Menu
A+ A A-
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Akt VIII Scena XXIX – Wtorek Teatralny Piaseczno

11 grudnia 2018 roku o godz. 20.00 w ramach teatralnego wtorku, podczas którego będzie można obejrzeć Scena XXIX, w wykonaniu Akt VIII. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 10 złotych, do kupienia w dzień występu oraz na biletyna.pl.

Akt VIII Scena XXIX – Wtorek Teatralny Piaseczno

Najpiękniejsze w teatrze improwizacji jest to, że to widz decyduje co zobaczy na scenie. Do dyspozycji aktorów jest szereg gier improwizacyjnych, dzięki którym można wprowadzić pomysły widzów na scenę. Aktorzy pytają widzów o “sugestie”: miejsca akcji, problemy do rozwiązania, tematy rozmów, gatunki filmowe i inne. Spektakl, który powstaje podczas takiego występu jest tak unikalny, jak unikalna jest nasza publiczność, zatem nigdy nie ma dwóch takich samych spektakli. To publiczność rządzi!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Akcja Cyrkuluj Książeczko - podaruj dzieciom książkę

Rusza tegoroczna ogólnopolska zbiórka książek dla dzieci, organizowana przez Centra Handlowe Auchan oraz Fundację Już pomagam. Egzemplarze zebrane, między innymi w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, przy ul. Puławskiej 46 w Piasecznie, zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka czy na szpitalnych oddziałach. Do końca roku można przyłączyć się do akcji i pomóc dzieciom przenieść się do świata baśni i fantastycznych przygód! Akcja potrwa do końca stycznia 2019 r. Książki można przynosić w godzinach pracy centrum handlowego.

Akcja Cyrkuluj Książeczko - podaruj dzieciom książkę

Książki pomagają choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i przenieść się do świata fantazji. Potrzebują tego szczególnie najmłodsi, którzy przebywają w szpitalnych łóżkach czy domach dziecka. Do końca roku na terenie galerii handlowej będzie dostępny specjalny pojemnik, do którego każdy może oddać książki dla małych czytelników - bajki, opowiadania, wierszyki oraz albumy. Wszystkie pozwolą maluchom zapomnieć - choć na chwilę - o smutkach i problemach.
Akcja Cyrkuluj książeczko to ogólnopolska zbiórka książek dla najbardziej potrzebujących maluchów. Zebrane egzemplarze przekazywane są wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, opiekuńczym domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część trafia także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci mają łatwiejszy dostęp do świata literatury. Akcję, jak co roku, objęła patronatem pani Henryka Krzywonos-Strycharska - doradca rzecznika praw dziecka. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Sztuka mówi - Twój Vincent

12 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 w ramach cyklu filmów o sztuce - Sztuka mówi, zaprezentowany zostanie film “Twój Vincent” (2016) w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Gratka dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. 

Sztuka mówi - Twój Vincent

65 tysięcy namalowanych ręcznie klatek opowiada historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy – Vincenta van Gogha – za pomocą jego sztuki, malarstwa, które zostaje ożywione poprzez animacje. W filmie ożywiono ponad 100 obrazów artysty.
Gościem spotkania będzie Leszek Jampolski – absolwent Instytutu Sztuki im. Surikowa w Moskwie i ASP w Warszawie. Organizator Arsenału 1988, brał udział w ok. 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Uprawia malarstwo klasyczne nie stroniąc od eksperymentu, ceni techniki olejne począwszy do enkaustyki po wyrafinowany laserunek. Zjeździł dalekowschodnią Azję od Chin po Japonię, obydwie Koreę i wiele innych miejsc na świecie. Serdecznie zapraszamy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Książka jak lekarstwo - akcja na rzecz pacjentów szpitala w Piasecznie

Przyłącz się do akcji i wesprzyj inicjatywę biblioteki na rzecz pacjentów szpitala w Piasecznie. Zespół Biblioteki Publicznej w Piasecznie, a także wolontariusze, chcą zrealizować projekt „Książka jak lekarstwo” na terenie szpitala św. Anny w Piasecznie. Chcemy pokazać, że książka może być dostępna niczym lekarstwo bez recepty, a tak samo przyczynić się do szybszego powrotu do zdrowia. Chcielibyśmy zakupić książki dla dzieci i dorosłych, audiobooki oraz sprzęt do ich odtwarzania, a także zorganizować małe przedstawienia w teatrzyku kamishibai. Zgromadzone materiały zabierzemy ze sobą na cykliczne spotkania w szpitalu. Planujemy działania zarówno dla małych, jak i dużych pacjentów, w czasie których bibliotekarki i wolontariusze czytać będą książki, udostępnią zainteresowanym płyty z audiobookami, a najmłodszych zaproszą na bajki do teatrzyku kamishibai. Aby jednak projekt mógł być zrealizowany, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o finansowe wsparcie naszej inicjatywy. Dzięki choćby najmniejszemu wsparciu, mogą stać się Państwo partnerem biblioteki w planowanym działaniu.
Książka jak lekarstwo - akcja na rzecz pacjentów szpitala w Piasecznie

Pragniemy również zapewnić i zaoferować promocję Państwa firmy we wszelkich materiałach promujących akcję, a także zaznaczyć informacje o darczyńcach (np. logo firmy) na zakupionych z zebranych funduszy książkach, audiobookach i materiałach niezbędnych do realizacji zadania. Liczymy na Państwa otwartość i pomoc w realizacji szczytnego celu. Zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu Joanną Miter-Ceną tel. (22) 390 58 87, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kraina Świętego Mikołaja – kiermasz szkolny w SP 5

8 grudnia 2018 roku w godz. 10.00-16.00 rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Szkolnej 14 w Piasecznie zapraszają na Kiermasz Świąteczny Kraina Świętego Mikołaja.W tym dniu szkoła zmieni się w Krainę Świętego Mikołaja, gdzie będzie moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. W trakcie kiermaszu, będzie można kupić ręcznie robione ozdoby choinkowe, stroiki, posmakować domowych ciast. Atrakcje dla dzieci podczas kiermaszu: dmuchane zamki, zjeżdżalnie, będzie możliwe wspólne robienie dekoracji świątecznych, malowanie bombek i ubieranie choinki. Zapraszamy.

Kraina Świętego Mikołaja – kiermasz szkolny w SP 5

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mikołajki z Kolejką Wąskotorową

8 i 9 grudnia 2018 roku o godz. 11.00 zapraszamy na Mikołajki z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową. Świętego Mikołaja podróżującego przez Laponię w saniach ciągniętych przez renifery widział każdy, ale jadącego z workiem prezentów przez Mazowsze wąskotorówką – to widok niecodzienny. W programie: przejażdżka na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno, spotkanie ze św. Mikołajem, wręczanie prezentów, ognisko na polanie w Runowie, catering, przejażdżki bryczką konną. Serdecznie zapraszamy.

Mikołajki z Kolejką Wąskotorową

UWAGA: Prezenty przygotowują Rodzice i przekazują je organizatorowi wycieczki przed odjazdem pociągu. W przypadku pytań, organizatorzy proszą o kontakt z infolinią: 607-155-188.
Rezerwacja miejsc i zakup biletów: 8 grudnia i 9 grudnia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)