XIII Rally Piaseczno 2018

Auto Koło Centrum zaprasza na XIII Rally Piaseczno, które odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, Wójta Gminy Lesznowola oraz Starosty Piaseczyńskiego.

XIII RALLY PIASECZNO 2018

W ramach Rajdu KJS rozegrane zostaną:
2 czerwca 2018 r. Super Próba o Puchar Wójt Gminy Lesznowola
2 czerwca 2018 r. Puchar Starosty Piaseczyńskiego
3 czerwca 2018 r. SUPER PRÓBA o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO
oraz GRAND PRIX o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM.

PROGRAM ROZPLANOWANY NA DWA DNI:
2 czerwca 2018 r. (sobota):

PIASECZNO godz. 9.00 start imprezy – Targowisko Miejskie, przy ul. Jana Pała II. Na 140 kilometrowej trasie w obrębie Piaseczna, Lesznowoli, Głoskowa i okolic rozegranych zostanie 9 prób sportowych, o max. dopuszczalnych długościach, łatwych w nawigacji, szybkich zarazem technicznych, rozgrywanych na zamkniętych placach o różnorodnej charakterystyce, poprzedzonych punktami kontroli czasu.
LESZNOWOLA, na parkingach i uliczkach, przed Urzędem Gminy w Lesznowoli, odbędzie się tradycyjnie Super Próba o Puchar Wójt Gminy Lesznowola. Przewidywana godzina: 11.00 – 15.00. Po raz pierwszy odbędzie się Próba o Puchar Starosty Piaseczyńskiego, z sumy najlepszych czasów uzyskanych na terenie powiatu piaseczyńskiego.
3 czerwca 2018 r. (niedziela):
PIASECZNO w godzinach 10.00 – 15.00 w centrum Piaseczna, na wyłączonym z ruchu parkingu miejskim przy ul. Józefa Sierakowskiego, rozegrana zostanie widowiskowa SUPER PRÓBA o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO, poprzedzona paradą (przejazd kolumny samochodów po wyznaczonych ulicach miasta) zaproszonych gości i uczestników w eskorcie policji, zakończona złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca marsz Józefa Piłsudskiego.

XIII RALLY PIASECZNO 2018

Program “SUPER PRÓBY” o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO w dniu: 3 czerwca br. /niedziela/:
08.30 – 09.30 Zbiórka Wystawców w miejscu prezentacji – Parking, przy ul. J. Sierakowskiego. Wjazd od ul. Zgoda Centralny punkt miasta. (.Naprzeciwko Urzędu Miasta i Gminy)
10.30 – 11.00 Parada – przejazd kolumny samochodów uczestników rajdu i zaproszonych Gości na czele z Burmistrzem Miasta po ulicach miasta w asyście policji. Złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą marsz. Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy Państwa do udziału. Wskazany jest udział samochodów wystawców, które po paradzie wrócą na miejsce swojej prezentacji.
13.00 – 14.15 “SUPER PRÓBA” DLA WŁODARZY MIASTA, STAROSTWA ,GMINY LESZNOWOLA – bardzo atrakcyjna rywalizacja, rozegrana zostanie po raz pierwszy w historii rajdu. W tym przedziale czasowym również możliwość zaprezentowania Firmy na trasie „SUPER PRÓBY”, w tym prezentacja samochodów wystawowych w symulowanej jeździe po trasie „SUPER PRÓBY”
14.00 – “BEZPIECZNE WAKACJE” – konkursy dla dzieci z wiedzy zasad prawa ruchu drogowego, prowadzone przez Funkcjonariuszy Policji z wydziału ruchu drogowego oraz Przedstawicieli Firmy TEDEX SA. Bardzo miłym akcentem będzie przygotowanie przez Państwa drobnych upominków, które zostaną wręczone najlepszym uczestnikom konkursu.
14.45 – Akcja Straży pożarnej – pokaz ratownictwa w symulowanym wypadku drogowym
15.30 – uroczyste zakończenie Imprezy z udziałem Władz Miasta i Gminy, w tym Burmistrza, Starosty, Wójt Lesznowoli, Państwa i zaproszonych Gości.

Na niedzielę organizatorzy zaplanowali również inne atrakcje m.in.:
– Ekspozycje firm wspierających i sponsorujących imprezę, w tym prezentacje i pokazowe przejazdy najnowszych modeli samochodów, wiodących firm motoryzacyjnych.
– Konkurs BEZPIECZNE WAKACJE – wspólnie z Policją zorganizowany zostanie dla Młodzieży konkurs z nagrodami ze znajomości, przepisów prawa ruchu drogowego.
– Pokaz ratownictwa drogowego przez straż pożarną w symulowanym wypadku drogowym.
– Odbędą się pokazowe przejazdy uczestników rajdu oraz pokazowe przejazdy Mistrzów Polski i utytułowanych zawodników, w tym w KLASIE LEGEND.
– Po raz pierwszy odbędzie się widowiskowa SUPER PRÓBA o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM, dla zaproszonych włodarzy.

Zapowiada się piękna sportowa rywalizacja. Zapraszamy wszystkich miłośników sportu samochodowego, pragnących spędzić weekend w sympatycznej sportowej atmosferze, do udziału w ogólnodostępnej imprezie samochodowej.