Menu
A+ A A-
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Film Artysta i modelka - gość Piotr Pańkowski - Sztuka Mówi w Piasecznie

20 lutego 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, którego gościem specjalnym będzie Piotr Pańkowski - artysta, rysownik, wykładowca. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Film Artysta i modelka - gość Piotr Pańkowski  - Sztuka Mówi w Piasecznie

"Artysta i modelka" (hiszp.: El Artista y la modelo) – hiszpańsko-francuski dramat z 2012 roku w reżyserii Fernando Trueba. Druga wojna światowa, okupowana Francja, stary rzeźbiarz (w tej roli wybitny francuski aktor Jean Rochefort), znajduje na rynku w swoim miasteczku młodą, piękną uciekinierkę z obozu. W zamian za dach nad głową proponuje jej pozowanie do jednej ze swoich rzeźb. Pomimo dzielących ich różnic sztuka sprawia, że tych dwoje zaczyna łączyć szczególna więź złożona z zachwytu, fascynacji, podziwu dla urody i mądrości.

Piotr Pańkowski o sobie: “Studia ukończyłem na warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Siennickiego. Na tej samej uczelni uzyskałem tytuł doktora sztuki. Uprawiam malarstwo, grafikę, zajmowałem się grafiką użytkową i projektowaniem wnętrz. Od wielu lat jestem wykładowcą rysunku i malarstwa na Wydziale Architektury WSEiZ. Sztuka i architektura to dwa najważniejsze obszary moich zainteresowań. Jako artysta, od 35 lat czynnie zajmujący się malarstwem zorganizowałem wiele indywidualnych wystaw i uczestniczyłem w licznych pokazach zbiorowych. Tematem moich obrazów są: ludzie (postacie, portrety), zwierzęta, martwe natury (cykle przedmiotów). Operuję różnymi technikami malarskimi i rysunkowymi – oleje, gwasze, akwarele, tusz, węgiel, inkografika. Gdybym miał w jednym haśle zawrzeć swoje artystyczne credo to brzmiało by ono następująco: Patrz na świat własnymi oczami. Bliska jest mi ta sztuka która nie poddaje się modzie i uniformizacji, bliscy mi są ci artyści którzy mimo potężnego wpływu rynku i globalnej kultury zachowują swój osobisty ogląd świata.“

SZTUKA MÓWI – CYKL FILMÓW O SZTUCE - gradka dla kinomanów oraz wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Podczas spotkań, poza wyświetlaniem ekranizacji na temat muzyki, tańca, teatru, czy sztuk wizualnych, wspólnie z moderatorami i zapraszanymi gośćmi dyskutujemy nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wielcy artyści: Frida Kahlo i jej wyobraźnia Piaseczno

16 lutego 2019 roku w godz. 11.00-12.00 zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu Sztuczki ze sztuką – wielcy artyści: Frida Kahlo i jej wyobraźnia. Spotkanie odbędzie się w Przystanku Kultura przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 zł. Koordynator - Elżbieta Lipska. Na zajęcia obowiązują zapisy: tel. 22 756 76 00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Serdecznie zapraszamy.

Wielcy artyści: Frida Kahlo i jej wyobraźnia Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dyskusyjny Klub Filmowy w Zalesiu Górnym

16 lutego 2019 roku o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Zalesiu Górnym, podczas którego będzie można obejrzeć film "Casablanca" w reżyserii Michaela Curtiza. Miejsce: Klub Kultury w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 3. Wstęp wolny (wiek 15+). Serdecznie zapraszamy.

Dyskusyjny Klub Filmowy w Zalesiu Górnym

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert Spirituals Singers Band w Piasecznie

15 lutego 2019 roku o godz. 20.00 zapraszamy na koncert Spirituals Singers Band pn.: "Od Georgii do Liverpoolu". Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 30 zł. Kup bilet Serdecznie zapraszamy.

Koncert Spirituals Singers Band w Piasecznie

Wrocławska grupa wokalna „Spirituals Singers Band” utworzona w 1978 r. z inicjatywy Włodzimierza Szomańskiego. Na repertuar zespołu składają się tradycyjne i współczesne pieśni gospel i spirituals, standardy muzyki jazzowej i bluesowej, kolędy, pastorałki, piosenki oraz kompozycje własne lidera zespołu.

Program a capella "Od Georgii do Liverpoolu", zawiera szeroki wachlarz utworów: od pieśni plantacyjnych z Południa Stanów Zjednoczonych (spiritual), poprzez najbardziej popularne standardy jazzu tradycyjnego i swingu, a kończąc na popularnych piosenkach zespołu The Beatles.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Skrzydlaty odlot Teatr Kultureska - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

17 lutego 2019 roku o godz. 14.00 i 16.00 odbędzie się spotkanie w ramach Bajkowej Niedzieli w Piasecznie, podczas której wystąpi Teatr Kultureska ze swoim spektaklem "Skrzydlaty odlot". Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Impreza dla dzieci od 3 roku życia. Bilety w cenie 10 zł. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 519 388 690, 22 756 76 00 wew.18. Kup bilet Serdecznie zapraszamy.

