Menu
A+ A A-

Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa

7 czerwca 2017 roku Fundacja Z uśmiechem przez życie, we współpracy z Gabinetem Stomatologicznym NZOZ AMDENTAL PLUS przy ul. Puławskiej 45B w Piasecznie organizuje Dzień otwarty pn.: Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa.

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA, PROFILAKTYKA PRZECIWRAKOWA

W tym dniu zostaną przeprowadzone badania kontrolne stanu uzębienia osób zgłaszających się do gabinetu oraz badania przesiewowe w kierunku występowania zmian patologicznych na błonie śluzowej jamy ustnej.

Szczególnie zachęcamy do przyjścia do gabinetu pacjentów z grupy wysokiego ryzyka:
- osoby palące,
- osoby nadużywające alkoholu,
- osoby powyżej 40 roku życia,
- osoby uwarunkowane genetycznie

Zapisy na badania pod numerem telefonu: 22 711 07 63

Małgorzata Nowak-Niedźwiedzka
Fundacja Z uśmiechem przez życie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa

7 czerwca 2017 roku Fundacja Z uśmiechem przez życie we współpracy z Gabinetem Stomatologicznym NZOZ AMDENTAL PLUS przy ul. Puławskiej 45B w Piasecznie organizuje Dzień otwarty "Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa".

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA, PROFILAKTYKA PRZECIWRAKOWA

W tym dniu zostaną przeprowadzone badania kontrolne stanu uzębienia osób zgłaszających się do gabinetu oraz badania przesiewowe w kierunku występowania zmian patologicznych na błonie śluzowej jamy ustnej.

Szczególnie zachęcamy do przyjścia do gabinetu pacjentów z grupy wysokiego ryzyka:
- osoby palące,
- osoby nadużywające alkoholu,
- osoby powyżej 40 roku życia,
- osoby uwarunkowane genetycznie.

Zapisy na badania pod numerem telefonu: 22 711 07 63

Małgorzata Nowak-Niedźwiedzka - Fundacja Z uśmiechem przez życie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zrób mammografię na wiosnę na terenie powiatu piaseczyńskiego

Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

ZRÓB MAMMOGRAFIĘ NA WIOSNĘ NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:
Tarczyn - 4 i 5 maja przy Tarczyńskim Centrum Medycznym, ul. Warszawska 32
Góra Kalwaria - 4 i 20 maja przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ul. Białka 4
Prażmów - 15 maja przy Ośrodku Zdrowia, Ostapowicza 4
Piaseczno - 16 i 17 maja na placu przy Urzędzie Miasta, ul. Sierakowskiego
Lesznowola - 16 maja przy Zespole Szkół, ul. Szkolna 8
Konstancin-Jeziorna - 19 i 22 maja przy Markecie Simply, Warszawska 94

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Choroby - opisy, leczenie i przebieg

Dlaczego warto posiadać wiedzę o chorobach?

Wiedza o chorobach jest przydatna w codziennym życiu. Warto znać przyczyny, objawy i przebieg różnych chorób, a także sposoby ich leczenia – dzięki temu nie tylko unikniemy zachorowania, ale i poradzimy sobie w sytuacji, gdy pojawią się pierwsze objawy choroby. Może ona znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie i odebrać nam radość z życia, dlatego należy właściwie dbać o swoje zdrowie – odpowiednie postępowanie uchroni nas przed chorobami i sprawi, że będziemy się lepiej czuć. Pamiętajmy, że zwiększanie wiedzy o chorobach jest najlepszym sposobem na uniknięcie problemów zdrowotnych. Choroby - opisy, leczenie i przebieg | Netlekarz

CHOROBY - OPISY, LECZENIE I PRZEBIEG

Wiedza o chorobach uchroni nas od zachorowania

Mając wiedzę na temat powszechnie występujących chorób, możemy skutecznie się przed nimi uchronić. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jakie czynniki powodują określone dolegliwości i przyczyniają się do rozwoju choroby. Posiadając taką wiedzę mamy szansę uniknąć zachorowania i nie musimy obawiać się poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Wiedza dotycząca chorób zmienia się z biegiem lat. Obecnie wiemy już znacznie więcej o niektórych schorzeniach niż jeszcze 10-20 lat temu. Należy więc na bieżąco przyswajać aktualne informacje i śledzić zmiany zachodzące w tej dziedzinie. Być może w ten sposób uda nam się pozbyć dolegliwości, z którą zmagamy się od dłuższego czasu.

