Menu
A+ A A-
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Choroby - opisy, leczenie i przebieg

Dlaczego warto posiadać wiedzę o chorobach?

Wiedza o chorobach jest przydatna w codziennym życiu. Warto znać przyczyny, objawy i przebieg różnych chorób, a także sposoby ich leczenia – dzięki temu nie tylko unikniemy zachorowania, ale i poradzimy sobie w sytuacji, gdy pojawią się pierwsze objawy choroby. Może ona znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie i odebrać nam radość z życia, dlatego należy właściwie dbać o swoje zdrowie – odpowiednie postępowanie uchroni nas przed chorobami i sprawi, że będziemy się lepiej czuć. Pamiętajmy, że zwiększanie wiedzy o chorobach jest najlepszym sposobem na uniknięcie problemów zdrowotnych. Choroby - opisy, leczenie i przebieg | Netlekarz

CHOROBY - OPISY, LECZENIE I PRZEBIEG

Wiedza o chorobach uchroni nas od zachorowania

Mając wiedzę na temat powszechnie występujących chorób, możemy skutecznie się przed nimi uchronić. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jakie czynniki powodują określone dolegliwości i przyczyniają się do rozwoju choroby. Posiadając taką wiedzę mamy szansę uniknąć zachorowania i nie musimy obawiać się poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Wiedza dotycząca chorób zmienia się z biegiem lat. Obecnie wiemy już znacznie więcej o niektórych schorzeniach niż jeszcze 10-20 lat temu. Należy więc na bieżąco przyswajać aktualne informacje i śledzić zmiany zachodzące w tej dziedzinie. Być może w ten sposób uda nam się pozbyć dolegliwości, z którą zmagamy się od dłuższego czasu.

Dzięki wiedzy o chorobach pogłębiamy swoją świadomość na temat zdrowia

Wiedza o chorobach przyczynia się do uzupełnienia i pogłębienia naszej świadomości dotyczącej zdrowia – znając choroby, ich przyczyny i skutki, możemy w prosty sposób im zapobiegać, na przykład eliminując ze swojego życia czynniki zwiększające ryzyko zachorowania. Zmiana diety czy włączenie aktywności fizycznej do planu dnia sprawi, że będziemy mniej podatni na różne choroby, m.in. cukrzycę, otyłość, miażdżycę czy nowotwory. Większa świadomość z zakresu profilaktyki zdrowotnej sprawi, że będziemy wiedzieli, jak postępować, by być zdrowym i nie chorować. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże ma to znaczenie. Zazwyczaj wcale nie interesujemy się chorobami dopóki nie dotyczą nas one bezpośrednio. Poszerzanie swojej wiedzy na temat chorób jest najlepszym sposobem na dbanie o własne zdrowie – im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej. Oczywiście nie musimy wiedzieć wszystkiego o chorobach - wystarczą podstawowe informacje, a w tym przede wszystkim znajomość objawów, przyczyn i przebiegu różnych schorzeń.

CHOROBY - OPISY, LECZENIE I PRZEBIEG

Im wcześniej rozpoznasz chorobę, tym szybciej wrócisz do zdrowia!

Posiadając wiedzę na temat chorób, możemy wcześnie rozpoznać chorobę, a także znaleźć przyczynę naszych dolegliwości. Jeśli wiemy, w jaki sposób objawiają się określone choroby, możemy je od razu zdiagnozować, dzięki czemu szybciej nastąpi wdrożenie odpowiedniego leczenia – to z kolei daje możliwość całkowitego wyeliminowania choroby. Informacje o chorobach to sposób na trwanie w zdrowiu, jednak warto pamiętać, że poza własną wiedzą, do wyleczenia konieczna będzie wizyta u lekarza. Tylko specjalista może zlecić stosowne badania i potwierdzić nasze podejrzenia.

Wiedzy na temat chorób szukaj w Internecie

Skąd czerpać wiedzę o chorobach? Największym źródłem informacji na temat zdrowia jest oczywiście Internet – znajdziemy tu wiele stron poświęconych tematyce zdrowotnej. Jeśli szukasz sprawdzonych i aktualnych informacji, zajrzyj na Netlekarz.pl! Jest to rozbudowana baza wiedzy z zakresu chorób, w której znajdziesz wyczerpujące opisy ich przyczyn, objawów, przebiegu i sposobów leczenia. Dodatkowo w serwisie Netlekarz.pl nie brakuje wskazówek i porad dotyczących profilaktyki zdrowotnej. Podpowiadamy, jak skutecznie uniknąć zachorowania, w jaki sposób samodzielnie rozpoznać różne dolegliwości i wyeliminować ze swojego życia czynniki chorobotwórcze. Netlekarz.pl zapewnia całodobowy, darmowy dostęp do wiedzy medycznej –możesz z niej skorzystać bez względu na miejsce i porę! Nie czekaj, zadbaj o swoje zdrowie już dziś – dzięki Netlekarz.pl jest to możliwe!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bezpłatne konsultacje okulistyczne w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Szanowni Pacjenci, z radością informujemy, że w dniu 18 marca 2017 r. Centrum Medyczne CMP Piaseczno będzie brało udział w ogólnopolskiej akcji promocji zdrowia "Polscy Okuliści Kontra Jaskra".

