Skuteczna profilaktyka czy wychowanie? - konferencja Piaseczno

4 października 2017 roku odbędzie się konferencja Skuteczna profilaktyka czy wychowanie? – dobre praktyki. Chcę, by zrozumiano, że żadna książka, żaden lekarz nie zastąpią własnej czujnej myśli, własnego uważnego spostrzegania. Janusz Korczak, Konferencja adresowana jest do nauczycieli, pedagogów, psychologów, rodziców na wszystkich poziomach edukacyjnych. Miejsce: Sala Konferencyjna w Starostwie, w przypadku dużej ilości zgłoszeń miejsce konferencji zostanie przeniesione, o czym powiadomimy uczestników Organizator – Starostwo Powiatowe, Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Piasecznie.

KONFERENCJA SKUTECZNA PROFILAKTYKA CZY WYCHOWANIE?

Program Konferencji Skuteczna profilaktyka czy wychowanie?
8.30 – 9.30 - rejestracja uczestników;
9.30 - Powitanie, rozpoczęcie Konferencji – Ewa Lubianiec, pedagog, psycholog;
9.40–10.00 – „ Skala zjawiska zaburzeń zachowania, w tym zachowań ryzykownych, uzależnień wśród młodzieży na terenie Województwa Mazowieckiego i Powiatu Piaseczyńskiego” – Sylwia Nowakowska – pedagog, psychoterapeuta, socjoterapeuta; 10.00-11.00 – „Profilaktyka w codzienności – ewolucja zachowań ryzykownych od malucha do młodzieńca. Rola rodziny w działaniach profilaktycznych” – Mateusz Puchowski, pedagog, terapeuta uzależnień;
11.00–11.45 – warsztat praktyczny – „Co powinno wzbudzić czujność ?”- „dziwne gadżety”, charakterystyka substancji, pokaz imitacji narkotykowych, prezentacja własnych działań profilaktycznych – Mateusz Puchowski, pedagog, terapeuta uzależnień;
11.45-12.10 – przerwa kawowa;
12.10–13.30 – Stosowane działania profilaktyczne i ich efektywność ( dobre praktyki lokalne);
- Prezentacja programu profilaktycznego realizowanego przez Policję ( spotkanie z więźniem) – 10 – 15 min.
- Gimnazjum nr 2 w Piasecznie – gra profilaktyczna „ Nie Prze-Graj” – 10 - 15 min.
- SANEPID – program profilaktyczny „„ARS, czyli jak dbać o miłość”- 10 - 15 min.
- Fundacja Pomóż Dorosnąć – program MAT i obozy Starszy brat, Starsza siostra” – 10 – 15 min.
- OPS Piaseczno
- POIK
- Zgłoszone szkoły
13.30 -14.00 - Model systemowy skutecznej profilaktyki – Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Piasecznie;
14.00 – dyskusja;
14.30 – Podsumowanie, zakończenie, wręczenie dyplomów udziału.