Menu
A+ A A-

Piknik Sołecki Bobrowca i Kamionki

23 czerwca 2018 roku w godzinach 15:00 - 23:00 odbędzie się Piknik Sołecki Bobrowca i Kamionki. Miejsce: remiza OSP Bobrowiec Mazowiecka 23, Bobrowiec.

PIKNIK SOŁECKI BOBROWCA I KAMIONKI

Program pikniku sołeckiego:
od 15.00 Grill (grochówka – w gratisie, kiełbaska, karkówka, szaszłyki wege, kaszanka)
15.00-19.00 Zjeżdżalnia + kule, lody tajskie, popcorn, wata cukrowa
17:30-18:30 Magic do zaczarowania dzieci – Konrad Modzelewski
19:30-20:30 Brunon Niewiński – Pieśni Bardów
od 20:30 DJ Paweł Kuczyński
ok. 21.45 – pokaz fajerwerów

Organizatorzy zaplanowali:
– sprzedaż zabawek dla dzieci,
– stoisko z balonami na hel,
– Karmelowa Pokusa – samodzielny wyrób słodyczy,
– Międzynarodowa Szkoła z Bobrowca,
– Bobroteka – stoisko bookcrossingu oraz niespodzianki dla dzieci,
– lepienie z gliny,
– stoisko pszczelarskie, pokaz pracy pszczół w przezroczystym ulu – możliwość zakupu wyrobów pszczelarskich,
– malowanie buziek,
– konkurs ciast,
– stoisko rzemieślników – rękodzieło artystyczne.

Pokazy OSP dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami:
15:30 – 17:30 konkurs dla dzieci – sztafeta
18:30 – 19:30 konkurs dla dorosłych

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Od 22 czerwca na Okulickiego pojedziesz pasem północnym a Julianowska będzie przejezdna

Wykonawca rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 firma Skanska S.A. poinformowała urząd, że 22 czerwca 2018 roku o godz. 12.00 nastąpi wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na ul. Okulickiego (DW nr 721) od skrzyżowania z ul. Puławską (DK 79) do ul. Julianowskiej.

OD 22 CZERWCA NA OKULICKIEGO POJEDZIESZ PASEM PÓŁNOCNYM A JULIANOWSKA BĘDZIE PRZEJEZDNA

Na tym odcinku otworzony będzie pas północny ulicy a zamknięty zostanie pas południowy. Otwarty zostanie także północny wlot ul. Julianowskiej na skrzyżowanie z Okulickiego.

Od 23 czerwca nastąpi też przywrócenie na stałą trasę linii autobusowych 739 i L-39.

Plany ulic do pobrania:
- rys.2
- rys.3
- rys.4

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koncert II Drum Cover w Piasecznie

21 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert sekcji perkusyjnej pt. "Drum Cover". Miejsce: Kuźnia Rocka przy ul. 17 stycznia 4 w Piasecznie. Wstęp wolny. 

KONCERT II DRUM COVER W PIASECZNIE

Perkusiści uczący się w Centrum Kultury mają już własną, wierną publiczność i oddanych fanów. Uczestnicy zajęć przygotowali koncert pt. DRUM COVER edycja II i zapraszają wszystkich zainteresowanych ich występem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Relacja z YourTurn3 - pokaż się!

16 czerwca 2018 roku odbyła się już trzecia edycja YourTurn! Organizatorem była Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno oraz Gmina Piaseczno.

YOURTURN3 - POKAŻ SIĘ!

W tym roku, jak w poprzednich latach, konferencja miała miejsce w DeSilva Office Center przy ulicy Puławskiej 45b. Po rejestracji i krótkim wstępie rozpoczęły się wykłady. Pierwszą osobą, która wystąpiła, był Matt Olech, który działa na YouTubie od 2010 roku. Opowiedział nam o wszystkim co powinno być istotne dla osoby chcącej założyć swój własny kanał. Porwał uczestników nie tylko świetnym przygotowaniem lecz też niezwykłą charyzmą. Co ciekawe Matt podjął się współpracy z MRG Piaseczno już po raz trzeci.

YOURTURN3 - POKAŻ SIĘ!

Kolejnym prelegentem był Tomek Racławski, który rozwinął nam temat „10 lekcji o robieniu rzeczy”. Pokazał nam, że wystarczą tak naprawdę chęci i zaparcie, żeby stworzyć coś niezwykłego. Sam w swojej małej miejscowości stworzył wiele wydarzeń, które chwaliły się wielkim zaangażowaniem.

