Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

Zdrowa mama, zdrowe dziecko - warsztaty żywieniowe Józefosław

Czy wiesz, jak kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe u dziecka już od momentu poczęcia? Chcesz poznać 6 zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni? W środę 18 maja o godzinie 18.00 Biblioteka w Józefosławiu rozpoczyna cykl warsztatów dla rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów małych dzieci w ramach projektu: „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, że dobre nawyki żywieniowe dziecka kształtują się już podczas ciąży i w pierwszych latach życia. Zajęcia odbywają się w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

ZDROWA MAMA, ZDROWE DZIECKO - WARSZTATY ŻYWIENIOWE JÓZEFOSŁAW

Biblioteka w Józefosławiu, Filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zaprasza na warsztaty kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, rodziców dzieci do 1. roku życia, przyszłych rodziców, dziadków i opiekunów, a także pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.

Podczas pierwszego warsztatu edukator żywieniowy programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” Dorota Szostak zapozna uczestników z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi prawidłowego odżywiania. Opowie, jak odżywiać się podczas ciąży, które składniki są szczególnie istotne, a jakich produktów lepiej unikać. Dieta mamy ma ogromny wpływ na zdrowie dziecka już od momentu poczęcia, ponieważ 1000 pierwszych dni (okres ciąży i pierwsze lata życia dziecka) to czas, kiedy można programować metabolizm poprzez odpowiednie żywienie. Już w czasie ciąży kształtują się pierwsze preferencje dziecka dla poszczególnych smaków. Ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dziecka zapewni mu optymalny wzrost i rozwój oraz zwiększy szansę na ich przetrwanie w przyszłości.

Zapisy na warsztaty drogą mailową pod adresem jozefosłTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na numer (22) 390-58-87. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi. Zapewniamy opiekę w formie zajęć edukacyjnych. Warsztaty odbywają się w Bibliotece w Józefosławiu, ul. Urocza 14, II piętro, wejście od ul. Cyraneczki (obok Technicoloru).

Warsztaty realizowane są w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, poświęconego edukacji żywieniowej kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców dzieci w pierwszym roku życia. Szczegółowe informacje na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych kobiet w ciąży, mam karmiących piersią oraz dzieci do 1. roku życia znaleźć można na: www.1000dni.pl