okiem mistrzyni olimpijskiej i zaproszonych przez nią trenerów pływania. Dla rodziców zaplanowano bezpłatne warsztaty z psychologiem sportu i dietetykiem.

– Możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami i pasją z dziećmi i młodzieżą daje sportowcowi największą satysfakcję, również po zakończeniu kariery – mówi Otylia Jędrzejczak, pomysłodawczyni projektu Otylia Swim Tour. Podczas każdej edycji projektu spotykam uzdolnione dzieci i fantastycznych rodziców, którzy wspierają swoje pociechy w rozwoju i dążeniu do spełniania sportowych marzeń. Ale Otylia Swim Tour to nie tylko pływanie. Jako organizatorzy, wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki, chcemy inspirować dzieci i młodzież do dokonywania właściwych wyborów, do odnoszenia się z szacunkiem do bliskich, do rywalizujących z nimi na turniejach zawodników. W ten sposób wspieramy wychowanie przyszłych mistrzów życia. Bo właśnie „Zostań mistrzem życia” to hasło przewodnie mojej fundacji – dodaje.

OTYLIA SWIM TOUR W PIASECZNIE 2017

Projekt Otylia Swim Tour realizowany jest przez Fundację Otylii Jędrzejczak i współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami edycji 2017 są: Gmina Piaseczno, Zott, VILLA GLASS Studio, Renault, Double Tree by Hilton Kraków, Cechini Muszyna, HMS, TEEKANNE Polska i Electrolux. Patronami medialnymi projektu są Wirtualna Polska i Radio Eska. Szczegółowe informacje o Otylia Swim Tour dostępne są na www.otyliaswimtour.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych w Piasecznie 2017

23-24 września 2017 roku na torze modelarskim w Piasecznie odbędą się Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych. Na torze przy ul. Puławskiej 31a (róg ulic Syrenki i Okulickiego) ścigać się będą zawodnicy w następujących klasach: ET-10 Buggy 4WD, IC-8 Buggy, IC-8 Truggy, ET-8 Buggy, ET-10 Buggy 2WD, IC-5 Buggy 2WD, IC-5 Buggy 4WD, ET-10 Open.

MISTRZOSTWA POLSKI MODELI ZDALNIE STEROWANYCH W PIASECZNIE 2017

Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych program zawodów:
22.09.2017 (piątek)
9:00 - 18:00 treningi
23.09.2017 r. (sobota)
9:00 - 19:00 biegi kwalifikacyjne
Klasy IC-5 - kwalifikacje i finały
24.09.2017 r. (niedziela)
9:00 - 16:00 biegi finałowe

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w hali GOSiR Piaseczno

Wraz z rozpoczynającym się sezonem sportowym powracają rozgrywki cyklu “Grand Prix Piaseczna” w tenisie stołowym. Pierwsze zawody już 16 września na hali GOSiR Piaseczno. Nadchodząca edycja będzie jubileuszowa, zawody będą odbywać się dwudziesty raz z rzędu. To sprawia, że zawody rozgrywane w Piasecznie są zawodami z najdłuższą historią na Mazowszu, a być może w całym kraju. W zeszłym roku turniej przyjął zupełnie nową formułę, pojawiły się atrakcyjne nagrody, warsztaty i szkolenia oraz spotkania z najlepszymi tenisistami stołowymi. Wszystko to sprawiło, że łącznie w zawodach udział wzięło prawie 350 uczestników. Po sukcesie dziewiętnastej edycji organizatorzy nie zwalniają tempa i w tym roku chcą przyciągnąć do Piaseczna jeszcze większą liczbę osób lubiących grać w tenisa stołowego.

GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM W HALI GOSIR PIASECZNO

Co przygotowaliśmy dla zawodników? Oprócz możliwości rywalizacji przy ping-pongowych stołach na uczestników czeka szereg dodatkowych atrakcji. Podobnie jak w zeszłym roku co miesiąc w Piasecznie będziemy mogli spotkać się z utytułowanymi zawodnikami, którzy zaprezentują swoje umiejętności oraz wręczą nagrody najlepszym graczom. Nowością będą indywidualne treningi z “mistrzami”. Podczas każdego turnieju odbędzie się losowanie nagród, w którym oprócz nagród rzeczowych będzie można wylosować 30-minutowy trening z gościem specjalnym turnieju. A plany dotyczące gości są równie ambitne jak w poprzedniej edycji, kiedy gościliśmy m.in. Mistrzów Polski z lat 2016, 2017, złotego medalistę Igrzysk Parolimpijskich czy uczestników Mistrzostw Świata w ping-pongu. Ponadto turniejom towarzyszyć będą warsztaty z zakresu psychologii sportu dla rodziców. Podczas darmowych spotkań, prowadzonych przez psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Jagodę Smoleńską rodzice będą mogli dowiedzieć w jaki sposób wspierać w sportowym rozwoju swoje dzieci. Pierwsze zawody odbędą się w sali GOSiR przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie 16 września. Start rozgrywek zaplanowano na godz. 10:00, zapisy od godz. 9:00 do 9:30. Gościem specjalnym turnieju będzie Mistrz Polski 2016, Tomasz Lewandowski. Pula nagród w tym turnieju to ponad 2000 zł.

Turniej współfinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Kiedy: 16 września 2017. Gdzie: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Początek turnieju kategorii Kobiet, Dzieci, Juniorów, Mężczyzn o godzinie 10:00, zgłoszenia do 9:30. Początek turnieju kategorii OPEN o godzinie 13:00, zgłoszenia do 12:30

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Piaseczno Cup Turniej Piłki Nożnej

16 września 2017 roku zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Piaseczno Cup 2017 - Turnieju Piłki Nożnej, który odbędzie się na boisku przy ul. Chyliczkowskiej 17 w Piasecznie. – Grając w tym turnieju pomagasz potrzebującym dzieciom z okolic Piaseczna, podopiecznym Fundacji dla Dzieci – informuje organizator Karol Kołodziejczak.

PIASECZNO CUP 2017 - TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE :
– drużyny składają się maksymalnie z 10 zawodników;
– gramy systemem 6 + bramkarz;
– zmiany hokejowe;
– wiek 16+
– mecze w grupie 12 minut, finały 15 minut;
– po turnieju pełna relacja fotograficzna
– ochrona medyczna;
– nagrody rzeczowe dla 3 pierwszych drużyn;
– puchary i medale dla 3 pierwszych drużyn;
– nagrody i statuetki dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i bramkarza;
– woda dla każdej drużyny;
– 16 drużyn 4 grupy po 4 drużyny;
– Jak zwykle będziemy na bieżąco informowali o ilości zapisanych drużyn. Wystarczy kliknąć opcję “wezmę udział” i powiadomienia same będą do Was spływały. Liczymy też, że użyjecie funkcji “zaproś” i dacie znać kolegom – dodaje organizator.

Formularz zgłoszeniowy dla drużyny: www.copafootball.pl/wp-content/uploads/2015/07/Formularz-Zgłoszeniowy-Copa.docx Wypełniony formularz należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka - wielka siatkówka w Piasecznie

15 września 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie rozegrane zostanie jedno ze spotkań XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka. Naprzeciw siebie staną zespoły GKS-u Katowice oraz Indykpolu AZS Olsztyn. Memoriał Zdzisława Ambroziaka to najważniejszy męski turniej siatkarski rozgrywany przed początkiem sezonu ligowego. Ma on na celu upamiętnienie wybitnego siatkarza, komentatora i dziennikarza. Zdzisław Ambroziak rozegrał 220 meczy w reprezentacji Polski, zdobywając z nią m.in. brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Stambule w 1967 r.

