Menu
A+ A A-

Polish Path czyli międzynarodowe lato w Zalesiu Górnym

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym we współpracy z Gminą Piaseczno zorganizowano akcję „Lato w mieście”. W dniach od 3 do 14 lipca 2017 roku ponad 130 dzieci skorzystało z zajęć realizowanych od godz. 7.30 do 16.30. Były to bardzo ciekawe zajęcia plastyczne, artystyczne, sportowe, a także profilaktyczne. Codziennie uczestnicy otrzymywali drugie śniadanie oraz obiad.

POLISH PATH CZYLI MIĘDZYNARODOWE LATO W ZALESIU GÓRNYM

Tegorocznym hitem okazały się jednak zajęcia z trójką wolontariuszy z fundacji Global Volunteer. Dzięki współpracy z AIESEC SGH w ramach projektu POLISH PATH gościli u nas Mahinar z Egiptu, Michael z Hong Kongu oraz Tony z Chin. Zalesiańskie dzieci poznawały kulturę, zwyczaje i tradycje krajów, z których pochodzili goście. Uczyły się pisać chińskie liczby, zapisywać imiona przy pomocy egipskiech hieroglifów, jeść pałeczkami, poznawały podstawy Tai Chi, czy technikę gry w ping-ponga. Dzięki temu, że wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności, a przede wszystkim doświadczenia w praktyce, jak ważna jest znajomość języków obcych.

POLISH PATH CZYLI MIĘDZYNARODOWE LATO W ZALESIU GÓRNYM

Nasi goście poza planowymi zajęciami, które prowadzili, uczestniczyli wraz z dziećmi w zorganizowanych wyjazdach na basen, do ZOO, do „Chatki Spełnionych Marzeń”, do kina oraz w ognisku na Zimnych Dołach. Razem zwiedzali, bawili się, brali udział w zawodach i zabawach. Wszystkie te wspólnie realizowane aktywności sprawiły, że nasi uczniowie oraz goście bardzo polubili się i zżyli. Goście ze smutkiem odjeżdżali do następnej placówki, deklarując, że bardzo chcieliby przyjechać jeszcze kiedyś do Zalesia.

POLISH PATH CZYLI MIĘDZYNARODOWE LATO W ZALESIU GÓRNYM

W zorganizowanie całej akcji „Lato w mieście 2017” w ZSP w Zalesiu Górnym było włączonych 19 nauczycieli oraz koordynator. Dzięki ich zaangażowaniu oraz entuzjazmowi dzieci były bezpieczne i zadowolone a na zakończenie deklarowały chęć uczestnictwa w następnych tego typu akcjach.

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wakacyjne zajęcia o Minionkach w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

20 lipca 2017 roku o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z Minionkami w Powiatowej Bibliotece Publicznej w w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 12. Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu (22) 756 79 11 oraz pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

WAKACYJNE ZAJĘCIA O MINIONKACH W BIBLIOTECE W PIASECZNIE


Program spotkania:
- wykonywanie Minionków
- czytanie książeczki "Niech żyje Król Bob!"
- historia powstania Minionków
- Gry oraz zabawy na świeżym powietrzu.
Zapraszamy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Piaseczno liderem rankingu Forbesa

W najnowszym rankingu FORBESA najatrakcyjniejszych miast dla biznesu Piaseczno zajęło I miejsce w kategorii miejscowości od 50 do 149 tys. mieszkańców. Ranking oceniał m. in. wskaźnik przyrostu liczby firm na 1000 mieszkańców.

PIASECZNO LIDEREM RANKINGU FORBESA

Ogłoszenie rankingu Forbesa miało miejsce podczas VII Kongresu regionów, który odbył się w dniach 19-20 czerwca we Wrocławiu. Podczas uroczystej gali nagrodę dla Piaseczna odebrał I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz.

