Menu
A+ A A-

Wspólne działania profilaktyczne policjantów z Piaseczna i Wydziału Ruchu Drogowego KSP

Policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zostali zaproszeni przez funkcjonariuszy z Piaseczna do wspólnego przedsięwzięcia służącego edukacji wszystkich grup społecznych w zakresie ruchu drogowego. Jednym z powodów jest niestety bardzo duża ilość zdarzeń i wypadków drogowych w których śmierć ponoszą zarówno piesi, rowerzyści, jaki sami kierowcy.

WSPÓLNE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE POLICJANTÓW Z PIASECZNA I WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KSP

Pierwsze wspólne spotkanie odbyło się w Zespole Szkół numer 1 w Piasecznie przy ulicy Szpitalnej. Grupa ponad 180 uczniów miała okazję obejrzeć i wysłuchać zarówno danych dotyczących zdarzeń drogowych jak i okoliczności ich powstania. Jednak głównym przesłaniem było uświadomienie młodzieży, że wielu tym zdarzeniom można było zapobiec.

Przygotowany przez policjantów program spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, wielka w tym zasługa asp. sztab. Roberta Niedbałko, który nie tylko potrafi znakomicie nawiązać kontakt z słuchaczami, ale w profesjonalny sposób poparty wieloletnią służbą przekazać innym swoją wiedzę.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie