Menu
A+ A A-

Dziecko Rosmary w Klubie Filmowym Rewers w Józefosławiu

25 kwietnia 2019 roku o godz. 18.00 w ramach Klubu Filmowego "Rewers" odbędzie się projekcja filmu pt. "Dziecko Rosmary" z 1968 r. Gościem specjalnym będzie Artur Zaborski - krytyk filmowy, były redaktor działu film w kwartalniku „Fragile”, film w portalu Onet.pl, później rozpoczął pracę w redakcji Stopklatki, najpierw jako redaktor, następnie szef działu recenzji, w końcu – redaktor naczelny. Publikuje w Polsce (m.in. „Wprost”, „Pani”, Interia.pl, „Przegląd”, „Dziennik. Gazeta Prawna”, „Zwierciadło”), USA (Fandor) i Kanadzie (MonteCristo Magazine). Juror festiwali, redaktor naczelny katalogu festiwalu AfryKamera, moderator dyskusji i spotkań z twórcami, prowadzący premiery filmowe, wykładowca Uniwersytetu III Wieku, współautor książek o tematyce kulturalnej. Organizatorzy: Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław”, Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno. Miejsce: Józefosław, filia Biblioteki Publicznej, ul. Julianowska 67A. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Dziecko Rosmary w Klubie Filmowym Rewers w Józefosławiu

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Miesiąc Pamięci Narodowej Piaseczno

26 kwietnia 2019 roku o godz. 11.00 zapraszamy mieszkańców do włączenia się w uroczystości, które odbędą się na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie przy ul. Kościuszki. W programie Liturgia Słowa w oprawie Chóru Lira z udziałem pocztów sztandarowych, przemówienia okolicznościowe oraz złożenie wiązanek w Miejscach Pamięci.

Miesiąc Pamięci Narodowej Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Recital Natalii Niemen w Piasecznie

27 kwietnia 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się recital Natalii Niemen „Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego”. Wykonawcy: Natalia Niemen - wokal, altówka, Michał Zator - harfa, wokal. Miejsce: sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 złotych. Kup bilet Serdecznie zapraszamy. 

Recital Natalii Niemen w Piasecznie

Recital Natalii Niemen w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Życzenia wielkanocne dla mieszkańców

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie. Niech każdy z nas wykorzysta ten okres czasu jak najlepiej.

Życzenia wielkanocne

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wielkanocna komunikacja miejska ZTM Warszawa

W okresie świąt Wielkanocnych zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej ZTM Warszawa. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny, 21-22 kwietnia 2019 roku, w Warszawskim Transporcie Publicznym będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy. Zmieni się rozkład jazdy autobusów m.in.: 709. Więcej informacji na stronie: www.ztm.waw.pl

Wielkanocna komunikacja miejska ZTM Warszawa

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kobiece Piaseczno - spotkanie z Mirą Walczykowską

24 Kwietnia 2019 roku o godz. 19.00 w ramach projekyu "Kobiece Piaseczno" zapraszamy na spotkanie z Mirą Walczykowską, ałożycielką galerii Kolonia Artystyczna w Zalesiu Dolnym, historykiem sztuki oraz organizatorką wielu wydarzeń kulturalno-artystycznych. Miejsce: Miejski Klub Seniora w Piasecznie, ul. Dworcowa 9. Wstęp wolny.

Kobiece Piaseczno - spotkanie z Mirą Walczykowską

„Projekt przedstawiający sylwetki znanych mieszkanek miasta, które swoje życie prywatne oraz zawodowe związały z Piasecznem. Dzięki temu wpływają na jego rozwój biznesowy i kulturalny, często z poczucia misji lub pasji. Większość z nas nie ma możliwości poznania bliżej tych niezwykłych kobiet, dlatego też chcielibyśmy, aby podzieliły się z nami fragmentem swojej historii, która rozgrywa się przecież w mieście, w którym i my mieszkamy. Przekonajmy się, że Piaseczno jest prawdziwie kobiece „ – Magdalena Knitter , koordynator i pomysłodawca cyklu.
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Gazeta Wyborcza dla Biblioteki

Projekt „Gazeta Wyborcza dla Biblioteki” to 12 miesięcy bezpłatnej, cyfrowej prenumeraty Wyborczej Premium, z możliwością przedłużenia jej na kolejne lata. Prenumerata jest aktywna przez 12 miesięcy od 1 marca 2019 r. „Gazetę Wyborczą” przeczytacie w naszych placówkach – zapytajcie bibliotekarza o komputer lub tablet z dostępem do prenumeraty. 

Gazeta Wyborcza dla Biblioteki

W pakiecie Wyborczej Premium znajduje się między innymi:
• Nielimitowany dostęp do wszystkich serwisów Wyborcza.pl (m.in.Wysokieobcasy.pl i 24 serwisów lokalnych), wybranych wydań archiwalnych na Wyborcza Classic oraz Magazynów Wyborczej (w tym Duży Format, Magazyn Świąteczny, Ale historia);
• Nielimitowany dostęp do treści w aplikacji Wyborczej, na iOS lub Android;
• Możliwość korzystania z Czytnik.Wyborcza.pl – wszystkie teksty w układzie jak w papierowym wydaniu Wyborczej;
• Możliwość komentowania i zapisywania artykułów w schowku oraz możliwość podzielenia się otwartym artykułem ze znajomym „share with friends”.
• Zniżki do -50% na książki i ebooki w Kulturalnysklep.pl oraz Publio.pl;
• Dwa dodatkowe dostępy do treści Wyborcza.pl dla wybranych osób;
• Nielimitowany dostęp do archiwum – 4 miliony archiwalnych artykułów Wyborczej, od 1989 roku;
• Unikalne treści dostępne w aplikacjach: „Książki. Magazyn do czytania” i „Wysokie Obcasy Extra”.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Depresja dzieci - spotkanie dla opiekunów Piaseczno

16 kwietnia 2019 roku w godz. 17.00-20.00, Starostwo powiatowe rozpoczyna cykl wykładów psychoedukacyjnych dla rodziców i pedagogów pod nazwą Akademia Czujnego Rodzica. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie tematowi depresji: "Depresja dzieci i młodzieży - jak rozpoznać, jak pomóc, jak przeciwdziałać". Spotkanie ma charakter otwarty - zapraszamy rodziców dzieci w różnym wieku, zwłaszcza w okresie dorastania oraz pedagogów i psychologów szkolnych. Miejsce: sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. Serdecznie zapraszamy.

Depresja dzieci - spotkanie dla opiekunów Piaseczno

Spotkanie poprowadzą doświadczeni psychoterapeuci i psycholodzy:
- prof. Katarzyna Kucharska - psychiatra - wystąpi o godz. 18
- Mateusz Puchowski - pedagog, psychoterapeuta - wystąpi o godz. 17
- Katarzyna Sitarek - psycholog, psychoterapeuta - wystąpi o godz. 19.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Senior na zakupach Piaseczno

17 kwietnia 2019 roku o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z prawnikiem na temat zakupów na odległość. Eksperci z fundacji Experto Pro Bono wyjaśnią między innymi jakie obowiązki ma sprzedawca w ramach umów zawieranych na odległość i jak odstąpić od zawartej umowy. Wstęp wolny. Miejsce: sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. Serdecznie zapraszamy.

Senior na zakupach

Napisz komentarz (0 Komentarzy)