Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Czy mamy zabytki? Złotokłos z Nutką Historii - spotkanie w Złotokłosie

25 maja 2017 roku o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie na temat historii dla mieszkańców Złotokłosu i okolicy o tematyce lokalnej nt.: Czy mamy zabytki? Miejsce: OSP Złotokłos 3 Maja 30, Złotokłos. Prowadzący: Piotr Prawucki. Wstęp wolny. Organizatorzy: Klub Kultury w Złotokłosie, Biblioteka Publiczna w Złotokłosie, Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii.

CZY MAMY ZABYTKI? ZŁOTOKŁOS Z NUTKĄ HISTORII - SPOTKANIE W ZŁOTOKŁOSIE

Zapraszam na nie wszystkich zainteresowanych zarówno seniorów naszej społeczności dla których powrót do tego co było 50 i więcej lat temu to czysta przyjemność powrotu do dzieciństwa, ale i dla młodych tych, którym dziś sobie trudno wyobrazićc o było w latach Polski ludowej, trudno uświadomić nawet dorosłym. Mając na celu wzbudzić wspomnienia, wywołać refleksję tak aby poprzez gawędę przenieść się do tamtych czasów. Czwartkowe wieczory z historią odbywają się cyklicznie w ostatni czwartek miesiąca o 18 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotokłosie przy 3 maja 30. Tym razem postaramy odpowiedzieć na pytanie: 'Czy mamy zabytki?'. Zastanowić zarówno jakie otaczają nas budynki i miejsca pamięci, ile one mają lat oraz kto w nich mieszkał. Jak równiez co to jest zabytek i co nim jest. Zabytek, który świadczy o naszym bogadztwie naszego miejsca, o naszej lokalnej historii.