Twórcy rankingu Forbesa brali przede wszystkim pod uwagę przyrost liczby firm w odniesieniu do 1000 mieszkańców w 2016 r. W tym czasie w Piasecznie powstało 276 nowych firm. Dwie firmy upadły a 30 zostało wykreślonych z rejestru prowadzonych działalności gospodarczych. Ogółem Gmina Piaseczno ze wskaźnikiem 3,09 firm na 1000 mieszkańców wygrała ranking w kategorii miejscowości od 50 to 149 tys. mieszkańców wyprzedzając dużo większe miasta m.in. Przemyśl, Zieloną Górę, Leszno, Białą Podlaską, Opole i inne.

PIASECZNO LIDEREM RANKINGU FORBESA

W rankingu miast od 150 tys. do 300 tys. mieszkańców Triumfowały Rzeszów, Gdynia i Toruń. W najbardziej prestiżowej kategorii największych polskich miast powyżej 300 tyś. mieszkańców zdeklasowała swoich rywali Warszawa znacznie wyprzedzając drugi Poznań i trzeci Wrocław.

Szczegółowe dane na temat rankingu można znaleźć na stronie www.forbes.pl/miasta-przyjazne-dla-biznesu-2017-ranking-forbesa,artykuly,213691,1,1.html

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nightskating w Piasecznie

8 lipca 2017 roku o godz. 19.30 odbędzie się Nightskating Piaseczno. Zbiórka na Rynku w Piasecznie (Pl. Piłsudskiego). Do udziału w przejeździe wymagana jest umiejętność jazdy i hamowania na rolkach. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

NIGHTSKATING W PIASECZNIE

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Powstanie strefa płatnego parkowania w Piasecznie

Powstanie strefy płatnego parkowania w Piasecznie ułatwić ma mieszkańcom dostęp do usług i ożywić ścisłe centrum miasta. Pierwsze 45 minut postoju będzie darmowe.

POWSTANIE STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W PIASECZNIE

Radni zdecydowali o wytyczeniu strefy w której pozostawianie samochodu na dłuższy czas będzie płatne. Takie rozwiązanie jest ogólnoświatową tendencją w obliczu lawinowego przyrostu liczby posiadaczy aut. Piaseczno w tych statystykach należy do ścisłej polskiej czołówki. Dziś w Centrum Piaseczna większość pojazdów parkowana jest na cały dzień blokując miejsce innym użytkownikom.

- Z inicjatywą stworzenia takiej strefy zwracali się do nas przedsiębiorcy. Ich los uzależniony jest od tego, czy dotrą do nich klienci i interesanci. To punkty usługowe stanowią o atrakcyjności centrum miasta, jeśli zaczną upadać, to degradacji ulegnie cała tkanka miejska, a ulica Kościuszki pozostanie tylko drogą tranzytową – wyjaśnia burmistrz Zdzisław Lis.

Wprowadzenie rotacyjności miejsc postojowych to próba odpowiedzi na dzisiejsze problemy miasta, ułatwienie dojazdu do sklepów. – Kierowcy do dyspozycji będą mieli główny parking miejski przy ul. Sierakowskiego, zostaną też przygotowane nowe, nieodpłatne miejsca postojowe na ul. Nadarzyńskiej. Docelowo, oba te parkingi zostaną rozbudowane – mówi Daniel Putkiewicz I Zastępca Burmistrza. Gmina posiada już koncepcje wielopoziomowych parkingów w tych lokalizacjach. Promowane będą też inne formy mobilności, przede wszystkim komunikacja miejska i rowery.

– Rozpoczynamy też budowę systemu ścieżek rowerowych w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych oraz planujemy uruchomienie systemu rowerów miejskich – dodaje wiceburmistrz. Na pewno celem stworzenia strefy nie są dodatkowe dochody dla gminy, gdyż mało prawdopodobne jest, że przynosić będzie ona zyski do budżetu. – Dowodem na to jest nasza decyzja o odstąpieniu od pobierania opłat przez pierwsze 45 minut postoju. To dosyć rzadka praktyka na tle innych miast, ale pokazuje, że zależy nam wyłącznie na podniesieniu jakości przestrzeni i życia mieszkańców. Ten czas jest wystarczający aby zrobić zakupy, czy załatwić sprawę w urzędzie i zwolnić miejsce dla kolejnej osoby – przekonuje Daniel Putkiewicz.

