Menu
A+ A A-

Policjanci zakręcili ulatniający się gaz i wezwali pomoc

Do nietypowej interwencji doszło wczoraj przed południem. Do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zadzwoniła kobieta, lecz nie potrafiła ona dokładnie sformułować żadnej prośby. Jej stan zaniepokoił policjantów służby dyżurnej, którzy kierując się zawodową czujnością natychmiast w to miejsce wysłali najbliższą załogę. Okazało się, że w mieszkaniu czteropiętrowego bloku ulatniał się gaz. Policjanci odcięli dopływ gazu, wezwali straż oraz pogotowie dla 83-letniej kobiety.

POLICJANCI ZAKRĘCILI ULATNIAJĄCY SIĘ GAZ I WEZWALI POMOC

Przybyła na miejsce załoga w składzie st.asp. Rafał Makulski oraz st. sierż. Mariusz Wilewski natychmiast wyczuła, że mimo bezwonności na klatce czteropiętrowego bloku mają do czynienia z ulatniającym się gazem.

Na szczęście drzwi do wytypowanego mieszkania były otwarte. Wewnątrz znajdowała się starsza kobieta mająca już wyraźne problemy z oddychaniem. Policjanci zauważyli, że jeden z kurków kuchenki gazowej jest przekręcony lecz na „odwrót” i do pomieszczenia wydostawał się gaz. Policjanci natychmiast zakręcili dopływ gazu do kuchenki, a w pomieszczeniach pootwierali wszystkie okna. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i Straż Pożarna.

83- letnia kobieta trafiła do jednego ze szpitali, już wiemy, że jej życiu w tej chwili nic nie zagraża. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto naszej służby! Każdego dnia jesteśmy gotowi nieść pomoc ludziom w potrzebie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podsumowanie akcji Znicz 2107 na terenie powiatu piaseczyńskiego

Trwająca w tym roku siedem dni akcja "Znicz 2017”, to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie na terenie powiatu piaseczyńskiego doszło do 46 kolizji i 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. W całym garnizonie stołecznych takich kierowców było 103!

PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ 2107 NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Od piątku tj. 27 października stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2017”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Stołeczni policjanci odnotowali od piątku do czwartku 55 wypadków, w których 57 osób zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Do najgroźniejszego wypadku doszło 27 października br. ok. 22. 00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący pojazdem osobowym na wysokości nr 52A, potrącił 15-letniego pieszego. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Wymysły. Niestety chłopiec po przewiezieniu do szpitala zmarł. Cały czas trwają intensywne poszukiwania kierowcy, który brał udział w wypadku. W związku z tym policjanci proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt osobisty w nowodworskiej komendzie przy ul. Paderewskiego 3 lub telefoniczny całodobowo z dyżurnym jednostki 22 775 22 01-04 oraz tel. 997. Informacje można również przekazywać mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2017” funkcjonariusze odnotowali 1030 kolizji i zatrzymali 103 nietrzeźwych kierujących. Na terenie powiatu piaseczyńskiego odnotowano 3 wypadki drogowe, w których ranne zostały trzy osoby. Odnotowano także 46 kolizji drogowych. Nasi policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców.

Przypominamy. W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji "Znicz", która trwała sześć dni policjanci na terenie garnizonu stołecznego odnotowali 35 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 40 zostały ranne. W tym czasie doszło do 643 kolizji. Policjanci zatrzymali też 107 osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W dniu Wszystkich Świętych pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, coraz częściej będziemy odwiedzać groby bliskich i wyjeżdżać na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

W DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PAMIĘTAJMY O ZACHOWANIU PODSTAWOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

Wszystkich Świętych to okres szczególny. Dla wielu to setki kilometrów do przejechania, aby złożyć znicz na mogile swoich bliskich. To właśnie wtedy polskie drogi zapełniają się samochodami, wzmaga się ruch w miastach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów to czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo. Akcja „Znicz 2017” na terenie powiatu piaseczyńskiego rozpoczęła się w piątek 27 października o godz. 6.00 i potrwa do 2 listopada (czwartek) do godz. 22.00.

