Menu
A+ A A-

Przedsiębiorczość wiejska - konkurs fotograficzny Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła I edycję konkursu fotograficznego, dotyczącego polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. Tematem konkursu jest "Przedsiębiorczość wiejska". Cele konkursu: promocja przedsiębiorczości na obszarach wiejskich; promocja fotografów oraz osób zajmujących się tematyką wsi; promocja fotografii dokumentującej polską wieś; wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ WIEJSKA - KONKURS FOTOGRAFICZNY

Regulamin i wymagane dokumenty, znajdują się na stronie organizatora www.fdpa.org.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XXI MAZOWIECKI WRAK RACE MYSIADŁO

22 kwietnia 2018 roku w godzinach 10:00 - 17:00 odbędzie się Mazowiecki Wrak Race Mysiadło. Kultowy wyścig wraków organizowany jest już po raz 21-szy w Mysiadle koło Warszawy. Zawodnicy startują w trzech klasach: kobiet, seria i madmax. Po ostatniej edycji wprowadzone zostały limity dopuszczalnej ilości załóg w danej klasie: kobiet - 20 załóg, seria - 60 załóg, madmax - 40 załóg. Miejsce: Teren byłego Eko-Mysiadło, ul. Osiedlowa 2, Mysiadło. Zapraszamy na Mazowiecki Wrak Race do Mysiadła.

XXI MAZOWIECKI WRAK RACE MYSIADŁO

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert Igramy z wiosną w Piasecznie

21 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert Instrumentalistów Edukacji Muzycznej pn. "Igramy z wiosną".Wiosną budzi się do życia cały Świat. Zapraszamy do udziału w koncercie - zabawie muzycznej, pełnej pozytywnych, wiosennych emocji. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

KONCERT IGRAMY Z WIOSNĄ W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Przerwa w dostawie wody w nocy z 24 na 25 kwietnia 2018 PWiK Piaseczno

PWiK Piaseczno informuje, że w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 721, w nocy z 24/25.04.2018 r. (wtorek/środa) w godzinach: 22:00 – 06:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie części miasta Piaseczno (obszar miasta położony na wschód od torów linii kolejowej nr 8 Warszawa-Radom).

PRZERWA W DOSTAWIE WODY W NOCY Z 24 NA 25 KWIETNIA 2018 - PWIK PIASECZNO

Jednocześnie wyznacza się zastępcze punkty poboru wody na hydrantach oraz podstawionych cysternach w następujących lokalizacjach:
– ul. Raszyńska 16 (hydrant)
– ul. Orężna 2 (hydrant)
– Al. Kalin przy wiadukcie nad torami PKP (hydrant)
– ul. Sienkiewicza 51 róg Asnyka (hydrant)
– ul. Energetyczna róg ul. Szmaragdowej (hydrant)
– Żeromskiego 15 (SUW Żeromskiego)
– parking przy UMiG Piaseczno (cysterna)
– ul. Gerbera (cysterna)
– parking przy Gimnazjum nr 2 przy Al. Kalin (cysterna)
– parking przy ul. Wojska Polskiego 44 (cysterna)
– parking przy Przedszkolu nr 9 przy ul. Przesmyckiego 19 (cysterna)

Treść komunikatu: PWiK Piaseczno (.pdf)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wiosenna wystawa w Kolonii Artystycznej Zalesie Dolne

22 kwietnia 2018 roku w godzinach 16:30-19:00 w Kolonii Artystycznej zaprezentowane będzie malarstwo na pierwszej wiosennej wystawie. Obejrzeć będzie można malarstwo Anny Buczkowskiej, Ewy Czarnoty, Pawła Górskiego, Leszka Jampolskiego oraz nową ceramikę i biżuterię Bożeny Wiślickiej. Budząca się do życia przyroda, natura i piękne kobiety to główne tematy zaproponowane przez artystów. Zapraszamy na wernisaż do Kolonii Artystycznej przy ul. Dębowej 3 w Piasecznie-Zalesiu Dolnym. Wystawa potrwa do 3 czerwca 2018 r.

WIOSENNA WYSTAWA W KOLONII ARTYSTYCZNEJ ZALESIE DOLNE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dzień Wrażliwości – Dzień Motyla w Piasecznie

20 kwietnia 2018 roku o godz. 10.00 na Placu Piłsudskiego w Piasecznie odbędzie się akcja podsumowująca dokonania młodych wolontariuszy w ramach programu Mały Wolontariat pn. Dzień Wrażliwości - Dzień Motyla. W programie: marsz Radosnych Serc, przedstawienie dotychczasowych osiągnięć Małych Wolontariuszy, wspólne śpiewanie, malowanie motyli na chodnikach, gry i zabawy integracyjne z animatorkami z Agencji Artystycznej „ANIMKI”. Zapraszamy wszystkich Małych Wolontariuszy wraz z opiekunami.

DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI – DZIEŃ MOTYLA W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Spacer szlakiem odzyskania niepodległości w Piasecznie

21 kwietnia 2018 roku w godzinach 10:00-12:00, odbędzie się spacer po Piasecznie z przewodnikiem Stanisławem Hofmanem pt.: “Szlakiem odzyskania niepodległości”, w ramach cyklu “Jak to drzewiej bywało”. Miejsce: plac przed Ratuszem w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy.

SPACER SZLAKIEM ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Czekając na lato - konkurs filmowy

Jeśli interesujesz się kinematografią, mieszkasz na terenie gminy Piaseczno lub uczysz się w szkole zlokalizowanej na jej terenie, masz od 14 do 18 lat włącznie, konkurs organizowany przez Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno jest właśnie dla Ciebie. Nakręć krótki film na zadany temat "Czekając na lato" i weź udział w rywalizacji.

CZEKAJĄC NA LATO - KONKURS FILMOWY

Warto! Gra toczy się o premierę Twojego filmu na "dużym ekranie", nagrodę rzeczową i statuetkę. Zwycięski film wyświetlony zostanie podczas pierwszego pokazu Kina Plenerowego w Piasecznie w 2018 r., będzie także promowany kanałami Gminy Piaseczno. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 15 czerwca 2018 r. Szczegóły i regulamin konkursu na stronie: piaseczno.eu

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Hip-Hop Style w Piasecznie

20 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00 odbędzie się impreza hip-hop'owa w piaseczyńskim Centrum Kultury. Podczas imprezy zagrają KRASY i HMZ. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny. Zapraszamy.

HIP-HOP STYLE W PIASECZNIE

Zakaz wnoszenia alkoholu oraz innych środków odurzających na teren Centrum Kultury.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)