Menu
A+ A A-

Mała Syrenka - konkurs recytatorski dla przedszkolaków i uczniów klas 0 z gminy Piaseczno

28 listopada 2017 roku o godz. 9:00 odbędzie się konkurs recytatorski dla przedszkolaków i uczniów klas 0 z gminy Piaseczno - przedszkolak w świecie poezji "Mała Syrenka". Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno. Impreza pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

MAŁA SYRENKA - KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW KLAS 0 Z GMINY PIASECZNO

Cele konkursu recytatorskiego Mała Syrenka:
• popularyzowanie poezji dziecięcej wśród dzieci i rodziców
• rozwijanie i prezentacja zdolności recytatorskich,
• zainteresowanie dzieci poezją,
• rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie,
• pobudzanie , odkrywanie aktywności twórczej dzieci,
• zachęcanie do występów na scenie,
• prezentacja umiejętności artystycznych dzieci,
• wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności
• dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich

Zasady uczestnictwa:
• konkurs przygotowany jest dla dzieci w 2 przedziałach wiekowych 3-4 i 5-6 lat
• każde placówka typuje 2 dzieci z każdego przedziału wiekowego wyłonionych podczas eliminacji wewnątrzprzedszkolnych i wewnątrzszkolnych .
• konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego.

Kryteria oceny:
• interpretacja tekstu,
• dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
• kultura słowa,
• ogólny wyraz artystyczny,

Pisemne zgłoszenia - obowiązkowo na druku KARTA UCZESTNIKA składamy:
• e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• listownie lub bezpośrednio w budynku Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w nieprzekraczalnym terminie do 24 listopada 2017 r.

W trosce o utrzymanie wysokiego poziomu konkursu, prosimy o przeprowadzenie eliminacji wewnątrz przedszkolnych i wewnątrzszkolnych (po 2 osoby z każdej grupy wiekowej)
• dzieci w wieku 3-4 lata
• dzieci w wieku 5-6 lat ( w tym klasy 0)

Ramowy program konkursu
• godz. 9.00 - dzieci w wieku 3-4 lata
• godz. 12.00 - dzieci w wieku 5-6 lat ( w tym klasy 0)

O kolejności występów decyduje kolejność zgłoszeń. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 10 grudnia podczas Kiermaszu Świątecznego który odbędzie się na rynku w Piasecznie Zwycięscy zostaną poinformowani indywidualnie. ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY GODZIN ELIMINACJI CO MOŻE BYĆ SPOWODOWANE ILOŚCIĄ ZGŁOSZEŃ. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 519 388 690. Karta zgłoszeniowa do pobrania w załączniku: link

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Opowieści snute smyczkiem

27 listopada 2017 roku o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z muzyka klasyczną w ramach cyklu Opowieści snute smyczkiem pn.: Bajka o dziewczynce Wioli i śpiewającym drzewie. Spotkanie poprowadzi Olena Zhurova-Tsolka (wiolonczelistka, absolwentka Akademii). Miejsce: Filia Piaseczno-Osiedle ul. Szkolna 9 w Piasecznie. Szczegóły na poniższym plakacie.

OPOWIEŚCI SNUTE SMYCZKIEM

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Weekendowy Black Friday w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Wielkie, wyprzedażowe szaleństwo, czyli Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Zapożyczone od Amerykanów święto na dobre zadomowiło się w Europie, w tym Polsce i jest nie lada gratką dla fanów zakupów. Przedłużone na trzy dni wyprzedaży z atrakcyjnych rabatami i wielkimi obniżkami cen czekają od 24 do 26 listopada 2017 roku na wszystkich gości Centrum Handlowego Auchan Piaseczno.

