Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Otylia Jędrzejczak będzie szkolić młodych pływaków z Piaseczna

Zajęcia doskonalące na pływalni i sali gimnastycznej, spotkania z dietetykiem i psychologiem sportu. To wszystko czeka na uczestników Otylia Swim Tour. Warsztaty, które poprowadzi mistrzyni olimpijska i zaproszeni przez nią eksperci odbędą się 23 października 2016 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

OTYLIA JĘDRZEJCZAK BĘDZIE SZKOLIĆ MŁODYCH PŁYWAKÓW Z PIASECZNA

Otylia Swim Tour to ogólnopolski projekt edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 14 roku życia, ich rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Podczas warsztatów młodzi zawodnicy mają niepowtarzalną okazję aby wziąć udział w treningu prowadzonym przez Otylię Jędrzejczak i reprezentantów Polski w pływaniu. Podczas warsztatów doskonalone są umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym.

Uzupełnieniem zajęć na basenie jest trening na sali gimnastycznej, prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów. Równolegle, rodzice młodych sportowców mogą spotkać się z dietetykiem specjalizującym się w programach żywieniowych dla osób aktywnych fizycznie oraz z psychologiem sportu.

- Projekt Otylia Swim Tour powstał z myślą o dzieciach i młodzieży, które chcą rozwijać swoje umiejętności pływackie. Podczas naszych warsztatów otrzymują nie tylko sporą porcję wiedzy i cennych wskazówek od trenerów, ale także dawkę motywacji do dalszego rozwoju i systematycznej pracy - mówi Otylia Jędrzejczak, polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak i pomysłodawczyni akcji. W dążeniu do sukcesu niezwykle ważne jest również wsparcie najbliższych. Właśnie dlatego ramach Otylia Swim Tour organizujemy również warsztaty dla rodziców. Dzięki spotkaniom z zaproszonymi przeze mnie ekspertami mogą oni zdobyć cenną wiedzę z zakresu żywienia i psychologii sportu, poznać specyfikę pracy z młodym, uzdolnionym sportowcem i przede wszystkim, wymienić doświadczenia z rodzicami innych, na co dzień trenujących pływanie, dzieci - dodaje.

OTYLIA JĘDRZEJCZAK BĘDZIE SZKOLIĆ MŁODYCH PŁYWAKÓW Z PIASECZNA

Otylia Swim Tour w Piasecznie dofinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno.

- Piaseczno to sportowa gmina – mówi Burmistrz Zdzisław Lis. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno inwestuje w infrastrukturę i obiekty sportowe, dofinansowuje także kluby sportowe i pomaga w organizacji licznych imprez, które służą popularyzacji sportu zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży - dodaje.

Zapisy dla dzieci i młodzieży wciąż trwają. Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępny jest na stronie www.otyliaswimtour.pl po kliknięciu w miasto (wymagania: wiek od 9 do 14 roku życia oraz umiejętność pływania 4 stylami)

Mieszkańców Piaseczna zapraszamy do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach z psychologiem i dietetykiem.

Nowością w tegorocznej edycji Otylia Swim Tour są fitMapy - sportowe przewodniki po miastach - gospodarzach projektu. Otwierając interaktywną fitMapę, każdy użytkownik może znaleźć rekomendowane przez mieszkańców miasta trasy rowerowe, parki i siłownie na wolnym powietrzu, a także pływalnie i inne obiekty sportowe, w których na co dzień można dbać o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie. Każda mapa została zaprojektowana tak, by każdy mógł dzielić się swoimi ulubionymi miejscami z innymi użytkownikami dbającymi o aktywność fizyczną w danym mieście. Szczególnie polecana jest osobom korzystającym z urządzeń mobilnych, którzy mogą zabrać mapę na trening.

OTYLIA JĘDRZEJCZAK BĘDZIE SZKOLIĆ MŁODYCH PŁYWAKÓW Z PIASECZNA

- Mam nadzieję, że dzięki fitMapie Piaseczna nie tylko mieszkańcy, ale też osoby odwiedzające to miasto bez trudu znajdą lokalizacje idealne do ćwiczeń i dbania o formę - mówi o projekcie Otylia Jędrzejczak.

Szczegółowe informacje na temat Otylia Swim Tour dostępne są na stronie otyliaswimtour.pl Również na tej stronie dostępny jest formularz zapisów na warsztaty. fitMapę Piaseczna i innych miast - gospodarzy Otylia Swim Tour można znaleźć w serwisie fitmapy.pl Sponsorem głównym Otylia Swim Tour jest marka Zelmer. Patronat nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Parterami Otylia Swim Tour są: Zott, Dr.Bacty, VILLA GLASS STUDIO, Miody Polskie, Cechini Muszyna oraz TEEKANNE Polska.

Harmonogram wydarzenia Otylia Swim Tour:
- 08:30 - 09:30 - Rejestracja uczestników,
- 09:30 - 10:00 - Przedstawienie projektu, otwarcie OST, przemówienia
- 10:15 - 12:45 - Grupa A (basen)
- 10:15 - 12:45 - Grupa B (sala)
- 10:15 - 11:45 - Psycholog (wykład otwarty)
- 12:00 - 13:30 - Dietetyk (wykład otwarty)
- 13:00 - 14:30 – Lunch
- 10:30 - 16:30 - „Strefa Relaksu”
- 14:30 - 16:30 - Grupa A (sala)
- 14:30 - 16:30 - Grupa B (basen)
- 14:30 - 15:30 - Psycholog (trenerzy uczestników Projektu)
- 15:30 - 16:30 - Dietetyk (trenerzy uczestników Projektu)
- 17:00 - 18:30 - podsumowanie na sali gimnastycznej.