BEZPŁATNE KONSULTACJE OKULISTYCZNE W CENTRUM MEDYCZNYM CMP PIASECZNO

W tym dniu w godzinach 9.00-15.00 w CMP Piaseczno będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji okulistycznych dla osób dorosłych u: dr Anny Kowalskiej - Ćwik i dr Małgorzaty Zaraś.

Ogólnopolska akcja Polscy Okuliści Kontra Jaskra, to jeden dzień kiedy w całej Polsce w wyznaczonych gabinetach pacjent, skorzystać z bezpłatnej wizyty. Centrum Medyczne CMP Piaseczno zostało zgłoszone do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, które jest organizatorem tej akcji. Podczas 15 minutowej wizyty, lekarz wypełni z pacjentem krótką ankietę i wykona badania; CIŚNIENIE WEWNĄTRZGAŁKOWE IOP I PACHYMETRIA CCT, BADANIE W LAMPIE SZCZELINOWEJ, DNO OKA.

* Warunkiem skorzystania z akcji jest wcześniejsze umówienie wizyty.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zbiórki krwi w 2017 roku w Piasecznie oraz w Górze Kalwarii

Udostępniamy informację na temat zbiórek krwi w Górze Kalwarii i Piasecznie w 2017 roku. Zbiórki odbywają się w środy, od 9:00 do 13:00, ostatni dawcy przyjmowani są o godz. 12:30. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku. Zapisz terminy w kalendarzu i oddaj krew potrzebującym!

ZBIÓRKI KRWI W 2017 ROKU W PIASECZNIE ORAZ W GÓRZE KALWARII

Góra Kalwaria ("Pod Arkadami"), terminy:
15 lutego, 19 kwietnia, 21 czerwca, 16 sierpnia, 18 października, 20 grudnia.
Piaseczno (przy krzyżu kościoła św. Anny), terminy:
18 stycznia, 15 marca, 17 maja, 19 lipca, 20 września, 15 listopada.

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
* w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki) * być wyspanym
* spożyć lekki posiłek (pieczywo, chuda wędlina, ser biały)
* wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, rosół, tłuste mięso oraz jajka, orzeszki ziemne i ciasta kremowe
* ograniczyć palenie papierosów
* być zdrowy, nie przyjmować leków
* być trzeźwy
* pamiętać o dowodzie osobistym (oddać krew mogą tylko osoby pełnoletnie).

Organizatorzy: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Klub Honorowych Dawców Krwi w Górze Kalwarii.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Otworzony został nowy oddział Centrum Medycznego CMP Józefosław

Szanowni Państwo, z ogromną radością informujemy, że od dnia 21 grudnia 2016 roku otwarty został kolejny oddział Centrum Medycznego CMP Józefosław. Nowy oddział sieci przychodni Centrum Medycznego CMP mieści się w Józefosławiu przy ulicy Ogrodowej 20C.

OTWORZONY ZOSTAŁ NOWY ODDZIAŁ CENTRUM MEDYCZNEGO CMP JÓZEFOSŁAW

W Centrum Medycznym CMP Józefosław będą mogli Państwo skorzystać z następujących konsultacji i badań:
- pediatry
- internisty
- laryngologa
- endokrynologa

Nowy oddział CMP Józefosław jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Punkt pobrań jest czynne w godzinach 8.00-12.00. Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Strona internetowa CMP Józefosław: http://cmp.med.pl/pl/jozefoslaw

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nocna świąteczna pomoc lekarska w budynku szpitala św. Anny Piaseczno

Od 15 listopada 2016 r. od godz. 18.00 nocna i świąteczna pomoc lekarska będzie świadczona w budynku szpitala św. Anny przy ul. Mickiewicza 39 w Piasecznie. Pomoc świadczona jest dla wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w godz. 18.00 - 8.00 w dni robocze oraz w soboty i święta całodobowo. Tel. do nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej - 22 536 97 76

NOCNA POMOC LEKARSKA W BUDYNKU SZPITALA ŚW. ANNY

Wątek na forum mieszkańców: zmiana adresu nocnej pomocy lekarskiej

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zobacz cukrzycę i wykonaj badania profilaktyczne w Auchan Piaseczno

Już w najbliższą niedzielę 13 listopada w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne – oznaczyć poziom glukozy we krwi, zbadać ciśnienie oraz określić wskaźnik BMI. Będzie można również skorzystać z porad specjalistów i wziąć udział w warsztatach i zajęciach ruchowych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

ZOBACZ CUKRZYCĘ I WYKONAJ BADANIA PROFILAKTYCZNE W AUCHAN PIASECZNO

Wiele objawów, jak osłabienie, utrata wagi czy rozdrażnienie można kojarzyć ze zmęczeniem lub stresem. Tymczasem mogą one świadczyć o rozwijającej się cukrzycy. Chorują na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Aby rozwiać zdrowotne wątpliwości, wystarczy wykonać badania profilaktyczne. Już w najbliższą niedzielę z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Centrum Handlowe Auchan Piaseczno współorganizuje akcję „Zobacz cukrzycę”.