Aby bezpiecznie dotrzeć na cmentarz i wrócić do domu pamiętajmy o podstawowych zasadach:
- W miarę możliwości korzystajmy ze środków komunikacji publicznej. „Uprzywilejowane w ruchu” specjalne linie autobusowe i tramwajowe dowiozą nas do miejsc, gdzie prywatne samochody nie będą mogły dojechać i zaparkować.
- Parkujmy zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie blokujmy wjazdu lub wyjazdu z drogi, bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu. Przypominamy, że samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudniające ruch lub zagrażające bezpieczeństwu, będą usuwane na koszt właściciela.
- Nie jeździjmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe. W rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nekropolii mogą zostać wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe.
- Należy pamiętać, iż polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych, znaków drogowych. Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.
- Jedźmy ostrożnie, dostosujmy się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów, czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

W DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PAMIĘTAJMY O ZACHOWANIU PODSTAWOWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większej ilości gotówki niż potrzebujemy. Nie nośmy też dokumentów, pieniędzy, kluczy oraz przedmiotów wartościowych w reklamówkach, czy w kieszeniach. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni odzieży. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej torebkę miejmy zawsze przed sobą lub trzymajmy ją w dłoni. Należy także uważać przy wsiadaniu lub wysiadaniu z pojazdów komunikacji zbiorowej, gdyż w tłoku mogą pojawić się „kieszonkowcy".

Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

Pamiętajmy, aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił.

Ruszając w dalszą podróż, każdy kierowca powinien pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, za kierownicę należy wsiadać będąc trzeźwym i wypoczętym. Po drugie, przed wyruszeniem w drogę trzeba przygotować swój samochód do jazdy: sprawdzić, czy wszystkie światła są sprawne, czy płyny w silniku są uzupełnione, czy opony są odpowiednio napompowane, czy mamy wszystkie dokumenty. Kolejną zasadą jest to, aby mądrze zaplanować swoją podróż – tak aby nie pokonywać całego, czasem kilkusetkilometrowego dystansu naraz, tylko rozłożyć go na kilka etapów. Warto, co około 100 km, zrobić sobie krótki postój: wysiąść z samochodu, wyprostować nogi, odetchnąć świeżym powietrzem. Po czwarte, podróżując, należy pamiętać, że każdy w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a kierowca musi mieć zawsze włączone w aucie światła.

O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać nie tylko kierujący, ale także piesi i rowerzyści. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Znicz 2017 - działania stołecznych policjantów

Od piątkowego poranku na stołecznych drogach trwa akcja „Znicz 2017”. Wspólne patrole policjantów garnizonu stołecznego oraz funkcjonariuszy innych służb można spotkać w pobliżu cmentarzy. Mimo że wzmożony ruch pojazdów odbywać się będzie na drogach wyjazdowych z Warszawy w godzinach popołudniowych to już od godziny 6.00 policjanci sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz prędkość, z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

ZNICZ 2017 - DZIAŁANIA STOŁECZNYCH POLICJANTÓW
 

Wszystkich Świętych to okres szczególny - to właśnie w tych dniach drogi garnizonu stołecznego zapełniają się samochodami, będziemy obserwowali wzmożony ruch, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów to też czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo. Akcja „Znicz 2017” w garnizonie stołecznym rozpoczęła się w piątek 27 października o godz. 6.00 i potrwa do 2 listopada (czwartek) do godz. 22.00.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy widocznych jest więcej patroli. Funkcjonariusze kierują ruchem ulicznym, bowiem przy nekropoliach zmieniła się organizacja ruchu – dlatego warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i zamiast jechać pod bramę cmentarną, kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe. O ile jest to możliwe, lepiej korzystać z transportu publicznego.

Stołeczni policjanci od piątkowego poranku sprawdzają, czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, między innymi czy stosują się do ograniczeń prędkości, używają pasów bezpieczeństwa oraz czy we właściwy sposób przewożą dzieci. Funkcjonariusze kontrolują także trzeźwość kierowców, stan techniczny aut, właściwe używanie świateł zewnętrznych oraz stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku po drogach poza obszarem zabudowanym.

Przygotowując się w dłuższą podróż, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:

  • wsiadając za kierownicę należy być trzeźwym i wypoczętym;
  • przed wyruszeniem w drogę trzeba przygotować swój samochód do jazdy: sprawdzić, czy wszystkie światła są sprawne, czy płyny w silniku są uzupełnione, czy opony są odpowiednio napompowane, czy mamy wszystkie dokumenty;
  • należy mądrze zaplanować swoją podróż – tak aby nie pokonywać całego, czasem kilkusetkilometrowego dystansu naraz, tylko rozłożyć go na kilka etapów; warto, co około 100 km, zrobić sobie krótki postój: wysiąść z samochodu, wyprostować nogi;
  • każdy w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

Poza policjantami „drogówki”  nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich czuwają funkcjonariusze pionu prewencji oraz kryminalnego. Policjanci z wydziałów wywiadowczych doskonale znają metody działania przestępców. Dzięki temu, że wtapiają się w tłum, mogą skutecznie wyławiać z niego np. kieszonkowców.

Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większej ilości gotówki niż potrzebujemy. Nie nośmy też dokumentów, pieniędzy, kluczy oraz przedmiotów wartościowych w reklamówkach, czy w kieszeniach. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni odzieży. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej torebkę miejmy zawsze przed sobą lub trzymajmy ją w dłoni. Należy także uważać przy wsiadaniu lub wysiadaniu z pojazdów komunikacji zbiorowej, gdyż w tłoku mogą pojawić się „kieszonkowcy".

O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać także piesi. Przełom października i listopada to czas, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Powinniśmy więc pamiętać i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy. Ważne jest prawidłowe umieszczenie elementów odblaskowych: zaleca się je umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

ZNICZ 2017 - DZIAŁANIA STOŁECZNYCH POLICJANTÓW

Poniżej znajdą Państwo informacje o zmianach w organizacji ruchu drogowego w pobliżu największych nekropolii w Warszawie.

CMENTARZ BRÓDNOWSKI

W dniach 28 i 29 października (sobota i niedziela) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:
 
• św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej
• Gościeradowska
• Smoleńska od ul. św. Wincentego do ul. Witebskiej
• Kołowa od św. Wincentego do Handlowej
• Borzymowska od ul. św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej

1 listopada (środa, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:

• Rondo Żaba
• 11 Listopada od ul. Letniej do ul. S. Starzyńskiego
• św. Wincentego od ronda Żaba do ul. Gilarskiej
• św. J. Odrowąża i P. Wysockiego od ronda Żaba do W. Syrokomli
• Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K.Ogińskiego oraz od ul. Rembielińskiej do św. Wincentego
• Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej
• Smoleńska od ul. św. Wincentego do ul. Witebskiej
• Gościeradowska
• Kołowa od św. Wincentego do Handlowej

Ponadto, w dniach 28 – 29 października i 1 listopada na ulicach Rembielińskiej (od ul. Julianowskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty), M.K.Ogińskiego (od ul. Matki Teresy z Kalkuty do ul. Siedzibnej) i Smoleńskiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu.  
Ruch indywidualny kierowany będzie od ul. Radzymińskiej ulicami Młodzieńczą i L. Kondratowicza do parkingów przy ulicach S. Boliwara i Żuromińskiej lub z Trasy AK ulicą P. Wysockiego do parkingów przy ulicach P. Wysockiego i Matki Teresy z Kalkuty. Ze względu na budowę II linii metra na ul. Trockiej zalecany objazd do cmentarza prowadzi ulicami: Z. Jórskiego, Samarytanka i T. Korzona.

CMENTARZ POWĄZKOWSKI I WOJSKOWY

1 listopada (środa, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:
• Powązkowska od ul. Okopowej do Trasy Armii Krajowej  
• zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od Ronda Zgrupowania AK „Radosław” do ul. M. Anielewicza

Ponadto 1 listopada na ulicach: Elbląskiej, Z. Krasińskiego, J. Ostroroga, Tatarskiej, Duchnickiej i Przasnyskiej (od ul. Duchnickiej do ul. ks. R. Indrzejczyka) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
Ruch indywidualny kierowany będzie:
• od ul. Wolskiej ulicami Młynarską lub Płocką, a dalej Obozową do parkingów przy ulicach: J. Ostroroga, Wawrzyszewskiej  i św. Stanisława
• od ul. W. Broniewskiego ulicami: Matysiakówny, ks. R. Indrzejczyka, Przasnyską, Duchnicką i Powązkowską lub Elbląską, Przasnyską, Duchnicką do parkingów przy ulicach Powązkowskiej, Tatarskiej i J. Ostroroga
• od ul. Towarowej i al. „Solidarności” ul. Okopową do parkingów przy ul. Okopowej  i Dzikiej
• od al. Jana Pawła II ul. M. Anielewicza do parkingów przy ul. Okopowej i Dzikiej
• ulicami W. Broniewskiego i Elbląską do parkingów przy ulicy Elbląskiej
• od strony al. Prymasa Tysiąclecia i ul. W. Broniewskiego jezdnią boczną Trasy AK w kierunku  Ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej do parkingu przy ul. gen. S. Maczka

CMENTARZ PÓŁNOCNY I WAWRZYSZEWSKI

W dniach 28 i 29 października (sobota i niedziela) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:
• K. Wóycickiego od ul. Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza
• Opłotek i Palisadowa                                                     

W dniu 1 listopada (środa, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:
• ul. Wólczyńska od al. W. Reymonta do ul. K. Wóycickiego
• ul. Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej
• ul. T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza
• K. Wóycickiego od ul. Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza
• ulice Opłotek i Palisadowa

Ruch indywidualny w rejonie Cmentarza Północnego kierowany będzie ulicami Pułkową i K. Wóycickiego (jednokierunkową na odcinku Pułkowa - Żubrowa) do istniejących parkingów przy bramie cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie się odbywał ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami S. Żeromskiego, al. W. Reymonta i J. Conrada oraz ulicami J. Kasprowicza i Sokratesa do parkingów przy ulicach J. Conrada i Kwitnącej.

CMENTARZE W REMBERTOWIE I MARYSINIE

1 listopada (środa, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:
• ul. Grzybowa od ul. Długiej do Zygmunta III
• ul. Korkowa w okolicy cmentarza

Ruch indywidualny kierowany będzie al. Komandosów i ulicami Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Grzybową – Działyńczyków – Dokerów – Fizylierów.

CMENTARZ WE WŁOCHACH

1 listopada (środa, Wszystkich Świętych) zamknięta dla ruchu samochodów indywidualnych będzie ul. Ryżowa na odcinku od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r.
 
CMENTARZ NA TARCHOMINIE

1 listopada (środa, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:
• ul. J. Mehoffera na odcinku od ul. Topolowej do ul. Myśliborskiej
• ul. Majolikowa na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. J. Mehoffera

CMENTARZ WOLSKI

Ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Wolską (lub Elekcyjną) i J.K. Ordona oraz Połczyńską i J. Sowińskiego do parkingów zlokalizowanych na ulicy Jana Kazimierza. Na ul. Wolskiej wzdłuż cmentarzy obowiązuje zakaz zatrzymywania się, a na ulicach Studziennej i J. Sowińskiego jeden kierunek ruchu.

CMENTARZ CZERNIAKOWSKI

1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na wschodniej jezdni (w kierunku centrum) ul. Powsińskiej od ul. św. Bonifacego do ul. B. Limanowskiego.

CMENTARZ NA SŁUŻEWIE

1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na ul. Wałbrzyskiej od ul. J.S. Bacha do ul. Dominikańskiej.  

CMENTARZ W ZERZNIU

1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na ul. Trakt Lubelski od ul. Cylichowskiej do ul. Borków.

