Menu
A+ A A-

Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie

W dniach 15-17 grudnia 2017 roku w Kępnie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie. Znakomicie spisali się w nich zawodnicy Klubu Sportowego Hubertus z Zalesia Górnego. Czarnym koniem Mistrzostw okazał się Michał Matysiak, który pomimo, że grał z przeciwnikami o rok starszymi od siebie, to jednak wygrał wszystkie singlowe mecze i zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W BADMINTONIE

Niewiele brakowało, a mistrzostwa zakończyłyby się sensacyjnym finałem rozegranym pomiędzy dwoma zawodnikami Hubertusa. Adam Szolc mecz o finał przegrał z Michałem Sobolewskim z Suwałk minimalnie, po zaciętej trzysetowej walce. Adam zdobył brązowy medal w singlu, jak również zdobył brązowy medal w deblu, grając z partnerem, którego wyższość musiał uznać w pojedynku singlowym o udział w finale.

Należy wspomnieć o bardzo dobrej postawie naszej zawodniczki Doroty Matysiak, która mimo trudnego losowania zarówno w singlu jak i w deblu doszła do ćwierćfinałów. Wspaniałe wyniki zawodników sekcji badmintona KS Hubertus ugruntowują wysoką pozycję, jaką Klub z Zalesia Górnego ma na polskiej arenie badmintonowej i pokazuje klasę trenerki Katarzyny Garbackiej, która od 10 lat prowadzi sekcję badmintona w naszym Klubie.

Serdeczne gratulacje dla trenerki Katarzyny Garbackiej, dla Doroty Matysiak, Adama Szolca i oczywiście dla naszego Mistrza Polski Michała Matysiaka!

Prezes KS Hubertus
Stanisław Szczyciński