- Zdajemy sobie sprawę, że część mieszkańców podchodzi do tematu sceptycznie, to nieuniknione, kiedy mówimy o wprowadzaniu opłat, ale odpowiedzialny samorząd potrafi podejmować niepopularne decyzje w imię lepszej przyszłości dla swoich mieszkańców. W przeprowadzonej przez nas internetowej ankiecie co trzeci mieszkaniec wykazywał się jednak zrozumieniem dla tematu a nawet entuzjazmem w związku z wprowadzeniem strefy. W dzisiejszych realiach taka strefa nie jest żadnym radykalnym działaniem. Wiele miast w Europie całkowicie blokuje wjazd samochodów do ścisłego Centrum lub poważnie go ogranicza – wyjaśnia burmistrz Zdzisław Lis.

Strefa, która obejmować będzie ul. Rynkową, ul. Kościuszki od placu Piłsudskiego do ul. Wschodniej, łącznik przed Urzędem Miasta, odcinek ul. Sierakowskiego przy skwerze Kisiela zostanie uruchomiona prawdopodobnie na jesieni, będzie obowiązywać w dni robocze (poniedziałek – piątek) w godz. 8.00-18.00. Pierwsze 45 minut będzie darmowe, pierwsza godzina kosztować ma 2,5 zł, druga 3 zł, trzecia 3,5 zł, a kolejne 2,5 zł. Mieszkańcy strefy będą mieli możliwość wykupienia abonamentu rocznego za 120 zł oraz 300 zł miesięcznie dla innych użytkowników strefy. Będzie też możliwość zastrzeżenia miejsca.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zamknięcie ul. Szpitalnej w Piasecznie

Firma Falbruk Sp. z o.o. sk - wykonawca ul. Szpitalnej planuje wprowadzić od dnia 11 lipca 2017 roku kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Obecny etap będzie polegał na zamknięciu wjazdu w ul. Szpitalną z trzech stron (z umożliwieniem dojazdu mieszkańcom do posesji):
– od ul. Sienkiewicza,
– od łącznika 2KDD (od Mickiewicza na wysokości Apteki),
– oraz od nowo wybudowanego fragmentu ul. Szpitalnej na wysokości łącznika 2KDD z ul. Mickiewicza.

ZAMKNIĘCIE UL. SZPITALNEJ W PIASECZNIE

Objazd poprowadzony będzie ulicą Mickiewicza do nowo wybudowanego parkingu i pętli autobusowej oraz nowego fragmentu ul. Szpitalnej prowadzącego do Al. Kalin.

UMiG Piaseczno

ULICA SZPITALNA W PIASECZNIE
zdjęcia remontu ul. Szkolnej - Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna
ULICA SZPITALNA W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nowa organizacja ruchu na ul. Okulickiego od 10 lipca 2017

Wykonawca przebudowy Drogi Wojewódzkiej Nr 721 (ul. Okulickiego) firma Skanska S.A. w dniu 10 lipca 2017 roku wprowadza nową organizację ruchu na jezdni w stronę Konstancina-Jeziorny (strona prawa).

NOWA ORGANIZACJA RUCHU NA UL. OKULICKIEGO OD 10 LIPCA 2017

Nowa organizacja będzie obowiązywała do końca sierpnia br. Prowadzone w tym czasie prace będą polegały na zwężeniu jezdni, w celu wykonania tymczasowego jej poszerzenia.

NOWA ORGANIZACJA RUCHU NA UL. OKULICKIEGO OD 10 LIPCA 2017

W początkowej fazie prace prowadzone będą na poboczu (rys.5.1). Wykonawca dołoży starań aby zminimalizować zajętość jezdni i umożliwić pojazdom poruszanie się w obu kierunkach bez utrudnień.

NOWA ORGANIZACJA RUCHU NA UL. OKULICKIEGO OD 10 LIPCA 2017

W trosce o zachowanie bezpieczeństwa, miejscami piesi będą kierowani na tymczasowe chodniki. W miarę postępu robót wprowadzana będzie organizacja ruchu wg zatwierdzonego planu. O kolejnych etapach realizacji inwestycji będziemy informować na bieżąco.

NOWA ORGANIZACJA RUCHU NA UL. OKULICKIEGO OD 10 LIPCA 2017

UMiG Piaseczno

NOWA ORGANIZACJA RUCHU NA UL. OKULICKIEGO OD 10 LIPCA 2017

NOWA ORGANIZACJA RUCHU NA UL. OKULICKIEGO OD 10 LIPCA 2017

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XXXVI sesja Rady Miejskiej w Piasecznie 2017

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 05.07.2017 r. (środa) o godz. 9:30 odbędzie się XXXVI sesja Rady Miejskiej w Piasecznie, w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, przy ul. Kościuszki 5, z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokółu z XXXV sesji Rady Miejskiej w Piasecznie.
3. Sprawozdanie Przewodniczącego Rady Miejskiej z działalności za okres między sesjami.
4. Sprawozdanie Burmistrza z wykonania uchwał Rady Miejskiej.
5. Zgłaszanie wniosków i interpelacji.
6. Zgłaszanie wniosków dotyczących spraw sołectw.
7. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8. Sprawozdanie Skarbnika na temat bieżącej sytuacji finansowej Gminy.
9. Bieżące uchwały:
1. W sprawie zmiany uchwały budżetowej (dot. przesunięcia wydatków w wysokości 150.000,- zł na wniosek SM na zadania bieżące realizowane na podstawie porozumień między JST).
2. W sprawie zmiany uchwały budżetowej (dot. przesunięcia wydatków w wysokości 20.000,- zł na wniosek Wydz. UiA na realizację I etapu konsultacji społecznych projektu mpzp w Zalesiu Górnym projekt „Przestrzeń dla Partycypacji”).
3. W sprawie zmiany uchwały budżetowej (dot. przesunięcia wydatków w wysokości 3.856,00 zł na wniosek Dyr. ZSP w Józefosławiu w ramach programu Erasmus).
4. W sprawie zmiany uchwały budżetowej (dot. przesunięcia wydatków w wysokości 175.515,- zł na wniosek Ref. SS na realizację budżetu i Gminnego Programu Profilaktyki.
5. W sprawie zmiany uchwały budżetowej (dot. zmniejszenia wydatków budżetu w 2017r o kwotę 3.945.000,-zł)
6. W sprawie zmiany uchwały budżetowej (dot. przesunięcia wydatków w wysokości 53.760,-zł na wniosek Wydz. IT)
7. W sprawie zmiany uchwały budżetowej (dot. przesunięcia środków 34.170,-zł)
8. W sprawie zmiany uchwały budżetowej (dot. funduszu sołeckiego)
9. W sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Gminy Konstancin-Jeziorna
10. W sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Piasecznie Nr 822/XXIX/2016 z dnia 28.12.2016r z późn. zm. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piaseczno na lata 2017 – 2028 2/2
11. W sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym części działki ozn. nr ewid. 51/94, położonej w Chyliczkach przy ul. Bażanciej.
12. W sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym działki ozn. nr ewid. 38, obręb 18, położonej w Piasecznie przy ul. Armii Krajowej i Okulickiego.
13. W sprawie nieodpłatnego nabycia na rzecz Gminy Piaseczno prawa własności nieruchomości położonej w miejscowości Wólka Kozodawska gm. Piaseczno.
14. W sprawie odpłatnego nabycia na rzecz Gminy Piaseczno nieruchomości położonej w miejscowości Julianów gm. Piaseczno.
15. W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Piaseczno umowy dzierżawy dotyczącej części nieruchomości gruntowej zabudowanej oznaczonej jako działki ewidencyjne numer: 8/1, 8/2, 8/3, 8/4, położone w obr 70, w m. Piaseczno.
16. W sprawie sprzedaży w drodze bezprzetargowej działki nr 179/2 położonej w Piasecznie przy ul. Onyksowej na rzecz użytkownika wieczystego Młodzieżowej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Patronat-3”.
17. W sprawie nadania nazwy STAROCHYLICKA ulicy położonej we wsi Chylice-Pólko w gminie Piaseczno.
18. W sprawie sposobu wykonania uchwały nr 619/XXIV/2012 z dnia 22.08.2012r o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Piaseczna dla obszaru ograniczonego od zachodu terenami kolei Warszawa-Radom, od północy północną linią rozgraniczającą drogi KUL, od wschodu osią ulicy Czajewicza, od południa północną linią rozgraniczającą Al. Kalin.
19. W sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Piaseczna dla obszaru ograniczonego ulicami Energetyczna, Puławska, Okulickiego i Mleczarska – Etap II
20. W sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Piaseczna dla obszaru ograniczonego od zachodu terenami kolei Warszawa-Radom, od północy północną linia rozgraniczającą drogi KUL, od wschodu osią ulicy Czajewicza, od południa północną linia rozgraniczającą Al. Kalin – część I
21. W sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania stypendiów twórczych osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.
22. W sprawie zmian załącznika nr 1 do Statutu Centrum Kultury w Piasecznie zatwierdzonego uchwałą Rady Miejskiej w Piasecznie nr 941/XXXIII/2017 z dnia 19 kwietnia 2017 r.
23. W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Piaseczno porozumienia międzygminnego z m.st. Warszawa na realizację zadania publicznego w zakresie opieki nad bezdomnymi psami i kotami z terenu Gminy Piaseczno w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.
24. W sprawie ustalenia sieci prowadzonych przez Gminę Piaseczno publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
25. W sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Piaseczno do roku 2030” stanowiącego aktualizację „Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta i Gminy Piaseczno na lata 2004-2015, przyjętej uchwałą Rady Miejskiej nr 841/XXXVII/2005 w dniu 2.06.2005 r.
26. W sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, stawek opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach w strefie płatnego parkowania, wysokości opłaty dodatkowej oraz sposobu ich pobierania.
10. Wolne wnioski
11. Zamknięcie obrad.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rusza remont drogi wojewódzkiej nr 721 w Piasecznie

