Menu
A+ A A-

Rozpoczęcie wakacji na skwerze Kisiela w Piasecznie

19 czerwca 2019 roku w godz.13.00-18.00 Gazeta Przegląd Piaseczyński zachęca do rozpoczęcia z nimi wakacji! Zapraszają małych i dużych na bezpłatne atrakcje w centrum Piaseczna m.in. duży dmuchaniec, tor przeszkód, baloniki oraz woda w butelka od PWIK oraz wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

Rozpoczęcie wakacji na skwerze Kisiela w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wystawa prac “Zapomniana rzeźba” w Zalesiu Górnym

Do 28 lipca 2019 roku w Ośrodku Sztuki Lescer, przy ul. Pionierów 11/13 w Zalesiu Górnym będzie można oglądać prace Raymonda Cuijpersa, Michała Frydrycha, Jörga Herolda, Ziemowita Kmiecia, Yevgena Nikiforova, Jana Pieniążka, Wiesława Szamockiego i Waldemara Umiastowskiego. Tytułowe zagadnienie mieści w sobie wiele wątków skupionych wokół pamięci i zapomnienia, które spotykają obiekty sztuki oraz ich twórców.

Wystawa prac “Zapomniana rzeźba” w Zalesiu Górnym

Waldemar Umiastowski, 'a me ricardo', 2000, technika mieszana

Punktem wyjścia dla ekspozycji jest seria nigdy nie prezentowanych rzeźb Waldemara Umiastowskiego. Powstawały one w zaciszu pracowni artysty przez ostatnie dwadzieścia lat, a on sam nie wykonywał żadnych działań, aby je pokazać publicznie. Intymne, niewielkie prace składają się z przedmiotów codziennego użytku, zmontowanych w oryginalne asamblaże. Ich przypadkowe odkrycie przez organizatorów wystawy podczas wizyty w pracowni Umiastowskiego, zainicjowało pytania o naturę mechanizmów pamięci. Poprzez zmianę władzy, perturbacje polityczne czy ideologiczne, przez roztargnienie, przez wyjście z głównego obiegu sztuki lub po prostu przez swoją dziwność czy też nietypowość – zapomniane obiekty leżą w pracowniach, kurzą się w szafach, szufladach, magazynach. Czasem straszą lub zaskakują w przestrzeni publicznej. Od prywatnych przedmiotów, poprzez zniszczone i zapomniane pomniki oraz projekty hipotetyczne, które zapewne nigdy nie zostaną zrealizowane, wystawa prezentuje mnogość aspektów związanych z mechanizmami pamięci i władzy – bo o tym, co zostanie zapomniane z rzadka decydujemy sami, częściej dzieje się tak ze względu na złożoną sytuację socjopolityczną. Na wystawie w Ośrodku Sztuki Lescer przywracamy rzeźbom, obiektom i pomnikom ich zapomniane, a często nigdy nie dane, życie jako dzieł sztuki.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Pomieszczenie Wystawowe.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partner wystawy: Book & Art

Kuratorka: Ewa Sułek
Producent: Paweł Zaręba

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Muzyczne warsztaty rodzinne w Piasecznie

17 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 odbędą się Muzyczne Warsztaty Rodzinne - Wszechnica Rodzica i Muzykalnia. Prowadzenie - Aleksandra Maślanka.W programie: wspólne muzykowanie dla rodziców i maluszków w wakacyjnym, gordonowskim klimacie. Dla rodziców i dzieci do 4 r.ż. Wstęp wolny. Miejsce: Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9 (II piętro, sala 45). Serdecznie zapraszamy.

Muzyczne warsztaty rodzinne w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

EKO Piknik w Józefosławiu

16 czerwca 2019 roku o godz. 12.00 odbędzie się rodzinny Eko Piknik, podczas którego odbędą się rodzinne warsztaty, quizy, interaktywne zabawy ekologiczne. Moc atrakcji na scenie oraz na stoiskach ciekawych wystawców. Dużo pysznego jedzenia w strefie gastronomicznej. To wszystko i jeszcze więcej… Miejsce: ul. Ogrodowej 2, Józefosław.

EKO Piknik w Józefosławiu

Zapraszamy serdecznie
Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Tożsamość Piaseczna - Zapisały się w historii Piaseczna

16 czerwca 2019 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu: Tożsamość Piaseczna. Ludzie, Miejsca, Wydarzenia. Temat najbliższego spotkania to: „Zapisały się w historii Piaseczna” – prelekcja historyczki Doroty Zając o kobietach, które odegrały znaczącą rolę w historii Piaseczna. Miejsce: Piaseczno, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Udział bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Tożsamość Piaseczna - Zapisały się w historii Piaseczna

Spotkanie z historyczką Dorotą Zając, która opowiadać będzie o postaciach dziesięciu niezwykłych kobiet. Na przestrzeni wieków miały one wpływ na dzieje miasta i były z nim mocno związane. Podczas spotkania usłyszymy m.in. o księżnej Annie Mazowieckiej, hrabinie Cecylii Plater Zyberkównie, Ewie Krauze i Mirze Grelichowskiej.
Każde miasto ma swoją tożsamość. Składają się na nią środowisko i jego natura, społeczność, historia, kultura. Podczas cyklu spotkań „Tożsamość Piaseczna. Ludzie, miejsca, wydarzenia...” chcemy przybliżać wszystko to, co składa się na wyjątkowy charakter Piaseczna i jego okolicy. To spotkania o materialnym i niematerialnym dziedzictwie Piaseczna – o ludziach, miejscach, wydarzeniach, zabytkach, historii, tradycji...
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Czerwcowa Noc Tradycji Piaseczno

14 czerwca 2019 roku o godz. 20.00 odbędzie się Czerwcowa Noc Tradycji. Podczas wydarzenia, będzie można usłyszeć koncert zespołu Krzikopa oraz obejrzeć spektakl TAKA NOC – ŚWIĘTOJAŃSKA? w wykonaniu Teatrów ETNA, PaniKA, ETNIMUS. Miejsce: skwer Kisiela w Piasecznie (wicie wianków) oraz Park Miejski (koncert oraz spektakl). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Czerwcowa Noc Tradycji Piaseczno

O godz. 19.00 zapraszamy na skwer Kisiela, na wicie wianków z zespołem Kłosowianki i panią Małgorzata Jaronowską. Koncert zespołu Krzikopa zaczyna się o godz. 20.00.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

TEATR STUU - spektakl Wyspa D.Z.N.E w Piasecznie

13 czerwca 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się premiera  Teatru „STUU” – spektakl „ Wyspa D.Z.N.E”. Scenariusz, reżyseria - Ewa Kłujszo, muzyka - Tomasz i Ziemowit Kłujszo. Miejsce: sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

TEATR STUU - spektakl Wyspa D.Z.N.E w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Muzyczne warsztaty rodzinne w Piasecznie

10 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 odbędą się Muzyczne Warsztaty Rodzinne - Wszechnica Rodzica i Muzykalnia. Prowadzenie - Aleksandra Maślanka.W programie: wspólne muzykowanie dla rodziców i maluszków w wakacyjnym, gordonowskim klimacie. Dla rodziców i dzieci do 4 r.ż. Wstęp wolny. Miejsce: Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9 (II piętro, sala 45). Serdecznie zapraszamy.

Muzyczne warsztaty rodzinne w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

IV OFF - Spring Festival Piaseczno

8 czerwca 2019 roku  w godz. 12.00-23.00 odbędzie się IV OFF - Spring Festival. Warsztaty teatralne, animacje dla dzieci, spektakl dla dzieci „Rycerz bez konia” – teatr BARNABY, „Wielkie, śmieszne twarze” - spektakl teatru PORYWACZE CIAŁ, TEATR CHOREA – koncert pieśni antycznych, „Proces” – teatru FORMY.  Miejsce: teren Kolejki Wąskotorowej, ul. Sienkiewicza 14. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

IV OFF - Spring Festival Piaseczno

godz. 12.00 -13.25 oraz 14.40-16.10
WARSZTAT lalkowy „Marionetka”. Tworzenie lalki teatralnej jaką jest marionetka, to połączenie wielu dziedzin sztuki m. in: rzeźby, malarstwa i teatru. Praca nie kończy się po stworzeniu lalki, tak naprawdę dopiero się zaczyna, gdyż proces nauki animacji marionetką jest dość długi lecz szalenie interesujący. W trakcie warsztatów spróbujemy samodzielnie stworzyć własną lalkę, którą będzie można zrobić pierwsze kroki w kierunku teatru lalek. Każde dziecko będzie mogło zabrać marionetkę do domu.

