A+ A A-

IV indywidualne zawody w amatorskim kajakowaniu - na akwenie wodnym przy Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym

10 czerwca 2018 roku w godz. 11.00 – 17.00 odbędą się 4 INDYWIDUALNE ZAWODY w AMATORSKIM KAJAKOWANIU. Miejsce: akwen wodny „AMO” na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym k/Piaseczna. Te unikalne pod wieloma względami zawody to wyzwanie sportowe dla każdego kto ukończył 18 lat. Organizatorem wydarzenia jest K jak Kajaki (www.kajakkajaki.pl).

Organizator zaplanował 7 konkurencji:
1. Jedynki męskie 200 m.
2. Jedynki żeńskie 200 m.
3. Duety męskie 200 m.
4. Duety żeńskie 200 m.
5. Duety mieszane 1K + 1M 200 m.
6. Duety mieszane 1K + 1M 800 m.
7. Sztafeta mieszana 2K + 2M 4 x 200m

Wśród 7 konkurencji wyłonimy najlepsze kajakarki i kajakarzy na dystansach 200 metrowych oraz 800 metrów, oczywiście nie zabraknie również akcentu drużynowego podczas rywalizacji sztafet. Na dystansie 200 metrów przygotowaliśmy 5 konkurencji: jedynki żeńskie, jedynki męskie, dwójki żeńskie, dwójki męskie oraz dwójka mieszana. Dystans 800 metrów rozpływany jest w kajaku dwu osobowym lecz w tej w konkurencji można zgłosić swoją parę w dowolnej konfiguracji. Na torze 200 metrowym czekają na Was trzy zawroty na których można wiele zyskać lub stracić :) Zawody kończy sztafeta składająca się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Każdy z czwórki ma do pokonania dystans 200 metrów. Panie płyną kajakiem jednoosobowym natomiast Panowie dwuosobowym. Formuła zawodów dla każdej z konkurencji przewiduje 16 wolnych miejsc z wyjątkiem sztafet. W tej konkurencji może zgłosić się 8 drużyn. Każda załoga będzie miała trzy starty (eliminacje, półfinały i finały), które ustalą końcową klasyfikację. Podczas jednego spływu rywalizować będą ze sobą 4 załogi natomiast wśród sztafet konkurować będą dwie drużyny.

IV INDYWIDUALNE ZAWODY W AMATORSKIM KAJAKOWANIU - NA AKWENIE WODNYM PRZY GÓRKACH SZYMONA W ZALESIU DOLNYM

Zgłoszenia do IV Indywidualnych Zawodach w Amatorskim Kajakowaniu są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.kajakkajaki.pl w zakładce ZAWODY. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10 czerwca 2018 r. Wypełniony formularz wraz z potwierdzeniem opłaty startowej należy wysłać na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Opłata startowa za udział w IV Indywidualnych Zawodach w Amatorskim Kajakowaniu: jedynki 50 zł, duety 100 zł ( 50 zł/ 50 zł) oraz sztafeta 200 zł (50 zł/ 50 zł/ 50 zł/ 50 zł). Szczegóły oraz regulamin, można znaleźć w wydarzniu na fb: www.facebook.com/events/156086948573286/