WEEKENDOWY BLACK FRIDAY W CENTRUM HANDLOWYM AUCHAN PIASECZNO

Black Friday, czyli Czarny Piątek to dzień wielkich wyprzedaży w Stanach Zjednoczonych. W ostatni piątek listopada, tuż po Święcie Dziękczynienia Amerykanie tłumnie odwiedzają wszelkiego rodzaju centra handlowe, by skorzystać z promocji, rabatów cenowych i innych korzystnych ofert. W Polsce Black Friday nie jest tak hucznie obchodzony, jak na zachodzie, ale dzień wielkich wyprzedaży w ostatni piątek miesiąca staje się coraz bardziej popularny.

Atrakcyjne wyprzedaże w iście amerykańskim stylu czekają przez cały nadchodzący weekend na wszystkich gości Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. W sobotę 25 listopada przygotowano dodatkową promocję – goście, którzy wydadzą w sklepach galerii min. 200 zł otrzymają kupon w wysokości 50 zł na dalsze zakupy. Duże zniżki cen pozwolą zapobiegliwym zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty, a nawet prezenty zanim centra handlowe na dobre ogarnie przedświąteczna gorączka.

Wyprzedaże z okazji Black Friday będą obowiązywać od 24 do 26 listopada 2017 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Zniżki będą obejmować wybrany lub cały asortyment we wszystkich sklepach galerii. Akcja z kuponami w wysokości 50 zł dla wybranych klientów będzie obowiązywać w sobotę 25 listopada od godz. 12:00 do 18:00.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zadba o serca mieszkańców Piaseczna

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zadbao serca mieszkańców Piaseczna - kolejna edycja badań kardiologicznych! Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła serię bezpłatnych badań profilaktycznych poświęconych diagnozie chorób serca. To już trzeci raz, gdy kardiobus wyjedzie na ulice 100 miejscowości w całym kraju, docierając także do Piaseczna, gdzie pojawi się 4 grudnia 2017 roku.

FUNDACJA NEUCA DLA ZDROWIA ZADBA O SERCA MIESZKAŃCÓW PIASECZNA

Jak wynika z raportu GUS pt. „Zachorowalność i umieralność na choroby układu krążenia a sytuacja demograficzna Polski”, choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną śmierci. Dlatego też oprócz prowadzenia zdrowego trybu życia, niezwykle ważne jest systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych.

Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mimo postępów w diagnostyce i leczeniu, w naszym kraju co roku z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego umiera około 200 tysięcy osób -alarmuje Paweł Starczewski, lekarz, specjalista z zakresu chorób wewnętrznych, kardiolog.Aby w pełni cieszyć się zdrowiem, bardzo ważna jest profilaktyka, czyli działanie mające na celu zapobieganie poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, kontrolowanie czynników ryzyka, a następnie wczesne ich wykrywanie i leczenie, dodaje kardiolog.

W odpowiedzi na tę potrzebę Fundacja NEUCA dla Zdrowia,współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, rozpoczyna kolejną akcję bezpłatnych badań profilaktycznych. W ciągu kilku tygodni kardiobus, czyli mobilny gabinet lekarski, odwiedzi wybrane miejscowości w całej Polsce, gdzie ze specjalistycznego sprzętu kardiologicznego i wykwalifikowanego personelu medycznego będzie mógł skorzystać każdy zainteresowany. Po każdym badaniu pacjent otrzyma ulotkę z praktycznymi informacjami na temat profilaktyki chorób układu sercowo – naczyniowego.

W ramach badania będzie można:
 wykonać EKG, które pozwala ocenić częstotliwość oraz miarowość pracy serca, a także rozmiar oraz położenie komór serca,
 wykonać pomiar ciśnienia, któryumożliwia rozpoznanie nadciśnienia tętniczego krwi oraz kontrolę jego leczenia,
 sprawdzić wskaźnik BMI, który określa stopień ewentualnego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Dlaczego systematyczne przeprowadzanie badań kardiologicznych jest takie istotne?

Serce człowieka działa jak pompa. Nieprzerwanie tłoczy krew do naczyń całego organizmu, przetaczając nawet 350 litrów krwi w ciągu godziny. Podczas swojej pracy, przy każdym skurczu i rozkurczu przez mięsień sercowy przepływają impulsy elektryczne. Za pomocą elektrod umieszczonych w odpowiednich miejscach na ciele można zdiagnozować wiele nieprawidłowości w pracy organu, np. zawał, niedokrwienie mięśnia sercowego czy zaburzenia rytmu serca. Z kolei sprawdzenie wskaźnika BMI pozwala ocenić zagrożenie wystąpienia chorób związanych z otyłością i nadwagą, np. cukrzycy, choroby niedokrwiennej serca czy miażdżycy – odpowiada Bogusława Golus-Jankowska z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Kardiobus będzie stacjonował w Piasecznie 4 grudnia przy ulicy Puławskiej 30, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Łap. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Aby uzyskane wyniki były jak najbardziej miarodajne, zaleca się, aby na godzinę przez badaniem nie pić kawy i nie palić papierosów, ponieważ przyspieszają one pracę serca.

O Fundacji: Misją Fundacji NEUCA Dla Zdrowia jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa. Fundacja działa na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, udzielając wsparcia na takie cele, jak: poprawa dostępu pacjentów do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, w tym farmakoterapii; poprawa standardów ochrony zdrowia w grupach szczególnej troski i zagrożonych wykluczeniem społecznym, takich jak bezrobotni, bezdomni, osoby uzależnione, osoby z niepełnosprawnością, samotne; pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych; promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej; wsparcie edukacji i kształcenia ustawicznego pracowników służby zdrowia.

Joanna Sobieska InnerLook

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Jak rozpoznawać przemoc wobec dzieci - szkolenie dla nauczycieli

24 listopada 2017 roku w ramach profesjonalizacji działań przedstawicieli placówek edukacyjnych w zakresie identyfikacji przemocy wobec dzieci i podejmowania interwencji zapraszamy przedstawicieli szkół do udziału w bezpłatnym szkoleniu finansowanym przez Miasto i Gminę Piaseczno.

JAK ROZPOZNAWAĆ PRZEMOC WOBEC DZIECI - SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Oferujemy w godzinach 9:00 - 16:00 bezpłatny udział w bloku szkoleniowym: Blok I - Rozpoznawanie objawów przemocy wobec dzieci oraz stosowanie procedur profesjonalnego postępowania w tym zakresie. Zajęcia prowadzone będą w systemie jednoniowym warsztatowym. Prowadzącym jest Pan DANIEL MRÓZ – ogólnopolski ekspert w dziedzinie przemocy. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Termin przyjmowania zgłoszeń mija dnia 23.11.2017 o godz. 12.00

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule wiadomości prosimy wpisać datę szkolenia 24.11.2017, w treści swoje imię i nazwisko oraz instytucję, którą Państwo reprezentujecie z terenu Gminy i Miasta Piaseczno.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem w Złotokłosie

Biblioteka w Złotokłosie zaprasza na spotkanie z Rafałem Witkiem, znanym i lubianym autorem słuchowisk i książek dla dzieci, laureatem konkursów literackich, zdobywcą nagród za twórczość. Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2017 roku o godz. 9.00. Miejsce: Biblioteka przy ul. 3 Maja 30 w Złotokłosie. Zapraszamy!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z RAFAŁEM WITKIEM W ZŁOTOKŁOSIE

Rafał Witek - polski autor powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Ukończył Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. W 1997 był stypendystą UNESCO w dziedzinie twórczości poetyckiej. W 2004 r. zwyciężył w konkursie na powieść dla dzieci wydawnictwa Znak. Laureat konkurs im. Astrid Lindgren (2013), zdobywca Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (2015). Współpracuje z magazynem dla dzieci "Świerszczyk", portalem qlturka.pl i warszawskim chórem dziecięcym Mille Voci. Oprócz twórczości dziecięcej publikował także tomy wierszy dla dorosłych oraz felietony i recenzje (Odra, Gazeta Wyborcza).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Challenge - szczytna idea czy zagrożenie? Spotkanie w Piasecznie

20 listopada 2017 roku zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży na prelekcję na temat Challenge - szczytna idea czy zagrożenie? Zapisy: tel. 22 756 73 58 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Challenge – niewinna zabawa, niebezpieczna manipulacja czy szczytna idea? Co jest teraz popularne? Co oglądają nasze dzieci? Co to jest challenge internetowy i na czym polega? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo na spotkaniu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno – Oddziale dla dorosłych, o godz. 17.00.

CHALLENGE - SZCZYTNA IDEA CZY ZAGROŻENIE?

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Jak Piaseczno wolność Odzyskało - spacer historyczny po Piasecznie

18 listopada 2017 roku w godzinach 11:00 - 12:30 odbędzie się spacer historyczny po Piasecznie nt.: Jak Piaseczno wolność Odzyskało? Start: Piaseczyński Rynek. Stanisław Hofman - badacz dziejów Piaseczna, historyk pasjonat, oprowadzi nas po ważnych historycznie miejscach: Besserówka, Regnerówka te nazwy mówia nam niewiele, ale kiedyś były ważnymi miejscami. Pan Stanisław opowie nam o nich i pokaże zarówno te, jak i inne punkty, a także zdjęcia. Koniec spaceru w Odjeździe, gdzie będzie można jeszcze porozmawiać. Zapraszamy mieszkańców ciekawych dziejów https://www.facebook.com/events/317607585383220/

JAK PIASECZNO WOLNOŚĆ ODZYSKAŁO - SPACER HISTORYCZNY PO PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wystawa psów rasowych w Pruszkowie

W Piasecznie powstał niedawno nowy Oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Jest to organizacja zrzeszająca hodowców i pasjonatów psów rasowych. Piaseczyński oddział rozpoczął swoją działalność od organizacji I Krajowej Wystawy Psów Rasowych, która odbędzie się w dniu 19.11.2017 r. w hali toru kolarskiego Arena w Pruszkowie przy ul. Andrzeja 1

WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W PRUSZKOWIE

Ta wystawa to świetna okazja, aby miłośnicy psów rasowych, a także wszyscy, który marzą o psie, ale nie podjęli jeszcze decyzji mogli obejrzeć psy ponad 190 ras, porozmawiać z właścicielami i hodowcami oraz przekonać się jaki zwierzak będzie dla nich najlepszy – zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru, usposobienia i naturalnych predyspozycji.

Ponad 1500 zgłoszonych na wystawę psów daje możliwość poznania ras, których na co dzień nie widujemy tak często na naszych ulicach, a także obejrzenia ich wybitnych przedstawicieli.

Obserwacja przygotowań do oceny w ringach – szczególnie ras długowłosych, może też zaciekawić i pokazać zaangażowanie z jakim wystawcy poświęcają się przygotowaniu pupili do konkursu piękności.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy Piaseczna zdecydują się spędzić najbliższą niedzielę na wystawie. Wszystkich zainteresowanych psami rasowymi Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Piasecznie serdecznie zaprasza do swojej siedziby przy ul. Pod Bateriami 23a w godzinach otwarcia – w określonych dniach można tam spotkać hodowców i sędziów kynologicznych różnych ras, a także otrzymać fachowe informacje.

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

XVI Spotkanie Chóralne w Zalesiu Dolnym

18 listopada 2017 roku w kościele w Zalesiu Dolnym odbędzie się już po raz XVI Spotkanie Chóralne, podczas którego wspominając św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej – chóry wspólnie będą śpiewać i wymieniać się doświadczeniami. Na Spotkanie Chóralne zapraszają Proboszcz Parafii N.M.P. Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym oraz Chór Liturgiczny.

XVI SPOTKANIE CHÓRALNE W ZALESIU DOLNYM

XVI Spotkanie Chóralne w Zalesiu Dolnym program:
godz. 16.00 – prezentacja chórów
godz. 18.30 – uroczysta Msza św. z udziałem łączonych chórów

Napisz komentarz (0 Komentarzy)