Skrzydlaty odlot Teatr Kultureska - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

„Skrzydlaty Odlot” to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez dobrą zabawę dzieci mają szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione są treści związane z tematem smogu, niskiej emisji i ochrony powietrza. Przedstawienie uświadamia dzieciom główne przyczyny powstawania smogu, a także jego szkodliwość dla naszego zdrowia. Ma za zadanie wskazać najmłodszym sposoby walki o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste. Dzieci będą miały okazję aktywnie uczestniczyć w spektaklu - staną się uczestnikami rozgrywającej się akcji, a także będą zapraszane na scenę. Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Skrzydlaty odlot Teatr Kultureska - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bal Karnawałowy dla dzieci w Piasecznie

16 lutego 2019 roku w godz.11.00-13.00 Wszechnica Rodzica i Centrum Kultury w Piasecznie zapraszają na Bal Karnawałowy dla dzieci w wieku 2-6 lat (wraz z rodzicami / opiekunami). Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Cena biletu: 10 zł/osoba (dziecko z opiekunem).  Kup bilet. Atrakcje: zabawa, konkursy z nagrodami, poczęstunek. Konieczne przebranie! Zabawę poprowadzą profesjonalni animatorzy. 

Bal Karnawałowy dla dzieci w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rekrutacja do przedszkoli na terenie gminy Piaseczno

Od 15 lutego 2019 poprzez stronę oswiata.piaseczno.eu, zakładkę “Rekrutacje 2019/2020” – “Przedszkola”, będzie można zapoznawać się z ofertą placówek rekrutujących do piaseczyńskich przedszkoli dla dzieci z roczników 2016-2013 oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych – „zerówek” dla dzieci 6 – letnich oraz starszych z orzeczeniem o odroczeniu obowiązku szkolnego. Wszystkie oferty zostaną opublikowane do dnia 19 lutego 2019 r. Od 19 lutego 2019 r. będzie także aktywna możliwość logowania do systemu oraz wprowadzania wniosków przez rodziców. W zakładce “Dokumenty do pobrania” znajdują się oświadczenia oraz potwierdzenie woli, które należy wypełnić i złożyć w placówce pierwszego wyboru.

Rekrutacja do przedszkoli na terenie gminy Piaseczno

Foto pixabay.com

Rekrutacja obejmuje jedynie dzieci zamieszkałe na terenie gminy Piaseczno.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rekrutacja do szkół na terenie gminy Piaseczno

18 lutego 2019 roku rusza rekrutacja do klas pierwszych. Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły, do której aplikują, przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia, zaś rodzice dzieci, które chcą rozpocząć naukę w szkole spoza swojego obwodu, będą musieli złożyć wniosek.

Rekrutacja do szkół na terenie gminy Piaseczno

CEM foto Łukasz Wyleziński

Rekrutacja odbędzie się w formie elektronicznej. Aby dokonać zgłoszenia lub złożyć wniosek należy wejść na stronę oswiata.piaseczno.eu w zakładkę Rekrutacje 2019/2020.
Nowa szkoła – CEM
Rekrutacja do klas I nowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Jana Pawła II 55 odbędzie się również w formie elektronicznej, a prowadzona będzie przez Szkołę Podstawową nr 5 w Piasecznie. Możliwe będzie również przyjęcie zgłoszenia lub wniosku wraz z załącznikami w formie papierowej. W takim wypadku dokumenty należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Piasecznie przy ul. Szkolnej 14.

Oddziały sportowe
15 marca 2019 roku rozpocznie się rekrutacja do oddziałów sportowych (klasy IV – VII) oraz dwujęzycznych (klasy VII). Informacja o nowo tworzonych oddziałach sportowych oraz dwujęzycznych będzie zamieszczona na stronach tworzących te oddziały szkół. Rekrutacja odbędzie się w formie papierowej poprzez zgłoszenie lub złożenie wniosku do prowadzącej nabór szkoły.
Rekrutacja obejmuje jedynie dzieci zamieszkałe na terenie gminy Piaseczno.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Pewniak - Wtorek Teatralny w Piasecznie

12 lutego 2019 roku o godz. 20.00 w ramach teatralnego wtorku, będzie można obejrzeć monodram Sebastiana Cybulskiego pn.: "Pewniak". Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 złotych Kup bilet Serdecznie zapraszamy. 

Pewniak - Wtorek Teatralny w Piasecznie

"Pewniak" - jednoosobowy spektakl, zainspirowany Teatrem Telewizji „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Jerzego Gruzy z 1962 roku, zrealizowanym w ramach uwielbianego przez widzów Teatru Sensacji Kobra. Napisany na nowo, niezwykle aktualny, ukazujący odwieczny problem człowieka uzależnienia od… czegokolwiek.

Sławomir Głodek – to główny i jedyny bohater sztuki (w tej roli: Sebastian Cybulski - znany szerszej publiczności z seriali „Barwy szczęścia” oraz „Na dobre i na złe”), który jak każdy, ma w swoim życiu moment, chwilę, że jest czegoś na sto procent pewien. Poznajemy go w jego najważniejszym dniu – w dniu jego ślubu. Przed nim fortuna, beztroskie szaleństwo, bogata narzeczona, najlepszy przyjaciel – jednym słowem „hajlajf”. Ten dzień ma zmienić cały jego świat…

Napisz komentarz (0 Komentarzy)