Menu
A+ A A-
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Polska poza UE? Klub Obywatelski Piaseczno

24 kwietnia 2017 roku w godzinach 18:30 - 20:30 odbędzie się spotkanie Klubu Obywatelskiego Piaseczno pn.: Polska poza UE? Miejsce: sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy, Kościuszki 5 w Piasecznie. Podczas spotkania będzie można spotkać się z Danutą Hubner (Posłanka do Parlamentu Europejskiego) oraz Ryszardem Schnepf (Ambasador RP w USA w latach 2012-2016).

POLSKA POZA UE? KLUB OBYWATELSKI PIASECZNO

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Turniej gry - 7 Cudów Świata w Piasecznie

22 kwietnia 2017 roku o godz. 14.00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno na turniej gry "7 Cudów Świata". Współorganizatorem imprezy jest Sklep gier planszowych "Giermek". 

TURNIEJ GRY - 7 CUDÓW ŚWIATA W PIASECZNIE

Zapisy osobiście w siedzibach organizatorów lub telefonicznie. Więcej informacji na plakacie. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Klubowe Bajeczki w Józefosławiu

22 kwietnia 2017 roku o godz. 13.00 zapraszamy dzieci do Klubu Kultury w Józefosławiu na bajki wyświetlane z kliszy i czytane przez chętnych rodziców.

KLUBOWE BAJECZKI W JÓZEFOSŁAWIU

Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14. Wstęp wolny.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert zespołu Salvator Elvis w Piasecznie

22 kwietnia 2017 roku o godz. 19.00 w Domu Kultury w Piasecznie rozpocznie się koncert zespołu Salvator Elvis, który będzie promował swoją najnowszą płytę "Beautiful Place". Muzycy określają sami siebie w zabawny sposób - Salvator to lokalna grupa mentalnych tetryków grająca ponurą muzykę z pogranicza. Jeden łysy, pozostali w trakcie. Brzmią jak horyzontalny lennong z pogłosem. Na co dzień ukrywają się w piwnicy, a przy pogodzie spacerują z lustrem pod pachą. 
Na scenie zobaczymy grupę w składzie: Elvis (gitara i wokal), Stroszek (gitara). Myetek (bas), Krwawy Orzeł (perkusja) i Katie V (maskotka zespołu). Gościnnie pojawi się także Jakub Bruszewski.

KONCERT ZESPOŁU SALVATOR ELVIS - BEAUTIFUL PLACE W PIASECZNIE

Wstęp wolny.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Referendum w Piasecznie 4 czerwca

Radni zdecydowali, że 4 czerwca 2017 roku mieszkańcy Piaseczna wypowiedzą się w sprawie czy miasto stołeczne Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego powinno objąć Gminę Piaseczno.

REFERENDUM W PIASECZNIE 4 CZERWCA

Będzie to pierwsze lokalne referendum w historii Piaseczna z inicjatywy Rady Miejskiej w odpowiedzi na petycję, którą w marcu podpisało 2020 mieszkańców, domagających się referendum.

Przygotowany został więc projekt uchwały, którą stosunkiem głosów 21 za przy 2 wstrzymujących się radni przyjęli na sesji Rady Miejskiej w dniu 19 kwietnia. Wcześniej projekt został jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowany przez radnych z komisji prawa, polityki gospodarczej, oświaty i sportu. Przed głosowaniem Sekretarz Miasta i Gminy Piaseczno Arkadiusz Czapski odczytał projekt uchwały wraz z uzasadnieniem, zaś przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza odczytał tekst petycji mieszkańców. Wiceprzewodniczący rady Michał Rosa, jako opiekun Młodzieżowej Rady Gminy przedstawił stanowisko tego organu doradczego. Młodzieżowa rady przeprowadziła internetową ankietę wśród rówieśników w której udział wzięło 471 osób – 348 z nich czyli 74% opowiedziało się przeciwko włączeniu Piaseczne do nowej struktury, zaś 124 czyli 26 % opowiedziało się za przyłączeniem. Samo głosowanie poprzedziła dyskusja radnych, którzy używając różnych argumentów, jako główny wskazywali konieczność wypowiedzenia się samych mieszkańców w kwestii metropolii.

REFERENDUM W PIASECZNIE 4 CZERWCA

Zgodnie z przyjętym harmonogramem referendum gminne odbędzie się 4 czerwca 2017 r. Lokale wyborcze czynne będą w godz. 7.00 – 21.00, a mieszkańcy odpowiedzą tak lub nie na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Piaseczno?”

Aby referendum było ważne musi wziąć w nim udział co najmniej 30 proc. uprawnionych do głosowania, co oznacza, że w Gminie Piaseczno do urn powinno pójść ponad 17 tys. mieszkańców.

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Warsztaty chustonoszenia dla początkujących w Przystanku Kultura w Piasecznie

22 kwietnia 2017 roku o godz. 14.00 zapraszamy na warsztaty chustonoszenia dla początkujących. Podczas warsztatów rodzice dowiedzą się o fizjologii dziecka noszonego w chuście. Poznają zalety bezpiecznego noszenia maluszka, a także nauczą się "kangura z przodu" - najzdrowszego wiązania dla dzieci najmłodszych.  Warsztaty będą prowadzone w małej grupie przez Panią Agnieszkę Szewczyk. 

WARSZTATY CHUSTONOSZENIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH W PRZYSTANKU KULTURA W PIASECZNIE

Koszt: 100 zł. jeden rodzic, 180 zł. obydwoje rodziców. Honorowana jest Karta Dużej Rodziny.
Miejsce: Przystanek Kultura w Piasecznie sala 45. Czas trwania to ok. 2-2,5 godziny.
zapisy www.strefazajec.pl/warsztaty

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dzień Wrażliwości – Dzień Motyla w Piasecznie

21 kwietnia 2017 roku o godz. 10.00 na Rynku w Piasecznie odbędzie się coroczna akcja podsumowująca dokonania młodych wolontariuszy w ramach programu Mały Wolontariat pn. Dzień Wrażliwości - Dzień Motyla. Zapraszamy wszystkich Małych Wolontariuszy.
W programie:
- Marsz Radosnych Serc
- Przedstawienie dotychczasowych osiągnięć Małych Wolontariuszy
- Wspólne śpiewanie, gry i zabawy integracyjne

DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI – DZIEŃ MOTYLA W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Obchody Miesiąca Pamięci Narodowej w Piasecznie

20 kwietnia 2017 roku o godz. 11.00 odbędą się Obchody Miesiąca Pamięci Narodowej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pod Pomnik Katyński, który znajduje się na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie przy ulicy Kościuszki.

OBCHODY MIESIĄCA PAMIĘCI NARODOWEJ W PIASECZNIE

Przebieg uroczystości:
godz. 10.45 - zbiórka pocztów sztandarowych przy bramie cmentarza
godz. 11.00 - rozpoczęcie uroczystości przy Pomniku Katyńskim

W programie: Hymn Narodowy, liturgia słowa, modlitwa za poległych i pomordowanych, modlitwa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, wystąpienie władz samorządowych, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim. Podczas uroczystości wystąpi Chór LIRA oraz zagra Piaseczyńska Orkiestra Dęta.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)