Dzięki wiedzy o chorobach pogłębiamy swoją świadomość na temat zdrowia

Wiedza o chorobach przyczynia się do uzupełnienia i pogłębienia naszej świadomości dotyczącej zdrowia – znając choroby, ich przyczyny i skutki, możemy w prosty sposób im zapobiegać, na przykład eliminując ze swojego życia czynniki zwiększające ryzyko zachorowania. Zmiana diety czy włączenie aktywności fizycznej do planu dnia sprawi, że będziemy mniej podatni na różne choroby, m.in. cukrzycę, otyłość, miażdżycę czy nowotwory. Większa świadomość z zakresu profilaktyki zdrowotnej sprawi, że będziemy wiedzieli, jak postępować, by być zdrowym i nie chorować. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże ma to znaczenie. Zazwyczaj wcale nie interesujemy się chorobami dopóki nie dotyczą nas one bezpośrednio. Poszerzanie swojej wiedzy na temat chorób jest najlepszym sposobem na dbanie o własne zdrowie – im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej. Oczywiście nie musimy wiedzieć wszystkiego o chorobach - wystarczą podstawowe informacje, a w tym przede wszystkim znajomość objawów, przyczyn i przebiegu różnych schorzeń.

CHOROBY - OPISY, LECZENIE I PRZEBIEG

Im wcześniej rozpoznasz chorobę, tym szybciej wrócisz do zdrowia!

Posiadając wiedzę na temat chorób, możemy wcześnie rozpoznać chorobę, a także znaleźć przyczynę naszych dolegliwości. Jeśli wiemy, w jaki sposób objawiają się określone choroby, możemy je od razu zdiagnozować, dzięki czemu szybciej nastąpi wdrożenie odpowiedniego leczenia – to z kolei daje możliwość całkowitego wyeliminowania choroby. Informacje o chorobach to sposób na trwanie w zdrowiu, jednak warto pamiętać, że poza własną wiedzą, do wyleczenia konieczna będzie wizyta u lekarza. Tylko specjalista może zlecić stosowne badania i potwierdzić nasze podejrzenia.

Wiedzy na temat chorób szukaj w Internecie

Skąd czerpać wiedzę o chorobach? Największym źródłem informacji na temat zdrowia jest oczywiście Internet – znajdziemy tu wiele stron poświęconych tematyce zdrowotnej. Jeśli szukasz sprawdzonych i aktualnych informacji, zajrzyj na Netlekarz.pl! Jest to rozbudowana baza wiedzy z zakresu chorób, w której znajdziesz wyczerpujące opisy ich przyczyn, objawów, przebiegu i sposobów leczenia. Dodatkowo w serwisie Netlekarz.pl nie brakuje wskazówek i porad dotyczących profilaktyki zdrowotnej. Podpowiadamy, jak skutecznie uniknąć zachorowania, w jaki sposób samodzielnie rozpoznać różne dolegliwości i wyeliminować ze swojego życia czynniki chorobotwórcze. Netlekarz.pl zapewnia całodobowy, darmowy dostęp do wiedzy medycznej –możesz z niej skorzystać bez względu na miejsce i porę! Nie czekaj, zadbaj o swoje zdrowie już dziś – dzięki Netlekarz.pl jest to możliwe!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bezpłatne konsultacje okulistyczne w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Szanowni Pacjenci, z radością informujemy, że w dniu 18 marca 2017 r. Centrum Medyczne CMP Piaseczno będzie brało udział w ogólnopolskiej akcji promocji zdrowia "Polscy Okuliści Kontra Jaskra".