W dniach 28 i 29 października (sobota i niedziela) i 1 listopada (środa, Wszystkich Świętych) zamknięta dla samochodów będzie północna jezdnia (w kierunku ul. Marszałkowskiej) ul. Królewska od ul. Mazowieckiej do ul. Marszałkowskiej (będzie zarezerwowana dla autobusów komunikacji miejskiej).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Przeżyj na drodze - policyjne działania na terenie powiatu piaseczyńskiego

Do 30 listopada 2017 roku, potrwają policyjne działania pod nazwą „Przeżyj na drodze” prowadzone na terenie powiatu piaseczyńskiego. Ich celem jest przeciwdziałanie wypadkom drogowym ze skutkiem śmiertelnym.

PRZEŻYJ NA DRODZE - POLICYJNE DZIAŁANIA NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Od początku lipca na drogach powiatu piaseczyńskiego nastąpił wzrost wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Od 1 lipca do 16 października na naszych drogach doszło do 24 wypadków, a śmierć poniosło w nich aż 6 osób. 25 osób zostało rannych. Jednym z takich wydarzeń były wrześniowy wypadek w Tarczynie, gdzie śmierć ponieśli dwaj bardzo młodzi mężczyźni, a także wypadek w miejscowości Brześce, gdzie kierujący motocyklem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych i utracił panowanie nad jednośladem. Tu również śmierć poniósł zarówno kierujący jak i jego pasażer.

Dlatego podjęte przez policjantów z wydziału ruchu drogowego działania mają zapobiec i przeciwdziałać wypadkom drogowym. Jednym z elementów prowadzonej akcji jest represyjne stosowanie prawa wobec kierowców i rowerzystów popełniających wykroczenia drogowe.

Nasilone zostały już kontrole, które dotyczyć będą także pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób nieprzestrzegających obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, a także niestosujących się do sygnalizacji świetlnej.

Odpowiedzialnym za organizację i przebieg działań jest naczelnik wydziału ruchu drogowego w Piasecznie Pan komisarz Jacek Anczarski.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Start programu w ramach kampanii Kręci mnie bezpieczeństwo

Mistrzowie sportu i policjanci, wśród których był również mł.asp. Paweł Zajc – mistrz Aikido, rozpoczęli program profilaktyczny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki” a wszystko to w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

START PROGRAMU W RAMACH KAMPANII KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO

W Piasecznie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, zainaugurowano w tutejszych szkołach program pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki”. Na pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu, gościł jego twórca Piotr Bąkowski- wielokrotny Mistrz Świata w kickboxingu.

Zajęcia odbyły się w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym przy ul. Szpitalnej w Piasecznie. Program współprowadzony jest przez piaseczyńską policję, a głównym jej celem jest idea rozwoju osobowego i samodoskonalenia się, dającego siłę odrzucania negatywnych i groźnych zachowań dotyczących młodzieży wieku szolnego.

W programie podzielonym na dwie części uczestniczyli oprócz Pana Piotra Bąkowskiego, także Pani Dominka Rembelska – mistrzyni świata Capoeiry, oraz policjant z piaseczyńskiej drogówki mł. asp. Paweł Zajc- mistrz i trener Aikido oraz kom. Jarosław Sawicki.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Tydzień Mediacji w Piasecznie pod hasłem Masz prawo do mediacji

W dniach od 16 do 20 października 2017 roku przypada Tydzień Mediacji pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Celem działań jest promocja mediacji – idei pozasądowego rozwiązywania sporów. W ramach tej inicjatywy w Sądzie Rejonowym w Piasecznie w dniach od 16 do 20 października 2017 roku w godz. 10.00 do 12.00 będą dyżurowali mediatorzy, którzy będą służyć radą mającą na celu wytłumaczenie, jak można poza sądownie rozwiązać spór lub konflikt.