Po dwóch wystąpieniach przyszedł czas na przerwę kawową, podczas której uczestnicy mieli czas na odpoczynek oraz rozmowę z prelegentami na osobności. Po 45 minutach na scenę wszedł Serafin Pęzioł (z kanału SerafinTV), którego wykład różnił się zdecydowanie od innych. Opowiedział nam jak aktualnie jest na polskim Youtubie oraz o współpracy z różnymi firmami. Podczas swojej wypowiedzi często nawiązywał do kanału Matta Olecha, którym się inspirował na samym początku swojej działalności. YouTuberzy w trakcie prelekcji wymieniali spostrzeżenia i opierali się na swoich doświadczeniach.

YOURTURN3 - POKAŻ SIĘ!

Ostatnim prelegentem był Piotr Jasik (GAMETROLL.TV), który opowiedział nam jak tworzyć dobry kontent, który będzie się cieszył oglądalnością, a widzów będzie przyciągała dobra treść.

Po każdym wystąpieniu był czas na Q&A, podczas którego uczestnicy mieli czas aby zadawać pytania. Cały YourTurn miał wspaniały klimat, było wiele konkursów podczas, których uczestnicy wykazali się wielką aktywnością. Osoby koordynujące event zaznaczyły, że mają nadzieję, że już za rok kolejna kadencja postanowi zrobić #YT4! – Cała praca, którą włożyliśmy, żeby stworzyć YourTurn3 zdecydowanie się opłaciła. Pokonaliśmy wszystkie przeszkody i cóż – jestem z nas dumna! Zrobiliśmy to i możemy pochwalić się kolejną edycją YourTurn! – komentuje całe wydarzenie Weronika Jagielak, I Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

YOURTURN3 - POKAŻ SIĘ!

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Karczunkowska zamknięta od 22 czerwca do 31 sierpnia 2018

Firma Trakcja PRKiI S.A. poinformowała, że w związku z koniecznością budowy murów oporowych oraz przebudową sieci kanalizacji deszczowej w ul. Karczunkowskiej w Warszawie, zamknięty będzie dla ruchu drogowego fragment ul. Karczunkowskiej – od ul. Kurantów do nowego przejazdu kolejowego.

KARCZUNKOWSKA ZAMKNIĘTA OD 22 CZERWCA DO 31 SIERPNIA 2018

Termin realizacji prac remontowo-budowlanych: od 22 czerwca (godz. 22.00) do 31 sierpnia (godz. 20.00). Objazd będzie wyznaczony ulicami: Puławską, Baletową, Starzyńskiego i Dawidowską.

Do pobrania:
pismo firmy Trakcja PRKiI S.A. (.pdf)
mapa objazdu (.pdf)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Biblioteka w Józefosławiu zmienia adres na Julianowska 67A

Informujemy, że biblioteka przenosi się do nowego lokalu przy ul. Julianowskiej 67A. Dlatego biblioteka będzie nieczynna cały lipiec! Zapraszamy do końca czerwca, aby wymienić książki na nowe, przedłużyć, będzie można wypożyczyć nawet do 8 książek:) W sierpniu zapraszamy do nowego budynku – ul. Julianowska 67A, I piętro (budynek, w którym mieści się Carrefour, Quchnia).

BIBLIOTEKA W JÓZEFOSŁAWIU ZMIENIA ADRES NA JULIANOWSKA 67A

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wakacyjne plany biblioteki Piaseczno

Zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po tym, co będzie się działo w bibliotekach na terenie gminy Piasecznie w wakacje. Jeszcze przed wakacjami zapraszamy do filii w Józefosławiu. To ostatni dzwonek na wypożyczenie książek, ponieważ placówka będzie zamknięta przez prawie miesiąc. W drugiej połowie wakacji biblioteka będzie działać w nowym lokalu przy ul. Julianowskiej 67a (I piętro, budynek, w którym mieście się obecnie Quchniai Carrefour). Dlatego do końca czerwca czytelnicy mogą wypożyczyć książki na wakacje i przedłużyć obecnie wypożyczone pozycje. Zachęcamy do skorzystania z biblioteki, dla moli książkowych zwiększamy limit wypożyczeń!

WAKACYJNE PLANY BIBLIOTEKI W PIASECZNIE

W wakacje w naszych bibliotekach będzie można obejrzeć wystawy obrazów. W filii Piaseczno-Osiedle dostępne są dzieła Józefa Wilkonia, w Zalesiu Górnym czekają na czytelników i miłośników sztuki prace grupy Światłocień, a w Wypożyczalni Głównej na Kościuszki 49 zaprezentowane będą obrazyUrszuli Tarchalskiej-Kalinowskiej. Wystawy można oglądać w godzinach otwarcia bibliotek.