Kampanię społeczną pod tym samym tytułem organizuje Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą oraz Zarząd Mazowiecki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Podczas spotkania będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne – zbadać poziom cukru i ciśnienia tętniczego krwi, obliczyć wskaźnik BMI oraz dowiedzieć się, jaki jest skład naszego ciała. Obecni na miejscu eksperci będą interpretować wyniki badań i doradzą, jak postępować, jeśli ich wynik przekracza normę. Specjaliści wyjaśnią, czym charakteryzują się cukrzyca typu 1 i typu 2.

Na uczestników czekają również warsztaty, podczas których poznają zasady zdrowego trybu życia, dowiedzą się, jak prawidłowo układać jadłospis, a także jakie ćwiczenia pozwolą zachować sprawność i zmniejszyć masę ciała. Dla najmłodszych przygotowano zabawy i konkursy.

Akcja profilaktyczna Zobacz cukrzycę, odbędzie się w niedzielę 13 listopada w godzinach 11.00-18.00 w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie. Udział w akcji oraz badania są bezpłatne. Więcej informacji na temat akcji i badań profilaktycznych znajduje się na stronie www.zobaczcukrzyce.pl

ZOBACZ CUKRZYCĘ I WYKONAJ BADANIA PROFILAKTYCZNE W AUCHAN PIASECZNO

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bezpłatne badania mammograficzne obok UMiG Piaseczno

27 października 2016 r. do Piaseczna, na parking przy ul. Sierakowskiego obok Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie, ul. Kościuszki 5 przyjedzie mammobus. Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet od godz. 9:00 Bezpłatne badanie mammograficzne adresowane jest do kobiet z najbardziej zagrożonej zachorowaniem na raka grupy wiekowej 50-69, które są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym i w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej finansowanej przez NFZ. Zapisy pod numerem 42/254 64 10 lub 517 544 004

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bezpłatne warsztaty okulistyczne Widzieć Lepiej w CMP Piaseczno

Szanowny Pacjencie, podejrzewasz, że masz zaćmę, a może już ją u Ciebie zdiagnozowano lub przygotowujesz się do operacji zaćmy? Już dziś zapisz się na bezpłatne warsztaty okulistyczne "Widzieć Lepiej", które odbędą się w CMP Piaseczno - 11.10.2016 r. w godzinach 11.00-13.00

BEZPŁATNE WARSZTATY OKULISTYCZNE WIDZIEĆ LEPIEJ W CENTRUM MEDYCZNYM CMP PIASECZNO

Nasz cel? Edukacja pacjentów w zakresie leczenia zaćmy, wad wzroku oraz zespołu suchego oka. Podczas warsztatów można uzyskać informacje dotyczące m.in.: zabiegu, przygotowania do zabiegu, zalet zabiegu. Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bezpłatne specjalistyczne badania USG i USG 4D dla kobiet w ciąży

Bezpłatne badania USG oraz USG 4D czekają na wszystkie przyszłe mamy w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. W najbliższą sobotę każdy będzie mógł także skorzystać z porad ekspertów w zakresie rodzicielstwa i wychowania dziecka. Wstęp wolny!

BEZPŁATNE SPECJALISTYCZNE BADANIA USG I USG 4D DLA KOBIET W CIĄŻY

Troska o dzieci wymaga odpowiedniej wiedzy oraz wsparcia ze strony bardziej doświadczonych osób. Dlatego w sobotę 24 września fundacja Odety Moro wraz z Centrum Handlowym Auchan Piaseczno organizuje spotkanie dla przyszłych i młodych rodziców.

Przy specjalnie wydzielonych stanowiskach przyszłe mamy będą miały wyjątkową okazję, by bezpłatnie wykonać badania USG i USG 4D i sprawdzić, czy ciąża rozwija się prawidłowo.

W trakcie akcji wszystkie kobiety będą również mogły znaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania, związane z ciążą i macierzyństwem. W punktach konsultacyjnych zaproszeni eksperci udzielą porad, między innymi z zakresu przygotowań do porodu, zalet karmienia piersią, właściwej diety czy tworzenia więzi z niemowlęciem. Kobiety znajdą także odpowiedź na pytania o to, jak wrócić do formy po porodzie, bezpiecznie wykąpać malucha czy ułożyć go w chuście do noszenia. Młodzi oraz przyszli rodzice będą mogli również wziąć aktywny udział w pokazach kąpieli maluszka, masażu i pierwszej pomocy pediatrycznej.

Specjalistyczne badania USG i USG 4D odbędą się w ramach akcji „Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama” 24 września w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ul. Puławskiej 46 w Piasecznie. Ultrasonografia będzie wykonywana od godziny 11.00. O przyjęciu na badanie decyduje kolejność zgłoszeń. Na pytania przyszłych oraz młodych rodziców, eksperci będą odpowiadać w godzinach 11.00 - 16.30. Udział w akcji jest bezpłatny!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)