Menu
A+ A A-

Koncert młodych talentów w Powiatowej Bibliotece w Piasecznie

2 marca 2018 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert akustyczny bardzo zdolnej młodzieży z Gminy Piaseczno oraz Ursynowa. Miejsce: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 12. Wstęp wolny! Młodzi artyści zagrają i zaśpiewają kilkanaście znanych angielskich i polskich przebojów, a także utwory własne. Wystąpią: Natalia Hryniewicka, Mikołaj Zwierz, Marcin Molski, Nina Gąsowska, Mateusz Niewiarowski oraz gościnnie Adrianna Misz i Krzysztof Wawrzyniak. Serdecznie zapraszamy na koncert młodych talentów do Piaseczna!

KONCERT MŁODYCH TALENTÓW W POWIATOWEJ BIBLIOTECE W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Piaseczyński Mistrz Słowa - konkurs pięknego czytania Biblioteki

Starszą młodzież (uczniów szkół podstawowych klas IV-VII, gimnazjów, szkół średnich) oraz dorosłych zapraszamy do udziału w konkursie Piaseczyński Mistrz Słowa. Jest to konkurs pięknego czytania, którego nagrodą główną jest udział w nagraniu audiobooka „Piaseczyńskich legend”. Celem konkursu jest rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, młodzieży i osób dorosłych, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i osób dorosłych, promocja czytelnictwa i „Piaseczyńskich legend” poprzez nagranie audiobooka z treścią legendy, propagowanie lokalnej kultury czytelniczej, budzenie zainteresowania wartościową literaturą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, nauka rywalizacji w miłej atmosferze. Regulamin konkursu dostępny na stronie biblioteki - biblioteka-piaseczno.pl/konkurs-mistrz-slowa-czytelniczy/

PIASECZYŃSKI MISTRZ SŁOWA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mały Piaseczyński Mistrz Słowa - konkurs recytatorski Biblioteki

Uczniowie szkół podstawowych klas I-III mogą wziąć udział w konkursie recytatorskim pt.: Mały Piaseczyński Mistrz Słowa. Eliminacje szkolne odbędą się w terminie od 12 lutego do 16 marca, finał konkursu 19 kwietnia 2018 roku. Uczestnicy prezentują wybrane utwory z twórczości Jana Brzechwy. Celem konkursu jest rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci i młodzieży, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, promowanie talentu dzieci i młodzieży, zachęcanie do występów na scenie, upamiętnienie 120. rocznicy urodzin Jana Brzechwy, upowszechnienie kultury języka i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej biblioteki - biblioteka-piaseczno.pl/konkurs-mistrz-slowa-recytatorski/

MAŁY PIASECZYŃSKI MISTRZ SŁOWA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

120 lat poznajemy Brzechwy świat - konkurs plastyczny Biblioteki

Dzieci i młodzież (uczniów szkół podstawowych, klas I-III i IV-VI) zapraszamy do udziału w konkursie pt.: 120 lat poznajemy Brzechwy świat. Konkurs trwa do 16 marca 2018 roku. Celem konkursu jest zachęcenie do poznawania twórczości Jana Brzechwy z okazji 120. rocznicy urodzin, przybliżenie ciekawych utworów literackich, ukazujących wartości poznawcze, wychowawcze i opiekuńcze, poznawanie nowych technik plastycznych i rozwijanie ekspresji artystycznej. Regulamin konkursu dostępny na stronie biblioteki biblioteka-piaseczno.pl/konkursy

120 LAT POZNAJEMY BRZECHWY ŚWIAT - KONKURS PLASTYCZNY BIBLIOTEKI

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Oczarowani przyrodą - VII edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego

Zapraszamy do udziału w VII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego. Organizatorzy zapraszają uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym. Konkurs co roku organizowany jest pod innym hasłem, ale zawsze nawiązuje do tematyki przyrodniczej. Tytuł tegorocznej edycji brzmi „Oczarowani przyrodą”. Prace konkursowe można nadsyłać do 23 marca 2018 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie: www.piasecznososw.otostrona.pl

OCZAROWANI PRZYRODĄ - VII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

regulamin konkursu - link
zgoda uczestnika - link

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2018 roku zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy: Powiat Piaseczyński, Gmina Piaseczno, Parafia św. Anny w Piasecznie, Centrum Kultury w Piasecznie, Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii, Extreme Warrior Park, Grupa Historyczno-Edukacyjna "Szare Szeregi".