TYDZIEŃ MEDIACJI POD HASŁEM MASZ PRAWO DO MEDIACJI

W dniach od 16 do 20 października 2017 roku przypada Tydzień Mediacji pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Celem działań jest promocja mediacji – idei pozasądowego rozwiązywania sporów.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu w drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

W ramach tej inicjatywy w dniach od 16 do 20 października 2017 roku w godz. 10.00 do 12.00, w pokoju 9 ( parter ) w budynku Sądu Rejonowego w Piasecznie będą odbywały się codzienne bezpłatne dyżury z udziałem stałych mediatorów. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą podjąć próbę porozumienia się w konflikcie przy wsparciu neutralnego i bezstronnego mediatora.

W ramach propagowania idei pozasądowego rozwiązywania sporów i mediacji odbędzie się również spotkanie mediatorów i przedstawicieli sędziów z mieszkańcami pod hasłem 'Mediacja- Najszybszy Sposób Rozwiązywania Sporów” Termin spotkania to 17 październik 2017 godzina 17.00 – gmach Sądu Rejonowego w Piasecznie. Podczas spotkania zostanie wygłoszona prelekcja oraz zaprezentowana zostanie przykładowa symulacja mediacji. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe Industria 2017 w Piasecznie

O godz. 14.00 dyżurny piaseczyńskiej komendy odbiera informację o wybuchu i strzelaninie w budynku Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Do działań ratowniczych wezwani zostają między innymi piaseczyńscy policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych.

ĆWICZENIA DOWÓDCZO- SZTABOWE INDUSTRIA 2017

Ćwiczenia rozpoczęły się około 14.00 po zgłoszeniu dyżurnemu piaseczyńskiej komendy Policji strzelaniny i wybuchu do którego doszło w budynku należącym do Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne załogi z różnych służb. O pomoc w akcji ratowniczej poproszeni zostali strażacy, strażnicy miejscy, służby medyczne. Do akcji zostają również wezwani policjanci z wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji.

W czasie akcji odnalezionych zostaje kilka osób z obrażeniami ciała. Wszyscy ranni w porę trafiają pod opiekę medyczną. Policyjni pirotechnicy odnaleźli i zneutralizowali znaleziony wewnątrz budynku ładunek wybuchowy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane zgodnie z programem szkolenia obronnego województwa Mazowieckiego.

ĆWICZENIA DOWÓDCZO- SZTABOWE INDUSTRIA 2017

Celem ćwiczeń było doskonalenie praktycznych działań ratowniczych oraz współdziałania z innymi służbami w takich sytuacjach. Przedsięwzięcie było też sprawdzeniem stopnia przygotowania do wykonywania podobnych działań przez lokalne służby i instytucje w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Ćwiczenia Industria pokazały dobrą współpracę wszystkich służb w tego typu działaniach.

ĆWICZENIA DOWÓDCZO- SZTABOWE INDUSTRIA 2017

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ty też możesz - poradnik dla kandydatów do pracy w policji

Poradnik dla kandydatów do pracy w Policji trafi do młodych ludzi, którzy w przyszłym roku zakończą naukę w szkołach średnich. Komenda Stołeczna Policji właśnie wydała folder, w którym znalazły się najważniejsze informacje dla kandydatów do pracy w Policji.

TY TEŻ MOŻESZ - PORADNIK DLA KANDYDATÓW DO PRACY W POLICJI

Policjanci Komendy Stołecznej Policji rozpoczynają właśnie akcję zachęcającą młodych ludzi do wstępowania w szeregi formacji. W tym celu Wydział Komunikacji Społecznej przy współpracy Sekcji do spraw Doboru Wydziału Kadr KSP przygotował folder, w którym zainteresowani znajdą najważniejsze informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat do pracy w Policji. W publikacji będą zawarte również informacje dotyczące poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej.

W opracowanej broszurze młodzi ludzie będą mogli znaleźć także porady ekspertów i odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania. Natomiast czynni policjanci i policjantki zachęcą niezdecydowanych do podjęcia wyzwania, jakim jest praca w Policji.

Poradnik dla kandydatów (pobierz plik) 11.48 MB

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2017

Jak każdego roku pod koniec sierpnia rusza ogólnopolska akcja policyjna „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym czasie obserwujemy wzrost natężenia ruchu drogowego w rejonie szkół. W związku z szeregiem niebezpieczeństw mogących zagrozić najmłodszym, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci, rozpoczynających naukę po dwumiesięcznej przerwie.

