Dzień Energii i Recyklingu - rodzinny piknik edukacyjny w Piasecznie

25 czerwca 2017 roku w godzinach 12:00-16:00 na terenie rynku miejskiego w Piasecznie odbędzie się rodzinny piknik edukacyjny z okazji Dnia energii i recyklingu, organizowany przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

DZIEŃ ENERGII I RECYKLINGU - RODZINNY PIKNIK EDUKACYJNY W PIASECZNIE

Podczas Dnia energii i recyklingu uczestnicy, dzięki udziałowi w plenerowych warsztatach i doświadczeniach wykorzystujących zarówno klasyczne metody eksperymentowania jak i nowoczesne urządzenia multimedialne, będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę w zakresie racjonalnego wykorzystania energii oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Wśród atrakcji pikniku znajdą się m.in. solarne nanoroboty, strefa eko-jubilera oraz samochody elektryczne.

W programie nie zapomniano również o najmłodszych dzieciach, które będą mogły rozładować swoją energię podczas zabaw na dmuchańcu i skakańcu, puszczania ogromnych baniek mydlanych czy wytężenia umysłów przy rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek. Zaplanowano również szereg działań scenicznych, m.in.: wywiady z ekspertami, pokazy specjalne, animacje i konkursy. Organizatorzy gwarantują, że nikt nie będzie się nudzić. Tego wydarzenia po prostu nie można przegapić!