XII MEMORIAŁU ZDZISŁAWA AMBROZIAKA - WIELKA SIATKÓWKA W PIASECZNIE

W tegorocznym Memoriale udział weźmie łącznie 6 drużyn grających na co dzień w PlusLidze – najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Kibice w Piasecznie obserwować będą pojedynek GKS-u Katowice i AZS-u Olsztyn. Pozostałe spotkania rozegrane zostaną na Arenie Ursynów. Przy wszystkich spotkaniach tegorocznego Memoriału pomagać będą podopieczni Akademii Siatkówki Legii Warszawa trenujący na co dzień w szkółkach zlokalizowanych m.in. w Piaseczie i Józefosławiu.

GKS Katowice to 5-krotny medalista Mistrzostw Polski. W sezonie 2016/17 zespół powrócił po 46 latach do ekstraklasy i pod wodzą Piotra Gruszki zajął 10. miejsce.

Indykpol AZS Olsztyn to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii Mistrzostw Polski. Na swoim koncie mają 5 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych medali. Drużyna z Warmii poprzedni sezon zakończyła na 5. miejscu.

Obie drużyny dokonały przed sezonem interesujących transferów. Szeregi popularnej „GieKSy” zasilił Dominik Witczak grający wcześniej w Zaksie Kędzierzyn-Koźle, a do Indykpolu AZS dołączył Tomas Rousseaux – belgijski atakujący, który w poprzednim sezonie występował w niemieckim VfB Friedrichshafen.

Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Obie drużyny traktują udział w Memoriale Ambroziaka jako ważny etap przygotowań do sezonu ligowego.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Wstęp na halę przy ul. Szkolnej 14 jest wolny.

XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka
GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn
Piątek, 15 września 2017 r., godz. 18:00
Hala sportowa SP nr 5, ul. Szkolna 14, Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XV Memoriał Lecha Abramowicza

10 września 2017 roku w Głosków Letnisko przy ul. Ogrodowej 9 a odbędzie się XV Memoriał Lecha Abramowicza na dystansach 200 m, 1 km, 3 km, 3 km Nordic walking na który zaprasza Radna Gminy Piaseczno pani Dorota Kłos wraz z Radą Sołecką. Zapisy na stronie www.kondycja.com.pl/startmeta/ Regulamin http://www.kondycja.com.pl/xv-memorial-lecha-abramowicza/ W pakiecie startowym worko plecak oraz standowo medal na mecie. Wykonawcą biegu jest Stowarzyszenie Rekreacyjno Sportowe Kondycja Serdecznie Zapraszamy.

MEMORIAŁ LECHA ABRAMOWICZA

XV Memoriał Lecha Abramowicza program:
12:00 – 12:45 Zapisy
13:00 Start biegu dla małych dzieci 200 m
13:15 Start Biegu Rodzinnego 1 km – Fun Run
13:30 Start Głowny 3 km + Nordic Walking 3 km- zgłoszenia razem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bezpłatna wycieczka rowerowa do Czerska - Chodź na rower

W ramach 5. edycji Chodź na rower - czyli akcji cyklicznych wycieczek z przewodnikiem, zapraszamy na ostatnią już wyprawę na dwóch kółkach 20 sierpnia 2017 roku do Zamku w Czersku. Tradycyjnie rowerzyści spotykają się o godz. 10.00 na rynku w Piasecznie.

BEZPŁATNA WYCIECZKA ROWEROWA DO CZERSKA - CHODŹ NA ROWER

Mieszkańcy gminy Piaseczno oraz sąsiednich miejscowości bezpłatnie mogą wziąć udział w akcji. – Wystarczą tylko chęci i sprawny rower – mówi Agnieszka Jarzębska-Isio, pomysłodawca projektu. – Mamy nadzieję, że w tym roku również zaskoczymy cyklistów pokazując im nowe, atrakcyjne turystycznie miejsca, a tych na pewno w naszej okolicy nie brakuje.