Prowadzący:
Aktorzy Teatru Barnaby. Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. Ich przedstawienia można zobaczyć na licznych festiwalach, m.in. Feta Gdańsk, Frytka OFF Częstochowa, GO Augustów, Oblężenie Malborka, Ulicznicy Gliwice i wiele innych. Dla dzieci od 4 lat i dorosłych do 104 lat. Więcej informacji www.teatrbarnaby.net

godz. 13.30-14.30
Teatr Barnaby.
Spektakl „Rycerz bez konia”. Scenariusz: Marta Guśniowska. Lalki: Robert Poryziński Animacja, muzyka: Marcin Marzec Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak, rycerz bez konia. Powiecie: Każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda, tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie... Więcej informacji www.teatrbarnaby.net

godz. 14.40 – 16.10
Meluzyna. Animacje "Wielkie – małe dzieło!" Malowanie wielkoformatowe - Wspólnie z uczestnikami festiwalu stworzymy wielkie, kilku metrowe dzieło! Mali i duzi będą mogli zaznaczyć swoją obecność na naszym wielkim formacie. Będziemy malować farbami i przygotowanymi roztworami farb w rozpylaczach. Dla dzieci 6 – 12 lat. Więcej informacji www.meluzyna.com.pl

godz. 16.20 – 17.20
Warsztaty "Wędrowna Pracownia Teatralna". Prowadzenie: Józef Markocki - założyciel i aktor Teatru Formy, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na wydziale aktorskim we Wrocławiu. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia na wydziale wokalnym. Od 1993 do 1997 roku pracował we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.
W programie:
– plastyka ciała;
– elementy techniki pantomimy klasycznej i współczesnej;
– technika ruchu scenicznego;
– elementarne zadania aktorskie;
– improwizacja.
Prosimy o zabranie ze sobą miękkiego obuwia tanecznego lub sportowego oraz odzieży do ćwiczeń. Warsztaty dla osób 14+ zapisy www.strefazajec.pl więcej informacji: www.teatrformy.pl

godz. 17.30 - 18.50
Meluzyna . Animacje „Stwórz swojego glutka" Warsztaty slime, to coś co kochają dzieci, a i coraz więcej rodziców znajduje ich odstresowujące właściwości. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję wykonać własnego slima z dodatkami! Dla dzieci 6 – 14 lat. Więcej informacji www.meluzyna.com.pl

godz. 19.00 – 20.00
Teatr Porywacze Ciał. Spektakl „Wielkie śmieszne twarze”. Historia dziecka, które zagubiło się w świecie dorosłych i trafiła do krainy, gdzie ludzie pomimo różnic, żyją ze sobą w zgodzie, aż do momentu gdy muszą rozpocząć walkę z piratem, który chce to zniszczyć. Dziewczynka pomaga im walczyć ze złem. Po spektaklu przeprowadzamy prezentację masek, techniki ich używania, każdy może sprawdzić jak to jest mieć pięć razy większą głowę… Spektakl przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Aktorzy występują w dużych (1,5m) maskach, nawiązujących do różnych kultur i obyczajów. Teatr istnieje od 1992 roku. Tworzą go absolwenci wrocławskiej PWST – Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk - zawodowi aktorzy, którzy pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Współpracują z muzykami, plastykami, filmowcami oraz artystami z innych dziedzin sztuki. Więcej informacji www.porywaczecial.art.pl

godz. 20.10 – 21.10
Teatr Chorea. Koncert pieśni antycznych Teatr CHOREA od wielu lat interesuje się muzyką antycznej Grecji, będącą niezwykle cennym dziedzictwem kultury i jednym z najstarszych ocalałych zapisów muzyki europejskiej. Początkowo była to głównie praca nad pieśniami, tekstami antycznych dramatów, rekonstrukcja antycznych instrumentów. Nieparzyste rytmy, skrawki pieśni odczytane z papirusów i kamieni sprzed dwóch i pół tysiąca lat, wibrują współczesną energią. Kierownictwo muzyczne: Tomasz Krzyżanowski / Maciej Maciaszek. Prowadzenie koncertu: Tomasz Rodowicz. Występują: Janusz Adam Biedrzycki, Joanna Chmielecka, Hubert Domański, Joanna Filarska, Sandra Gierzek, Majka Justyna, Joanna Kłos, Paweł Korbus, Milena Kranik, Maciej Maciaszek, Dorota Porowska, Tomasz Rodowicz, Elina Toneva. Więcej informacji www.chorea.com.pl

godz. 21.15 – 22.15
Teatr Formy. Spektakl, pantomima „Proces” Józef Markocki - reżyseria i scenariusz /na podstawie opowiadania Franza Kafki „Proces” Ilona Szurkowska - scenografia, maski, kostiumy Opowieść o człowieku osaczonym przez system, w którym przyszłomu żyć i z którym musi się pogodzić. Spektakl jest właściwie oniryczną, ruchową wizją, inspirowaną kafkowskim utworem, nie zaś ilustracją dzieła literackiego. Wychodząc od klasycznej formy utworu wprowadza nas - poprzez tematykę ludzkiej egzystencji, samotności, uwikłania jednostki, poprzez system totalitarny, który ogranicza wolność człowieka, pozbawia go praw do życia – w czasy współczesne, przedstawiające człowieka usidlonego przez system finansowy, który sam stworzył. Więcej informacji www.teatrformy.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)