BEZPŁATNE KONSULTACJE OKULISTYCZNE W CENTRUM MEDYCZNYM CMP PIASECZNO

W tym dniu w godzinach 9.00-15.00 w CMP Piaseczno będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji okulistycznych dla osób dorosłych u: dr Anny Kowalskiej - Ćwik i dr Małgorzaty Zaraś.

Ogólnopolska akcja Polscy Okuliści Kontra Jaskra, to jeden dzień kiedy w całej Polsce w wyznaczonych gabinetach pacjent, skorzystać z bezpłatnej wizyty. Centrum Medyczne CMP Piaseczno zostało zgłoszone do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, które jest organizatorem tej akcji. Podczas 15 minutowej wizyty, lekarz wypełni z pacjentem krótką ankietę i wykona badania; CIŚNIENIE WEWNĄTRZGAŁKOWE IOP I PACHYMETRIA CCT, BADANIE W LAMPIE SZCZELINOWEJ, DNO OKA.

* Warunkiem skorzystania z akcji jest wcześniejsze umówienie wizyty.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zbiórki krwi w 2017 roku w Piasecznie oraz w Górze Kalwarii

Udostępniamy informację na temat zbiórek krwi w Górze Kalwarii i Piasecznie w 2017 roku. Zbiórki odbywają się w środy, od 9:00 do 13:00, ostatni dawcy przyjmowani są o godz. 12:30. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku. Zapisz terminy w kalendarzu i oddaj krew potrzebującym!

ZBIÓRKI KRWI W 2017 ROKU W PIASECZNIE ORAZ W GÓRZE KALWARII

Góra Kalwaria ("Pod Arkadami"), terminy:
15 lutego, 19 kwietnia, 21 czerwca, 16 sierpnia, 18 października, 20 grudnia.
Piaseczno (przy krzyżu kościoła św. Anny), terminy:
18 stycznia, 15 marca, 17 maja, 19 lipca, 20 września, 15 listopada.

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
* w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki) * być wyspanym
* spożyć lekki posiłek (pieczywo, chuda wędlina, ser biały)
* wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, rosół, tłuste mięso oraz jajka, orzeszki ziemne i ciasta kremowe
* ograniczyć palenie papierosów
* być zdrowy, nie przyjmować leków
* być trzeźwy
* pamiętać o dowodzie osobistym (oddać krew mogą tylko osoby pełnoletnie).

Organizatorzy: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Klub Honorowych Dawców Krwi w Górze Kalwarii.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Otworzony został nowy oddział Centrum Medycznego CMP Józefosław

Szanowni Państwo, z ogromną radością informujemy, że od dnia 21 grudnia 2016 roku otwarty został kolejny oddział Centrum Medycznego CMP Józefosław. Nowy oddział sieci przychodni Centrum Medycznego CMP mieści się w Józefosławiu przy ulicy Ogrodowej 20C.

OTWORZONY ZOSTAŁ NOWY ODDZIAŁ CENTRUM MEDYCZNEGO CMP JÓZEFOSŁAW

W Centrum Medycznym CMP Józefosław będą mogli Państwo skorzystać z następujących konsultacji i badań:
- pediatry
- internisty
- laryngologa
- endokrynologa

Nowy oddział CMP Józefosław jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Punkt pobrań jest czynne w godzinach 8.00-12.00. Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Strona internetowa CMP Józefosław: http://cmp.med.pl/pl/jozefoslaw

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nocna świąteczna pomoc lekarska w budynku szpitala św. Anny Piaseczno

Od 15 listopada 2016 r. od godz. 18.00 nocna i świąteczna pomoc lekarska będzie świadczona w budynku szpitala św. Anny przy ul. Mickiewicza 39 w Piasecznie. Pomoc świadczona jest dla wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w godz. 18.00 - 8.00 w dni robocze oraz w soboty i święta całodobowo. Tel. do nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej - 22 536 97 76

NOCNA POMOC LEKARSKA W BUDYNKU SZPITALA ŚW. ANNY

Wątek na forum mieszkańców: zmiana adresu nocnej pomocy lekarskiej

Napisz komentarz (0 Komentarzy)