Rozpoczyna się długo oczekiwana przez mieszkańców Piaseczna modernizacja ul. Okulickiego. Inwestycja ma być gotowa już w lutym 2019 r. Koszt przebudowy drogi to aż 22 mln zł, a pieniądze na jej modernizację w całości pochodzą z budżetu Mazowsza. Dziś w Piasecznie odbyło się symboliczne wbicie łopaty.

RUSZA REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 721 W PIASECZNIE

– To nie tylko ważny, ale przede wszystkim długo oczekiwany projekt. Cieszę, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej województwa mogliśmy w tym roku przeznaczyć środki na jego realizację. Ale to nie koniec. Jedną z kolejnych inwestycji na terenie powiatu piaseczyńskiego i samego Piaseczna będzie budowa nowego przebiegu drogi wraz z obwodnicą Lesznowoli i węzłem S7. Jest to II etap inwestycji na drodze 721. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach RPO WM na lata 2014-2020. Ostatnim, trzecim etapem będzie przebudowa 5 km odcinka drogi od Piaseczna do Konstancina Jeziorny, na którym aktualnie trwają prace projektowe. Łącznie planujemy przebudować i wybudować ponad 17 km dróg wojewódzkich w tym rejonie – podkreślił marszałek Adam Struzik

Korzyści dla wszystkich

– Mam satysfakcję, że przebudowana zostanie jedna z głównych arterii komunikacyjnych w naszym mieście, łącząca naszą gminę z okolicznymi miejscowościami. Jest to pierwszy etap inwestycji, natomiast kluczowa jej część, czyli przebudowa skrzyżowania Puławskiej z Okulickiego, jeszcze przed nami. Gmina we współpracy z GDDKiA wspólnie przygotowuje projekt przebudowy tego głównego skrzyżowania w mieście – mówi burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. – Droga wojewódzka nr 721 to droga ważna również ze względu na obsługę komunikacyjną firm i zakładów przemysłowych zlokalizowanych tuż przy ul. Okulickiego, których rozwój wzmacniać będzie markę Piaseczna jako miasta nowoczesnego i dogodnego dla rozwoju biznesu. Zanim jednak cieszyć się będziemy bezpieczną i gładką ul. Okulickiego, bardzo proszę mieszkańców o cierpliwość, gdyż czekać nas będą utrudnienia w ruchu. Liczę na dobrą współpracę z wykonawcą w kwestii informowania mieszkańców o wszelkich zmianach komunikacyjnych – dodaje.

RUSZA REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 721 W PIASECZNIE

Planowana inwestycja obejmie odcinek ul. Okulickiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mleczarską i ul. Powstańców Warszawy a krzyżówką z ul. Julianowską w Piasecznie. Wykonana zostanie nowa dwujezdniowa droga na odcinku 2 km wraz z odwodnieniem. Powstaną zjazdy do posesji i ścieżki rowerowe. Istniejące, stare chodniki zastąpią nowe. Wybudowane zostaną także zatoki autobusowe. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych na przejściach dla pieszych powstaną azyle. Projekt obejmuje także przebudowę i budowę nowej sygnalizacji świetlnej. Nowa droga będzie dostosowana do obsługi ruchu tranzytowego.

Z remontu wyłączone będzie skrzyżowanie z drogą krajową nr 79 (Armii Krajowej) wraz ze skrzyżowaniem ul. Okulickiego z ul. Wojska Polskiego.

Pierwsze prace

– Budowę rozpoczynamy od prac przygotowawczych związanych z poszerzeniem istniejącej jezdni. Wtedy wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. W pierwszej kolejności roboty rozpoczniemy od budowy kanalizacji wzdłuż istniejącej jezdni – komentuje Jarosław Godlewski, menadżer projektu, Skanska. – Prace na budowie rozpoczną się w drugiej połowie lipca. Do tego momentu prowadzone będę działania związane m.in. z organizacją biura i zaplecza budowy. W tym czasie będziemy także przygotowywać projekt tymczasowej organizacji ruchu. Remontowany odcinek ul. Okulickiego pozostanie przejezdny w obu kierunkach. – informuje. – Ponieważ bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz naszych pracowników jest dla nas priorytetem, prace będziemy prowadzić w taki sposób, by nie były zbytnio uciążliwe. Dla pieszych i kierowców wyznaczymy objazdy oraz wytyczymy tymczasowe ciągi piesze. Zadbamy także o właściwe oznakowanie remontowanego odcinka. O wszelkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco – dodaje.

RUSZA REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 721 W PIASECZNIE

Mała Obwodnica Warszawy

Droga wojewódzka nr 721 jest jedną z ważniejszych dróg w warszawskim węźle drogowym. Stanowi element tzw. Małej Obwodnicy Warszawy, która łączy podwarszawskie gminy. Największe znaczenie komunikacyjne ma po lewej stronie Wisły. Pomiędzy Nadarzynem a Konstancinem przenosi ruch o znacznym natężeniu, przekraczającym jej przepustowość.

Przebudowa ul. Okulickiego w Piasecznie jest pierwszym z trzech etapów zaplanowanych do realizacji inwestycji na drodze 721. – Na potrzeby inwestycji pozyskaliśmy niemalże 3 ha gruntów za kwotę blisko 12 mln zł. Inwestycje na drogach okołowarszawskich są kosztownymi i trudnymi przedsięwzięciami z uwagi na zwartą zabudowę i tereny wysoko zurbanizowane. Są jednak priorytetem dla samorządu województwa. Od paru lat trwają prace projektowe, które w niedalekiej przyszłości usprawnią ruch na drogach dojazdowych do stolicy – mówi Zbigniew Ostrowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Monika Burdom - Rzeczniczka Prasowa Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich
Marta Milewska - Rzeczniczka Prasowa Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Napisz komentarz (0 Komentarzy)