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W tym roku zainauguruje je Pierwszy Bieg Żołnierzy Niezłomnych: Grochowa-Piskórka, który wystartuje równo o północy ze środy na czwartek. Jego trasa pobiegnie przez Las Chojnowski – od startu koło Grochowej do mety w Piskórce, przy skrzyżowaniu ul. Głównej z Jagodową. – Zapraszamy wszystkich do uczczenia pamięci Niezłomnych – zachęca Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski. – Długość trasy wynosi 1963 metry i jest to dystans symboliczny. W 1963 roku we wsi Majdan ujęto Józefa Franczaka, pseudonim „Laluś”, ostatniego Żołnierza Wyklętego – tłumaczy starosta.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Na trasie będzie można spotkać przeszkody zarówno naturalne, jak i techniczne - takie jak zasieki i noszenie drewnianego bala. Na części odcinka może pojawić się błoto oraz woda. Bieg zakończy się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy krzyżu w Piskórce, upamiętniającym poległych w 1944 roku. Zapisy na stronie: extremewarriorpark.pl/bieg-zolnierzy-niezlomnych Regulamin biegu do zapoznania się po kliknięciu w link: regulamin pierwszego biegu żołnierzy niezłomnych (pdf).

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Równo w południe w Domu Kultury w Piasecznie rozpocznie się pokaz filmu „Czy warto było tak żyć” – filmowej opowieści o Stanisławie Sojczyńskim "Warszycu", twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego walczącego po wojnie z komunistycznym zniewoleniem.

O godz. 14:00 w kościele św. Anny w Piasecznie rozpocznie się msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po niej, na dziedzińcu przed kościołem, rozpoczną się oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, kombatantów, służb mundurowych, młodzieży szkolnej i mieszkańców. Po Apelu Pamięci nastąpi złożenie wiązanek pod tablicą pamiątkową. Zapraszamy!

Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Igraszki z Dropsem Teatr Małe Mi - Bajkowa Niedziela Piaseczno

25 lutego 2018 roku o godz. 14:30 oraz 16:00 odbędzie się Bajkowa Niedziela, podczas której wystąpi Teatr Małe Mi i będzie można obejrzeć spektakl pt.: Igraszki z Dropsem. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Cena biletu 10 zł. Bilety dostępne na www.kulturalni.pl oraz w kasie Domu Kultury.

IGRASZKI Z DROPSEM TEATR MAŁE MI - BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Igraszki z Dropsem - bajka Jana Brzechwy "Pan Drops i jego trupa" jest pretekstem do zabawy w teatr i opowieści o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach… Piękne lalki - marionetki sycylijskie, autorstwa Kasi Szpilkowskiej, zabytkowy kufer podróżny - zamieniony w teatralną scenę, muzyka grana na żywo przez Grażę Wielgus, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży. Zapraszamy!

IGRASZKI Z DROPSEM TEATR MAŁE MI - BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

I Szaradziarskie Mistrzostwa Piaseczna o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

24 lutego 2018 roku o godzinie 11.00 odbędą się I Szaradziarskie Mistrzostwa Piaseczna o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Wszelkie informacje oraz zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu tel. (22) 378 44 95 lub 690-675-684 i mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Mistrzostwa”. Termin zgłoszeń upływa 22 lutego, o godzinie 14:00 Udział w I Szaradziarskich Mistrzostwach Piaseczna jest bezpłatny, udział może wziąć każdy, bez względu na wiek.

SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA PIASECZNA O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO

Miejsce: Filia Biblioteki Piaseczno – Zalesie Dolne im. Danuty Orłowskiej, al. Kasztanów 12. Organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno. Organizator pomocniczy: Lubelski Klub Szaradzistów. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Zadania turniejowe oraz konkurs towarzyszący przygotowany zostanie przez pana Józefa Piotra Wronę (członka Lubelskiego Klubu Szaradzistów).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)