WAKACYJNE PLANY BIBLIOTEKI W PIASECZNIE

Podczas wakacji niektóre z naszych placówek będą nieczynne. Od 2 do 13 lipca oraz od 14 do 17 sierpnia zamknięta będzie filia w Bogatkach. W terminie 2-6 lipca i 13-24 sierpnia nieczynna będzie filia w Chojnowie. Filia w Głoskowie nie obsłuży czytelników od 9 do 20 lipca i od 13 do 24 sierpnia. W lipcu (9-27.07) zamknięta będzie filia w Jazgarzewie. Od początku lipca do 27 lipca nie wypożyczymy książek w Józefosławiu. Od 30 lipca placówka będzie działać w budynku przy ul. Julianowskiej 67a. Natomiast filia w Złotokłosie zamknięta będzie od 16 do 27 lipca oraz od 13 do 17 sierpnia.

WAKACYJNE PLANY BIBLIOTEKI W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Od 18 czerwca 2018 roku w Piasecznie kursują nowe, niskopodłogowe autobusy lokalne. Wszystkie pojazdy zaoferowane w ramach świadczenia usługi są nowe lub kilkuletnie i spełniają szereg wymogów wynikających ze specyfikacji przetargowej. Autobusy są nowoczesne, niskopodłogowe, wyposażone w rampę oraz miejsce wyznaczone na wózek inwalidzki. Mieszkańcy Piaseczna będą musieli przyzwyczaić się do ich niebieskiej barwy, która zgodnie z polityka ZTM docelowo będzie obowiązywać na wszystkich liniach L w ramach aglomeracji warszawskiej.

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Gmina Piaseczno, która pokrywa 80% wynagrodzenia przysługującego operatorowi za wykonanie usługi, zabezpieczyła na ten cel w 2018 r. środki w wysokości ok 3 mln zł.

Przetarg na świadczenie usługi przewozu w ramach systemu komunikacji miejskiej łączącego obszar Gminy Piaseczno z Warszawą na lata 2018 – 2020, wygrało konsorcjum firm Polonus i Stalko.

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Przypominamy, że dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach “L”, których organizatorem jest Gmina Piaseczno są darmowe. Programem objęte są zatem następujące linie: L-2, L-5, L-12, L-13, L-24, L-25, L-32, L-39. Darmowy przejazd przysługują na całej trasie danej linii, również poza granicami Gminy Piaseczno.

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Do dzieła! edukacja poprzez sztukę ulicy w Józefosławiu

18-21 czerwca 2018 roku zapraszamy seniorów, osoby z niepełnosprawnością, dzieci i młodzież do Klubu Kultury w Józefosławiu na bezpłatne warsztaty murale, performens, instalacji, happening prowadzone przez artystów. Masz więcej niż 10 lat, a mniej niż 100 weź udział w niecodziennych wydarzeniach. Zostań współtwórcą dzieł sztuki. Zapisy telefonicznie: 794-995-338 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt dofinansowany z programu edukacji kulturalnej. Do dzieła – edukacja poprzez sztukę ulicy.

DO DZIEŁA! EDUKACJA POPRZEZ SZTUKĘ ULICY W JÓZEFOSŁAWIU

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kradziejów Poznaj historię Piaseczna - spacer z przewodnikiem ulicami Piaseczna

ULICAMI PIASECZNA to cykl spacerów miejskich przybliżających historię Piaseczna. Najbliższy spacer odbędzie się 17 czerwca 2018 roku. Podczas spacerów przewodnik opowiadać będzie o wydarzeniach, mieszkańcach, zabytkach, odkryje wiele ciekawostek z życia miasta. Akcja odbywa się raz w miesiącu od maja do listopada. Cykl rozpoczął spacer „Po torach piaseczyńskiej ciuchci” zorganizowany w ramach piaseczyńskiej Nocy Muzeów. Tematem przewodnim czerwcowego spaceru będzie „Kradziejów”. Zbiórka uczestników o godz. 10.00 przed Domem Kultury w Piasecznie (ul. Kościuszki 49). Udział w spacerach jest bezpłatny.

KRADZIEJÓW POZNAJ HISTORIĘ PIASECZNA - SPACER Z PRZEWODNIKIEM

Napisz komentarz (0 Komentarzy)