Policjanci sprawdzą oznakowanie w rejonach placówek szkolnych. Skontrolują transport przewożący młodzież do szkół. Zareagują, gdy kierujący lub piesi, nie bacząc na bezpieczeństwo najmłodszych, złamią przepisy ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwrócą też na edukację uczniów, aby ci wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2017

Prawidłowe nawyki to podstawa

Zachęcamy rodziców i opiekunów, aby opracowali z dziećmi najbezpieczniejszą trasę dojścia do szkoły, przeszli nią razem i pokazali wszystkie możliwe zagrożenia. Aby ich uniknąć, policjanci przypominają najmłodszym, że idąc chodnikiem należy trzymać się z dala od krawędzi jezdni. Jeśli parkują na nim samochody, należy uważać na każdy manewr kierowcy, by nie zostać potrąconym. Nie wolno też przeskakiwać przez barierki lub łańcuch zabezpieczający chodnik. W przypadku braku chodnika należy poruszać się lewą stroną drogi i bacznie obserwować nadjeżdżające samochody, aby w razie konieczności zejść z jezdni.

Warto przypomnieć dziecku, że najbezpieczniej przejdzie przez jezdnię na wyznaczonym przejściu, przez tzw. „pasy” z sygnalizacją świetlną. Jeśli przechodzi przez jezdnię na wyznaczonym przejściu bez takiej sygnalizacji, musi upewnić się, czy przepuszczą go samochody jadące każdym pasem. Przed wejściem na jezdnię zawsze, niezależnie od tego, gdzie przechodzi, powinno spojrzeć w lewo, potem w prawo i znów w lewo. Gdy nic nie jedzie – może przejść. Nieraz rozmowa z rówieśnikami albo korzystanie z telefonu komórkowego może również odwrócić uwagę i stworzyć zagrożenie. Nie należy także wchodzić nagle na jezdnię spoza zaparkowanego pojazdu czy stojącego na przystanku autobusu.

Rodzicu pamiętaj, że dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat.

Rower to też pojazd

Jeśli dziecko dojeżdża rowerem do szkoły, warto zadbać o kask ochronny i właściwe, zgodne z przepisami wyposażenie jednośladu. Rower musi więc być wyposażony: z przodu – w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej, z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej, o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2017

Jestem widoczny, jestem bezpieczny

Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat – od 20 do 500 zł. Mimo, że nie ma obowiązku noszenia ich na obszarze zabudowanym, warto wyposażyć w nie dziecko. Chodzi o to, aby kierujący pojazdami mogli je jak najwcześniej dostrzec i odpowiednio zareagować.

Prosta sprawa - rozwaga

Dowożąc dziecko do szkoły należy przewozić je w dostosowanym do wieku foteliku samochodowym i przypięte pasami. Przy szkole należy zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności innym kierującym i pieszym. Nigdy nie pozwalajmy wysiadać dziecku z samochodu od strony jezdni. Złe nawyki w wielu przypadkach powodują wzrost zagrożenia i niestety kończą się tragicznie. Kształtowanie u dzieci prawidłowych zachowań na drodze uczy ich odpowiedzialności, rozwagi i pozwala im bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Opracowała nadkom. Anna Kędzierzawska - ekspert Wydziału Komunikacji Społecznej KSP

Rozpoczęcie roku szkolnego tuż tuż, dlatego już dzisiaj zapraszamy wszystkich do zapoznania się z edukacyjną kampanią @mediaplanet „BACK TO SCHOOL”! Każdego, komu wrzesień kojarzy się z powrotem do nauki zachęcamy do odwiedzenia portalu www.poradnikdlarodziny.pl oraz sięgnięcia po czwartkowe wydanie dziennika Nasze Miasto. Znajdziecie tam wiele ciekawych porad i wskazówek dotyczących zorganizowania wyprawki szkolnej, wychowania i edukacji najmłodszych czy zapewnienia bezpieczeństwa w otoczeniu dziecka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)