Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

A+ A A-

Relacja z II Mazowieckiego Mityngu w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych

GMINA PIASECZNO NA GÓRCE SZCZĘŚLIWICKIEJ - II MAZOWIECKI MITYNG W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM OLIMPIAD SPECJALNYCH - 14 grudnia 2016 r.

RELACJA Z II MAZOWIECKIEGO MITYNGU W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM OLIMPIAD SPECJALNYCH

W minioną środę na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie odbył się II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorem imprezy sportowej był Mazowiecki Oddział Olimpiad Specjalnych przy współpracy z Klubem Sportowym Olimpiad Specjalnych „KOMANDOS” Piaseczno.

Gminę Piaseczno reprezentowała trzynastoosobowa grupa młodzieży z Klubu Sportowego Olimpiad Specjalnych „KOMANDOS” Piaseczno. Młodzież startowała w trzech konkurencjach; w slalomie gigancie, zjeździe swobodnym oraz sprincie na 10 m., z podziałem na kategorie wiekowe.Impreza została otwarta zjazdem z górki sztandaru Olimpiad Specjalnych Polska. W tym roku poczet sztandarowy składał się z reprezentantów gminy Piaseczno, Sergiusza Kondraciuk oraz Damiana Gawrycha. Gościem honorowym mityngu była pani Iga Korzeniowska wieloletnia działaczka Olimpiad Specjalnych Polska, przedstawicielka Oddziału Świętokrzyskiego.

Choć pogoda nie rozpieszczała zawodników jak i organizatorów impreza przebiegała bardzo sprawnie a startująca młodzież po każdym zjeździe była zadowolona i szczęśliwa. Po zawodach zawodnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek.

Reprezentacja gminy Piaseczno wywalczyła aż 6 medali po dwa w każdym kolorze.Złoty medal w slalomie gigancie wywalczył Sergiusz Kondraciuk broniąc tytuł Mistrza Mazowsza z poprzedniego roku oraz Patryk Lipiec w sprincie na 10m. Srebrny medal zdobyty został przez Dawida Pala w sprincie na 10m. oraz Patrycję Lemechę w zjeździe swobodnym. Z brązowymi krążkami w slalomie gigancie wrócił Damian Gawrych oraz Eryk Laskowski.

Należy wspomnieć, że Polska jest pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął oficjalną działalność, jeszcze na początku lat osiemdziesiątych. W Olimpiad Specjalnych w Polsce trenuje obecnie ponad 17,5 tysiąca zawodników, zrzeszonych w 507 klubach, w 18 Oddziałach Regionalnych, mając do wybory 24 dyscypliny sportowe, letnie i zimowe. Idea Olimpiad Specjalnych narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a jej początki sięgają lat sześćdziesiątych XX wieku, jest skierowana do osób z niepełnosprawnością intelektualną. Założycielką ruchu była Eunice Kennedy Shriver, siostra ówczesnego prezydenta Johna Kennedy’ego.