Organizatorzy przygotowali kilka wycieczek. Rowerzyści odwiedzili już m.in. lotnisko w Gassach oraz Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Teraz przed chętnymi, aktywnymi osobami ostatnia wycieczka 20 sierpnia do Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku (50 km).

Stałym punktem każdej wycieczki jest godzinna przerwa na ognisko integracyjne oraz losowanie nagród sportowych. Każdy z uczestników wycieczek otrzyma również kamizelki odblaskowe.

Tempo wycieczek jest rekreacyjne. Organizatorem akcji jest Fundacja Violet Kiwi. Akcja dofinansowywana jest przez Gminę Piaseczno. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji: www.chodz-na-rower.blogspot.com Zapraszamy serdecznie!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nordic Walking Zalesie Górne

Nordic Walking w Zalesiu Górnym z certyfikowanym instruktorem, nauka prwawidłowej i efektywnej techniki marszu z kijami, zajęcia programowane pod kątem poprawnej sylwetki, zwiększenia wydolności, siły i ogólnej sprawności ruchowej, możliwość wypożyczenia lub kupienia dobrych kijków. Do końca sierpnia PROMOCJA - pierwsze zajęcia Nordic Walking zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań. Szczegóły na plakacie:

NORDIC WALKING ZALESIE GÓRNE

 
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ruszyły zapisy na Frog Race 2017

3 września 2017 roku odbędzie się IX edycja biegu Frog Race. Można już się zapisywać! Frog Race to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w powiecie piaseczyńskim. Wydarzenie ma na celu propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz promocję Parku Chojnowskiego, miasta Piaseczno i Żabieniec.

FROG RACE 2018

Frog Race to biegi na 5 i 10 km oraz szereg biegów towarzyszących dla dzieci. Dodatkowo istnieje możliwość wystartowania w Nordic Walking na 5 km. Start i meta biegu zlokalizowana na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, na obiekcie Zimne Doły w Żabieńcu k. Piaseczna. Każdy z zawodników, który ukończy biegi, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn otrzymają puchary. Wszyscy uczestnicy Frog Race otrzymają pamiątkowe koszulki. Frog Race to wydarzenie dla całej rodziny. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla młodszych i starszych, w tym stoiska wystawowe, występy artystyczne, konkursy z nagrodami i strefę gastronomiczną.

PROGRAM IMPREZY FROG RACE
Bieg Główny odbędzie się dnia 03.09.2017 o godz. 12.00.
Bieg Główny na 10 km (dwie pętle) oraz Bieg na 5 km i Nordic Walking na 5 km będą rozegrane jednocześnie o godz. 12.00.
Biegi Dziecięce i Młodzieżowe rozpoczną się od godz. 10.30.

9.00-11.30 – zapisy do Biegu Głównego na 10 km, biegów towarzyszących oraz wydawanie pakietów
10.30 – 100 m bieg krasnali – dziewczęta (rocznik 2010 i młodsze)
10.35 – 100 m bieg krasnali – chłopcy (rocznik 2010 i młodsze)
10.40 – 200 m bieg dziewczęta (roczniki 2009, 2008, 2007)
10.45 – 200 m bieg chłopcy (rocznik 2009, 2008, 2007)
11.00 – 800 m bieg dziewczęta (roczniki 2006, 2005, 2004)
11.10 – 800 m bieg chłopcy (rocznik 2006, 2005, 2004)
11.20 – 1000 m bieg dziewcząt( rocznik 2003, 2002, 2001)
11.30 – 1000 m bieg chłopców (roczniki 2003, 2002, 2001)
11.50 – wspólna rozgrzewka
12.00 – start honorowy Biegu Głównego na 10 km, Biegu na 5 km i Nordic Walking na 5 km
12.10 – start ostry (600 m od linii startu honorowego)
14.15 – wręczenie nagród
15.30 – zakończenie imprezy

Rejestracja na stronie: http://www.kondycja.com.pl/startmeta

Napisz komentarz (0 Komentarzy)